Reklama

středa 13. dubna 2016

Pozor, opět nám přitvrdí zákon potírající právo na svobodu slova a projevu... Paradoxem je, když sama státní moc, která občanům přikazuje jak se chovat a nechovat, vkládá principy nerovnosti do zákonů a chce dělit občany do skupin a tříd.

František Matějka
13.4. 2016   Rukojmí
K hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob přidají kromě jiného, vážení, třídy. Tedy skupiny osob s obdobnou sociální pozicí, životním stylem, prestiží, právem, autoritou, ale i majetkem, příjmy nebo vzděláním.Každý den si po seznámení se s novými legislativními návrhy říkám, že to, co přijali včera, už přece musí být konečná. Že víc to už nejde. Že kontrola a řízení našich životů už dosáhly maxima možného. Že systém zdánlivé prevence, šmírování, špiclování a perzekuce vybraných skupin v zájmu pomyslného blaha všehomíra už není čím doplnit.Hlavou se mi zas a znovu honí pasáže z děl Orwella nebo filmu Equilibrium. Absurdnost situace však ještě zjevně nedosáhla konce. Paradoxem pak je, když sama státní moc, která občanům přikazuje jak se chovat a nechovat, vkládá principy nerovnosti do zákonů a chce dělit občany do skupin a tříd.

V současné době dochází k další tzv. harmonizaci unijního práva a rozšíření trestnosti veřejně vyřčených slov a projevů. Slovo harmonie znamená obecně soulad, souzvuk, souznění. Lidé mívají toto slovo spojené s dobrými pocity. Kdo by nechtěl mít svůj život plný harmonie. Používat však toto slovo v souvislosti se zaváděním společných politik a předpisů v EU je výsměchem významu tohoto pojmu. Aktuálně budou rozšířeny trestné činy podle § 355 a 356, tedy hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, resp. podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, o „sexuální orientaci“, „pohlavní identitu“ a „třídu“. Vynechám vše ostatní a tu „třídu“ si vychutnám. V novodobém pojetí totiž nejde o třídy dělnickou a buržoazní, ale (podle důvodové zprávy Ministerstva spravedlnosti ČR k novele zákona) o skupiny osob podle obdobné sociální pozice, životního stylu, obecné prestiže, práva, autority, ale i majetku, příjmů či vzdělání.

Unijní i naše elity tedy opět našly řešení problémů vzrůstajícího napětí v členských státech. Řešit příčiny? Proč, když permanentní udržování občanů v napětí z neřešení příčin poskytuje ideální prostor k tomu, aby byli povolnější k zavádění dalšího utahování šroubů. Zavedení pojmu „třída“ do části trestního zákoníku přináší jako součást i nutné podrobné rozdělování občanů do skupin ze strany státní moci. Tak dokonalé roztřídění lidí, jak popisuje důvodová zpráva demokratického ministerstva, neměl ani komunistický režim.

Přemýšlím, zda si elity uvědomují, že dělení občanů do nových tříd, aby bylo možné lépe identifikovat cíle nových zrádců budovatelských myšlenek, škůdců a protivládních živlů, je dvojsečné. Až totiž ministr financí pronese svoje památné „všetci kradnů“, nebo ministr průmyslu a obchodu Mládek svoje „živnostníci parazitují“, mohla by nám vláda pěkně zeštíhlet. A to nemluvím o všech těch HateFree a nikým nevolených iniciativách, přisátých na veřejné rozpočty, které mnohdy plošně označují jinak smýšlející nálepkou „xenofobové“, „homofobové“, „extremisté“ či „rasisté“. Nově totiž bude mimo jiné platit, že „kdo veřejně hanobí skupinu osob pro jejich (…) příslušnost k (…) třídě, (…) bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta“. A tříd bude nově, jak patrno výše, opravdu hodně a každý se v nějaké najdeme.

Žijeme na dluh náš i našich dětí, Evropa je ničena socialismem, centralismem, multikulturalismem a utopistickými společnými politikami, které nefungují. Tam, kde vše dosavadní selhává, křičí establishment „více Evropy!“. Jenže zákon o zachování energie platí v přeneseném slova smyslu vždy a všude a to „více Evropy!“ (pro establishment) znamená „méně svobody“ (pro občany). Novela trestního zákona je toho dalším důkazem v řadě.

31 komentářů :

 1. Svévole.

  Problém není v hanobení samotném, je to úlevné si občas zanadávat na zlořády, ale to přežijeme.

  Potíž bude v tom, že když někdo bude mít domněnku o nějaké situaci tak ji nebude moci vyslovit, protože by hanobil pravděpodobného pachatele.

  Na druhou stranu, kdyby jsme se nasrali a začali jít po mediích, která neustále někoho pomlouvají a zavalili je přívalem žalob za hanobení, bylo docela zajímavé sledovat co by se dělo.

  Taky by jsme mohli postihovat Trolly v diskuzích za hanobení.

  Všechno záleží na nás jestli si necháme srát na hlavu dvojím metrem, na který si nenápadně máme zvykat a nebo jim to omlátíme o hlavu a uvidíme kdo koho hanobí :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POŘÁD SI BERETE RUKAVIČKY. Dokud vás nestrčí do nějakého koncentráku!!!
   Je potřeba ty lobisty hazardního průmyslu a miláčky vobřerané kultury ze Sněmovní ulice rozvěšet po lucernách. Než to začnou dělat s vámi.

   musíte si vybrat!
   dokud je čas

   Smazat
 2. To je skvělé. Až mě nějaký multikulturalista osočí, že jsem xenofob, rusofil a antiislamista, budu se bránit u soudu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano - to je skvělé, ale platí to i naopak. až budete nadávat někomu do (třeba) buzerantů a teploušů, tak to Vás může zažalovat taky. Je to spravedlivé.

   Smazat
  2. 13:18- zajímavé pro bulvár(u známých osobností) při důkazech u soudu.

   Smazat
 3. Je to šílené...fašistická EU...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zveřejní nám někdo, jak kdo hlasoval, abychom se poučili?

   Smazat
 4. Je to šílené...fašistická EU...

  OdpovědětSmazat
 5. Já se jen divím kolik se najednou všude vyrojilo euroskeptiků. Kdepak jste byli, když se v roce 2004 hlasovalo o vstupu do "ůnie"?!?
  Kolik z vás se nechalo nachytat neuvěřitelně stupidní kampaní v TV-Nova (viz "řecký kavárník") a hlasovali PRO.
  Když jsem tehdy na diskuzích psával, že bychom vstupovat neměli, že nám to nic dobrého nepřinese, snesla se na mojí hlavu obrovská sprcha nadávek. "Komunistické hovado", nebo "zaprděný čecháček" byly nejmírnější z nich. A to pomíjím všechny psychyatrické diagnozy.

  Že prý proti vstupu do ůnie není alternativa, že ůnie zkultivuje naše politické prostředí (pche), že ůnie zatočí s korupcí (chachacha) a že budou dotace na všechno možné.
  Ovšem mezi všemi těmi důvody kralovala superblbost největší, a sice: "Do ůnie musíme vstoupit, ABYCHOM JI MOHLI ZEVNITŘ OVLIVŇOVAT". Vskutku perla debilit. A že jsme toho ovlivnili, co?
  Svému ůčelu však tato lež posloužila dokonale. Ukazuje i úroveň našeho "voličstva".

  Teď už je pozdě naříkat. Tenkrát jste měli být chytří. Námitku, že jste tehdy nemohli předpokládat další vývoj ůnie neberu. Už tehdy evropská komise, plná arogantních nadlidí, blbla s kvótami, opakovanými referendy (viz Irsko) a jinými nesmysly.

  Tímto vyslovuji všem jásavým blbům, lezoucích do ůnie, jakož i ignorantům, kteří nehlasovali vůbec, svou úpřimnou škodolibost. Užijte si ůnie, blbci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi mám svoji "druhou polovici" chytřejší(volila ne). Já chtěl jen volný pohyb osob, který mi byl v mládí odepřen. Ne NATO(nikdo se neptal), volný pohyb zboží, kapitálu je mi u zadele. Tam nemám(u zadele) ovšem to, co se "stvořilo ve jménu svobody a demokracie, tak jako jsem neměl to, co se stvořilo ve jménu komunizmu". Protože mám(e) výhodu prožití obou systémů, mohu suše konstatovat, minulý režim byl střídmější(nevýkonný) ale přátelštější k obyčejným lidem(tz. pracujícím) a omezoval šmejdy všeho druhu(mimo politické). Dnes je to naopak(včetně politických). Netrpím nostalgií po "socíku", hledám vyšší level společnosti i když, ten musí pro sebe najít naši "mlaďoši".

   Smazat
  2. Já jsem taktéž nebyl pro vstup do EU. Výsledky tehdejšího referenda jsou pro mě zvláštností. Kdykoliv dojde na diskusi o EU položím otázku diskutujícím, kdo byl pro a kdo proti. I přes různost diskutujících na toto téma (mám na mysli osoby vzdělané i nevzdělané, bohaté či chudé, mladé či staré...) vychází mi zajímavý výsledek. Každý čtvrtý byl pro. Proto nechápu jak mohl být pro každý 1.99tý.

   Zkuste si takový průzkum ve vašem okolí.

   Smazat
 6. To se nám to prostředí pěkně "demokratizuje". Kampak se hrabou komunisti a tzv. totáč. Jak to vypadá, tak na tu hroznou dobu budeme vzpomínat jako na skutečný ráj svobody a demokracie. Jó tak už si brzo člověk ani nebude moci zanadávat aby nebyl rasista, ksenofob, rusofil, nehaněl rasu nebo náboženské přesvědčení, nově třídu a společenskou vrstvu nebo sexuálně jinak orientovanou skupinu jako třeba peďáci. Brzo zakážou i zpívání jako v pohádce aby to někoho neuráželo. A jestlipak to bude také platit pro naše opálené spoluobčany a pro novoobčany s mírumilovným mohamedánským vyznáním? Nebo to bude ta nadřežená rasa, třída, společenská vrstva? Ještě chybí určit kdo bude ta lepší třída a po vzoru staré Indie můžeme na čelech nosit barevné puntíky aby to bylo lépe patrné kdo jako je ten demokraticky lepší. No to by se Gebls divil. To není cesta do ranného kapitalismu. To je cesta do otrokářské společnosti. Přesně po vzoru lámoistického Tibetu. Nebo rovnou do prdele.

  OdpovědětSmazat
 7. Dávám tak 15 let (maximum)
  a 95% obyvatel bude vzpomínat, jak bylo dobře za komunistů. Mladí nám budou dokonce i závidět!

  OdpovědětSmazat
 8. To už tady bylo.Dělníci,rolnící, pracující inteligence a to pod vedením vládnoucí třídy.I nevhodá poznámka v hospodě se trestala dutkou uličního výboru a za pobuřování na úkor mocipánů trest odnětí svobody nepodmíněně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi musel mít těžké dětství, tí noční moury a ráno prstíky v nočníku. To ti taky zůstalo a tak plácáš nesmysly!

   Smazat
  2. Pro rozvoj dobra muselo pár zlochů do báně. To pochopí každý.

   Smazat
  3. 13. dubna 16:06. Do socíku jsem narodil. Z části ho i pronadával. Dnes abych se omlouval. K volbám a do průvodů jsem nechodil, v hospodě se vykecával, nic se nestalo. O Uliční výbor, co to bylo nevím, nezavadil. Teď, kvůli vám, chytráci typu 16:06, abych věděl, vyhledávám Zákoník práce té doby, Domovní řády tehdejších paneláků, Pracovní řády tehdejších fabrik, Stanovy KSČ, Řád Lidových milic, sbírám tehdeší propag brožury a noviny, kdejaký organizační podklad, zkoumám, co byla kádrová nomenklatura, jak fungovaly posudky, zjišťuju, čím se řídily platy a premie. Dokud žijí znalí pamětníci, je k nalezení na internetu, na půdách. Vypadá to, že komouši špinili První republiku. Jak mohli. Dnes zas, kde kdo si dělá ostruhy, když kecá i co neví o socíku. S tím Uličním výborem mi to, 16:06, vysvětli.

   Smazat
 9. zdroj zde:
  http://www.ceska-justice.cz/2016/04/cr-zavadi-trestny-cin-hanobeni-zivotniho-stylu-tridy-i-podnecovani-nenavisti-k-homo-trans-a-asexualum/

  OdpovědětSmazat
 10. Článek zavádí - zákon proti hanobení ... atd tady už dávno je, doplňuje se tam další poznámka ohledně oběti tohoto hanobení. Navíc v důvodové zprávě je jasně uvedeno, co se myslí tím "třída" - rozhodně se nejedná o pojem podobný před 1989. Příslušníkem nějaké třídy je každý občan. Nevidím na to nic špatného, když zákon bude postihovat všechny, kteří si dovolí hanobit např. méně vydělávající skupinu dělníků, a nebo na druhé straně třeba pracovníky Červeného kříže . Podle mne je to srpávná úprava textu zákona 352, 355 a 356.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já bych to tak hezky, jako Vy neviděl. Publikoval jsem ten článek na webu http://desitka.org/?p=6344 a tam je to to jasné. Stačí, když někde na Facebooku, Twitteru, nebo v diskusním fóru (třeba i zde), napíšete něco ve smyslu - "islamisté jsou hovada a dobytkové, jejich zákon šária podporuje vraždy, atd., atd.," a Váš soused, kterému Vaši psi očůrávají plot se naštve, pošle anonymní udání, (nebo si to přečte pověřený pracovník BIS) a máte na krku:

   § 355 Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob

   (1) Kdo veřejně hanobí

   a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo etnickou skupinu, nebo
   b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině nebo třídě, národnost, politické přesvědčení, sexuální orientaci, pohlavní identitu, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání,

   bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

   (2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1)
   a) nejméně se dvěma osobami, nebo
   b) tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

   Třídou je míněna skupina s podobným životním stylem. Takže místo "islamistů" tam můžete vložit pedofilové, komunisti, socialisti atd. a je to stejné.

   Vezměte jen tento web a diskusi na něm. Jak často zde najdete urážky jednoho diskutéra druhým, jako "ty svině bolševická, komunistická", no jo "zasraní komouši". Již se těším, až někdo na někoho pošle udání. A že je schován pod Nickem "Anonymní" nic neříká. IP adresy jsou funkční a snadno dohledatelné, leda to psát přes proxy server. Celá ta novela je jen další utažení šroubů této tzv. demokracie.

   Smazat
  2. no ano - máte pravdu, ale otázkou je, jak daleko chceme uvolnit vzájemné osočování. já osobně bych byl nejraději, kdyby se nenadávalo vůbec. Proto jsem napsal svůj příspěvek jako pozitivní. Ale můžete mít jiný názor

   Smazat
  3. Pro Nobody
   vy se oháníte jejich tendenčními zákony a oni z vás a vašich dětí udělali otroky

   Smazat
  4. Pro Anonymní 13. dubna 2016 20:30 - Vy jste asi vůbec nepochopil můj příspěvek. Nevšiml jste si poslední věty - "Celá ta novela je jen další utažení šroubů této tzv. demokracie", - jinak byste nemohl napsat, že se oháním jejich tendenčními zákony. Naopak poukázal jsem na to, že ze strany mocných tohoto státu (a EU), je to jen další svinstvo na lidi.

   Smazat
 11. Móc pěkný je pozměnující návrh pana Plíška, poslance za TOP09. Je motivován loňskými událostmi na Albertově. Navrhuje, aby se na památečných místech směla v památeční den konat jen shromáždění k uctění této památky. Pokud tomu tak nebude, mají být shromáždění policií rozehnána.
  Velmi mě pobavila představa, že by stejný zákon platil už za nesvobodné totality. Pak by 17.listopadu 1989 směla proběhnout jen shromáždění k uctění Dne studenstva a jakékoliv odchýlení od programu by bylo policií okamžitě rozehnáno. Takže by byl problém s Albertovem vyřešen, žádný "Boj za svobodu" by neproběhl a pamětní deska by tam dodnes nebyla.
  To je ta svoboda, které má TOP09 stále plná ústa? Nebo je to jen strach, že by se lidé mohli znovu vzbouřit, tentokrát proti daleko horším škůdcům?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi si pan Plíšek neuvědomuje, že podle jeho návrhu by policie musela rozehnat i protizemanovskou demonstraci vlastních soukmenovců na Národní třídě, konanou vloni 17.listopadu. To by se mu určitě nelíbilo.

   Smazat
 12. A my naivkové jsme si mysleli, že Orwell píše o komunistické společnosti!! Bohužel jsme se hluboce mýlili!! Teď teprve víme, kdo a co je onen "velký bratr"!! Jinak poslanec Plíšek se co do trapnosti a omezenosti zařadil mezi už známá "esa" jako jsou Langšádlová, Němcová, Polčák atd.!!

  OdpovědětSmazat
 13. Podívejme se, dávno zapomenuté slovo "TŘÍDY". Kdepak zůstala ta beztřídní společnost, o které tolik horoval jistý Havel?"

  OdpovědětSmazat
 14. naopak to zaručeně neplatí!!
  ti zločinci mají obšancované soudy, policii a celý aparát!
  nebuďte naivní
  asi čtete nesprávnou literaturu

  OdpovědětSmazat
 15. naopak to zaručeně neplatí!!
  ti zločinci mají obšancované soudy, policii a celý aparát!
  nebuďte naivní
  asi čtete nesprávnou literaturu

  OdpovědětSmazat
 16. Puste si film Orwell 1984 a vynásobte to 100x a budeme doma.

  OdpovědětSmazat
 17. Pro začátek bych ho použil proti agresivním muslimům, kteří urážejí a napadají a jinověrne a bezvěrce.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.