Reklama

.

.

pátek 15. dubna 2016

President je debil!


Zdeněk Hrabica
15. 4. 2016

Kam oko pohlédne, všude na nás, tedy i na mně, číhá opovržení vůči prezidentu České republiky. Ať otevřu kterýkoliv program veřejnoprávní televize, vyčouhne na mně jako ze skříně plivanec na Miloše Zemana nebo na Vladimíra Putina. Prodělávám psychotůru, která jediná mně přivede k ignoraci a bezmezné lhostejnosti. Konečně, narodil jsem se jako člověk XX.století do světa, kdy mne tato technika míjela a nechyběla mi.

„Miloš Zeman nás táhne na Východ, táhne nás do Ruska a do Číny,“ opakuje jako na verpánku, flašinetu či kolovrátku - pořád do omrzení ambiciózní Miroslava Němcová. Měrou vydatnou se zasloužila o naprostou diskreditaci ODS. I jako ústavní představitelka a posléze žijící v naději, že získá koryto předsedkyně vlády, veskrze pohořela. V poslední době občas perlí i další český ústavní činitel - předseda Senátu Milan Štěch, plete v historickém pohledu na svět hrušky s jablky. Výrok o tom, že západní spojenci vtáhli ve druhé světové válce na svou stranu, do hry Josifa Vissarionoviče Stalina (Džugašvilliho) zůstane i v kamenných deskách zachován – a to i po případném jaderném útoku ze strany zločinného Putina.

Proč se i předseda senátu začíná hodně pochybně vymezovat vůči hlavě státu, je mi však záhadou.

Plivance na Zemana jsou dneska už součástí každodenního českého politického folkloru. Patří k dobrému jménu a k INN. V Českém rozhlasu to naposledy pregnantně vyjádřil i někdejší děkan HAMU, skladatel a klarinetista, když v ústrety vůči zřetelné debilnosti hlavy státu pořídil řadu vizionářů v pořadí Čapek a Hašek. Samozřejmě, že v té řadě nemohl chybět ani Havel.Když jsem před několika dny kráčel z akce Občanského sdružení Pro Bohemia - Média Na pomoc památkám XIX, proběhlé pod záštitou ministra kultury a zaštitěnou, kým jiným než moudrostí Mesiáše, narazil jsem u zcela zdevastovaných skulptur ak.soch. Miroslava Hudečka před pražskou stanicí metra Vltavská na nápis v betonu: „President je debil 2015“.

Nepochyboval jsem ani na okamžik, o kterého prezidenta jde.

Psáno pro Novou republiku, Nové slovo a LUK.

65 komentářů :

 1. Ano, je to debil. Byl zvolen aby kladl vence k pomnikum. Strizlivy.
  Nedokaze debil ani to.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom debil jako ty píše bez háčků a čárek!!!

   Vymazat
  2. bez diakritiky píšou trollové ze zahraničí co nemají českou klávesnici.

   Vymazat
  3. Česká klávesnice tu stojí od tří do šesti dolarů.
   Ale to je u vás moc peněz.

   Vymazat
  4. Byl zvolen.....ZVOLEN HLAVOU STÁTU . ....to ty evidentně nikdy nebudeš. A pro všechny neslušňáky, uvědomte si že jste za hranou zákona:Moderní české právo urážku na cti kodifikuje jako přestupek proti občanskému soužití, který spáchá ten, kdo jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch“. Jste pro mě to samé, jako třeba zloděj v samoobsluze..... Jen míra Vaší nebezpečnosti pro společnost je mnohem vyšší.....

   Vymazat
  5. Prober se tvůj vzor Kchárl von Schláfenberg už je v hajzlu a Veškrna už taky není, tak si zajdi do nejbližší psychiatrické léčebny ať ti pomohou, teda pokud na tu tvou psychickou nemoc něco existuje.

   Vymazat
  6. Anonymnímu 15. dubna 2016 23:21:
   Ale vždyť prezidenta Zemana jsme zvolili právě proto, že ze sebe nenechá udělat pouhého kladeče těch věnečků!!
   Na bezduchého oleandra či státního panáka bychom si totiž vystačili i s vypatlaným Schwarzenbergem, a nakonec i s vámi ...

   Vymazat
  7. ..kdo je a kdo neni debil, ví většina občanů našeho státu...!!!

   Vymazat
  8. Označení "debil" je pro Zemana eufenismus.Je to komunista, který se v 89, tedy ve 12.00 přidal k disidentům jedním článkem v TM.Od té doby škodí a škodí.Je to notorický alkoholik řízený všivou partou usazenou na Hradě.Troska fyzická i mentální.

   Vymazat
  9. VZKAZ PANA PRESIDENTA PROSTŘEDNICTVÍM OSV-Občanské Společnosti Voličů,KTERÁ HO ZVOLILA.

   Děkuji vám dodatečně za zvolení.Nemohu za to,že jsem se stal abnomálně slavný a oblíbený a proto se proti mě obrací všichni pitomci,kterých je v ČR vždy dostatek.

   Vymazat
 2. 23:21 Ty jsi vůl jak Kalousek

  OdpovědětVymazat
 3. Prezident to zvládne spolu s většinou, která ho podporuje. Bojím se o duševní zdraví těch, kteří se takovým způsobem vůči němu a většině vymezují. To musí být fakt náročné na nervy.Ale to je jejich problém.

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Hrabico, tenhle znáte?
  Přijde kamarád ke kamaradádovi a najde ho smutného sedět u stolu, před ním konzerva a otvírák.
  "Co ti je?"
  "Mám hrozný hlad"
  "Tak proč si tu konzervu neotevřeš?"
  "Ále, ráno otevřu noviny - Zeman a Putin, pustím rádio - Zemana a Putin, oteřu televizi - Zeman a Putin. Já se tu konzervu fakt bojím otevřít."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebojí se spíš, aby na něj z konzervy nevyskočil Kalousek. Toho nám televize strká ke snídani, obědu i večeři.

   Vymazat
  2. Už podle titulku jsem hádal na tuhle kudrnatou ..
   posledně urážel Čechy a litoval vobřezaný. Teď zkouší zástupný problém pražské kavárny. Jestli von by něml pan Hrabica psát na Britských listech, tam by měl větší úspěch. A hlavně, byl by mezi svými.

   Vymazat
  3. Anonymní16. dubna 2016 5:49

   Už podle titulku jsem hádal na tuhle kudrnatou ..

   Není nad to, kritizovat článek, ze kterého si přečtu jen nadpis.

   Ale je demokracie a tak trochu i svoboda slova, tak proč ne, že ?

   Koloděj

   Vymazat
 5. Pánové nenechte se havloidem 23.21 placeným protektorem Sahpiróó´vynést z míry. My víme za koho náš prezident Zeman bojuje a čí zájmy hájí a také to, že si ho znovu zvolíme ať se sluníčkáří a pražská kavárna p.o.d.ě.l.á. včetně jejich velietel Shapiróó ze SSA.Takže se připravujte na volby do krajů -to bude první facka Sobotkovi a potom si zase zvolíme p. Zemana, ale to už bude EU jiná a pražská kavárna bude rychle balit kufry a vytahovat své SSA pasy, a já se ptám jak je asi přivítá nový SSA prezident Trump...

  OdpovědětVymazat
 6. Mam rad statnika presidenta Zemana a obdivuji ho ! Mam rad statnika presidenta Orbana a obdivuji ho ! Baba pomatena Merkerova v Berline me desi a jezi mi chlupy hruzou !

  Mam rad budouciho presidenta Ameriky Donalda Trumpa a nejen, ze jsem ho volil, ale propaguji ho ve svem okrese.

  President Zeman je chlouba ceske republiky a je znamy a popularni ve svete ! Druzi POLITICTI TRPASLICI v Praze , kteri ho stale kritizuji a lopatuji na neho sracky, jsou uplne neznami a jejich vliv na svetove mineni je stejny, jako uprdnuti velblouda na Sahare. Nikdo to nevnima !

  Protest umelcu neexistuje, protoze neexistuji v Praze zadni umelci, krome kucharu a cukraru.

  Pane Ovcacek pro uzdraveni nohou pana presidenta je dulezite, aby mel kolo, zv. Schwinn Tricykle for adults.
  Rikaji doktori !
  Keen observer honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukam, ze obdivujete vyhradne fasisticke ozraly.

   Vymazat
  2. 5:31 - strašně unavenej Kalousek - http://zpravy.idnes.cz/kalousek-drmolil-v-ceskem-rozhlase-du2-/domaci.aspx?c=A130606_194757_domaci_hv chlape, ty jsi blbej jak Lenka Dusilová.

   Vymazat
  3. 5:31 - Jediny novodoby prezident v CR a fasisticky ozrala bol Vasek LAHEV....nastudujte si prosim co je fasizmus idioti...

   Vymazat
 7. Když někdo napíše, že prezident je notorický alkoholik, lhář a zrádce, tak mě hned napadne VÁCLAV HAVEL.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mě nutí k přemýšlení, kdy vlastně Pan prezident Zeman má čas k tomu "chlastu" a až k těžkému alkoholismu. Možná se mýlím, ale jeho návštěvy po krajích, diskuze s lidmi a mnoho dalších povinností, vyplývajících z funkce prezidenta, tak toto všechno s těžkým opilstvím může zvládnout jen Česká televize a.spol.

   Vymazat
  2. Svatá pravda

   Vymazat
  3. 6:34 Mluvíte mi z duše , proč opilství nikdo neviděl u Havla ? Chlastal první ligu , když mluvil , tak blekotal , jeho divadelní hry stály za h...o , ostatní psané paskvily jakbysmet . Dnes nad těmito nesmysly onanují intelektuálové - faleš a pokrytectví !!!

   Vymazat
 8. Pražská kavárna, je označení pro skupinu lidí, která si myslí, že jsou nadlidé, kteří můžou a také to dělají, pohrdat většinovou společností ČR. Útoky vedené, touto pražskou kavárnou, proti Zemanovi, jsou namířené především proti většinové společnosti a to proto, že v prezidentských volbách nevyhrál jimi opěvovaný kníže, ale náš prezident Zeman. Úroveň této pražské kavárny a to i když se oni považují za nadprůměrně inteligentní, všeho-znalí a jenom oni mající pravdu, se rovná jejich sprostým výlevům v rádiu, televizi a v tisku a je to především útok na nás, tedy na lidi, kteří se denně musí živit poctivou prací, naproti tomu pražská kavárna žije z grantů a dotací, tedy z naších peněz. Jinými slovy, my bez pražské kavárny se lehce obejdeme, ale oni bez velice těžko protože by museli začít pracovat. A to že oni se bez nás neobejdou by jsme měli dát jasně najevo. Nejlépe by bylo zrušit dotace a granty na jejich divadla s tím, aby se uživili svou prací sami. Když bude jejich vystoupení dobré, budou mít plný sál a opačně. Přesně jako každý podnikatel. Když je dobrý a jeho práce je žádaná, uživí se bez problémů. Když né, končí. A pražská kavárna by měla skončit také, leda, že by se dotovala sama sebe, ale nevím z čeho, když nic neumí a tudíž je pražská kavárna úplně zbytečná. Možná by lidé z pražské kavárny mohli čistit silnice, parky, veřejné prostranství a tím by získali peníze na svojí činnost vedenou proti nám všem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokracie vznikla v Athénách, otrokářském státě.
   Otrokem se stávali dlužníci, neschopní splácet své dluhy, nebo váleční zajatci.
   Svobodný občan = člověk bez dluhů, který není zatížen vazbami /STB, NKVD, Vazbami na USA...../
   Kolik svobodných občanů žije v ČR?
   Kolik "kavárníků" utrácí "kapesné" z různých ambasád? A kolik z nich z více ambasád?
   Nakonec nám vyjde, že za své tam není asi nikdo.

   Vymazat
  2. PK není nic jiného než pověstnou špičkou ledovce v podobě židozednářské mafie, která ze zákulisí ovládá tuto zemi.

   Vymazat
  3. A Zeman, navzdory zdání,v tom jede s nimi.

   Vymazat
  4. A Zeman, navzdory zdání,v tom jede s nimi.

   Vymazat
 9. Multikulti-euro-us-buzno-pravdoláskařství je horší mor, než všechny -ismy a morové rány minulosti.

  OdpovědětVymazat
 10. 5:31
  Bohužel, ti ožralové nám vládnou.
  https://www.youtube.com/watch?v=XPgiI46FCDU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A aby to nebylo málo, tady je Kalousek
   https://www.youtube.com/watch?v=dsRW0rDChrA

   Vymazat
 11. Není to debil. Je to za ruské peníze zvoleny vlastizrádce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje blbost je nezměrná. Kde máš fakta? Prezidentskou kampaň pro M.Z. prováděla americká agentura, to je fakt. Jarda F.

   Vymazat
  2. 7:50 pane , Vy jste opravdu duševní mrzák , ale nebojte se , brzy pro Vás najdou tu správnou medicínu :-)))

   Vymazat
 12. Miroslava Němcová nikdy nezapomene Miloši Zemanovi, že se nestala premiérkou. Místo toho byla ustanovena úřednická vláda v čele s Jiřím Rusnokem, a to bylo pro Mirku hrozné pokoření. Miloš Zeman dal tak najevo celému národu, co si o ní myslí. Pak začala její kariéra strmě klesat. Jinak, povšimněte si, je ale rétorika (prosím neplést si snad s nějakým vážně míněným politickým programem) ODS např. ohledně migrantů je dosti podobná názorům pana prezidenta - ovšem ten má jasný náhled, kdežto ODS se snaží dostat zpět pár voličů. Povede se jí to, protože TOP09 zase ztrácí - nejen díky odchodu knížete, ale i kontinuálně blbým a hysterickým projevům Kalouskovým. A Miuan Štěch? To mi je opuavdu záhadou, puoč tak činí předseda senátu. Není on z ČSSD? Pražská kavárna je navzdory hromadně vlastněným titulům před jménem za jménem jenom halda konjunkturálních sobců, kteří v životě pořádně nemakali a kteří si o sobě myslí, že jsou elitou národa. Za to opovržení selským rozumem, za ten stádní instinkt velící jim ani se nezajímat o život normálních pracujících lidí, kteří živí tuto zem, za tu povýšenost, se kterou se stavějí k demokratickým principům lidstva (podle nich mají právo mluvit o demokracii jenom oni), za to mávání rukou nad ožebračováním národa (hlavně že oni mají dost), za to ostouzení hlavy státu (jen tak, že si prostě řekli, že přímá volba byla chybou a je třeba ji odstranit, za to velebení Vašíka houpajícího se v dětství na kolenou nacistického pohlavára, za to bezhlavé uctívání člověka, který se zpronevěřil všem svým naoko hlásaným ideálům, za to všechno tě, pražská kavárno, považuji za odpad, exkrement společnosti. Můžeš mít titulů před jménem za jménem,kolik chceš. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím, Pavlo! A paní Němcová? Jejím jediným programem je nenávist. Její žvanění je plané, je to mlácení prázdné slámy, nepřináší žádný prospěch, žádný užitek. Paní Němcová je "zbytečný" člověk v politickém dění. Bohužel to pořád ještě nepochopila, přestože mnoho jejích soukmenovců už jí to dalo najevo, např. při poslední volbě jejich předsedy. Tehdy byla silně zhrzená, ale to je asi tak všechno, čeho je schopná. Žádná sebereflexe, prázdná nádoba. VK

   Vymazat
  2. Němcová? Nikoliv ta co napsala "Babičku", ale ta, která krdla rohlíky, nabízela učitelům sex a také je to ta co šíří nenávist proti těm, kteří myslí jinak než "vona". Je to stejně jako s těma tibetskými prapory, které symbolizují násilí a otrokářství. Také je nikdo nežene k soudu. No a když si představím ty zdivočelé pražské hordy, které útočili na čínského prezidenta, nevím co by se stalo, kdyby policie nezakročila. Všude kam čínský prezident vstoupil jej přivítali důstojně(viz Anglie, USA...) jen pražští hulváti si myslí, že zvrátí svět naruby.

   Vymazat
  3. Plně s Vámi souhlasím.

   Vymazat
  4. Němcové se ve Žďáru říká Pinočetka.

   Vymazat
 13. No ale na tom je nejlepší, že oni nejsou schopni mu vyčítat vůbec žádnou skutečnou věc, jsou to jenom takové výkřiky do tmy: byl opilý! (opravdu?), táhne nás na východ!, platili ho Rusáci! a dál? Co takhle něco skutečného, platného, dokázaného? O Havlovi se takhle dá naštěkat asi tak 3x tolik výkřiků a přesto je FOR EVER.

  OdpovědětVymazat
 14. Nejvíc je sere že byl zvolen věčinou a že oni intelektuálové nejsou schopni normální lidi zblbnout.Proto se projevují vulgárně a agresivně proti Zemanovi protože na něho nemají.Mněli by si dávat pozar aby jim neprdla žilka jsou to duševní chudáci.

  OdpovědětVymazat
 15. Jednou byl pan Zeman zvolen tim nejdemokratičtějším způsobem hlavou státu a tím to hasne. Nemám ho rád ale respektuji tuto volbu většiny. To je totiž demokracie. A pak se ptám, komu se to teda nelíbí? Demokratům? Jinou tázkou je bohužel volba z jakých kandidátů byl prezident zvolen. Jaká byla jejich úroveň? Jeden potetovaný až na pr..i(možná, kdyby kandidoval za Tutu Stará Papua), jiného nevolili ani vlastní členové strany, pár hodných babiček, šlechtic - opravdový deBil, kterého snad jeho příznivci nemohli brát ani sami vážně, atd. Národ nelze vyměnit za to, že takto volil, ale mám obavy, že jako nezodpovědný příště možnost přímé volby mít nebude. Co vy na to pane Halíku? M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s A 9:04. Taky nemám rád prezidenta Zemana a proto jsem jeho, ani jiného kandidáta nevolil. Nechť bude však kandidovat v příštích prezidentských volbách včetně Zemana kdokoliv, budu volit právě pouze Zemana.

   Vymazat
 16. No já sice za prezidentem Zemanem stojím, ale upřímně, kdyby to vyhrál ten retard, a začal by dělat politiku jak z výblitku západu, taky bych minimálně nesouhlasil, spíš bych jej hanil a možná i protestoval...tím se nezastávám těch co na Zemana útočí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:06 Rozdíl je v tom, že vaše protesty proti knížepánu by nikdy nebyly uměle vydávány za většinový názor, neplnily by stránky tisku a neměly by žádný prostor v ČT. Proč tomu tak je? Odpověď je prostá. Zeman, na rozdíl od kavárny a vlády, odmítá skákat tak, jak "kdosi" píská.

   Vymazat
 17. 7:50
  Máš pravdu, Pepku. Jinak, "zvolený" se píše s dlouhým "ý". Není Lenka Dusilová tvoje sestřička?
  Jen tak na okraj, soustavné útoky na prezidenta ze strany pražské teplárny mu jen přidávají sympazitantů. Nevolil jsem ho, ale pokud bude opět kandidovat, tak má můj hlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava: sympatizantů.

   Vymazat
 18. Na druhé straně,jak se říká,"Zakázané ovoce nejlíp chutná",tak je to i spanem presidentem.Čím víc bude hrstka debilů do pana presidenta Zemana kopat,tím větší on bude mít zastání u "inteligentních" lidí.

  OdpovědětVymazat
 19. U toho nápisu chybí podpis. Stačila by alespoň nějaká zkratka, stopa, nebo alespoň kávový lógr.
  Ano, kydanec lógru pod každý takový projev, aby to už konečně bylo jasné i těm, kteří se zatím ještě neorientují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:09 Moc dobrý nápad. Daly by se tak podepisovat jejich transparenty a bilbordy.

   Vymazat
 20. Řekl bych, že paní Pavla (v 8:15) "trefila hřebík" přesně na hlavičku.
  Neuvěřitelně trapné a pokrytecké kázání a moralizovaní od osoby, která s vypětím všech "sexuálních" sil, jak proběhlo tiskem, získala maturitu na řízení Zetoru 25 s rozmetadlem hnoje. Byla tak úspěšná, že ji nechali alespoň půčovat či prodávat knížky. Se svou neuvěřitelnou drzostí a lísavou příchylností se "vypracovala" z milovnice neplacených rohlíků a služebních karet na bezín do soukromého auta na předsedkyni Senátu. V žádné civilizované zemi by se taková kreatura nemohla stát ani poslankyní. U nás je možné vše.
  Milan Štěch, bývalý odborářský předák je na tom obdobně, vzdělání nedokončené, pracovní praxe nulová.není schopen stvořit souvislé spisovné souvětí, ani ze dvou vět. Ale alespoň na něj neprasklo, že by kradl a zneužíval svou funkci.Ve funkci ho ale mohou udržet pouze kluci a holky ze soc.dem., co spolu mluví. A ti nemají rádi prezidenta Zemana. Koho chleba jíš....
  V zemi, kde ministra vnitra nůže dělat taxikář, nebo zelinář,ministra obrany gymnazista, či arizonská pěnice, kde je možné vystudovat vysokou školu za 8 měsíců, nelépe práva že, se nelze divit ničemu.
  Má pravdu paní Pavla, tituly před jménem a za jménem, ani kdyby byly pravé a poctivé, nedávají nikomu patent na rozum. Ale obávám se, že z těch "exkrementů" jich poctivé vzdělání moc jedinců nemá. Proč taky, když vidí, že lze lidem vládnout i bez vzdělání.
  Ostatně, M.Vašáryová, která to vzdělání má, se docela pěkně "odkopala" v posledním rozhovoru na DVTV s Veselovským. Tato babka demokratka, po otázce, co tedy říká na vývoz zbraní do válečných konfliktů prostřednictvím Saudské Arábie, odpověděla, aby zbytečně nemoralizoval.Přiznala, že za dlouhé roky v politice se i ona angažovala v takových kšeftech, že tyto dodávky jdou většinou přes polské přístavy. Ale přesto nám bude radit, jak porazit (odstranit) našeho prezidenta. Fakt morální gigant. JB.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drobná oprava, nikoliv předsedkyní Senátu,ale Poslanecké sněmovny. A skutečně měla , z rozhodnutí ODS a Kalouska, oficiálně řídit vládu této země. Neuvěřitelná stupidita a arogance. Ještě, že to prezident Zeman nedopustil. Protože to by byla teprve ostuda. J.B.

   Vymazat
  2. Čemu se divíte? Převrat vynesl k moci ty "správně uvědomělé", bez ohledu na jejich znalosti a schopnosti řídit. A to nejen v politice, ale bohužel všude. Místo "komoušů" Sovů prostě nastoupilí "neprávem diskriminovaní" Cvachové. Ti pak plynule přešli do politiky, protože tam jejich se jejich diletanství snadno překrylo vznešenými slovy o svobodě a demokracii. A protože je to "jediné správné uvědomění" vyneslo k moci, tak se ho drží zuby nehty, i když jsou už jen pro smích. Lidé začínají vidět, jaké jsou plody jejich činů, kam je ve skutečnosti vedou. JL

   Vymazat
  3. Bývalý odborář a kovaný sociální demokrat pan inženýr Milan Štěch doporučoval obnovit zákon zabiják, který umožňoval zaměstnávat opakovaně na čtvrtroční pracovní smlouvu. Takový pracovník si rozmyslí navštívit lékaře, aby ho zaměstnavatel příště zaměstnal znovu.

   V téměř všech článcích se najde příležitost kritizovat sociální demokracii. Dělejte s tím už konečně něco, aby zmizeli na smetišti dějin.

   Vymazat
 21. Je pravda, že " neúspěšná čekatelka " na post předsedkyně vlády, jejich ( ODS ) Mirka úspěšně absolvovala Střední zemědělskou technickou školu a na tom traktoru Z 25K s rozmetadlem chlévské mrvy vykonávala přípravu ke složení části maturitní zkoušky z technické způsobilosti. Po té, co se této mladé a nadějné povedlo absolvovat tuto SZTŠ, odešla jako perspektivní a plně odborně vzdělaná " pracovat " do Státního Úřadu statistiky do Prahy, kde pracovala až do tak zvané Sametové revoluce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co kloudného paní Němcová za,tuším 20 let v parlamentu udělala jen klápe hubou v antikvariatě by byla užitečnější.

   Vymazat
  2. Co kloudného vůbec udělali poslanci za 26 let? Někdo pomatený by mohl tvrdit že "pracují". Ať mi někdo ukáže, jaké výsledky jejich "práce" za nimi zůstaly? Ať někdo na druhou stranu spočítá, kolik bylo vynaloženo nákladů na vydržování tohoto naprosto neproduktivního orgánu za ta léta žvanění a poškozování této společnosti.

   Vymazat
 22. Tahleta veselá trojka ODS je opravdu ale opravdu jak by pravil havel,k POSRÁNÍ.

  OdpovědětVymazat
 23. Pane Hrabico,co oprávněná kritika prezidenta Zemana zleva ?
  Skvělý článek "Čekání na smrt laskavého otrokáře" od Jana Bělíčka a Pavla Šplíchala na A2larmu: http://a2larm.cz/2016/04/cekani-na-smrt-laskaveho-otrokare/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono se jaksi nesluší otloukánka kritizovat. Článek přesně vystihuje, kým Zeman je a kam zemi dotáhl s koupěschopností vzhledem k sousedním srovnatelným zemím. Na jeho seance chodí jen hlupáci a ustrašenci, které Zeman uhrane tak, že se nikdo nezeptá proč na tom jsme tak špatně a pokládají jen zbytečné otázky. Dobře tomu teď rozumím, proč Zeman neudělal kariéru u komunistů, což je k nevědomému prospěchu všech, komu ukázal režim budovaný Zemanem holou prdel. Komunistům lze mezi minimem chyb po převratu vytknout, že nepostavili do prezidentské volby vlastního kandidáta aspoň s minimálním programem ve prospěch řadových občanů. Při existenci takového konkurenta by se Zeman nikdy prezidentem nestal a my bychom se bavili impotentním Kájou. Co by on mohl více zkazit než Zeman?

   Vymazat
 24. Ne se vším, co politolog Jiří Pehe ve svých komentářích napíše-zejména zahraničně politická témata souhlasím.Na domácí témata uhodí vždy hřebíček na hlavičku:
  Nenormálně normální prezident - Jiří Pehe.
  V zemi, která strávila 20 let pod vládou režimu, který se neoficiálně nazýval „normalizační”, je záhodno používat - zejména v politice - pojmy „normální” a „nenormální” s opatrností. Prezident Zeman toho ovšem nedbá. Podle něj „nevděčný úděl policistů často spočívá v tom, že brání projevům duševně nenormálních lidí”.
  Podstatný je v tomto případě kontext. Prezident zmíněná slova totiž pronesl, když během hradního setkání s vybranými policisty bránil policii proti nařčením, že během návštěvy čínského prezidenta neoprávněně zakročovala proti lidem demonstrujícím proti lidsko-právní situaci v Číně. Pochválil policii i za její jednání během oslav výročí 17. listopadu, když na Albertov, kde prezident „slavil“ výročí na jednom pódiu s extremistou Martinem Konvičkou, nevpustila zástupce studentů a představitele vysokých škol.
  Normalizační režim byl, jak známo, založen na tom, že za nenormální prohlásil reformní hnutí z roku 1968, zatímco „reálný socialismus“ pod záštitou okupačních vojsk prohlásil za návrat k normálnosti. Václav Havel tento „život ve lži“ docela pěkně popsal v Moci bezmocných. On i ostatní disidenti okolo Charty 77 byli v logice údajné „normálnosti“ panujícího režimu označováni za ztroskotance, kteří narušují „klid k práci“.
  Značná část národa, ač zdánlivě poslušná, se stala na tento slovník dost alergická. Na druhou stranu ale také existovala početná část společnosti, která dodnes vzpomíná nostalgicky na „klid k práci“ pod patronací vlády silné ruky, v němž to, co je „normální“ a „nenormální“, určují špičky moci, a nikoliv „ulice“ nebo „kavárna“.
  Tento prezident na tuto část společnosti spoléhá a sděluje jí jazykem důvěrně známým z dob normalizace, že nenormální jsou u nás vlastně lidé, kteří dělají to, co je v normální demokratické společnosti zcela normální – tedy svobodně protestují proti tomu, co vidí jako porušování lidských práv. A naopak zcela normální je policie, která se s těmito „nenormálními“ narušiteli návštěvy generálního tajemníka čínských komunistů nijak nepárá.
  Zeman ovšem dělá v podobě oživení této normalizační techniky chybu. Nutí nás znovu žít pohádku, v níž se má předstírat, že král není nahý. A ta v dlouhodobém výhledu nikdy nekončí pro krále dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zřejmě provokace anonymního hlupáka. Pehehehovy sračky na NR nepatří.

   Vymazat
  2. Pehehehe (hele vole) ... používá neurčité číslovky. Je to "značná část národa" a "početná část společnosti". Slovo "značná" je použito pro několik tisícovek hlučných vlastizrádců" a slovo "početná" zase pro absolutní zastrašenou většinu, které ti první nedovolí ani ceknout.

   Vymazat