Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

Pohádka o tom, kterak si socani, úkladům navzdory, zachránili Lidový dům


Lenka Procházková
11. 4. 2016 

Milé děti, ať už jste z pravicových, levicových či nezařazených rodin, vnímejte naše vyprávění bez předsudků, ale s otevřeným srdcem, jak se na čtenáře pohádek patří.

Na počátku byla smlouva. V té bylo černé na bílém sepsáno, že jedna politická strana (dále jen socani) pověřuje jistého právníka, aby ji zastupoval v soudním sporu o nemovitost v Praze (dále jen Lidový dům). Ten právník měl nejen titul z právnické školy, ale současně i dobré znalosti a zavedenou praxi, takže s přehledem soud vyhrál.

Socani dostali svůj Lidový dům a právník dostal smluvní honorář za vykonanou práci. Tím mohl příběh šťastně skončit. Jenomže neskončil! Ten erudovaný právník se totiž zachoval podle. Přesně podle úsloví, že s jídlem roste chuť, začal socanům posílat další účtenky, protože se mu zdálo, že vzhledem k velikosti vysouzeného domu je jeho smluvní honorář příliš malý. Tehdejší předseda socanů se pochopitelně naštval a právníkovy dodatečné požadavky odmítl uznat. Ani tím však příběh neskončil, milé děti, neboť právník byl z rodu kaskadérů, takže to nevzdal a podal žalobu na ušlý zisk.

Socani jeho pokus nebrali vážně, ale soud musí brát vážně každé udání, a tak se žalobou zabýval. Ne sice překotně, neboť soudy, podobně jako boží mlýny, melou velice pomalu, jenomže v průběhu mnoha let, zatímco soud pomaličku kauzu přežvykoval, se právníkův ušlý zisk každým dnem navyšoval o penále. A když se ten ctihodný nezávislý soudní mlýn konečně domlel k rozsudku, stálo v něm, černé na bílém, že socani dluží právníkovi celých 337 miliónů korun!

Pro vás, milé děti, je to jen cifra, ale pro socany to byla pohroma. Tolik peněz pochopitelně neměli. Jediné, co měli, byl ten Lidový dům. Média, která socanům dům nepřála, hned začala škodolibě věštit, že jeho nucený prodej tak tak pokryje dluh pro právníka. Takový způsob oddlužení by však pro socany znamenal nejen veliké ponížení, ale i ztrátu zázemí a příjmů. Ten pěkný barokní dům měl totiž i pěknou adresu, byl v samém středu hlavního města, v Hybernské ulici, a socani tam měli kanceláře, knihovny, zasedací sály a taky útulné nádvoří a velikou restauraci se skvělým obratem. Stručně řečeno byl to hlavní stan oné strany, její jistota a jistina současně. A o to by měli přijít kvůli uhrazení přisouzeného dluhu?!

Už chápete, milé děti, v jak strašné situaci socani byli? A to jsme vám ještě zamlčeli, že soudní verdikt přišel v nejméně vhodné době, neboť socani zrovna byli vládní stranou a jejich předseda byl premiérem země! A jakoby toho nebylo dost, tak vládní koalice, které premiér předsedal, zrovna procházela krizí identity, takže hrozily předčasné volby. A jak by v nich asi nebozí socani obstáli, když by přišli o Lidový dům, z kterého v lepších dobách řídili volební kampaně, tiskli letáky, malovali billboardy a vařili pro voliče guláš?

A co s tím teda udělali, ptáte se napjatě? No, zatím jen veřejně srdnatě řečnili a skrytě úzkostně spekulovali, kde ty peníze pro právníka vzít, a přitom nekrást. A čas nemilosrdně běžel. Naštěstí tu ale byl neznámý muž v pozadí.

No, on tedy nebyl úplně neznámý, ale to víte, milé děti, o kom se denně nemluví v médiích, ten okamžitě upadá do zapomnění. Někdy na něj zapomenou i někdejší přátelé, což bolí nejvíc. Taková ale už je ta dnešní překotná doba. Náš, médii i přáteli zapomenutý člověk, býval kdysi taky socanem a srdcem jím být nepřestal, i když jej před mnoha lety strana velice zklamala. Stáhl se tehdy hrdě do ústraní. Ale i odtud dál sledoval, jak se jeho někdejší souputníci potácejí na čím dál šikmější ploše. Necítil při tom pozorování žádné zadostiučinění. Ne. Spíš pociťoval lítost, takový čistý člověk to byl. Dokonce se vyučil i hackerem, aby věděl víc, než vytrubují prolhaná média. A tak se jednoho večera, spíš nahodile než z úmyslu, „naboural“ i do dobře zabezpečené mailové pošty předsedy druhé vládní strany, která se jmenovala JO.
 

Majitel (a současně předseda) strany JO byl nadmíru kreativní muž. Úspěšně se vyučil oligarchou a brzy disponoval tolika miliardami, že kdyby své peníze vybral z banky a ze soukromých trezorů a naskládal je v pěti tisícových bankovkách na sebe, vznikl by sloup skoro stejně vysoký jako rozhledna na Petříně. Pan JO si tu stavbu z bankocetlí sice někdy za zavřenými víčky představoval, ale nebyl tak pošetilý, aby ji realizoval. Raději své miliardy moudře investoval do skutečných staveb, firem a pozemků. Kromě toho také skupoval média, aby měl jistotu, že se lidé o něm budou dovídat jen objektivní zprávy. Myslel totiž na příští volby, v kterých chtěl vyhrát. Pak by se mohl stát premiérem a mohl by celý stát řídil jako firmu, když už to tak dobře uměl.

Když jsme vám, milé děti, toto objasnili, vrátíme se k našemu neznámému muži, který se ve svém ústraní shodou okolností naboural do pošty pana JO. Došlo k tomu v jarní deštivé noci, kdy netěsnícími okny jeho panelákového bytu pronikal chladný vítr. Starý hacker se choulil u počítače s dekou přes ramena, aby ho neovanul průvan, ale to, co si přečetl v mailech pana JO, bylo strašnější i než hurikán. Dočetl se totiž, že pan JO podniká tajné spekulativní kroky, aby Lidový dům koupil v dražbě a učinil z něj sídlo strany JO. Samozřejmě to chtěl udělat v zastoupení, aby socani nevěděli, kdo bude nakonec majitelem a kdo je definitivně zažene do kouta a pak porazí na hlavu ve volbách.

Hrůzou strnulý hacker (se srdcem socana) si nejdřív nalil sklenku Merlota, aby se mu vyražený dech zase vrátil do oběhu. Teprve pak se mu vrátila i rozvaha a schopnost kritického myšlení. Za premiérem s tím jít nemůžu, usoudil logicky, ten nemá k hackrům dost důvěry. U druhé inspirační sklenky Merlota otevřel starý hacker notes s vizitkami. Přimhouřenýma očima pročítal jména, až narazil na to, které hledal. Třetí sklenku už si ale rozumně odepřel, aby se mu písmenka na mobilu nerozmlžila při psaní urgentní esemesky. Když ji odeslal na číslo z vizitky, krátil si nervozitu u otevřené lednice. Zrovna když dožvýkával druhé kolečko salámu, cinkl telefon odložený na stole. Hacker si rychle otřel zamaštěné prsty a pak nedočkaně vymáčkl došlou odpověď:
OK. ZITRA V DEVET VECER TE CEKAM U SEBE. ZVONEK STISKNI 3 X. MOBIL NECH ALE DOMA!!!

Starý hacker se pobaveně uchechtl: Neuč orla lítat, ty bažante! pomyslel si s vlídnou uštěpačností. A šel si lehnout.

Ráno už bylo nebe bez mráčků a z vysychající silnice mezi paneláky stoupala pára. Starý hacker otevřel okno v kuchyni, nastavil tvář jarnímu slunci, zhluboka vdechl příjemný térový odér a pak se s chutí nasnídal. V koupelně potom dlouho zvažoval, má-li si, před důležitou schůzkou s bažantem, oholit týdenní strniště. Pak ale nad tím mávl rukou a raději se věnoval stolnímu počítači. Několik hodin třídil a stahoval dokumenty do notebooku. Odpoledne si sbalil věci do batůžku, mobil samozřejmě ne, ten uložil do šuplíku, teple se oblékl a zašel si na jídlo do oblíbené hospůdky. Jako vždycky tam hrála televize, ale jako vždycky byl zapnutý nekonfliktní sportovní kanál, aby se štamgasti nemuseli rozčilovat nad stavem světa. V šest hodin už náš hacker seděl v autobuse a v půl deváté dorazil do Brna.


Setkání s bažantem se uskutečnilo ve sklípku, který byl bezpečně odstíněný před odposlechy. Wifi tam tedy nefungovala, ale orel měl mailovou poštu pana JO uloženou v dokumentech svého notebooku. Když si dohladka oholený bažant zprávy prostudoval, propadl spravedlivému vzteku. Slova, kterými svou emoci vyjadřoval, vám, milé děti, tlumočit nebudeme. Vždyť ani odposlech je neslyšel. Když kletby umlkly, pohlédl starý hacker s účastí na svého rozčileného mladšího kolegu. „Ty jediný tomu snad můžeš zabránit. Proto jsem si tě vybral!“ Mladší muž polichoceně vstal ze soudku moravského vína a ovládaně přikývl: „Udělám všechno, co je v mých silách. A teď si na to připijeme, stará gardo!“

Následujícího rána se onen mladší muž, povoláním hejtman, šel projít do jarního lesa. Doufal, že rozvoněná půda jej bude inspirovat k akčním myšlenkám. A nemýlil se! Takže už před obědem rozeslal kódované esemesky na čísla dalších deseti hejtmanů - socanů. A večer už kolegy vítal ve svém dobře odstíněném sklípku. Když jim osvětlil záludné plány pana JO s Lidovým domem, povolil jim krátkou přestávku na občerstvení a usebrání, načež se znovu ujal slova: „Ti naši bohorovní idioti umějí jenom žvanit! Žvaní a žvaní. Tak teď se prožvanili až k debaklu. Ale barák v Hybernské je náš společný grunt! Když o něj přijdeme, jsme namydlení všeci. Takže ten gól do vlastní brány musíme chytit za ty užvaněné voly my sami. Vím jak. Někde jsem četl staré úsloví, že slova hýbají, ale příklady táhnou. Takže my, tahleta naše semknutá jedenáctka, vytvoříme ten příklad. A oni se pak přidají, volové. Bude to pro ně politická nutnost!“ Krizová porada skončila po půlnoci jednomyslným hlasováním. Pak hosté odešli přespat do předem zamluvených pokojů v hotelu Grand.

V dalším dni dopoledne se na hejtmanství v Brně konala tisková konference. Všechna mainstreamová média, včetně těch, která vlastnil pan JO, užasle vyslechla a v přímém přenosu odpinkla veřejnosti informaci, že přítomní socanští hejtmani se jako jeden muž zavázali k tomu, že každý z nich bude posílat třetinu svého hejtmanského platu na právě založené konto s heslem Lidový dům. Svolavatel tiskové konference, hejtman stejného jména jako náš nejslavnější hokejový brankář, vychytával záludné dotazy novinářů. Ale nebojte se, milé děti, samozřejmě jim neprozradil záměry pana JO! Mluvil kulantně. O tom, že žijeme v právním státě, takže i špatné rozhodnutí soudu je nutné respektovat. Ať to stojí, co to stojí. A přímo do televizních kamer poradil premiérovi, aby si na uhrazení přisouzeného dluhu vzal půjčku od banky. Zakončil nadějí, že dobrý příklad hejtmanů přitáhne další následovníky a soudem určená částka bude ještě do sněmovních voleb shromážděna a banka dostane svou půjčku i s úroky.

Zpráva o šlechetnosti jedenácti socanských hejtmanů se šířila zemí, ba dokonce i po nebi. Jeden europoslanec za socany ji vyčetl během letu do Bruselu ze svého chytrého mobilu a okamžitě po přistání vyhledal tři další kolegy europoslance - socany. Večer v přímém televizním vstupu společně prohlásili, že s okamžitou platností budou třetinu svého bruselského platu posílat na konto Lidový dům. Pak už to šlo geometrickou řadou.

Socanští poslanci v pražské sněmovně svolali mimořádnou schůzi klubu a v závěru odhlasovali, že i oni začnou posílat třetinu platu na konto Lidový dům. Předseda sněmovny (taky socan) dokonce furiantsky přísahal, že bude zasílat celou polovinu výdělku! Předseda senátu (taky socan), přitlačený tím příkladem ke zdi, nenadšeně slíbil totéž. Řadoví senátoři (socani) zůstali na třetině. Premiér, zaskočený překotným vývojem ve své straně, se bez obvyklého úsměvu uvolil zkrátit si plat kvůli záchraně Lidového domu o polovinu plus o celé náhrady na služební cesty. Když i starostové socani slíbili posílat čtvrtinu ze své mzdy na sbírku, rozzářila se na fasádě Lidového domu obrovská neónová kalkulačka, takže každý kolemjdoucí mohl i v noci sledovat, jak oranžové číslice překotně vzrůstají.

To ale pořád byly jen malé rybky. Teprve když třetinu platů začali pravidelně posílat i členové správních rad, dosazení do funkcí stranou socanů, překročila sbírka částku sto miliónů. Nakonec se rozkývali i žraloci, tedy socanští mafiáni a se zaťatými zuby oželeli i oni část nakradených „výdělků“, čímž konto Lidový dům rázem vzrostlo dvojnásobně.

Pochopitelně přispívali i normální slušní lidé, a že jich v té straně nebylo málo! Kasičky s logem Lidového domu nechyběly na žádné socanské veselici ani na hasičských bálech, pokladničky byly instalovány i na odborářských schůzích a nescházely ani na petičních stáncích občanských iniciativ. A právě tyto sbírky mezi drobnými slušnými přispěvateli, rozlítily parlamentního veterána přezdívaného Kecal. Jako předsedu scvrkávající se opoziční strany (a někdejšího ministra financí) jej samozřejmě dráždilo, že socani, které už ve svých snech viděl na mizině, se náhle vzmáhají a to dokonce i zásluhou zblblého lidu. Takže přemýšlel, jak tomu nekalému vývoji zatnout tipec.

(dokončení v nejbližších dnech)


35 komentářů :

 1. Strana,která dokáže svou benevolenci vyhodit oknem takovou částku nemá žádnou hodnotu a strašně se divím,že se najdou mezi občany (příznivce ČSSD) blázni,kteří přispívají na takovou nehospodárnost! Jinak je potřeba ještě zdůraznit další nehoráznost, že tento dluh bude pokryt hlavně z peněz daňových poplatníků. Je to dáno tím,že stát podle výsledku voleb přispívá politickým stranám na zajištění parlamentní demokracie. Nevím zda by neměl stát žádat případně část peněz nazpět,protože slouží jiným účelům než byly určeny! Občané pak mohou tuto stranu potrestat tím,že ji nebudou volit. Důvod je nasnadě. ČSSD neumí sama hospodařit, jak pak může být ve vládě!! Sobotka by měl položit funkci předsedy ČSSD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peníze daňových poplatníků jdou podle zákona na provoz politických stran, to je v pořádku. Tahle socanská lemplovina a blbost do provozu patří.

   Vymazat
 2. Petr Hájek to popsal velmi přesně a výstižně: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2375-vrcholek-ledovce-za-337-milionu-lidovy-dum-ano-lidove-hlasovani-o-vystoupeni-z-eu-ne-vladnou-nam-polomacene-susenky-plastovy-okd-sobotka-na-pul-uvazku-u-merkelove-prijde-zhrouceni-nebo-restart.htm

  OdpovědětVymazat
 3. Vedení (nejen to poslední, ale všechna za těch víc než 15let) socanů se svou pštrosí politikou okolo LD prokázalo jako spolek diletantů (nechci použít drsnější termín). Je ohromující, že se mezi nimi nenašel ani jeden racionálně uvažující. Jak mohou tokoví "experti" řídit stát?
  Jinak o p.Altnerovi si nedělám iluze, neboť jeho způsoby znám, když působil jako konkurzní správce OSANu. Tam (lidově řečeno) prošustroval přes 200milKč (do kapes vlastních a kamarádů) a my věřitelé jsme nedostali nic. Když už ve firmě nebyl žádný majetek, tak z funkce odstoupil. Příklad tunelu, který nebyl (a nebude) potrestán.

  OdpovědětVymazat
 4. Jo moji milí . Socani svojí nečinností a blbostí nechali dlužnou částku narůst do obludných rozměrů . Stejně tak si počínají s řešením migrace . Za nějaký čas tu budeme mít v Česku hordy čmoudů . To si potom taky na ně budou brát socani půjčku ? Tuto partaj už můžou volit snad jen debilové .

  OdpovědětVymazat
 5. Pdpora hlouposti spěje k jejímu bobtnání milé děti.
  Z toho si opatřte poučení.

  OdpovědětVymazat
 6. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zdenek-Zboril-Umelci-klidne-budou-zpivat-castusky-na-Capim-hnizde-Pamatuji-si-na-Magdu-Vasaryovou-430244
  Soudruh, tedy vlastně Bratr Zbořil leští zaplivaný štít ČSSD, pod záminkou její objektivity, lidumilství a lásky k národu, aby trochu vylepšil pověst prodejné děvky, která se propadla na hnojiště dějin.
  V mnohém lze s bratrem Zbořilem souhlasit, zejména pak s prohnilostí a prodejností sebranky, která je prezentována jako Pražská kavárna a jí sekundující parazitické struktuře, jež se nechá oslovovat, jako kulturní scéna, ale.
  Ale je to všechno pro kočku milý bratře Zbořile. Ta zločinecká banda, co sedí v Lihovém domě z vysoka se re na Český národ, na Českou republiku a ze všeho nejvíce na nějaké morální zásady, jako jsou čest, právo, spravedlnost. Ta pakáž, která si nechá říkat sociální demokracie dneska stejně, jako před dvaceti, či pět a šedesáti lety slouží sionistickému nadnárodnímu kapitálu, zotročuje Český národ, drancuje naši vlast a ve jménu demokracie provádí genocidu Čechů.
  Je úplně jedno, že se distancuje, když jí teče do bot alespoň slovně, od ODS, KDU ČSL, ODA, Unie svobody, KDH, TOP 09, Charty 77, Člověka v tísni, Helsinského výboru nebo OF. Skutečnost je taková, že všechna tato chapadla této jediné zrůdné struktury, této krakatice rdousící náš národ. ČSSD, pokud něco hájí, jsou to především svá koryta a koryta svých chlebodárců za oceánem. Tato strana se nepřetržitě pět a dvacet roků podílí na vládě v souručenství s výše jmenovanými zločineckými strukturami a je odpovědná za stav, ve kterém se nachází naše společnost.
  Uběhlo čtvrt století a v naší zemi vládnou nadnárodní monopoly, party veksláků, lahůdkářů, zelinářů a kantýnských. Vládnoucí oligarchie zničila infrastrukturu, téměř celý průmysl, rozvrátila zemědělství, státní správu. Justici a policii ovládají mafiánské bandy. Zavírají a odsuzují nevinné na objednávku, zabavují jim nezákonně majetek, stěhují je pod mosty. Justiční mafie potlačují svobodu projevu, pošlapávají základní principy demokracie, vynáší rozsudky na objednávku a jde na ruku nadnárodnímu bankovnímu kapitálu. Nic jim neříká Listina základních práv a svobod ani charta lidských práv. Ve jménu čeho?
  Sobotka Zaorálek, Otto Novotný, Špidla, Rouček, Dienstier a celá ta zběř mafiánských bosů slibují jednou za čtyři roky, že už nebudou lidé umírat hlady, vybírat popelnice, spát pod mosty nebo žebrat. Otrocká práce za žebráckou mzdu, v EU jsme na posledním místě, za námi je snad už jen Bulharsko a Rumunsko, polovina platu na černo, aby zloději, kteří v kapitalismu 19. století beztrestně kradou mohli v Panamě ukládat miliardy, to je prý ta naše demokracie, ta naše vysněná budoucnost.
  Je třeba je všechny pověsit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kromě poslední věty nemohu nesouhlasit.

   Vymazat
  2. Já bych šel ještě dál s konspirační teorií.Tato suma byla schválně vytvořena pro obohaceni aktérů.A dává to smysl.

   Vymazat
  3. Také souhlasím, ale bylo by prospěšnější tyto tvory poslat do kamenolomů, nebo někam jinam, kde by měli možnost si zkusit, co je to práce.

   Vymazat
 7. Milá Lenko, ta oblbující pohádka není moc kulantní ani pro děti, ani pro srdcové socany. Ta strana je provařená skrz naskrz. Pučisti se skládají po třetině z platů a Bohuš zase dumá, jak s nimi nejlépe zamést. Po těch slibech o restitucích s následnou proti-restituční koalicí je nám tahle lihová prasárna putna. Na lavírování kolem imigrační invaze, raději nemyslet jak moc to připomíná hrátky s osudem lihového domu. A podpora ukrajinských fašistů? To už nemá se socdem společného ani zbla. Ta ČSSD, jejíž podíl na stavu právního prostředí v ČR je nepopiratelný, sklízí jenom ovoce svých křiváren a svého politického pinožení. Nic víc, nic míň. A ta báchorka je dost stupidní.

  OdpovědětVymazat
 8. Paní Lenko Procházková, ta pohádka je po mém soudu brilantní. Pohádky obecně, jsou vymyšlené příběhy, které vedou čtenáře či posluchače k dobru, ke slušnému chování, k pravdě. Tedy měly by vést.
  Ale jak uvedl autor v příspěvku nade mnou(11:45), u socanů dnes "frčí" spíše "akčňáky a horory", případně americké sitkomy. Ne že by se nenašly vyjímky, dokonce u toho hetmana z brna si to i umím představit, ale u těch ostatních, snad z vyjímkou jihočecha, to nepadá na váhu. Ne, ta báchorka není stupidní, s tím nesouhlasím, je to vize, jak to má být správně. Jen u socanů pohádky nečtou, a náprava chování nehrozí. Už ani náhodou. J.B.

  OdpovědětVymazat
 9. Pěkná pohádka paní Lenko, škoda že jen pohádka.
  Volič -Vilč

  OdpovědětVymazat
 10. Několikrát jsem začal a pak zase vše znovu a znovu smazal. Proč? No právě proto, že ty socani si nezaslouží ani na ně ani pomyslet. A s tou banderovskou Ukrajinou si to u mě pohnojili až do smrti smrťoucí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedělejme si iluze, stejně jako Němci strpí Merkelovou, tak Češi její protektorátní vládu a jako Židé poslušně nastoupí do vlaku uprchlívácké likvidace.

   Vymazat
  2. Sohlasím

   Vymazat
 11. Milé děti,
  povím vám příběh o velkých protivenstvích a dlouhé cestě za spravedlností. Hlavním hrdinou je pan doktor Zdeněk Altner. Jistě není žádný svatoušek, ani Mesiáš, ale jeden obyčejně zvláštní pan doktor práva světského.

  V počátku příněhu šlo o určení vlastnictví Lidového domu v Praze a ČSSD byla v situaci, že nevěděla kudy kam. Soudní poplatky jsou 4% z ceny souzené věci a na to, ani na palmáre advokátů strana penízky neměla. To byla milé děti zatraceně zašmodrchaná situace, protože bez peněz do hospody, ani k soudu, nelez! Jak se z ní dostat? Straníci přemýšleli, potom hledali a pátrali skoro jako ti mudrci hledající doktora pro princeznu Sulejmánskou. A nakonec našli! Našli doktora juristu Altnera, který byl ochoten případ převzít, dokonce ze svého zaplatit i soudní poplatky a v případě neúspěchu nést náklady na vlastních bedrech. Takový to byl hodný a šlechetný strýček jurista.
  Tedy jen na první pohled, protože ten čerchmant si vymínil, že v případě úspěchu dostane svou nemalou smluvní odměnu - desátek ceny(vždyť případ před soudem vedl ze svého a jak a kdy před českými soudy skončí je ve hvězdách). Soudy se vlekly a případ si mezi sebou přehazovaly jako horký brambor. Nakonec rozhodly a Lidový dům s velkou slávou připadl ČSSD.

  No a co se milé děti nestalo. Socani během soudního řízení vyměnili stranické vedení a nový chytrák (známý prohlášením, že dluhy se nemusí platit, protože tak to dělají všichni) si řekl, že odměnu juristovi Altnerovi nevyplatí celou, protože stranickou pokladnu do dluhu nezatáhne. A že se raději bude dále soudit. S partou dalších chytráků, oslněných decentní bradavičkou a sexi mozkem největšího chytráka, rozumně pokývali hlavami a čekali, že se dluh sám vymaže, nebo jurista Altner vyměkne a přistoupí na žebrácký peníz mimosoudního vyrovnání. Jenže jurista byl dareba zatvrzelý a pro koleno by si korunu nechal vrtat (stejně jako parta chytráků v Liďáku) a tak neslevil a neslevil. A tak se před spoudy tahali o 18,5 milionu s příslušenstvím skoro 12 let.

  Každá pohádka má svůj konec, proto i tato o zaťatém juristovi Altnerovi a chytrácích z Liďáku končí. Jurista se svého práva a svých peněz skoro dočkal. Chytráci z Liďáku by sice penízky měli juristovi vyplatit, ale jak je jejich zvykem - stále chytračí. Nejnověji o tom, kdy je nejzazší termín převodu penízků, aby nemuseli platit další penále. A také o tom, zda penízky převést Altnerovi, nebo exekutorům, kteří vymáhají pohledávky za dluhy, do kterých jej chytráci z Liďáku vehnali.

  Ještě že je to jen pohádka, která musí mít dobrý konec. Takže jurista Altner slavně zvítězil, protože svou výdrží přechytračil chytráky a penízky dostal.

  V Čechách to však může skončit i tak, že si jurista chytráků nepřevezme rozsudek, který nenabyde právní moci a bude ještě dlouho trvat, než peníze budou k mání. A pak mohou také chytráci vyplácet místo Altnera exekutory s nejasnými (podvodnými) nároky a to teprv bude cirkus.
  Ale o tom si mílé děti povíme příště.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chytráci v Lidovém domě čekali, že věřitel dříve než vysoudí dlužnou částku zhebne a nakonec za svoji letitou neschopnost, penále a naběhlé úroky drze obvinili advokáta ze zákeřného protahování sporu, když se zarputile nechtěl vzdát odměny za vykonanou práci.

   Vymazat
 12. Paní Procházková, jste dobrá tak jak vždy, dcera hodná svého otce. Moc jsem se nasmál, což v dnešní době je vzácné. Děkuji. Morave

  OdpovědětVymazat
 13. Nejvíc mě zaujalo na této stránce sdělení jak zvětšit penis. To ostatní je nuda a nemá cenu rozebírat světonázor socanů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem nepochopil autorku, jakou roli zastává zlý čaroděj JO a ono to asi souvisí s reklamou.:))

   Vymazat
 14. doktor Socani a platit???A ze svého??? Nebuďte
  naivní.Mám s tím "mladým z Brna" své zkušenosti - dluží nám už přes deset let.......

  OdpovědětVymazat
 15. Nádhernej tunel a jak to nechali naboptnat na maximální hodnotu a ještě to svést na pana JO, asi znají svoje voliče. Zajímalo by mne, jak se bude dělit kořist!?

  OdpovědětVymazat
 16. Lence Procházkové fandím. Ale ta její pohádka jakoby nahrávala politické straně podporující ukrajinský fašismus a to je až příliš za hranou. S těmi restitučními sliby předvolebními s následnou koalicí s lidovci anulující ty sliby a s tím nesmyslným podlézavým horováním o zesílení sankcí proti Rusku, všemu úsilí pochybnému, nasadila punc.Zbaběle bezzásadové, licoměrné postoje v záležitosti imigrantské invaze, jsou výstavním artiklem ČSSD. Ta pohádka je tedy o tom, že s čím kdo zachází, tím taky schází. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Je to strašidelná pohádka s hororovým námětem a představou, pro socdem papaláše všech profi-úrovní. Mladí socdem kariéristé jsou z toho všeho otřeseni až do dna svých proradných kariéristických špinavých duší, kterým nic z výše zmíněné podpory ukronácků, falešnosti restitučních slibů a podlézání ve věci sankcí, či imigrační invaze, nic z toho všeho absolutně nevadilo..

  OdpovědětVymazat
 17. Ani v pohádkách by se nemělo výslovně lhát!!! A tvrzení "Socani dostali svůj Lidový dům a právník dostal smluvní honorář za vykonanou práci" je bohužel LEŽ JAKO VĚŽ!!!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, protože Lidový dům dostali, ale Altner zatím nedostal ani korunu. Tak jste to myslel, že ?

   Vymazat
 18. Inu, je pouze na oranžových peněžních ožralech, jaké bude léto téhle svým starým ideálům odcizené partaje. Ono se nám to s tím kapitálem hroutí. Otázka je, až se to zhroutí na ten oranžový flekanec, zda tam vyroste něco, co zasvítí mravností a vůlí žít poctivě. Pravdou je, že moc neuchopená jedním bude uchopená druhým, což značí, že záleží na tom kdo je první a druhý zač. Proto se moci musíme chopit my, obrnění před jakoukoli toxikománií včetně té peněžní a mocenské. Opilci a feťáci ostatně za řízení nepatří, že? Proto volme ČSNS, nepolitikařící poctivé úsvitáře, ekonomickoureformu.cz a vůbec, planě nekritizujme, ale konejme promyšleněji, znaleji a strategičtěji než ti ožralci doposud.

  OdpovědětVymazat
 19. O co se vlastně hraje a kdo tuto hru rozehrává? V souvislosti s posledními událostmi vyvstávají nové otázky!

  Na ČSSD se (prý podle ČT) obracejí věřitelé, jimž advokát Altner dluží cca 20 milionů. Strana teď prý neví, komu peníze poslat!

  Zákony hovoří jasně při sporech věřitel - dlužník.
  ČSSD má poslat takové věřitele do dža het, splatit svůj dluh věřiteli a netahat do JASNÉHO výroku soudu jiné účastníky.

  Altner nechť s těmi penězi naloží tak jak uzná za vhodné. Altnerovi věřitelé o nic nepříjdou, neboť exekutor se již těší, až mu dorazí peníze na účet, který mu s radostí obstaví.

  Proto nevidím důvod, proč se spouští jakási "pseudokauza" ohledně splacení určené částky ve sporu ČSSD - Altner.

  Nebo má tato "pseudokauza" nějaký účel?

  OdpovědětVymazat
 20. Má to tak někdo problémy. Jedinou pozitivní věcí, kterou na tom vidím, je, že pracující člověk může názorně vidět, jak šizunkové, darmožrozuti, parazité "práce" všeho druhu, tzv. "vydělávají" částky, na které by musel při své poctivé práci mít k dispozici alespoň pět životů. A to by ještě nesměl jist, bydlet a mít děti. To je ta spravedlivá společnost, ve které jsme nuceni žít.

  OdpovědětVymazat
 21. Socani tady budují kapitalismus, ve kterém jsou možné nemravně vysoké odměny pro vyvolené, zatímco poctivci žijí jen tak tak od výplaty k výplatě nebo od důchodu k důchodu. Patří jim to, ať je dravec Altner zahubí. Mně chybět nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Desátek zavedla už církev, takže Altner se vlastně chová podle přikázání Boha. Až vysoudíte nedostupné a vyléčíte nevyléčitelné, vezmete zavděk 10% majetku dotyčného.

   Vymazat
 22. Paní Lenka naznačuje, že přeběhnutí Kellera vpravo nebylo až tolik výhodné. Přepočítal se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte-li na mysli prof. Jana Kellera, europoslance, pak je mi záhadou, z čeho jste takový nesmysl vydedukoval. Pravičák Keller? To snad ne!? J.B.

   Vymazat
 23. Paní Lenko musíte více psát, poučení je vždy málo.Děkuji.
  závozník fekálního vozu

  OdpovědětVymazat
 24. Toto je krasna pohadka ! Pani Prochazkova je umelkyne, ale tato pohadka je nase - americka z Chicaga a jmenuje se :
  "Who ? - Will overfuck Who ?".. (Ja ten kapitalismus mam opravdu rad ! To je vzdy srandy kopec.)
  Spravne ukonceni pohadky se jmenuje: "Concrete shoes and dumped in the Vltava River".
  Zatim vsak neni jasne, ktera strana si je obuje. Pravnik mel pravdepodobne pomoc za kickback..
  Umela by jste to odhadnout, pani Prochazkova ?
  honolulu

  OdpovědětVymazat