Reklama

úterý 26. dubna 2016

Pokrytectví Obamy: Obchodní dohoda EU-USA se blíží kolapsu, jelikož Yankeeové odmítají zrušit protekcionismus vůči Evropě

26. 4. 2016 Breitbart a AC24

Jednání o dohodě o volném obchodu mezi USA a EU „selžou“, pokud budou USA odmítat významné ústupky, varoval v neděli před návštěvou amerického prezidenta Baracka Obamy německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel.


Těsně v patách návštěvě pana Obamy ve Velké Británii, kde zavrhl představu o brzké obchodní dohodě s Británií, pokud se tato země rozhodne pro Brexit, navštívil pan Obama Angelu Merkelovou v Německu, kde bude tento pár diskutovat jak o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP), tak o evropské migrační krizi.

23. DUBNA – HANOVER, NĚMECKO: Protestující demonstrující proti dohodám o volném obchodu TTIP a CETA 23. dubna 2016 před návštěvou amerického presidenta Baracka Obamy v německém Hanoveru. Mnozí Němci jsou dohodami, o nichž se vyjednává mezi Evropskou unií a Spojenými státy a CETA podobnou dohodou Mezi EU a Kanadou, znepokojeni, že budou mít dalekosáhlé dopady na Evropu s pracovními, ekonomickými, ekologickými a právním aspekty. (Photo by Sascha Schuermann/Getty Images)

Ale ač pan Obama poučuje Británii, aby držela otevřené hranice a vzdala se suverenity ve prospěch Evropské unie, tak Američané sami odmítají udělat to samé, aby tím pomohli zpečetit dohodu TTIP.

„Američané hned vytahují tu svou myšlenku ‚kupujte americké.‘ To ale nemůžeme přijmout. Oni nechtějí otevřít svá výběrová řízení veřejného sektoru pro evropské společnosti. Podle mě to jde proti svobodnému obchodu,“ řekl hospodářským novinám Handelsblatt Gabriel, který je rovněž německým vicekancléřem.

„Pokud Američané rychle nevycouvají ze svých postojů, tak takovou dohodu o volném obchodu nepotřebujeme. TTIP selže,“ varoval.‚Kupujte americké‘ je zkratkové slovo pro „Zákon o nakupování v Americe“ původně schválený US Kongresem v roce 1933, který vyžaduje, aby vláda USA během vládních nákupů upřednostňovala v Americe vyráběné výrobky.

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) narazilo v Evropě na značnou opozici, která v Německu není zrovna nejmenší, kde kritici vynáší celou řadu věcí o eroze standardů ochrany životního prostředí a pracujících a odsuzují tajnůstkářství zahalující toto jednání.

V severním městě Hanoveru, kde Obama vedl rozhovory s kancléřkou Angelou Merkelovou během své návštěvy za účelem zesílení úsilí o finalizace této dohody před jeho odchodem z úřadu.

President Obama se v sobotu během své návštěvy Londýna před tím snažil mírnit obavy skeptiků přiznáním, že některé z minulých obchodních dohod „sloužily jen zájmům velkých korporací, nikoliv však nutně pracujících v zemích, které se jich účastní.“Než odjel, tak řekl BBC, že by to trvalo mezi pěti až deseti lety, než by Velká Británie dosáhla se Spojenými státy dohody o volném obchodu – ale během té doby bude většina obchodu pokračovala přes takové dohody. A to i přes skutečnost, že USA mají dohodu o volném obchodu i s Ománem a ve skutečnosti vyjednaly dohodu o volném obchodu s Austrálií za pouhých 10 měsíců.

Jeho chování při návštěvě Londýna vyvolalo hádky o tom, jestli pan Obama jen prostě nemá Británii a její historii rád a nezneužívá období „chromé kachny“ na závěr svého presidentství, aby Británii v rozporu s jejími zájmy udržel v Evropské unii.

Bude-li Británie hlasovat za odchod z Evropské unie a za zrušení Článku 50 Lisabonské dohody jako prostředku toho dosáhnout, tak by to dalo zemi dva roky na vyjednání způsobu výstupu z EU a k novým dohodám po celé planetě – tedy dost času – říkají kampanisté za Brexit, aby maximalizovali jistotu, že se naplní obě slova a ve skutečnosti poté, co v Bílém domě už nebude Obama.

Zdroj: breitbart.com

40 komentářů :

 1. Jakýmu kolapsu zas?
  Dosud jste psali, že Německo a EU je protektorátem, panáčkujícím poskokem USA, plnící všechny jejich rozkazy.
  Jindy zase píšete, že USA chtějí EU zničit.
  Potom pro změnu, že politiku nerozhodují politici, ale nadnárodní korporace.
  Teď zase blábolíte, že se obchodní dohoda blíží kolapsu, protože v Německu je jakási opozice.

  Měli byste si to všechno v těch vašich rudých anti-ami palicích napřed ujasnit, vybrat si z té záplavy vašich vzájemně se vylučujících konspiračních pičovin jen jednu a za tou si pak stát. Abyste nevypadali jako banda nesvéprávných idiotů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:03- protože my, si umíme dát do souvislosti více aspektů a tato vlastnost Vám zřejmě chybí, nevystavujte ji prosím na NR. Pokud něčemu nerozumíte, zeptejte se svého řídícího důstojníka a neotravujte blbostmi, bez názoru.

   Smazat
  2. Čoveče, přeci pravda se musí hledat a nenalezne se tak, že všichni označí za rudé anti-ami palice. Je potřeba vyslechnout všechny a zjistit co nejvíce pravdivých faktů.

   A co si ty myslíš, že nám TTIP bude ku prospěchu nebo nás oškubají jako slepice?

   Smazat
  3. Povolný,

   vy máte tolik skvělých vlastností a schopností kterými jste se už tady neskromně stihl pochlubit, že je mi za sebe až stydno :-D

   Otázkou zůstává jak je možné, že s tolika schopnostmi máte holou zadnici a bědujete jak vám za komoušů bylo dobře a "kam jsme to za 26 let dopracovali", přeloženo "Kam vy jste to za 26 let dopracoval".

   Také mi není jasné proč jste s tolika schopnostmi zcela neodhadl situaci a v listopadu mával vlajkou na demonstracích proti komoušům. Buď jste tedy úplný blb který se pořád plete, nebo jste byl agentem-provokatérem CIA.

   Povolný, vy jste opravdu tak blbý, že nevidíte, že ty věci které jsem vypsal se vzájemně vylučují???

   Smazat
  4. Hele nácku Rosole,

   četl jsem jen první větu a dál jsi si už mohl klidně ušetřit práci. Čtením těchhle tvých nacistických sranců já se špinit nebudu. Můžná ale budeš mít úspěch u kolegy takynácka Povolného. Můžete si tu navzájem vesele hajlovat.

   Smazat
  5. dEJTE SENOCHRUPOVI ROZUMY

   a on bude chtít VŽDY seno.

   Smazat
  6. Povolný,

   zapamatujte si už konečně, že komunisti jsou to samé co nacisti nebo islamisti. Totalitní prasecí ideologie. Jejich zastánci si nic jiného než nadávky a opovržení nezaslouží.

   Tak kozomrdi jsou urážka? Tady máte vrchol kultury těch vašich arabských přátel. Nevím proč vlastně tak protestujete proti invazi těchto vašich kamarádů. Také by vás mohli podobně obohatit.

   https://www.youtube.com/watch?v=B9eRcv52x8Y

   Smazat
  7. Rosselini dohodě TTIP nebude stát nic v cestě,když si v nejbližšim obchodě budeme moci jako v Americe koupit pořádné samopaly.To pak nemusí ani ten ministr války od pana ANO,BUDE LÍP dávat dohromady KŘIVÁCKÝ zákon o mobilizaci,naše Národní garda bude dělat manévry dobrovolně jako ve Švýcarsku budeme mít v almaře namazané minomety a pak se uvidí kdo tu bude dělat zdechlácké zákony proti lidu ČR..

   Smazat
  8. 0:20- Vy si zase zapamatujte, že všem těmto -ismům byl kmotrem jiný -ismus, Sionismus! Proto Vaše "prasečí" ideologie si nezaslouží nic než opovržení, souhlasím s Vámi.

   Smazat
  9. Povolný

   Jo, aha. No vy to máte jednoduchý. Tak jako jste jednoduchý sám.

   Jo a aby bylo jasno, já s Židama nemám nic společného. Na rozdíl od vás, nácků a komoušů, mě ale Židi vůbec nevadí. Naopak, mám potřebu se jich zastávat před sebrankou která by zase s chutí otáčela kohoutkem od plynu, kdyby dostala tu příležitost.

   Smazat
  10. Zatloukejte jak chcete, obhajujete-li Izrael a Palestince nazýváte "kozomrdy" jste Sionista a já neznám Sionisty-nežidy. Znám ale Židy-antisionisty!

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  12. 21:03Je vidět,že jste velmi málo znalý situace.To,co jste napsal v úvodu je pravda,ovšem ne z vaší hlavy.Odpoutejte se od vašich nesmyslů.

   Smazat
  13. Rossollni jsi neskutečnej kreten a přívrženec fašismu.Jen se divim,proč ti dává redakce NR tolik prostoru na tvoje zvratky a hulvátský projev.Na tvůj projev by se měl podívat právník a pak zvážit případné podání žaloby na tebe a na redakci NR,že ti umožňuje tohle svinstvo veřejně hlásat.Nově připravovaný kontroverní zákon na ochramu menšin,vyznání a pod. bude bič na tvoje ego a doufám,že tě brzo zavřou

   Smazat
  14. Před lety, kdy ještě německá televize dávala zajímavé pořady jsem sledoval pořad, ve kterém vystupovaly velmi staré židovky a dva příběhy stály za to si vyslechnout. První stará milá paní vyprávěla příběh o tom, jak se krutý esesácký velitel někde ny východě, kam byli židé "lifrováni", zamiloval do židovky a skončilo to tak, že oba z tábora uprchli a zmizeli v někde Rusku. Druhá paní vyprávěla, jak se seznámila na práci ve vesnici s nějakým vesničanem, také mladým a šťávyplným mužem (určitě to nebyl banderovac!) a tak prý vždy každou noc šla do vesnice spát ke svému milému a ráno dírou v plotě zpátky na apel. (Určitě tam tábor nehlídali ukrajinští strážní!), prostě je to zajímavé vyslechnout starté pamětníky a pamětnice, bylo to moc zajímavé vyprávění.

   Smazat
  15. Rossolini
   Jste-li z USA, tak jako Árijec a "mluvčí Árijců" jste tam vetřelci a okupanti, a jako s takovými by s vámi měli Indiáni zacházet.
   USA by měly projít stejným "očistcem restitucí" jako my, aby věděli, co je "demokracie".

   Smazat
  16. Proboha chlapče 21:03, máš svůj rozum, nebo už si z těch propagand tak zblblý, že nevíš kde máš ruce a kde nohy? Omlouvá tě jen ta skutečnost, že by si byl z Prahy a navštěvoval spolek "kavárenských povalečů", nebo komediantů, to je na chlup stejné. Pokud máš IQ aspoň 75 a si gramotný, prosím tě zachovej si svůj rozum, běž se vyčurat a když se dospěláci baví, tiše poslouchej s otevřenou pusou, dej však pozor, ať tam nevletí ptáček.

   Smazat
 2. Vlastenka


  Z čirého masochismu jsem shlédla poslední Události komentáře. Korunovaného obecního blba Laudáta v nich suverénně převálcoval "geniální" lidovec Svoboda /nikoliv Cyrilek/.
  Když z něho vypadlo, že proti smlouvě TTIP protestují jen prorušští agenti, tak jsem radši televizi vypnula.
  Je možné, že se taková koncentrovaná blbost vůbec dostane do vysoké politiky?
  Ten ubožál nebyl schopen smysluplně odpovědět ani na jediný argument Konečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenko, to jste o hodně přišla, Pavel Svoboda se v argumentaci tak ztrapnil, že si "rýpl" i moderátor!

   Smazat
  2. Také jsem to viděl. Máte naprostou pravdu. Ten europoslanec za černoprdelníky je neskutečný blb, který odsouhlasí cokoliv, ci si v Bruselu vzpomenou.
   A mimochodem, americká snaha o preferování domácích výrobců pro vládní zakázky je mě osobně velmi sympatická. Tak se totiž chová každý opravdový vlastenec a národohospodář. Jiná věc je, pochopitelně, otázka kvality a přemrštěné ceny, ale to se dá hravě ošetřit. Když může, například, jezdit ve Škodovce vyrobené českýma rukama prezident republiky, tak v ní mohou jezdit i předseda vlády a jeho ministři.O parlamentu a Senátu ani nemluvím. Jestliže mají naše firmy schopnosti, prokazatelné, vyrábět špičkové obrněné transportéry, tak nechápu, úproč jsme museli zaplatit Rakušanům jejich vývoj. Atd. atp. No nechápu, chápu, šlo o všimné a tzv. "kešování", ale hrubě nesouhlasím. A jestli nás EU nutí k takovýmhle svinstvům, tak raději pryč od nich. J.B.

   Smazat
  3. 21:21
   To je ta lehkoživka, která nás, stejně jako ostatní "naši" příživníci "zastupují" v EU. Tomu parazitovi jsem párkrát položil otázku, on si jen vybírá ty, na které chce odpovídat. Tady mu můžete položit dotaz:
   http://www.parlamentnilisty.cz/profily/doc-JUDr-Pavel-Svoboda-Ph-D-D-E-A-47663

   Smazat
  4. Boží mlýny......
   Tošovský, který "rozprodal" naše zlaté rezervy, za Husáka znovu zaplacené a pracně k nám vrácené, v USA způsobil hromadnou nehodu a bude postaven před soud....

   Smazat
 3. ttip nebude naplněna, protože se mezi tím eu rozpadne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsem viděl jak se Merkel olizuje s Obamou a tykají si a vychvalují se, vedle stál zkroušený a po "turistické" túře na Kanarských ostrovech zničený Cameron-tak se sovětská EU nerozpadne, protože to Vóšington nedovolí. Seehofer také skoro plakal, když si stěžoval, že mu Mutti tři měsíce neodepsala na jeho supliku ohledně nyní už "návštěvníků" z Afriky a Asie. Prostě a jasně, líní a málo produktivní Evropané udeřila hodina pravdy, Lenina jste nebrali vážně a neučili jste se a teď budete odsunuti na vedlejší kolej, tvoří se nová historie a evropská dynamika. Já se už těším na ty snědé černooké mladé holky z východu...

   Smazat
 4. Bojte se TTIP-sleduje jen podrobení.

  OdpovědětSmazat
 5. Jen se divím že proti smlouvě TTIP tvrdě nevystoupila naše slavná ČT. Když šlo o šmejdy, kteří okrádali důchodce, dělali reportáže jak je důležité dobře si smlouvu přečíst a hlavně jak je možné od ní odstoupit. A najednou je tu tajná smlouva, s kterou se veřejnost nebude smět seznámit ještě několik let po začátku její platnosti. Tak co, vi objektivní hrdinové z ČT, nesmrdí tady něco z kavčích hor?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chazarská ČT nepůjde přece proti svým chazarksým páníčkům.

   Smazat
  2. Chazarská ČT,vedená lumpáckými proamerickými kolaboranty,kterým velí Dvořák a Šámal, by potřebovala okamžitě řádnou lekci o tom, jak má vypadat skutečná demokracie, a ne neototalitní ideologická proamerická žumpa,kterou nám servíruje právě nyní zejména ČT.Je nutné zastavit to zlo, lži a svinstvo, které se v posledních letech valí z té odporné prolhané ČT.Co tady sakra dělá Rada pro rozhl. a TV vysílání?Takoví zmetci, jako jsou dva výše jmenovaní by potřebovali okamžitě vyhodit na dlažbu a stíhat za vlastizradu!!! Stejně, jako další zlotřilí a prolhaní kolaborantští šašci z ČT - Tvarůžková, (z té blbé opice je mi fakt na blití),Karas,Takáč,Chum, a mnozí další....ještě závěrem - příšerná prolhaná a ideologicky správně akcentovaná Drtinová šla dělat ty své lži do DVTV,což je lžisračkoportál,financovaný zlodějem Bakalou. To taky mluví za vše... R.T.

   Smazat
 6. TTIP nepotřebujeme.I když jste nás vyrabovali a vykradli,nepotřebujeme vás,Ameriko Obamo,táhněte k čertudáblu nafouklí oblbovači z USA.Raděj si udělej Obamo pořádek doma,ve svém barevném US bordelu na kolečkách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musí dělat bordel všude kolem dokola, aby se ten bordel u nich doma lépe schoval. Stejne za chvíli krachnou a budou u nich velké nepokoje. Tisknutí eura a tak zvaná intervence čnb u nás abychom udrželi kurz měny je pouze postupná devalvace naší meny at jdou kokoi do prdee.

   Smazat
 7. 22:11
  "...Síla jejich tisku vytvořila v západních zemích
  démonizované vnímání Německa a šikovně využívali svůj politický vliv za scénou k proválečné agitaci".
  Tady stačí vyměnit slovo Německo za Rusko a k tisku přidat ještě televizi. Jinak je to to samé. Válka zase bude.

  OdpovědětSmazat
 8. České diverzní objekty využívané k informační válce proti Rusku:
  - Rádio Svobodná Evropa, Praha [55 IPs, 1079 Proxies, 417 PCs]
  - Evropský dům, Jungmannova ulice, Praha [12 IPs, 28 Proxies, 98 PCs]
  - Filosofická fakulta UK, Praha [122 IPs, 318 Proxies, 1477 PCs]
  - Fakulta sociálních věd UK, Praha [94 IPs, 457 Proxies, 137 PCs]
  - Fakulta humanitních studií UK, Praha [26 IPs, 114 Proxies, 214 PCs]
  - Fakulta sociálních studií, MU, Brno [31 IPs, 96 Proxies, 106 PCs]
  - The Prague Security Studies Institute, Praha [12 IPs, 0 Proxies, 36 PCs]
  - Open Society Fund, Hradecká ulice, Praha [6 IPs, 2 Proxies, 22 PCs]
  - Český Rozhlas, Praha [36 IPs, 119 Proxies, 42 PCs]

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a jak před rokem 1989 panáčkovali a lezli do rekta SSSR, to bylo až neskutečné. Ono vlastně je lhostejné, jestli jsou umazaní od ruských nebo amerických exkrementů...

   Smazat
  2. Samostatné kritické myšlení chybí, tak se stávají dělníky spindoctorigu a NNO tak dobře platí.. No chudej žurnalista, akademik, potažmo student, si musí nějak přivydělat, že?

   Smazat
  3. Celé dílo ke stažení ZDE! - http://leva-net.webnode.cz/knihy/rusko-v-krivych-zrcadlech/

   Smazat
 9. Ak vdaka TTIP pride vela colnikov o pracu tak je to aspon jedno pozitivum. Colnici su zlodeji, okradaju nas vdaka CLO+DPH. Ked si nastavia lokalne narody prisne importne pravidla, nedovazat GMO,monsanto, ..., tak bezcolny import mi vyhovuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že vy jste se neseznámil ani s tím, co o TTIP uniklo na veřejnost, anonyme 7:46?
   Ty lokální importní pravidla si právě v rámci TTIP nebudete smět nastavit. To je totiž záměr celé TTIP!

   Smazat
 10. Hahaha, bodejť by se američani nebránili těch evropským sračkám a shnilotinám zejména ze zemí EU zařazené do II. a III. kategorie. Jděte si srovnat továrnu na bylinky, těsto, kečupy, masokombináty v Americe a potom tady v sovětské EU. Při návštěvě zde v SEU se prosím nepozvracejte, pozor také v Německu v obchodech s jídle, kterým "velí" muslimové...

  OdpovědětSmazat
 11. Rossol je troll. Ctrl+C, Ctrl+V, bez vlastního názoru a NNO na universitách platí dobře Netřeba se jím dále zabývat

  OdpovědětSmazat
 12. No Bóže,když bude Sigmar Gabriel protestovat,Merkelová ho vymění.Nikdo si pořádně nedokáže uvědomit,co způsobí smlouva TTIP.Stačí jeden moment smlouvy USA,Kanada i kdyby Kanada zůstala bez elektřiny,musí dodat USA dohodnutou výši kwh elektřiny.Když bude chtít nadnárodní společnost v ČR prodávat Ukrajinské zboží,není šance protestovat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.