Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

P.C.Roberts: Co Trump vlastně chce?


28. 4. 2016   PaulCraigRoberts
Čtenáři i organizace, zabývající se otázkami zahraniční politiky, se mě ptají na smysl Trumpova projevu o zahraniční politice. Nuže, ta řeč si zdánlivě protiřečí. Trump říká, že přebuduje americkou vojenskou sílu tak, aby byla vždy první, a současně zdůrazňuje, že chce žít v míru a přátelství s Ruskem i s Čínou. V multipolárním světě není podle Trumpa žádná země první.


Možná, že heslo America first (Amerika je první), vyslovuje Trump s úmyslem odrazit útoky neokonzervativců na jeho mírovou politiku. Možná má za to, že USA by sice měly zůstat tzv. hlavním psem, ale současně by už ostatnímu světu neměly ukazovat svaly a nutit jej, aby dělal to, co si Washington zrovna přeje.

Trump říká, že dá dohromady nový tým expertů na zahraniční politiku. Většina Američanů je ovšem po dvou desetiletích neokonzervativní arogance tak přeplněná svým amerikanizmem, že složit takový tým nebude snadné.

Prezidenti dědí zmatky a nepořádky po svých předchůdcích, a jejich úklid jim značně ubírá z času, který by potřebovali k uplatnění svých vlastních stanovisek. Všichny prezidentovy podřízené musí schválit senát, což je úřad ovládaný mocnými soukromými zájmy. Tento senát bude proto Trumpovi říkat, že tenhle a támhleten jeho kandidát není vhodný, a že by se tedy měl – chce li získat senátní souhlas - poohlédnout po kandidátovi jiném.

Prezidenti nebývají informováni o temných akcích tajných služeb, takže se může stát následující: tyto služby v zájmu např. vojenskobezpečnostního komplexu nebo Izraele zorganizují akci pod falešnou vlajkou - a neinformovaný a v blud uvedený prezident pak bude jednat tak, jak si inspirátoři akce přejí.

Kdyby byl Trump skutečně zvolen prezidentem, bylo by podle mého názoru důležité, aby voličstvo současně vyhlásilo celému současnému americkému poliickému establishmentu svou nedůvěru. Pokud totiž Trump neuloží celý tento establishment do popelnice, nebude schopen mnoho dokázat.

A když propadne, může být konečným výsledkem demoralizované voličstvo, které se pak už vzdá vší naděje.

Překlad: Lubomír Man

10 komentářů :

 1. Vidím to pro svět černě !!

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomínáš, nebo nevíš jaká je skurečnost? původní obyvalelé nebyli bílí, ti jsou jen přivandrovalci a kolonizátoři. PŮVODNÍ OBYVATELÉ JSOU INDIÁNI!! Černochy tam natahali bílí kolonizátoři z Afriky, abyměl na ně kdo pracovat! Indiány k tomu neuměli donutit! Ti sice byli nevzdělaní, ale nebyli hloupí a navíc BYLI DOMA!

   Smazat
  2. Tentokrát je Rossol vedle jak ta jedle.

   Smazat
 3. Mír přichází z USA.Pokud Trump vyhraje druhý den ho zabijí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud vyhraje Trump, tak si rovněž myslím, že brzy bude mít autonehodu, spadne s ním letadlo nebo jej postihne náhlá srdeční příhoda. Pak je ještě možnost, že bude skákat, jak budou židovské elity pískat.

   Smazat
 4. Pane Man, uctive pozdraveni !
  Vystihnuti dnesni situace a preklad je vyborny.

  Je jasne, ze on sam nedokaze nic. Ma vsak nektere velmi VZACNE vlastnosi ! Napr. najit a obklopit se schopnymi lidmi ! Je chytry na strategii a ma silny organizacni talent.

  Uvidite, ze budou pozitivni zmeny ! Nemohu napsat, ktera skupina je mu nejvice nepratelska.
  V pripade, ze zmeny nebudou, tak jen docasne a bude se o ne BOJOVAT !

  Je jedno co on rika v tomto emocionalnim a hysterickem case o Rusku ! Faktem zustava, ze se bude snazit domluvit s presidentem Putinem, ktereho povazuje za statnika duleziteho a cenneho pro Rusko.

  Ta obrovska NENAVIST, kterou je denne zatracovan ma opacny ucinek ! Prodejne STETKY z medii jsou z toho zoufale.

  (Ted se zase hrabou v jeho sexualnim zivote a uverejnuji seznam jeho milenek za poslednich 30 let. Pred 2 tydny se resila velikost jeho pohlavniho udu.
  Prirovnavaji ho k Hitlerovi. Zjistuji jake knihy cte.
  Zide mu poslali Hitlerovi projevy a potom ho vysetrovali v mediich - co to ma na nocnim stolku za podradnou vec - jeste drive nez tu knihu otevrel.)

  Nezna Davida Duka, ale proto, ze dotycny ho podporuje, tak ho media narkla, ze je stoupencem KKK.

  Louis Farrakhan, (Nation of Islam) smrtelny nepritel KKK, ho zase podporuje (Donalda Trumpa) z uplene jineho politickeho z spectra a duvodu.

  Amerika je vzuru nohama. Lide se fackuji emocionalne a svedomite v ulicich. Nebyt policie, tak je zde zmatek.

  Ke konecne bitve v listopadu prijde v Clevelandu (OHIO). To je jedno z americkych mest NEJVICE - s nejhlubsim protichudnym zamerenim obyvatel. To zase bude dalsi fackovacka.
  nick honolulu

  P.S. Mate vybornou anglictinu pane MAN !
  NEDEJTE SI UJIT JEANINE PIRRO (soudkyne/procuratorka) - jeji pravidelne zhodnoceni dnesni politicke sceny.

  Ta zena je lvice a jednou budou padat pozice mocnych. Budou se stehovat z Park Ave, v N.Y. do krabice z pamundeklu na Bowery.
  Piste dal pane Man !
  (Musim ted z domu.)
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No už aby to bylo Honolulu - už aby se stěhovala ta hnusná miliardářská prašivá a zabijácká chátra. A ta naše samozřejmě taky. Šel bych se na ně podívat, jak si balí uzlíčky a mažou z těch svých kanceláří, parlamentů, senátu, vil a sídel. A pak půjdou pěkně na chodník a stát frontu na žebračenky na pracák - to samý, k čemu odsoudili miliony pracovitých a hodnotných lidí, kterým oni nikdy nesahali ani ke tkaničkám do bot. Díval bych se, a pak bych se ožral, a umřel. Jako náš národní hrdina Karel Kryl. Přesně tak. Ať žije Donald Trump!

   Smazat
 5. "Prezidenti nebývají informováni o temných akcích tajných služeb, takže se může stát následující: tyto služby v zájmu např. vojenskobezpečnostního komplexu nebo Izraele zorganizují akci pod falešnou vlajkou - a neinformovaný a v blud uvedený prezident pak bude jednat tak, jak si inspirátoři akce přejí."

  VYTESAT DO KAMENE.

  OdpovědětSmazat
 6. Panu P.C.Robertsovi dávám obvykle +.
  Tentokrát +++. Děda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.