Reklama

středa 27. dubna 2016

P.C. Roberts: Washington tlačí Evropu k přijetí další vlny migrantů


27. 4. 2016    PaulCraigRoberts
Obamův režim už přinutil Evropu přijmout miliony uprchlíků z washingtonských válek na Středním východě a v Africe, a nyní ji nutí, aby přijala jejich další miliony – tentokrát jako zbytkové zboží z jeho zkrachovalé politiky na Ukrajině. Evropa, jak jsme ji dříve znali, už přestává existovat, Washington ji mění v popelnici světa.


Sen revolucionářů z Majdanu rajzovat Evropou bez víz, se návrhem Evropské komise zrušit dosavadní vizové omezení pro Ukrajince, začiná naplňovat. Na tiskové konferenci v Kyjevě oznámil evropský komisař pro sousedskou politiku a rozhovory o rozšíření Johannes Hahn, že dohoda o asociaci mezi EU a Ukrajinou už učinila první předběžný krok. A pouze předběžný prý proto, že v holandském referendu se pro ni vyslovilo jen 38 % hlasujících, (61% bylo proti). Ale i tak se věc hýbe kupředu. Už 11. května bude výbor evropského parlamentu pro právní záležitosti o uvolnění vizové povinnosti pro Ukrajince rozhodovat, přičemž pro souhlas bude nutná jak podpora členských zemí EU, tak i celého evropského parlamentu. Jestliže ke schválení ve výboru dojde, umožní dohoda 42 milionům Ukrajinců pobývat v Evropě bez víz po dobu 90 dnů.

V komentáři k této věci napsal nezávislý ruský list Svobodný tisk, že následek bude nasnadě. Masa Ukrajinců se pohne. Nezaměstnanost v zemi totiž stále stoupá (oficiálně dosahuje 11, 1 procenta, neoficiálně je však bez práce celá čtvrtina lidí). Až dosud odcházeli mnozí z těchto ukrajinských nezaměstnaných za prací do Ruska, což se ovšem vládě v Kyjevě nelíbilo. Jejich případný pohyb do Evropy naopak přivítá.

Evropští politikové v této souvislosti opakovaně tvrdí, že oficiálně nebudou Ukrajincům v Evropě vydávána pracovní povolení, ale každý ví, že neoficiálně si zde práci najdou. Brány Evropy se jim otevřou dokořán a jejich proud do Evropy se svou mohutností určitě nedá zahanbit oním původním proudem imigrantů ze Středního východu. Jen se oba proudy spojí a vytvoří migrantské tsunami, jaké Evropa ještě nezažila. Cožpak Brusel to nebezpečí nevidí? Vždyť Evropu zaplaví i lidé s kriminální minulostí, kšeftující se vším možným i nemožným – od zbraní, získaných z bojových oblastí Donbasu, až k cigaretám a alkoholu.

Brusel pochopitelně všechny ty hrozby vidí, ale za přednostnější považuje podpořit svou akcí současné vůdce Ukrajiny. Vždyť jinak by se ukázalo, že Američany inspirovaná akce na Majdanu nepřinesla běžným Ukrajincům do slova a do písmene vůbec, ale vůbec nic, pozitivního.

Vybral a přeložil Lubomír Man

29 komentářů :

 1. washington tlaci na vse, na britanii, aby zustala v eu, na nemecko, aby podepsala obchodni smlouvy, aby eu prijala vice curaku odkudkoliv, proste, aby eu byla poslusna!!! a ti cesti politici to jen dokazuji!!! akorat milos za doprovodu muzikantu gotta a cecha je proti!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Našim podnikatelům a různým pracovním agenturám, jakož i neziskovým organizacím se to bude velmi zamlouvat. A občané si opět vzpomenou na ten hrozný totalitní systém před 11/89.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč do toho motáte naše podnikatele?kolik jich znáte?sere vás že dávají lidem práci a platí tady daně? Český živnostník a podnikatel(neplést s oligarchou)to odnese jako první,bude smeten z povrchu zemského.

   Smazat
  2. Vždyť má pravdu. Podnikatelé nechtějí Čechy dobře zaplatit a volají po migrantech. České podnikatelské svazy, agentury i hospodářská komora tlačí na vládu (ani se tím netají) aby sem pustila co nejvíc migrantů. Čeští kapitalisté (samozřejmě i ti zahraniční) počítají s tím, že migranti obsadí místa, které už ani Češi k vůli mizernému výdělku nechtějí dělat a ještě si představují, že migranti pomůžou plošně snížit cenu práce rodilým Čechům. Takže v podstatě k vůli nenažranosti podnikatelů si máme nechat zasvinit zem migrantama.

   Smazat
  3. pane Jakeš, omlouváme se, že jsme vás v 89 neprozřetelně revolučně svrhli. Ve své dutohlavosti jsme si mysleli, že to hlavní co nám chybí, jsou otevřená dvířka ve zlaté kleci, ve které jste nás stranicky po 41 let vzorně drželi. Už víme ale, jak chutná svoboda, nyní si s uzarděním a vroucně přejeme, aby se vrátila ta stará , osvědčená, bájná zlatá klítka včetně těch zamknutých dvířek. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jakesova-smrst-Uprchlici-maji-oslabit-Evropu-Odmitam-neustale-utoky-havlovcu-na-Zemana-Dubcek-by-byl-lepsi-nez-Havel-432828

   Smazat
 3. Našim podnikatelům a různým pracovním agenturám, jakož i neziskovým organizacím se to bude velmi zamlouvat. A občané si opět vzpomenou na ten hrozný totalitní systém před 11/89.

  OdpovědětSmazat
 4. http://www.novinky.cz/cestovani/401496-chcete-navstivit-kubu-mate-nejvyssi-cas-shoduji-se-cestovky.html

  Soudruzi, rozbijte vaše rudá prasátka a leťte dokud je čas!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi řekl krásně soudruhu. Jako správný bolševický politruk.

   Smazat
  2. To. 17:24 Ubožáku!!!!
   V.J.Horák

   Smazat
  3. 19:49 ubožáci jste všichni když posloucháte ,,názory" to Irko Bača,je hrozné jak jste tady klesly.Souhlasit s to Irko!!!Velebnosti chce se mě blejt(to Irko)

   Smazat
  4. 20:31- až se vyblejete, zkuste si vzpomenout proč jste "blil" a slušnými slovy oponujte Irkovi". Irko nepoužil jediné vulgární slovo, nějaký názor sdělil. Dokážete to také i s "Nickem"?

   Smazat
  5. Hlavně se havloidní blbe 20:31 douč gramatiku, je to děs.

   Smazat
 5. To bylo slávy,vlézt do Amerického chomoutu a teď zjišťujeme,že je ještě pevnější než ten Ruský.Jak ale zjišťujeme,propagátoři utečenců jsou sionisté.Takže bezvízový styk s Tureckem s Ukrajinou,moc bych z to nedal,že se poperou mezi sebou i na našem území.Snad Angličané dostanou rozum a jako první se vykašlou na prodejné špičky EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro "západ" jsme byli jako Československý stát jen tloukánci a VŽDY, když se jednalo o naše národní zájmy, (vznik státu, nástup fašismu, dělení Evropy po válce), se k nám ten tolik obdivovaný západ obrátil zády a nechal nás na holičkách.

   Proč se o tom zmiňuji:
   Po zbavení se sovětského područí v roce 1989 se nám naskytla jedinečná příležitost být samostatní jako stát! Nepoučeni historií se rozhodly naše "elity", že znovu vlezeme do něčího chomoutu!
   Tolik "moudrých"(?) hlav a přece tak hloupých!
   Pro nestranného člověka NEPOCHOPITELNÉ!!!

   Smazat
  2. Je to nepochopitelné, protože Vám bylo zatajeno jak elity s lidmi orají v "davo-elitářské" společnosti celé věky. Každá společnost ať je obarvená jakoukoli ideologií potřebuje k řízení byrokratickou strukturu a ta je vždy obsazena převážně zločinnou elitou. Páni a poddáni taková hra se tu hraje. A války jsou akce elity proti vlastním lidem.

   Rusko je určitá naděje, protože má v sobě historicky neotrokářskou společnost (Slovani nikdy nebrali otroky) a vždy své periferie podporovalo, na rozdíl od západu, který z nich dělá kolonie. Pokud je periferie z dostatečnou morálkou elit začlení se do Ruska, pokud má příliš upadlé elity, tak ty zemi prodají zločinnému západu.

   Rusko má teď velké problémy se svojí pátou kolonou, je tam dost elit, které by rádi Rusko prodali a na tom si zařídili zářivou budoucnost (ale historiky, byli takové elity již mnohokrát západem odkopnuty, ale někteří jsou nepoučitelní).

   Smazat
  3. Ještě Rusko má problémy s pátou kolonou, ale "gosudar" má podporu zdola.

   Hlavní je, ale říci "kdo dnes problémy nemá", podívejte se třeba na Němce, v USA to taky není nijak růžové...

   Klidně napíši "SVĚT V KONCÍCH", ale pro ty kteří nebudou příliš zpupní a příliš hloupí se nějaké řešení dá najít, ale to už je na jinou diskuzi.

   Smazat
 6. PROBOHA AŤ SE OBAMA SRARÁ O AMERIKU MÁ TAM DOST PROBLÉMŮ
  MERKELOVÁ FAKT ZEŠÍLELA
  BRAŇME SE PROTI TĚMTO ZVRÁCENOSTEM

  OdpovědětSmazat
 7. Proudu imigrantů z " majdnuté" Ukrajiny bych se nebál!
  Jednu tisícovku (1000) vezme k sobě p.Kocáb dalších 10000(Desettisíc) pak p. Schwarzenberg, 2000 tisíce europoslanec Štětina,další pak p. Zaorálek, televizní p. Tvarůžková a její hosté.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štětináč musí vzít k sobě na stravu a byt, celý azovský prapor, za který bojuje svými růžovými ústy.

   Smazat
  2. Azov ss bude u Štětináče jako ve vůdcově stanu :-) :-) :-)

   Smazat
 8. Zrušením víz Turkům a Ukrajincům je další plán z dílny USA, Makrela a EU je pod kuratelou USA a musí poslouchat svého největšího keňského kámoše Ohawamby, který ji nechal odposlouchávat.Všechny kroky, ač to člověku se selským rozumem připadá, že se všichni bruselští patolízalové zbláznili, tak to určirtš ne.Je to součást velmi dobře propracovaného plánu.Pokud se budou z otevřeného východu, kde je obč. válka a z tureckého jihu, kde na otevření hranic čekají statisíce bojechtivých kalašnikovců, pokud se oba proudy spojí, nastane v lůně hrdého "Západu" hotové peklo, nepokoje, ůtoky a teror se přenese do Evropy.Tato situace bude velice USA vyhovovat.Jejich úkolem pro zachování absolutní moci nad světem, šířit války, potoky krve, rozvracení režimů a chaos.Silná Evropa je nebezpečí a konkurence, což se nehodí.Bohužel, evropští mameluci, pod vedením IV.říše frau Makrelen, jsou pouze jejími vykonavateli.

  OdpovědětSmazat
 9. S případnými lidmi z Ukrajiny kteří by sem přišli na rozdíl od Afričanů a Arabů nemám vůbec žádný problém. Netuším proč bych měl mít. A klidně v počtu 100.000.

  To zase jen blbeček PCR, který odněkud z USA vůbec netuší která bije pošťuchuje evropské komouše a nácky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi se mýlíte. Na stavbě jsem měl různé národy. Za Ukrjainců a Moldavanů se ztrácely věci, nářadí, kabely a pod. Nastoupili Uzbekové (mulsimové) a byl pořádek, nekradlo se. TAkže s tohoto hlediska bych dal přednost Uzbekům před Ukrajinci! A navíc, Ukrajinci jsou momentálně zblblí, nakažení nenávistí, frustrovaní, většina má silné kriminální sklony ... Takové lidi chcete zaměstnat? No potěš pánbůh!

   Smazat
  2. Koho by ten idiot 20:11 zaměstnal, sám má problém se sebou, divil bych se, kdyby byl svéprávný. Negramotný a tupý havloid.

   Smazat
 10. Ukrajinci konečne dosiahnu vytužený bezvizový styk s EU. Niektorí sa prídu pozriet do vytuženej EU,nabažia sa obchodov,výkladnych skrín a slobodného vzduchu v EU. Po počiatočnom vastorgu - nadšenia im to po čase zovšednie a budu sa sami seba pýtat,tak za toto sme bojovali na Majdane,vraždili sme sa medzi sebou,pre toto sme sa zabijali v Donbase,Lugansku a stratili sme Krym. Za toto sme sa dali opit americkymi cukríkmi od madam Luand from the USA? Určite mnohí z nich precitnu a spoznaju že toto je ta krvava EU ktora spolu s USA i NATO vyprovokovala a zahajila vojny v Iraku, Syrii,Líbii, Afghanistane, Ukrajine s mylionmi obetí a uprchlikov do EU. Nech tu ukrajinci prídu,uvidia bežný konzum život a daju si otázku tak tie zverstva,nenavist,vojny na JV UA,strata Krymu stal to všetko za to aby sme videli bežny život občanov EU ? Nech precitnu a vidia že tak isto sa žije v EU i na UA . Iste životná uroveň je vvyššia v EU ale stalo to všetlo za to aby sa vyprovokovala taka nenavist medzi ukrajincami na UA ?

  OdpovědětSmazat
 11. From honolulu to jiri Jirik (17:05)
  To jsem rad, ze nekdy napis neco jineho nez osobni utok na nekoho jineho, Ty zakomplexovany zivocichu.
  HONOLULU - ktery nekdy NEMEL, zadnou sestru !

  OdpovědětSmazat
 12. Tak t.j. tedy narez ! JIRI JIRIKU (17:05), nasel jsem Te, skaredo !
  Ty jsi silne nevzhledny a Tvoji znami, take rikaji, ze jsi i NEMEHLO - ktere na cokoliv sahne, tak se mu to zhrouti pod rukami.. Jak se uzivis ? Disability / davky / rodina ?

  Konecne rozumim Tvym utokum..
  To je z komplexu menecennosti. Ale tak velke nemel ani Quasimodo...
  Uz Ti nebudu nadavat, chudacku osizeny osudem.
  Maminka by zase nad Tebou plakala.
  HONOLULU - honolulu the superior !

  OdpovědětSmazat
 13. Kde jste pane Hajek z Protiproudu ? Chci pogratulovat !
  Pan JAN MARENKA, pise nejlepsi a nejvystiznejsi clanky o volbach v Americe !

  Vidim to uplne stejne a ziji zde dlouha leta !

  Snazim se take informovat ceske obcany o zmenach na
  obzoru, ale nekdy jsem umlcen...

  Nektere polomozky me zacinaji silne nadavat, dokonce i odnekud ze Slovenska, (1/4 mozky - strasna zeme), tak poproste pana Marenku, at pise VICE !
  honolulu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.