Reklama

.

.

středa 6. dubna 2016

Po kravínu návrat aneb zaplatíme to my všichni

Jan Veleba
6.4. 2016 Rukojmí
Merkelová mlčí, Turci se chystají na bezvízový styk a váleční uprchlící se vrací. To vše zaplatíme my, občané ČR, vyjma 70.000 našich bezdomovců, které naše demokracie zplodila ,a o které se nikdo nestará, natož aby jim někdo pomohl – například organizace Generace 21.
Ale dost mých úvah a pojďme k nanejvýše aktuálnímu tématu médií, kterým je návrat uprchlíků zpět do Iráku. Je to nanejvýš aktuální, která mnohé, zejména vítače a sluníčkáře trochu zaskočila a je třeba ji trochu rozebrat. Už jednou jsem tady na Parlamentních listech odpovídal, že Generace 21 je netransparentní instituce. Když si ji otevřete na internetu, tak tam na ně nenajdete ani telefon, natož nějaká ekonomická čísla. To přesto, že dostává dotace a ty jdou z našich daní.
Ale k věci. Jestliže se iráčtí tzv. uprchlíci chtějí za měsíc či dva vrátit domů, tak to znamená, že to nejsou váleční uprchlíci a že se mají kam vrátit. Jestliže nejsou váleční uprchlíci, pak je zde důkaz, že je někdo musel nalákat na cestu do Evropy a slíbit jim hmotné výhody a někdo jim musel cestu zabezpečit, což určitě nedělal jenom z lásky k bližnímu. Jinak by tito lidé zůstali doma. Toto všechno ale znamená, že pohyb migrantů je organizován.

Další problém vidím v organizacích typu Generace 21. Ty jsou dotovány z rozpočtu ČR, EU a podle mne jsou ještě napojeny na ty, kteří migrační vlnu řídí a organizují. Jinými slovy tyto a podobné organizace by neměly dostávat z našeho státního rozpočtu žádné příspěvky a jejich činnost by měla být důkladně prověřena - v prvé řadě finanční kontrola, poté bezpečnostní prověrka a případně orgány činné v trestním řízení.

Kdo zaplatí výlet iráckých migrantů emigrantů do ČR?


Třetí moje poznámka. Na tomto příkladu, který zřejmě není poslední, se ukazuje názorně naprostá nesmyslnost silou prosazených kvót pro jednotlivé země EU k přijetí migrantů, které prosadila Merkelová a většina poslušných (například premiér Sobotka) tento diktát přijala. Zde je důkaz, jakou kvalitu mají ti, kteří řídí, pardon chtěli by řídit, EU.

A na závěr dvě otázky. Kdo zaplatí zbytečně vynaložené náklady na výlet iráckých migrantů emigrantů do ČR a jak bude brána k zodpovědnosti Generace 21? A konečně, nevíte kam zmizela frau Merkelová? Pořád jí bylo každý den v médiích plno a najednou po Bruselském masakru jako když utne...

33 komentářů :

 1. Pane Velebo, nemusíte mít strach o to, kdo zaplatí zbytečně vynaložené náklady na výlet iráckých migrantů emigrantů do ČR . Ono to totiž dopadne tak, že oni znovu požádají o azyl u nás a my, tedy přesněji řečeno ministr vnitra jim vyhoví. A oni se tady budou chvíli vonáskovat a až to celé utichne, tak pomalu zmizí z republiky.
  Ti údajní křesťani jsou banda podvodníků. Jen se podívejte na to jak ten Bato, nebo jak se jmenuje se vystavuje s Biblí. A má ji tak hezky naaranžovanou, aby to každý hned přečetl a oni mu to baští. Vždyť kniha, která má na titulu Bible , je kniha česká. A k čemu je Iránci kniha v češtině, když neovládá latinku a natož češtinu?
  Jenom proto aby oblboval věřejnost jaký je on křesťan a vůbec bych se nedivil, kdyby vyžadoval stravu v úpravě Hallal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moje řeč. Jak je možno věřit komukoliv, koho sem nastrčil vyřízený Bohoušek and his melody boys? Net vaz možno!

   Vymazat
  2. No měl vy veřejně zhanobit Korán, pojíst vepřo-knedlo-zelo a zabijačkovou polévku a tu zapít pivem... před tím jako aperitivek lupnout slivovičku... Jinak nemá nárok...

   Vymazat
  3. Myslím, že problém iráckých křesťanů spočívá v tom, že nadace Generace 21 místo vdov a sirotků přivezla do Česka bohaté Iráčany, kteří byli takříkajíc za vodou.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Uprchlik-z-Iraku-promluvil-o-udajne-podivnych-az-nekalych-praktikach-nadace-pomahajici-uprchlikum-Misto-uprchliku-vdov-a-sirotku-pry-ted-uprednostnuje-bohate-Iracany-426714
   To bylo důvodem, proč Salman Hasan, který měl původně skutečné uprchlíky vybírat, rozvázal s Generací 21 spolupráci.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Salman-Hasan-Objasneni-od-nasi-Sluzby-429403
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Salman-Hasan-Prohlaseni-ICOMu-tykajici-se-nasi-spoluprace-s-Nadacnim-Fondem-Generace-21-429402

   Vymazat
 2. Pane Velebo, demokracie nemohla zplodit bezdomovce, žádná zde není. Jen jsme přešli z reálného socialismu do reálného kapitalismu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nikoli do reálného kapitalismu, ale do raného kapitalismu, kdy vykořisťování zaměstnanců, špatné zacházení, (dnes mobbing) nespravedlivé odměňování za práci (nikoli podle pracovních výkonů ale podle loajality k zaměstnavateli) špatné pracovní vztahy (donášení a špiclování, drby, zasahování do soukromých věcí zaměstnance) atd. dnes předvádí nejen ve většině soukromých firem jako účelová personální politika, ale pronikl postupně i do státní správy

   Vymazat
 3. Generace 21 je podvod.Uprchlíci se nepočítají do kvot,seznam byl změněn.Nikde ani slovo,co jím bylo nabídnuto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, vážený pane Velebo, máte pravdu, bohužel vše co píšete .
   Také Merkelová se ztratila to bylo každy dne nějaká zpráva s ní a nyní po Bruselu nic , je nemocná nebo schovaná, bojí se nebo co ?

   Vymazat
  2. Merkelová je elitní blbka, která si myslí, že když nebude dráždit lidi a zašije se na chvíli, tak lidi zapomenou....
   Ale prd velebnosti, 1 a něco mega běženců se jen tak neschová a násilnosti jsou v Germánii na denním pořádku.....A Němci si začínají uvědomovat, že byli národem který velel Evropě.
   Tam bude ještě veselo....

   Vymazat
 4. eu je zavšivený hnůj. nenávidím celý ten teploušský projekt. hnusí se mi ta nacistická snaha nám vnutit ty zasrané arabské parazity.

  OdpovědětVymazat
 5. Prý se má Merkelová za nějaký čas vynořit u nás, v naší republice. Tak doufám, že bude náležitě ,,přivítána", pak odmítnuty její nápady naší vládou a bude jí vysvětleno, jak se má chovat k jiným státům a nakonec bude odejita odkud přišla. Ovšem opravdu by mě naštvala, kdyby u nás požádala o azyl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frau Führerin Merkel si zajišťuje vilu v Paraguayi, dnes se o tom kdosi zmínil na ČR. Němečtí váleční zločinci se vždy skrývali v Jižní Americe.

   Vymazat
 6. Pan senátor Veleba je, pokud se nemýlím, členem Senátu České republiky. Pláče hezky, ale na špatném hrobě. Proč jako senátor nepožádá MV Chovance (navíc si myslím, že jsou ze stejné partaje) o prověření té NGO "Generace 21"? Nebo předsedu vlády, (která úkoluje BIS) o totéž? U těch křesťanských migrantů z Iráku, kteří ujeli do NSR a u těch, co se teď chtejí vrátit, tato NGO platila cestu letadlem sem, pobyt v ČR, výuku češtiny, kapesné atd. Já nevím, kolik stojí letenka z Iráku do ČR, ale pod 10 kilo to jistě nebude. Přidejte k tomu další náklady a jsme nad stovkou tisíc korun. Pan Veleba, jako senátor, by se měl postarat o nápravu a ne psát o tom články na PL a jinam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veleba je za SPO( Chrudim),Chovanec za ČSSD,jinak souhlas.

   Vymazat
  2. Docela mě udivuje, jaká zcestná představa panuje o možnostech a pravomoci senátora.(ostaně i prezidenta). Senátor se může dotazovat a žádat kolegy o nějaké usnesení.A zveřejňovat své postoje a názory. Což senátor Veleba dělá. Ani kdyby byl ze stejné partaje, což opravdu není, je předsedou opoziční SPO,jejímž čestným předsedou je prezident Zeman, tak ani tehdy by neměl právo něco vládě nařizovat. Ani prezident nemá právo nařizovat. Ostatně ministr Chovanec se o té Generaci taky vyjádřil dost razantně. Pokud to dotáhnou do konce, snad těm darmožroutům zatnou tipec.
   Je třeba znát fakta, pravidla a souvislosti, než se nepatřičně strefovat do lidí, kteří si to nezaslouží. J.B.

   Vymazat
  3. Již poněkolikáté.BIS JE ŘÍZEN USA.Pracuje dobře,ale na nic.Může si podávat hlášení tak akorád sobě a dále podléhá cenzurám naší,EU a USA.Co se hodí,to se pustí!

   Vymazat
  4. Nic proti panu Velebovi,jedná jako slušný člověk,ale je to spíš výjimka.Otázkou je,k čemu ten senát vlastně máme.Početná parta nadutých vyžírků a nefachčenků.Kdo tedy má po vládě něco chtít,nebo jí něco nařizovat?Občané této země-ti nemají nárok.Pak už zbývají jen osvědčení partneři USA,EU potažmo Německo a neziskovky jako orgán.

   Vymazat
  5. Občané by mohli mít nárok. A mohli by vládě nařídit i zakázat. Ale jen v případě, že se podaří prosadit prvky přímé demokracie, což je obecné referendum a přímá volba a odvolatelnost politiků. To mají ve své programu právě Velebova SPO a Okamurova SPD. A protože se "zavedené" strany těchto vrcholně demokratických nástrojů bojí, jako čert kříže, a je jedno jestli na levo nebo na pravo, jediným řešením je zvolit ty, kteří tu změnu prosadí. Dát jim na to sílu. Teď si mohou v parlamentu "plíce vymluvit", a je jim to prd platné. J.B.

   Vymazat
 7. Kde je Merklová __
  Tady....https://www.youtube.com/watch?v=0utPlSPbW_s

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 21:14 ten odkaz na youtube nefunguje - prý neexistuje. Dagmar

   Vymazat
 8. Určitě by veřejnost zajímalo, kdo schvaluje příspěvky pro podobné pochybné "neziskové organizace", jak vypadá jejich daňové přiznání apod.Měla by vzniknout nějaká nezávislá komise, která by všechny tyto neziskovky řádně prověřila. Z pozice senátora určitě půjde vznik komise dobře iniciovat. Dále, měl by se prověřit systém udělování asylu, když jednou již byl odmítnut, nemůže být udělen znovu jen proto, že se to žadatelům momentálně hodí.Navíc lze se znalosti prostředí v Iráku vůbec zpochybnit to, že se jedná o křesťany. Na některá místa ve státní správě (např. ředitel školy) se nemůže nemuslim dostat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ohledně Neziskových organisací jsem psal i p.Okamurovi.Je poslanec a chce prorazit ve volbách.A nic.Ani neodpověděl.Přitom by to byl dobrý bod k plnění v programu jeho strany.

   Vymazat
  2. Vy chcete dráždit hada EUSA holou nohou?
   Na to jsou inštrukce z Bruselu a Bílé chalupy.

   Vymazat
 9. Ono by stálo za to vědět, kdo z nich byl křesťan od narození a kdo tzv. konvertita a jak dlouho? V zemích zmítaných konflikty se falešné křestní listy dají určitě sehnat na počkání nebo přes noc. Mimochodem, tzv. salónním humanistům je třeba zatnout tipec! A dávat sáhodlouhý prostor v televizích Talafantovi a jeho partě na jejich chatrnou obhajobu, to rozum nebere! Bohužel se mezi námi objevuje nemálo špatných Čechů co za jidášský groš iniciativně a rádi předvádějí, jak efektivně a kvalitně funguje český slouha.

  OdpovědětVymazat
 10. Sobotkova vláda musí jít v nejkratší možné době do hajzlu, přijd´te na demonstraci Národní demokracie, každý by měl jít tam, kam patří, Iráčané do Iráku a Sobotka ke svým o Izraele,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:29 konečně příspěvek,demonstrace když přijde milion lidí,Sobotka evakuován do Berlína a tady bude klid(od uprchlíků)Musí si lidé uvědomit že hlavní revoluční silou není Praha z 10% obyvatel ale mimopražské obyvatelstvo se svými devítimiliony,ti ovládají kdo bude v Praze v parlamentu a senátu,a bez těch lenochů co se nedokáží sebrat a přijít v Brně, Ostravě a Praze se revoluce konat nebude.

   Vymazat
  2. Přesně.Ač pražák,musím konstatovat,že jsou Pražané velice líbí.Je to asi tím,že tu není taková nezaměstnanost a lepší disažitelnost.Tak nadávají u TVa v hospodách, nebo jsou potichu a říkají si,že pokud budou mít co na chleba,třeba i vlastnil lejno,tak se máme dobře.Pražáci,jde i o vás,tak zvedněte zadky a 9.4.na demonstraci.

   Vymazat
 11. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Salman-Hasan-Objasneni-od-nasi-Sluzby-429403

  OdpovědětVymazat
 12. Mám zákaz v České televizi, řekl Jan Petránek. Já taky, já taky, já taky, ozvalo se.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mam-zakaz-v-Ceske-televizi-rekl-Jan-Petranek-Ja-taky-ja-taky-ja-taky-ozvalo-se-429744

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro ty, co tam nesmějí je to čest.
   Kanály ČT jsou jen pro podpindosníky, hovořící k ovcím s kachními žaludky.

   Vymazat
 13. Váleční uprchlí křesťané, kterým se u nás nelíbilo a chtěli do reichu, se vrací do své vlasti údajně proto, že se jim stýská - hlásili dnes v rádiu. Ne a ne a ne, nemohu věřit, že se jim stýská po válce! Byl to přece důvod, proč je zachraňovali z jejich vlasti, nebo snad ne?
  A ano, už pevně věřím, jako mnoho lidí, kteří prozřeli, že tzv. Kalergiho plán, nebo Barnettův "Mein Kampff", nejsou jen konspirace.

  OdpovědětVymazat
 14. Díky pane Velebo za kvalitní komentář k současné komedii
  ( nebo tragedii ?) o iráckých migrantech v Česku.Co se týká té Merkelové , kdyby se ztratila úplně a navždy bez funusu,hned by se v Evropě lépe dýchalo.

  OdpovědětVymazat
 15. Pro uprchlíky, válečné konflikty atd je zde již přes 100 let Červený kříž.
  Jak to, že Česká republika, která je členem této prověřené a uznávané mezinárodní organizace, pověřila jakousi pofiderní "neziskovku" činností, kterou má provádět MČK?

  OdpovědětVymazat