Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

Pražská kavárna je nepoučitelná

Jiří Paroubek
11.4.2016   Vaše věc

Pražská kavárna začíná být stejně intolerantní, jako byli za starého režimu ve vztahu ke svým ideovým odpůrcům komunisté. Je opravdu zvláštní, jak nikým nevolení lidé, počínaje Kocábem až po hvězdy a hvězdičky hudebního nebe, mají tendenci vyjadřovat se k povaze politiky, které nerozumí.
Ihned po jimi tolik kritizované návštěvě v ČR spěchal čínský prezident na návštěvu USA. Tato návštěva se obešla bez tibetských vlaječek, bez kraválů, několika stovek lidí, kteří tentokrát kavárenské prostředí vyměnili při demonstraci za zdravější, smogový vzduch velkoměsta. Došlo na červené koberce, líbání manželek a formálně projevovanou úctu ze strany amerického prezidenta vůči jeho čínskému protějšku.

Kam vlastně pražská kavárně směřuje? K západoevropským vzorům to není, protože při návštěvě Velké Británie byl čínský prezident před pár měsíci přijat ještě okázaleji nežli v USA. K USA to také není, protože i tam si představitelé vedení státu druhé největší a perspektivně největší ekonomické mocnosti světa alespoň formálně vzato váží. Odpověď, kam tito lidé směřují, je jednoduchá. Do Hulvátova a Kocourkova. Jejich představitelé, především pak K. Schwarzenberg, dělali za vlád M. Topolánka a P. Nečase tak nesmyslnou zahraniční politiku, která nás během několika málo let vyvedla na sám okraj EU. Udělali jsme vše pro to, abychom pod vedením moudrého knížete uráželi Rusko i Čínu a další. Celkem nepochopitelně, protože v současném světě je přeci dobré výhod globalizace spíše využívat nežli je popírat. Pravicové vlády urážely muslimské, a zejména arabské státy, a to tak jasně a intenzivně, že se ČR dostala do opovržení naprosté většiny rozvojového světa.

A přesto se hvězdám a hvězdičkám muzikálního nebe po takové politice, která je proti národnímu zájmu a kterou se sami vytlačujeme z trhů, kam pak rádi přicházejí jiní, rozuměj zavedené demokracie západní Evropy, ale také Japonsko či USA.

Ať je M. Zeman jaký chce, a mám k němu pochopitelně celou řadu výhrad, zajistil návštěvu čínského prezidenta a vůdce komunistické strany Číny a otevřel dveře do země čínským investicím. Činí tak pochopitelně s podporou vlády, která správně předpokládá, že diverzifikace zahraničních investic, tedy co nejširší portfolio investorů ze zahraniční, je zárukou naší národní nezávislosti. ČR, ať se to pražské kavárně líbí či nikoli, neleží na Rio Grande, pak zintenzivněné hospodářské vztahy s USA byly velmi žádoucí, ale v centrální Evropě. Její ekonomika je otevřená, a tedy závislá na zahraničním obchodě se všemi, kdo s ní chtějí obchodovat. Obávám se ale, že logický výklad pro ty, kdo patří k pražské kavárně, je zbytečný. Jim nejde ani o obchod a pracovní místa obyčejných lidí, protože sami mají slušnou životní úroveň. Jim jde jen o jejích bludnou představu světa, kterou zcela intolerantně šíří.

59 komentářů :

 1. Škoda ,pár umělců ničí naši zemi.
  váš závozník fekálního vozu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdepak, plní úkoly Jezuitů :
   http://inwo.webnode.cz/news/co-jsou-to-torontske-protokoly/

   Vymazat
 2. Ano "umělců" jsou to ostudy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebuťe na umělce zlí, vždyť jsou to chudáci. Vždy musí a museli pochlebovat pro pár fufníků těm pánům.

   Vymazat
  2. Umělci za pár fufníků? To už dávno neplatí, stačí naskočit do nekonečného seriálu, k tomu něco reklamy. Chce jen být trochu oprsklý, pro introverty to halt není.

   Vymazat
 3. Umělci? To jsou ti, co jich většina hrála a zpívala za komančů a pak otočili montgomerák a obrátili názory o 180 stupňů? Myslíte tyto? Tak to netřeba se rozčilovat, protože tito bezcharakterní šmejdi by se hřáli na výsluní i kdyby tu byl Áda Hitlerů.........

  OdpovědětVymazat
 4. Paroubku,ty šibale!!ty když jsi v Praze ve vinárně slavil tak se mordovali Kočkové.Dokonce jedna mrtvola,nesnášim havlistickou kavárnu,ale tebe ty šibale musejí ještě dohánět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marně odvádíš pozornost kolaborante. Teď jde o budoucnost národa a ať je Paroubek jakej je, levej nebo pravej, je to národovec, takže se odpař, smrade.

   Vymazat
  2. On može on je Pražák, nedej bože i pražák.

   Vymazat
 5. U většiny z této kvazi elity jde o kombinaci vypjatého (neodůvodněného a horko-těžko-skrývaného) elitářství a strachu z plebsu, kterému se ani nesnaží porozumět.
  Pořád si ještě nedokaží a nechtějí připustit, že i oni jsou v ohrožení.
  Kolaboranti s mocí se vždycky stavěli nad ostatní kolem sebe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč se snažit porozumět plebsu, podřadné části populace, voličskému elektorátu Zemanovu,ČSSD, ANO,KSČM, Úsvitu?

   Vymazat
 6. Domnívám se, že nazrála doba k tomu, aby se opět v Národním divadle sešel výkvět našeho uměleckého světa a podle dřívějšího vzoru (anticharty) každý jednotlivý umělec podepsal příslušnou listinu. Tyto doslova a do písmene prodejné děvky se minulostí nepoučili, zapomněli, takže si ji budou muset zopakovat. Je potřeba získat podpisy významnějších umělců, mně třeba Koller a Dusilová vůbec neoslovují a podle ksichtu bych je asi nepoznal. Doporučuji nasadit hvězdy, např. z herců Donutila a ze zpěváků Gotta nebo alespoň paní Zaňákovou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neházejte všechny do jednoho pytle a už vůbec raději nejmenujte ty, o jejichž politických názorech toho nevíte dost. Nevím jaké tyto názory má Donutil a jen trochu jaké má Gott (určitě ne stejné jako valná část kolaborantských kvazi-elit), ale hlavně(!!) oba by se nejspíš jednoznačně vyvarovali podobného buranského představení, jaké předvedli režimní šašci Koller s Dusilovou.
   P.S.: bohužel umění je o pocitech a jak se znám, Lenka Dusilová už mě asi bavit nebude, je mi to líto...

   Vymazat
  2. Celá "umělecká fronta" je závislá na neviditelné ruce trhu". Jsou tudíž závislí na producentech, manažerech. Že jsou slaboši? Jsou. Vyčteme také dělníkovi, že ohnul hřbet? Nesoudím. Hledám viníky. Koller ani Dusilová to nejsou. Jsou jen oběti jako my, také slaboši.

   Vymazat
  3. 17:43 A jak bys ty umělce do toho Nároďáku nahnal? Pod hrozbou šikany a nebo jim zaplatit? Na tu hrstku, coby tam šla dobrovolně by stačila klubovna mateřské školky.Velice pochybuji,že národní umělec K.G by opakoval dřívější chybu a Donutil má supr fleka na ČT.Ta anticharta má mnoho otazníků nad její dobrovolností dodnes,Jan Werich prohlásil,že v ,,Národnim prodávali Jeníčka místo nevěsty,,Trochu si to srovnej v hlavě a pak piš a zapomeň jak to bylo tenkrát,výkvěte národa

   Vymazat
  4. Miroslav Povolny11. dubna 2016 19:47

   Naprostý souhlas pane Povolný. Všichni jsme slaboši, všichni doposud jen mluvíme, mluvíme a mluvíme, ale něco udělat to ne, na to nemáme "koule".

   Vymazat
 7. Trochu mimo.Neházejte vše na pražskou kavárnu. Ta za nic nemůže. Nemůže ani za to, kdo do ní dnes chodí. Jsem pro rehabilitaci pražské kavárny, která nemůže za to, jaký společenský, politický a kulturní odpad do ni dnes též chodí. Dřív tam chodili i levicoví a jiní intelektuálové na úrovni, Seifert, Olbracht, Drda, Majerová, Uhde,Šverma,Wolker, S.K. Neuman. Později Grossman a Šimek -Slavia (Hašek, Lada, J.Masaryk, Werich...to byla jiná kategorie). Když jedu do Prahy, rád do jaké koliv kavárny ve středu města zajdu a nezošklivuji si ji tím, že zrovna tady mohlo sedět pro mne třeba to odporné individuum Schwarzenberg a jeho boys.Přeji všem kavárnám v Praze aby byly posuzovány dle své kvality a ne podle toho, jaká současná individua ji příkladně navštěvují. Za znovuobnovení společenské úrovně kaváren v Praze. Opět vím, že mě spousta lidí nepochopí, ale to je tady můj úděl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude asi nedorozumění, ono už je z toho ustálené slovní spojení, které teď znamená trochu něco jiného než každé slovo zvlášť. Takže to není ani pražská, ani kavárna. Podle mého to vůbec není šťastné označení, ale rychle se vžilo, takže co se dá dělat.
   V něčem však máte pravdu, k Vámi zmíněným pánům je to trochu podraz, ale to se nedá nic dělat.

   Vymazat
  2. Tunel taky za nic nemůže, je to veskrze užitečná stavba. Ještě hůř jsou na tom tuneláři. No a kdo za nový slovník může? Havloidí a pohrobci "jeho jasnosti" poserplíny.

   Vymazat
  3. A co pravda a láska? Ta by si rehabilitaci nezasloužila?

   Vymazat
  4. Přesně tak, pražská kavárna není o budově, je to o všech těch pomatencích boha Slunce plamenně dštící síru a smrad na Rusko a velebící neomylný Západ a jeho trvalé celosvětové válčení.

   Vymazat
 8. Já myslím, že kdyby se v pražských kavárnách platilo za kafe stejně jako v Mnichově, či New Yorku, asi by kavárníci přišli o kšeft. Ono se to kecá, když má český maloměšťák o pár krejcárků víc, než průměrný čecháček a nemusí tak šetřit jako venku. Nejlíp se tu mají důchodci se zahraničním důchodem a pak umělci, co jsou schopni si vydělat za hranicemi. Jen si jaksi neuvědomují, že paralelně jejich zahraniční soukmenovci tady tak leda vyhazují odpadky.
  Jinak s panem Parobkem souhlasím.

  OdpovědětVymazat
 9. Proč je nazývat kavárnou, když existuje výstižnější termín: psychopatická verbež.

  OdpovědětVymazat
 10. ajá to říkám celou dobu, že byla velká škoda, že Paroubek byl vystrnaděn z premierského křesla...

  Jestlipak si ještě vzpomínáte na okolnosti za jakých se tak stalo a kdo k tomu aktivně(!) sic ze zákulisí přispěl?

  Zdraví
  JiB

  OdpovědětVymazat
 11. Pražská kavárna nás z králíkáren postupně vychová, .. abychom je ignorovali. Seznam těch vyvolených umělců, které už nemusíme, si každý z nás už vytváří sám. Mě tam už spadli Mentzel, Svěrák,Donutil, Vašáriová, ... TES

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolářová, Filipovská, Hřebejk...

   Vymazat
 12. ...pražská kavárna = pražská všivárna...

  OdpovědětVymazat
 13. Pražská kavárna je perfektní účelová chobotnice ovládaná zájmi USA.CHapadla má rozlezlá ve všech stranách kromně KSČ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano i ne, stačí jim podporovat jenom kolaborantská hnízda, na které se nabalují užiteční idioti kvazi-elity. Ta hnízda mají různou podobu a vzájemně se podporují. Presstitutní média například podporují především ty svoje klaborující kvazi-elity a snaží se tutlat zmínky o těch ostatních neposlušných elitách.

   Vymazat
  2. ach ty komunisto - a chodil jsi vůbec do školy ? několik chyb v 10-ti slovech, to je fakt síla

   Vymazat
  3. 21:13 zase picus jan amos komensky ucitel narodu a ceskeho jendzyka!!!

   Vymazat
 14. Ještě bych měl jednu poznámku k samotné události.
  Zatímco David Koller jen využil příležitost k sice trochu trapnému politicky motivovanému projevu vítače okupačních vojsk, kterou měl danou právem proslovu po obdržení ceny – tj. sic neomalené, leč legitimní naplnění svobody projevu, tak Lenka Dusilová tak učinila jako účinkující zpěvačka. Tím, že se od jejího projevu moderátor pořadu vůbec nedistancoval, dal de facto najevo, že se jedná o stanovisko ČT. Tzn. zjevný projev jednostrannosti a předpojatosti tzn. zcela mimo kodex ČT.

  Zdr.
  JiB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. oba měli pravdu, Zeman je chudák a velká ostuda ČR. Tahá nás na východ - a to je naprosto špatně.

   Vymazat
  2. 21:14 - My "umělci" ti děkujeme za podporu, spolukydači hnusu a ostudo diskusí.
   Jen pro připomenutí: sleduješ ČT, tak nezapomeň každý měsíc včas zaplatit koncesionářské poplatky!
   Tvoji pussy umělci.

   Vymazat
  3. Anonymní11. dubna 2016 21:14

   Ty blbečku prezidenta Miloše Zemana si neber vůbec do huby, mohl by jsi po ní taky dostat. Mám k němu určité výhrady, ale pořád je lepší obyčejný člověk se selským rozumem, než zdegenerovaný skoro šlechtic, který neumí ani pořádně mluvit, natož česky.

   Vymazat
  4. Asi jí slíbili nějaký fet za překoktání textu z toho papíru, který jí strčili do ruky. Vidíte, že nešlo o nějakou spontanietu, anóbrž o režii naší vaší LžiČTV. Q.

   Vymazat
  5. 21:14 Naproti tomu na Západ nás nikdo tahat nepotřebuje. Tam stačí od nás odtáhnout jen zisky, místo kterých dostaneme půjčky. A to se vyplatí!!!

   Vymazat
  6. Problém s kavárnou je hlavně v tom, že nalezla do všech masmédií a co hůř, na pozice, kde si k svému obrazu vychovávají i mládež, tedy do školství a různých "neziskovek". Pak to vypadá, že stejný názor jako oni mají všichni.

   Vymazat
 15. A proč se dnes Praze říká Mekka zmrdů? To by mně zajímalo.Praha byla vždycky útočištěm vlastenců - a teď?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsou všichni stejní, ale Pražanům se žije nad poměry a myslí si, že jsou na tom tak všichni. Jen když je člověku zle, začne trochu přemýšlet, v čem to žije a něco řešit. Je to tedy na nás ostatních, plnit pražské ulice mimopražskými občany...

   Vymazat
  2. Nezlobte se, ale jenom v my v Praze chodíme na demonstrace!!! A co vy, nespokojení, chodíte aspoň na pivo? Marek

   Vymazat
  3. Protože když máte u vás "politika" tak mu řeknete:
   "Ty zmrde, běž odsud do meky.."
   ..a von je do týdne v Praze...

   Vymazat
  4. V Praze je dráž, ale důchody jsou tu stejné jako všude jinde. Např. důchodcům se v Praze žije podstatně hůř, než v jiných místech republiky. Tak si nechte to nenávistné napadání Prahy. My tu poctivě chodíme na demošky, vy hovno! My tu organizujeme protestní fóra, když si nějaká opice, jako naposledy Schwarzenberg, usmyslí, že bude prezidentem. Jenom díky smíchu Pražanů v přímém přenosu ČT, kdy jsme se vysmáli Čírovi a vypískali ho, když napadal staré odbojáře, jen díky tomu hodně lidí po celém Česku prokouklo a dalo hlas Zemanovi. To jsme my, Pražané! Kdo nám tu dělá špatnou politiku? Kdo nám tu dělá ostudu? Přivandrovalci z celého našeho státu! Váš odpad, který jste volbami poslali do Matičky Stověžaté. To je vaše ostuda, vaše blbost, váš zločin!!! Marek

   Vymazat
  5. Marku . Dobře víme že hodně Pražáku má dobré srdce a Zemana podrží . Divil by ses kolik zastánců má na Ostravsku Schwarzenberg a Kalousek . Marcel

   Vymazat
  6. To jsou snad zblblí katolíci, ne?! Marek

   Vymazat
 16. K 21:14 Zeman (pozn. kalíš sám na sebe, když haníš prezidenta, pokud to nechápeš pak Ti není pomoci) nás tahá nás na východ a to plně v souladu s přáním národa a stability života a je to dobře (nemůžeš být přeci tak hloupý a myslet, že chtít mít stále víc je správné, a že takové myšlení nepovede katastrofě, určitě znáš pohádku "hrnečku vař"). Mrkni na nějakého analytika, který je skutečným analytikem a ten Ti potvrdí, že západní společnost nemůže existovat bez kolonií (neustále po celá staletí zachraňuje svůj zločinný systém válkami a genocidami). My jsme teď kolonií západu To ti vyhovuje?

  OdpovědětVymazat
 17. Kdyby alespoň to kafe dělali dobře, ale chutná jak od Žida.

  OdpovědětVymazat
 18. Pražská kavárna je sama o sobě neškodná. Je ještě příliš mnoho lidí, kteří příliš nechápou a o to více se chtějí povyšovat nad ostatní nebo jim kázat co je správné. Práce hubou sen každého povaleče a lumpa. Sama kavárna mně nezajímá.

  Co mně týká je důvod proč je (ne)lidská žumpa vytahována a nucena veřejnosti a místo politiků jsou dosazováni šašci. Je to proto, že zákulisní řízení společnosti degenerovalo a morálně zcela upadlo a to znamená, že nám jde doslova o krk.

  OdpovědětVymazat
 19. Jednota ,soudržnost,znalost a odhodlání.Jak to docílit.
  závozník fekálního vozu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jednotu a soudržnost obyčejně endiaronem a nebo živočišným uhlím. Musíte ovšem o tom mít ty znalosti a odhodlání zkusit dojít do lékárny...

   Vymazat
 20. Co mi leze krkem je to, že už nemužu pít kafe. Dycky si při tom vzpomenu na "pražská kavárna" a udělá se mi na blití...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kafe piji dál, docela mi chutná. Jen tu kavárnu nemusím.

   Vymazat
 21. jeden prazskej pepik mi rekl, ze dnes uz tam nejsou origo prazaci, ze tam jsou sami privandrovalci z jinych
  kraju!!! ale jinak: sparta- buzerantu parta!!!

  OdpovědětVymazat
 22. Kdybyste viděli,co dneska zase bleje Fendrych na aktuálně.cz.to je opravdovej kašpárek,co rád natírá společnost na hnědo.no a k němu se přidal pseudofilozof Honzejk a je vymalováno.Ta pražská kavárna - to je ale soubor dementů...

  OdpovědětVymazat
 23. Zeman říká co si myslí a co si myslí taky 99% českého národa. No a to se nelíbí tomu jednomu procentu, který je označen PRAŽSKOU KAVÁRNOU. No a proto to jedno procento pražských kavárníku štěká a využívá k tomu kdejaké příležitosti a s pomocí ČT, která je řízená z velvyslanectví USA navozují jako dojem, že to je názor většiny, což samozřejmě není, protože po každém takovém výlevu pražské kavárny preference Zemana ještě stoupnou. Blíží se druhé volební období a proto americké velvyslanectví už zavelelo k útoku na Zemana sice s výsledkem opačným než američani očekávají, ale oni jinak než podrazy, pomluvami, zastrašováním, vraždami, bojovat neumí a všude tam kde mají tu možnost tak předvádějí to samé, tedy pomluvy, vyhrožování, vraždy atd. Němcová včera na ČT 24 Zemanovi spílala jak jmenoval neschopnou vládu Rusnoka. Ještě si tu dobu dobře pamatuji, Na předsedu vlády si tehdy brousila zuby ona, paní Němcová a myslela si, že Zeman jí jmenuje předsedou vlády ČR a ona bude sestavovat vládu a vládnout. Zeman jasně sdělil, že tak odpovědnou funkci někomu takovému jak Němcová nesvěří a ona samozřejmě to ještě nestrávila a asi to nikdy už nestráví a bude ji z toho blivno do konce života a proto když jí pozvou do televize neustále má zdravotní potíže a "bleje" a "bleje" až se jednou "ubleje" k smrti, Chudák Němcová, politička ODS, která když Klaus oznámil na sjezdu ODS, že už nebude členem ODS a skládá funkci čestného předsedu, byla to ona, která se slzami v očích přistoupila ke Klausovi se slovy "Co bez Vás, s námi bude, pane Klausi?" Taky jí Kováčik ve stejném pořadu odpověděl, jaký je rozdíl mezi Zemanem a Klausem a poukázal na to, že Zeman na rozdíl od jeho předchůdců nekrade a nic od nikoho nechce. Asi měl na mysli Havlovy restituce majetku skonfiskované po roce 1945 pro kolaboraci s nacistickým Německem a krádež plnícího pera Kalusem při podpisu smlouvy s Čilskou republikou. A je to pravda, to samozřejmě pražské kavárně nevadí ba naopak, je to jejich kremvní skupina. Ale Zeman, který nekrade pera, nekrade majetky, to není krevní siupina praždké kavárny a proto musí napsat papírek a nějaká zpěvačka ho pak úporně předčítá na mikrofon v pořadu vysílaném na ČT 1, která samozřejmě má v programu vyváženost, ale tu americkou, takže zase nic nového. Ale vzpomeňme ještě na herce Issovou a Mádra a televizní kampaň před volbami do poslanecké sněmovny, kde vystupovali tito herci se sloganem: přemluv babku a přemluv dědka volit pravicové strany, aby bylo blaho. A blaho bylo. Kalousek, nejlepší ekonom planety, okradl ihned lidi o 10% jejich platů, okamžitě okradl skupinu lidí, která se nemůže bránit a snížil důchody a takto získané peníze převedl do zisků nadnárodních firem a bank, které je jako zisk vyvedly od nás, aby si je u sebe doma zdanili. Takže hercům Issové a Madrovi moc krát "děkujeme" a po "výlevu" zpěvačky čekáme na další "výlevy" které nás opět zavedou do marasmu pod vedením pražské kavárny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. s těmi procenty bych byl opatrný, někdy i málo lidí je schopno zblbnout dost jiných.

   Vymazat
  2. Souhlas s poznámkou výše. Není dobré si nalhávat do vlastní kapsy. Podle posledních průzkumů má Zeman údajně podporu 63% voličů, což se mi zdá, že i odpovídá realitě. Tedy Zeman nemříká to co chce slašet 99%, ale něco víc než je polovina. Což je samozřejmě většina, ale není to těch vašich 99%.
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  3. Při volbách bylo v Praze dost lidí proti Zemanovi. Dneska v hovorech nepotkám nikoho z nich. To je můj průzkum mínění. Pravda, žiji na sídlišti a ne na Malé Straně nebo v Pařížské. Květa

   Vymazat
 24. VAZENI JE MI 65 LET A DOBRE SI PAMATUJI "SAMCOVOU REVOLUCI"
  KDY VSICH RADOBY PRAZSTI NARODNI UMELCI SEDELI DOMA U TV. A DIVALI SE JAK "BLBÍ ŠTUDENTI" STAVKUJI A RVOU SE S VEREJNOU BEZPECNOSTI.NEJVICE SE MI VSAK LIBI,ZE TI SAMI "NADLIDE" kteri se honem rychle zvedli ze zidli a sli do ulic se spojiti se studenty-se stale ti sami z Prazske kavarny -nespokojenci co rozkradli celou republiku stim jejich ozralim vaskem chtejisvrhnout NEJLEPSIHO PREZIDENTA OD 89 ROKU -MILOSE ZEMANA!
  BLBECKOVE AT JDOU NA ZAPAD AT SI UVEDOMI ,ZE 90 PROCENT OBYVATEL CHCE TENTO REZIMA NASEHO PRESIDENTA ZEMANA.

  OdpovědětVymazat