Reklama

.

.

úterý 12. dubna 2016

Pan Ki-mun odmítl Ukrajině právo být Evropou


12. 4. 2016   zdroj
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun nazval Ukrajinu krajně nežádoucím prvkem na evropském poli. Poznamenal, že Kyjev si zvolil cestu nenávisti k Rusku, která nakonec povede k devastaci celé země.


Po pro Ukrajinu neúspěšném referendu o ratifikaci dohody o její asociaci s Evropskou unií, které se konalo v Nizozemsku, se stále častěji začaly ozývat hlasy těch, kteří pochybují o schopnosti Kyjeva přivést svou zemi ke světlé budoucnosti. Například generální tajemník OSN Pan Ki-mun při setkání s hlavou parlamentu Libanonu Nabihem Berri de facto odmítl Kyjevu právo stanout mezi evropskými hlavními městy.

Při posuzování migrační krize v Evropě poznamenal, že nejeden problém regionu je spojen se skutečným vymíráním takových zemí, jako jsou Lotyšsko, Litva, Estonsko a Ukrajina, oznamují internetové noviny Utro. Na vině nejsou žádní tajemní vnější nepřátelé, na něž se rádi odkazují politici a vedení těchto států.

Všechny čtyři země, poznamenal Pan Ki-mun, mají srovnatelné problémy: nebyly schopny vytvořit normální podmínky pro život svých občanů. Lidé vidí růst zločinnosti a prohlubování hospodářské krize, v souvislosti s čímž přestávají podporovat vládu, která nemůže napravit situaci.

A podle všeho, kvůli tomu, aby si tyto země alespoň nějak zachránily svou sledovanost, se snaží odstrašit voliče vnější hrozbou, přičemž mnohdy k tomu volí obraz Ruska. Podobný přístup, je generální tajemník OSN přesvědčen, je rovněž velká chyba.

Cesta nenávisti k Rusku, kterou zvolily vlády Litvy, Lotyšska, Estonska a Ukrajiny, v konečném důsledku povede tyto státu k sebezničení, zdůraznil Pan Ki-mun. Přitom, dokonce nehledě na určitou podporu Západu, nedochází v těchto zemích k vážným pozitivním změnám.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Zeman říká co si myslí a co si myslí taky 99% českého národa. No a to se nelíbí tomu jednomu procentu, který je označen PRAŽSKOU KAVÁRNOU. No a proto to jedno procento pražských kavárníku štěká a využívá k tomu kdejaké příležitosti a s pomocí ČT, která je řízená z velvyslanectví USA navozují jako dojem, že to je názor většiny, což samozřejmě není, protože po každém takovém výlevu pražské kavárny preference Zemana ještě stoupnou. Blíží se druhé volební období a proto americké velvyslanectví už zavelelo k útoku na Zemana sice s výsledkem opačným než američani očekávají, ale oni jinak než podrazy, pomluvami, zastrašováním, vraždami, bojovat neumí a všude tam kde mají tu možnost tak předvádějí to samé, tedy pomluvy, vyhrožování, vraždy atd. Němcová včera na ČT 24 Zemanovi spílala jak jmenoval neschopnou vládu Rusnoka. Ještě si tu dobu dobře pamatuji, Na předsedu vlády si tehdy brousila zuby ona, paní Němcová a myslela si, že Zeman jí jmenuje předsedou vlády ČR a ona bude sestavovat vládu a vládnout. Zeman jasně sdělil, že tak odpovědnou funkci někomu takovému jak Němcová nesvěří a ona samozřejmě to ještě nestrávila a asi to nikdy už nestráví a bude ji z toho blivno do konce života a proto když jí pozvou do televize neustále má zdravotní potíže a "bleje" a "bleje" až se jednou "ubleje" k smrti, Chudák Němcová, politička ODS, která když Klaus oznámil na sjezdu ODS, že už nebude členem ODS a skládá funkci čestného předsedu, byla to ona, která se slzami v očích přistoupila ke Klausovi se slovy "Co bez Vás, s námi bude, pane Klausi?" Taky jí Kováčik ve stejném pořadu odpověděl, jaký je rozdíl mezi Zemanem a Klausem a poukázal na to, že Zeman na rozdíl od jeho předchůdců nekrade a nic od nikoho nechce. Asi měl na mysli Havlovy restituce majetku skonfiskované po roce 1945 pro kolaboraci s nacistickým Německem a krádež plnícího pera Kalusem při podpisu smlouvy s Čilskou republikou. A je to pravda, to samozřejmě pražské kavárně nevadí ba naopak, je to jejich krevní skupina. Ale Zeman, který nekrade pera, nekrade majetky, to není krevní siupina praždké kavárny a proto musí napsat papírek a nějaká zpěvačka ho pak úporně předčítá na mikrofon v pořadu vysílaném na ČT 1, která samozřejmě má v programu vyváženost, ale tu americkou, takže zase nic nového. Ale vzpomeňme ještě na herce Issovou a Mádra a televizní kampaň před volbami do poslanecké sněmovny, kde vystupovali tito herci se sloganem: přemluv babku a přemluv dědka volit pravicové strany, aby bylo blaho. A blaho bylo. Kalousek, nejlepší ekonom planety, okradl ihned lidi o 10% jejich platů, okamžitě okradl skupinu lidí, která se nemůže bránit a snížil důchody a takto získané peníze převedl do zisků nadnárodních firem a bank, které je jako zisk vyvedly od nás, aby si je u sebe doma zdanili. Takže hercům Issové a Madrovi moc krát "děkujeme" a po "výlevu" zpěvačky čekáme na další "výlevy" které nás opět zavedou do marasmu pod vedením pražské kavárny.

  OdpovědětVymazat
 2. No, tajemník OSN, říká jako Zeman co si myslí a co je skutečnost. No a to se pražské kavárně nebude líbit, protože její úhlavní nepřítel je vždy na východě a všechno zlo také pochází z východu. Naopak ráj je na západě a vše dobré pochází ze západu. Takže bombardování a vzadžeění lidí prováděné západními zeměmi pod vedením USA je blaho a je to humantární jak pravil Havel - ámen.

  OdpovědětVymazat
 3. Cestu nenávisti k Rusku si zvolil celý tzv. "demokratický západ". T

  OdpovědětVymazat
 4. Debilokratický západ a pražská žumpa!

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, a budou to opět média, která tu řeč nepoví lidiem u televizorů.Ale hned jak bude příležitost, kopne si do Ruska nebo Číny.Je to ubohost, a pravděpodobně to po dobrém nepůjde- ti lidé v médiích musí dostat strach. Reálný strach o sebe nebo své blízké, jinak je k vyváženosti nic nepřesvědčí

  OdpovědětVymazat
 6. Jen kdyby se začaly valit z Ruska miliardy a uvolňovat majetek k rozkradení - to by všechny ty kurvy prodejný začaly fofrem obracet a učit se azbuku. Fujtajksl!

  OdpovědětVymazat
 7. Tak ta slova GT OSN znějí dost odvážně - chtělo by to nějaký jiný zdroj. Nemůžu to najít ani nikde na videu. Z toho Libanonu jsou jen krátké "šoty". Nevíte někdo, kde si slova Ban-Ki-Muna ověřit ?

  OdpovědětVymazat
 8. nebrat ani osmana ani pejzate, staci, ze se nasrali do evropskeho fotbalu, kosikove a volejbalu!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Je to jen o penězích a paritě měn. Nic však ntrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Zase bude spanilá jízda US vojáčků a zase budou řidiči nasraní.

  OdpovědětVymazat
 10. Drazí Ukrajinci, jak se říká: s čertem nebe nedosáhneš. I když, ono to platí pro státy EU taky.

  OdpovědětVymazat