Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

Plynovod South Stream obnoven?

11.4.2016 PodSmetákem

V Krasnodarské oblasti, v okolí obce Varvarovka, kde je počáteční bod plánovaného plynovodu South Stream, došlo k obnovení prací. Na místo dorazily kolony vozidel a stavební techniky, instalují se obytné kapacity pro dělníky. Podle dopisovatele ruské agentury RNS je práce v terénu velmi intenzivní.Podle druhu dovezené techniky se předpokládá ražba tunelu v nedalekém pohoří, kudy má plynovod pokračovat. Informační cedule hlásí jméno stavební firmy Strabag. V moskevské kanceláři Strabagu ražbu tunelu potvrdili.

Mluvčí společnosti Strojgazmotaž, společnosti odpovědné za stavební práce Gazpromu, řekl, že se v místě staví kompresorová stanice, ale o podrobnější informace odkázal novináře přímo na Gazprom. Ten potvrdil svoje dosavadní stanovisko, že projekt je „zmrazen“. Nicméně práce v terénu jasně ukazují, že potrubí povede k moři.

Nedávno Rusko podepsalo smlouvy o dodávkách plynu v Itálii. Asi náhoda.

Zdroj.

5 komentářů :

 1. Toto je Soth Stream 3 a povede na Krym. Zcela určitě ale nepovede do Bulharska ani do Turecka. Bulharsko si vystačí propojkou (dlouhou pár kilometrů) s Rumunskem (bez plynu, toho netřeba, zato splní směrnici EU, nějaká se vždycky najde). No a Turecko zatím krade (a i nadále bude bez obav krást za pomoci NATO) syrskou a iráckou ropu a jde jim to docela k duhu, ruský plyn už také nepotřebují.

  OdpovědětVymazat
 2. Mne by zajímalo, za co ten plyn a ropu od rusů nakupujeme, když je naše ekonomika rozrušena... kde na to bereme peníze a jaké?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpověď je jednoduchá, na dluh, jak jinak.

   Vymazat
  2. Tak tak. To byl celý smysl hadráku, krom likvidace všeho, co za něco stálo, nekonečné zadlužení zemí RVHP tak, aby se z této dluhové pastí už nikdy nevyškubly. Q.

   Vymazat
 3. Tak by mne zajímalo, jak dlouho budou rusové prodávat ropu a plyn pod cenou, když jim to ničí ekonomiku. Oni nejsou zadluženi a evropské státy zadluženy jsou... přesto euro vůči rublu rozte... jak je to možné?? Jak to ti rusové dlouho vydrží, dotovat nás a čím to skončí??

  OdpovědětVymazat