Reklama

.

.

úterý 19. dubna 2016

P.C. Roberts: Jak US „neokons“ obrali lidstvo o naději na mír


19. 4. 2016    zdroj
Když se prezident Ronald Reagan obrátil k americkým neokonzervativcům zády, vyhodil je z jejich úřadů a některé vydal i soudu, přistoupil se sovětským prezidentem Gorbačovem k vyjednávání o zakončení studené války. Vojenskobezpečnostní komplex, CIA a neokonzervatisté se proti této jeho politice ostře ohrazovali, protože vyhlídka na mír mezi dvěma nukleárními mocnostmi jejich rozpočtům, moci i ideologii ani v nejmenším nevyhovovala.


Dobře si na ty boje vzpomínám, protože jsem se celého tehdejšího procesu účastnil. Pomáhal jsem Reaganovi vytvořit takovou ekonomickou základnu, která měla v konfrontaci s upadající ekonomikou SSSR vyvolat v sovětských představitelích – jestliže studená válka a s ní spojené stupňované zbrojení budou i nadále pokračovat - obavy z ekonomického pádu celého SSSR. Tato jejich obava se tak měla stát pákou, která je k dohodě o ukončení studené války měla učinit povolnějšími. A byl jsem to i já osobně, koho Reagan jmenoval do jeho tajné rady, kterou vybavil soudní pravomocí vyšší než měla CIA, a která měla vyhodnotit věrohodnost prohlášení této špionážní agentury o tom, že v probíhajícím závodě ve zbrojení už Sověti získali převahu. Tato tajná rada pak své zkoumání uzavřela konstatováním, že strašení CIA údajnou převahou Sovětů nad USA nemělo jiný smysl, než studenou válku protáhnout na večné časy, a s ní na věčné časy protáhnout i váhu CIA.

Vláda Bushe staršího, která nastoupila po Reaganovi, pak slib který dal Reagan Gorbačovi, že totiž za jeho souhlas se sjednocením Německa se NATO nepohne směrem na východ, dodržela.

Ovšem ne tak korupčničtí manželé Cintonovi. Ti ona ujištění, daná Sovětům Reaganem, s bohorovným klidem porušili. A dva další loutkoví prezidenti, Bush mladší a Obama, pokračující v Clintonově předávání moci neokonzervativcům i v jeho arogantní víře, že historie si vybrala USA za jedinou mocnost světa, znovu studenou válku nastartovali.

Šance lidstva žít v míru tak zemřela, a místo ní – už pod vlivem „neokons“ - pohrozily USA světu násílím, napadly osm zemí a podnítily „barevné rvoluce“ v dřívějších republikách SSSR.

Toto rozpoutané šílenství našlo odezvu ve vytvoření hospodářského a vojenského spojenectví Ruska a Číny. Kdyby nebylo agresívní politiky neokonzervativců, toto strategické spojenectví by dnes neexistovalo. Teď však představuje sílu, která je nad možnostmi, kterými Washington disponuje. Čína dnes kotroluje výrobu produktů mnoha amerických velkých společností, jakou je např. Apple, a je současně i největším vlastníkem cizích měn na světě. Kdyby pustila do oběhu tu americkou, způsobila by Washingtonu stěží představitelnou pohromu.

Evropa je závislá na ruské energii, tzn., že Rusko může Evropu od této své energie oddělit. A Evropa žádnou alternativu k této ruské energii v krátkodové a ani v dlouhodobé perspektivě nemá. A jestliže tedy Rusko přívod své energie do Evropy zastaví, německý průmysl padne a Evropané v zimě zmrznou. A je naprosto neuvěřitelné, že bez ohledu na tento fakt, přinutili američtí „neokons“ Evropu, aby Rusku vyhlásila své ekonomické sankce. Co bude, když Rusko odpoví svou energetickou sankcí?

NATO, jak americké vojenské autority uznávají, nemá šance do Ruska vpadnout, anebo Rusku vzdorovat, kdyby se toto rozhodlo NATO napadnout. NATO není nic víc, než obal na washingtonské válečné zločiny. Jinou službu poskytnout nemůže.

Díky chamtivosti amerických společností, které zvyšily své zisky tím, že svou výrobu v honbě za lacinou pracovní sílou přenesly do Číny, se tato země zmodernizovala o desítky let dříve, než to „neokons“ považovali za možné. A čínské ozbrojené síly se zas modenizují zbraňovou technologií Ruska. Nové čínské rakety tak např. činí z vychvalované americké námořní flotily, včetně jejich mateřských letadlových lodí, vyřazené obstarožní zboží.

„Neokons“ se chlubí, jak se jim podařilo obklíčit Rusko, ale je to de fakto Amerika, která je dnes obklíčena Ruskem a Čínou. A stalo se tak díky nekompetentnímu vedení USA, zahájenému prezidenstvím manželů Clintonových. A je paradoxem, že bez ohledu na toto své obklíčení stupňují „neokons“ svůj tlak na rozpoutání války s Ruskem, která by se automaticky stala i jejich válkou s Čínou.

Jestliže se Hillary Clintonová (Roberts ji zásadně nazývá Killary Clinton podle anglického slovesa kill = zabíjet), dostane do Bílého domu, mohli bychom se neokonzervativní války snadno dočkat.

„Neokons“ celé Ameriky se dnes slétají ke své podpoře pro Killary. Ona je jejich člověkem. A nezpomínejme, že kongres dal právě americkému prezidentovi či prezidentce pravomoc zahájit válku.

Doba ovšem volá po opačném. Volá totiž „neokons“ k zodpovědnosti za jejich zločiny, a ne k jejich vybrání další loutky, se kterou budou manipulovat.

Vybral a přeložil Lubomír Man

15 komentářů :

 1. Jsem zvědavej, kdy Pepek označí Robertse za komouše. Vypatlaný je na to dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Roberts je těžkej komouš! Kdyby se líp učil, nebyl línej, moh' být bohatý a slavný, ale takhle jen závistivě mektá svoje konspirační nesmysly a závidí těm úspěšným a pilným. Takhle a možná košatěji by to asi napsal idiot Pepek Vyskočilojc

   Vymazat
  2. 16:10
   Moc pěkně napsáno. Na úspěšného trolla Pepu Vyskoče alias iPhone Oracle, který zakončil svoji úspěšnou životní dráhu jako placený trollující ocas totiž žádná nula, jako je nějaký Roberts nemá.

   Vymazat
 2. Je velka skoda, ze obcane Ceska nerozeznaji ve sve vetcine, rozdil mezi Americany a Neocons. (A o co, jejich rozdilne nazory usiluji.)
  Tato zminena organizace vznikla puvodne jako podpora Leona Trotskeho v roce 1930 po jeho deportaci ze zeme Stalinem. Tehdy byla ultra levicova.

  V dnesni dobe je to vlivna , dobre organizovana a ukaznena parta, proti ktere se stavi hodne americkych obcanu vcetne znamych a vlivnych.

  Pat Buchanan ji ZMAPOVAL a uvedl 90 jmen jejich nejvlivnejsich clenu.
  Vnitropoliticky boj v Americe o nasmerovani zeme, je daleko intenzivnejsi nez v Cesku.

  Tato skupina (Neocons) je nepratelska Rusku, prestoze bezny American je unaveny z neustaleho programovani proti ruznym nepratelum ve svete - ktere ulice ani nezna..
  Hillary Clinton je milackem Neoconu, kteri silne podporuji jeji volebni kampan.
  V pripade jeji vyhry se zhorsi mezinarodni napeti !
  V pripade vyhry Donalda Trumpa se bude intenzivne kseftovat s Ruskem a Trump se domluvi s presidentem Putinem - jak to nekolikrat rekl.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neocons je krycí název pro židovské sionisty-trockisty, toť vše.

   Vymazat
 3. Chazarožid Waltzman alias Porošenko prý telefonoval s Putinem o vražedné psychopatce Savčenkové a že prý "doufá, že jsme se dohodli na jejím návratu na Ukrajinu."
  H O V N O!
  Co ti presstituti do těch sračkometů jen nenasmolí...
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/porosenko-doufam-ze-jsme-se-s-putinem-dohodli-na-propusteni/r~faba9734062211e6b5c3002590604f2e/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jediné co je na tom článku zajímavé, jsou dva postřehy, které článek skýtá.

   První je, že jde o pilotku (v článku je uveden i jakýsi vrtulník", přestože NIKDY NEVLASTNILA pilotní licenci a ani žádnou takovou školu nenavštěvovala.

   Druhý je zase ten, že ti dva ruští občané jsou automaticky vydáváni za RUSKÉ VOJÁKY!

   Takže se ptejme, třeba sami sebe:Co vedlo někoho k tomu, aby tyto tři lidi takhle "označil"?
   Pro někoho je to jasné, ale co ti, kteří mají nějaké pochybnosti.
   I když, na druhou stranu je to vlastně dobré se tak ptát, protože z toho plyne jeden závěr.
   Kdo se neptá, "sežere vše, co mu je "naservírováno", a ten, kdo se ptá, tak si chce utvořit svůj vlastní názor. Proto hodně zdaru při hledání odpovědí.

   Vymazat
 4. Cele dejiny Sovetskeho svazu, jsou uplne jine, nez je officialni verze. V officialnich dejinach se neklade zadny duraz na vnitni boj a hlubokou vzajemnou NENAVIST , nekterych etnickych skupin.

  V boji techto skupin o moc byli nejhure BITI Slovane, kteri z velke casti ani nevedeli o co kraci.

  Mate co dohanet Cesi ve studiich minulosti te zeme. Znalost reality vam da porozumeni, proc Neocons nemaji radi Rusko.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu je dobré si přečíst Solženicyna 200 Let pospolu. Nicku, kde je ta US democracy, když toto je "The banned book of the world?"
   http://truedemocracyparty.net/2012/05/most-banned-book-in-the-world-200-years-together-aleksandr-solzhenitsyn/
   No, aby se neřeklo, tak je k dostání v ruštině, ale do angličtiny to přeloženo nebylo. A přitom autor je kdysi US podporovaný nositel Nobelovy ceny!
   Jo, a taky dost zajímavé je Kagan a jeho bek / v. uškujnik.

   Vymazat
 5. Jj, vylezli jsme z Východní prdele a zalezli do prdele Západní. Nejvíce udivující na tom je, že se pořád divíme, že jsme v prdeli.A když už jsem u těch prdelí, tak anglososové s náma (celou EU) hrají hru, protože těm, těm jsme úplně u prdele a vidí v nás jen zdroj peněz pro jejich zbrojovky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. úPLNĚ NEJVÍC V PRDELI JE TEN, CO SI NEUVĚDOMUJE, ŽE JE V PRDELI.

   Vymazat
 6. Zajímavé, vždycky jsem celou situaci okolo R.Reagana viděl takhle: Byl to typ "západního svazáka", co neváhá jít do boje a mobilizovat své okolí, společnost a spojence. Protipólem mu bylo vedení v čele s Andropovem nejdříve v pozadí a pak fakticky s paranoidním přístupem, kdy to vedli od desíti k pěti. V té době se v Evropě rozmístily americké jaderné rakety, místo, kde teď sedím u compu bylo jedním ze strategických cílů.
  R. Reagan, co jsem zaznamenal a četl, údajně pozvedl USA z morálního marasmu po válce ve Vietnamu.
  Pak nastoupil M. Gorbačov, který změnil kurz CCCP & spol. a R. Reaganem se domluvili.

  A tady mám největší dilema, protože jsem myslel, že Ronald R. byl neokonzervativec, co použil novou taktiku. Dodnes si kladu otázku, jestli dohoda s M. Gorbačovem byla pravdivá, upřímná, jestli Gorby nenaletěl. Jeho vize evropského domu, nebyla jen taková kamufláž, aby nevypadal jako ten poslední trouba. Měl jsem za to, že tohle, co se děje je zákonitý vývoj Reaganovské politiky. O tom dneska může každý tvrdit, co se mu zlíbí. Např. vztah R. Reagana k válce Írán-Irák, kdy je oba nechal proti sobě vesele bojovat, nebylo to morální, ale bylo to užitečné, pro USA. Zrovna tak dneska poštvávání EU proti Rusku, to mi připadá jako úplně to samé.

  Takže, byl Ronald Reagan realista, co to dotáhl do určitého stavu, domluvil se M. Gorbačovem, že to od té doby bude jinak a lépe?
  Nebo to byla jen operace k dalšímu pokořování a dobývání světa, k získávání postavení světového vládce?

  Jak to bylo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abych to doplnil, svého času se setkali R. Reagan a G. Husák.
   Potom se ptali G. Husáka, jak se s Ronaldem Reaganem bavili.
   G. Husák tvrdil, že normálně, že mu říkal Ronalde a Ronald mu říkal Donalde. Proto mu Gustav musel připomínat, že není žádný kačer, ale že je Husák!!!

   Vymazat
 7. Všichni herci jsou stejní. Vždy zahrají to, co se od nich požaduje.

  OdpovědětVymazat
 8. Na tomto videu uvidíte co jsou politici USA za ksindl. Sledujte až do konce. To je neuvěřitelné!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=8tD71d6wcwY

  OdpovědětVymazat