Reklama

.

.

neděle 3. dubna 2016

Ozbrojené síly Ázerbájdžánu jednostranně pozastavují bojové akce


3. 4. 2016     zdroj a zdroj
Daná informace se objevila na serverech ázerbájdžánských informačních agentur
Ozbrojené síly Ázerbájdžánu s ohledem na reakce mezinárodních struktur a státem prováděnou mírumilovnou politiku rozhodly o jednostranném pozastavení protiútoku a odvetných opatření proti nepříteli. Přistoupí k upevnění obrany osvobozeného území. Je to uvedeno v oficiálním prohlášení MO Ázerbájdžánu.


"Pokud Ozbrojené síly Arménie nezanechají své provokační činnosti a budou pokračovat v ostřelování obývaných míst a bitevních pozic, Ozbrojené síly Ázerbájdžánu budou pokračovat v ofenzivních operacích s použitím všech prostředků, které mají ve výzbroji k dispozici", sdělil vojenský rezort AR.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Takze utok sa im nevydaril dostali na hubu a nema vyznam pokracovat.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připomnělo mi to seriál "černá zmije".
   Otázka od kapitána:
   V jakém je měřítku ta mapa dobytého území?
   Odpověď generála:
   Je to 1:1.

   Je to tragédie, když musí umírat lidé, kvůli nějakým nečistým skrytým zájmům. Vzdávám jim alespoň úctu.

   Vymazat
  2. Oni Azeři s napadáním vůbec neskončili.Ve vesnici Talish vraždili jako závod.Jako vždy byli jimi lidé povražděni a pak jim Azeři uřezali uši.A proč začali opět Azeři vraždit?Protože je do toho
   prostřednictvím Turecka nacpali USA.A navíc-ochotu jednat jako první oznámil amenský ministr. http://henaran.am/189174.html

   Vymazat
 2. Paní Grulichová !
  díky za dobrou zprávu!
  (a vůbec díky Vám za všechny..:-)
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:11 Milá vlaštovko, nerad vám kazím radost, ale v tom prohlášení je důležitá věta: "(Azerbajdžán) Přistoupí k upevnění obrany osvobozeného území." Přeloženo do srozumitelštiny: Azerbajdžán nečekaně napadl Náhorní Karabach, obsadil část jeho území a teď jakoby nabízí mír, pokud ho Arménie nebude z dobytého území vyhánět. Samozřejmě ho Arménie vyhánět bude a pak jí Azerbajdžán ihned označí za útočníka, kterému se oni "mírumilovní" musí za podpory celého svobody a demokracie milovného světa samozřejmě postavit.
   To jsou velmi průhledné (protože stále stejné) propagandistické hrátky, pocházející z jedné a té samé zámořské dílny.
   P.S. Jen jsem se podíval, co je nového a bohužel tady je potvrzení mých slov: http://cz.sputniknews.com/svet/20160403/2736551/nahorni-karabach-ostrelovani.html

   Vymazat
  2. Anonymní 2:27
   Asi to byl záměr,rychlým útokem obsadit část území a pak se tvářit mírumilovně.
   Je to jen vytvoření dalšího vojenského konfliktu,pod ochranou USA,kdyby to nebylo povoleno v USA,tak Obama by měl Erdogana vykázat do patřičných mezí.

   Vymazat
  3. Jasně.Snaží se vrazit klíny všude , kam to jde
   a nechat právě teď vybublávat staré krvavé spory...
   To je klasika - oslabit ze všech stran ,rozvrátit a podlomit...jsme svědky dalšího napadení
   ruského soustátí v jeho jednolitosti ...
   měli by tam poslat Kadyrova s čečencema..
   j.

   Vymazat
  4. K 11:54 ukazuje to, že ostatní prostředky selhaly a že USA (hlavně mluvím o jeho postavení světového četníka) teče do bot a nic ji nevychází.

   Kerrymu se s jeho kufříkem u Putina vysmáli, se slovy nás neuplatíte. A pak hned odcestoval Kerry do Azerbajdžánu.

   Chvíli se ještě budou cukat a špinit Rusko, kde mohou. Nicméně měl jsem vizi jakmile zkusili, napadnout Rusko přes Ukrajinu, "to je Váš konec". Kdokoliv Rusko napadl nedopadl dobře, praxe potvrzuje, že Rusko války nezačíná, ale ukončuje.

   Vymazat
 3. Rozehrálo Turecko Erdogan také prohlásil že to budou až do konce podporovat ! Tento zmetek by rád vyvolal válku ! Potřebuje urychleně pověsit do průvanu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je dobře financován z našich daní. Směje se nám. Dál bude pouštět invazníky do Evropy, dál bude dostávat výpalné z EU, kterým bude podporovat vraždění lidí, kde se dá.

   Vymazat
 4. Mám trochu obavu, že ne vše se Arménům podařilo dobýt zpět, protože azerbajdžánci píší:
  "rozhodly o ... pozastavení protiútoku ... . Přistoupí k upevnění obrany osvobozeného území."
  Musulmani zas*aní... asi jim přece jenom něco za nechty uvízlo a proto teď rychle mluví o míru.

  OdpovědětVymazat
 5. Slovo Alijeva má asi tak stejnou váhu jako Erdoganovo. Nula.

  OdpovědětVymazat
 6. OSN mlčí a mlčí, modré přilby usnuly nadobro. Rezoluce OSN se vyhlašují a neplní, cizí území se dál devastují a obsazují. Muži, ženy, děti dál umírají. Jak mohou ti strůjci zla po světě vůbec žít, ne jenom spát!

  OdpovědětVymazat
 7. Turecko zřejmě otevírá novou bojovou frontu. Ta syrská je asi na odpis, zůstává ale fronta proti Kurdům a to nejenom v Turecku, ale i v Sýrii a Iráku, Erdoganův sultanát má mnoho dalších potíží a velkou překážkou pro jeho mocenské ambice se stalo Rusko. Takže s Tureckem propojený Azerbajdžán obnoví konflikt proti ruskému spojenci Arménii v Náhorním Karabachu, i když je osídlen skoro výlučně Armény a již před 25 lety odhlasoval odtržení od Azerbajdžánu. Kosovu později to přitom prošlo.Nedá se to podceňovat, neboť sultanát může svoje intervence rozšířit i do jiných kavkazských teritorií které jsou součástí Ruska a i na Krym. Problém má teď náš prezident Zeman, který byl Ázerbájdžánem nadšen.

  OdpovědětVymazat
 8. Erdogan se chce mstít za překažené plány plány které měl v Sýrii. A USA Turecku jakékoliv mstychtivé plány schválí. Když to bude proti Rusku, tak kdykoliv.

  A nevíte někdo co je s Merkelovou ? Od útoků v Bruselu není vidět ani slyšet.
  Buď je v blázinci,.... nebo byla na tom bruselském letišti také. Jinak fakt nevím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 14:16 - tak na to, co je s merkelbábou jsem se ptala asi před týdnem..A některý dobrák mi odepsal, že kuje pikle s Putinem. Jenomže...když někdo jedná za Německo, tak je to Steinmaier,bývalý kancléř Kohl se chce setkat s Orbánem ( a rozhodně ho nekritizuje, ale podporuje) Tak se necháme překvapit.Dagmar

   Vymazat
  2. Aj ja sledujem to ticho okolo nej.V dnesnych nemeckych novinach je len o jej telefonate s Erdoganom.Totiz,v ZDF uviedli Video,kde si tvorcovia robili srandu z Erdogana.Uz je to myslim stiahnute,ale hlavny hrdina sa citi urazeny,tak mu Merkelova telefonovala,nieco,ako ospravedlnenie.Inak,aj Nemci hovoria,ze Merkelova problemy v tichosti vysedi.to bolo aj v Ukrajine krize,vyjadrenia k problemu nechava na svojich ministrov,akoze ona nie je zodpovedna,ona len zachranuje situaciu.Preto aj jej obluba bola vysoka.M

   Vymazat
 9. tak tomu říkám ticho kolem Frau Merkel: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2322-na-stope-teorie-ktera-neni-tak-silena-jak-vypada-jake-geny-nosi-andel-ktery-si-vsima-evropsky-rasovy-experiment-pokracuje-tajny-denik-doktora-clauberga-umele-oplodneni-v-ndr-svedci-hitler-zemrel-v-brazilii.htm

  OdpovědětVymazat
 10. Azerbajdžán pozastavil boje, protože očekává významnou posilu z Rakka, odkud se mají vrátit posily - azerbajdžánští džihádisté z Islámského státu, je to takový organizovaný ústup do nových linií na jiné proturecké frontě.

  OdpovědětVymazat
 11. Trochu scénář z Gruzie, nezdá se vám?

  OdpovědětVymazat