Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Přežije „pátá kolona“ zimní slunovrat? Dnes je to přitom tak, že „čím hůř na tom Rusko bude ekonomicky, tím silnější bude Putin a slabší naopak ´atlantičtí integracionisté´“

 
The Saker 
27.4.2016   Střípky ze světa  
Nad řádky tajuplného anonyma
Putin se těší důvěře drtivé většiny. Přesto, že spoustě Rusů do zpěvu není. S úvahou, k čemu to směřuje, přichází The Saker, což je pseudonym „vojenského experta z Floridy“ (nedávno prý přesídlil na Island).

Trable, doléhající na milióny rodin, píše, nejsou jen následkem sankcí a propadu cen ropy a plynu. Hlavním viníkem je totiž „korupce, nekompetentnost a ideologická zaslepenost ´ekonomického bloku ruské vlády´“. A také „zkorumpovaní gubernátoři, líná vládní byrokracie i vyslovená sabotáž“.

Sám Putin své ministry veřejně nekritizuje. Staví se naopak i za ty, které propírají média. Premiér Medvěděv je jejich ataků vesměs ušetřen. Tím častěji míří na vicepremiéra Arkadije Dvorkoviče a Igora Šuvalova, ministra ekonomického rozvoje Alexeje Uljukajeva a ministra financí Antona Siluanova. Tyhle i další „atlantické integracionisty“, jak jim autor přezdívá, si berou na paškál nejen státní, ale i mnohé privátní televize.

Naproti tomu „Putinovy spojence“ – zastánce „eurasijské suverenity“ – média stále víc chválí. Hlavně ministry zahraničí Sergeje Lavrova, obrany Sergeje Šojgu a pro mimořádné situace Vladimíra Pučkova či vicepremiéra pro obranný průmysl Dmitrije Rogozina. Ten pohled sdílí i široká veřejnost.

Že se schyluje ke změnám, které ten uzel musí rozetnout, je veřejným tajemstvím. A to k posunům mnohem zásadnějším, než jaké leckdo spatřuje ve vzniku Národní gardy, vedené Viktorem Zolotovem z úzkého kruhu Putinových spojenců. On sám přitom „žádnou pretoriánskou gardu, která by ho chránila, nepotřebuje“. Skutečnou váhu má spíš to, že Zolotov je i členem Ruské bezpečnostní rady.

Na samu „pátou kolonu“, pokračuje The Saker, se chystá jiná operace. Klíčová role v ní připadne Všeruské lidové frontě. „Unikátnímu fenoménu“, jenž „politickou stranou není, přinejmenším oficiálně“. Profiluje se jako „hnutí stejně smýšlejících politických sil“. Putin zůstává jedním z jeho předsedů i dnes. Každodenní činnost fronty řídí „Stanislav Govoruchin, velice talentovaný a populární filmový režisér“. Fronta sdružuje nejen fyzické osoby, ale i „společenské a politické organizace, celé korporace, odbory, kluby, vládní agentury (typu pošty či železnice) i mnohé další subjekty“.

Oficiálně sice sdílí strategické i taktické cíle Jednotného Ruska. Od něj se ovšem liší právě v tom, co je dnes mnohem důležitější. Jednotné Rusko založila skupina jednotlivců, sahající od Sergeje Šojgu až po Borise Berezovského. S cílem „prosazovat tandem Putin + Medvěděv“. Všeruský lidový svaz založil Putin sám. Coby svou „pretoriánskou gardu v politice“. „Hlavní nevládní ´organizační nástroj´,“ díky němuž mu nechybí zpětná vazba.

Především zmíněná fronta mu sbírá i hodnověrné důkazy „korupce, nepotismu, byrokratické zvůle, administrativní nekompetentnosti atd.“ Za tím účelem utváří i cílené investigativní týmy. Ten poslední shromáždil fakta o stavu 65.000 kilometrů ruských silnic a kritických náladách, které vyvolávají. Fronta má – coby „prezidentův hlídací pes“ – dveře dokořán i na televizní obrazovky. Její lídři jsou častým hostem diskusních pořadů. Pokud to Putin bude potřebovat, frontu lze „změnit v politickou stranu doslova přes noc“.

Dnes je to přitom tak, že „čím hůř na tom Rusko bude ekonomicky, tím silnější bude Putin a slabší naopak ´atlantičtí integracionisté´“. Tím ostřejší kritika se právě na stav ekonomiky snáší v médiích. Zatímco Všeruská lidová fronta demaskuje „sabotáže páté kolony“, Putin sám se jejich veřejné kritice zatím vyhýbá.

Co přesně má Putin v plánu, sice říci neumím, píše tajuplný anonym. Tím víc lze dedukovat z toho, jak se „se vyrovnal s podobnými výzvami v minulosti“. V podstatě všechny totiž, „dřív než podnikl vlastní kroky, nechal záměrně vyhnít“. Tu taktiku volil už v případě „druhé čečenské války“, kdy zavelel k protiútoku až po islamistické invazi do Dagestánu a teroristických masakrech v Moskvě. Také „ukronacisty“ nechal Novorusko napadnout dokonce dvakrát, „dřív než mu umožnil úspěšný protiútok a donutil juntu podepsat dohody Minsk-1 a Minsk-2“. I „v Sýrii si počkal, až Daeš ohrozí Damašek a teprve pak nařídil velice omezenou, o to však efektivnější ruskou vojenskou intervenci“.

„Ti, kdo Putina nenávidí, to budou vydávat za známku jeho slabosti a nerozhodnosti a tvrdit, že měl pokaždé zasáhnout mnohem dřív.“ Putin vyráží do akce až ve chvíli, kdy se situace zdá být téměř beznadějná. Právě tím se, míní The Saker, bude řídit i nadále také vůči Ukrajině.

Pokud jde o domácí scénu, mnohé napoví výsledky letošních parlamentních voleb. „Jedním z možných scénářů je ten, že opoziční strany (komunisté, Žirinovského liberální demokracie a strana Spravedlivé Rusko) dopadnou lépe, než se očekává. To by Putinovi mohlo poskytnout záminku, jak se ´ekonomického bloku´ zbavit a nahradit tyto ministry členy Komunistické strany (Zjuganov sice vypadá jako postava z éry starého Brežněva, v KS je však i pár velice inteligentních a zajímavých mladých lídrů).“

„Ať tak či onak, mám silný pocit, že ´ekonomický blok´ Medvěděvovy vlády nepřežije ani konec letošního roku.“

23 komentářů :

 1. Přežije Nová republika (5. kolona) zimní slunovrat?
  Já myslím že jo. U nás je to totiž z neznámého důvodu přesně naopak jak v Rusku. Čím lépe na tom ČR ekonomicky je, tím slabší je vláda a silnější ruská 5. kolona.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty trdlo,to tzv."nevládky" jsou ty 5.kolony. Je vidět,že jsi správně vypatlanej.
   Pokud se chceš z toho dostat,mohl by jsi začít hned třeba tímhle:

   http://www.nwoo.org/2016/04/28/uvod-chytra-moc-smart-power-industrialni-komplex-lidskych-prav-i-cast/#more-46374

   Smazat
  2. Je zajímavé, že Putin se těší důvěře drtivé většiny obyvatelstva a to nejen v Rusku, ale i v České republice a mnoha dalších státech. Putin je prostě protipólem "odborníků" z pentagonu a Bílého domu, kteří vymýšlejí samé sviňárny.

   Smazat
  3. Jasně Pepku, dnešní příděl své odpudivé blbosti jsi tu již vyblil, takže vyskoč a táhni za svým stbáckým fotrem, utřít mu v ústavu prdel.

   Smazat
  4. 40 korun pro důchodce vystihuje " růst " naší ekonomiky nejlépe !!

   Smazat

 2. jsem na tom podobně :

  Čím větší je protiruská propaganda, podporovaná domácími
  kolaboranty, tím mám Rusko a Putina raději.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:44 - Ono to tak funguje. Čím větších lži se blbečci proti RF a Putinovi dopouštějí, tím větší reklamu RF dělají.

   Smazat
 3. Já nemám rád ani Rusko ani Putina, ale každej jsme holt jinej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důležité je, že máš rád sám sebe a o tom to je. Každý psychopat v sobě musí mít nějakou tu nenávist, aby měl pro co žít.

   Smazat
  2. Kdo nemá rád Putina je rovnou psychopat?

   Smazat
  3. 13:26 skoč mu na cara,když už jseš 4%tní tak si najdi k sobě rovného.Ono je vás víc

   Smazat
 4. Nevím, jestli přežije pátá kolona v Rusku a je mně to docela jedno. Ale mám naprostou jistotu, že americká pátá kolona v Česku si bude žít nadále velmi dobře. Všeho do času. Těším se nejenom na Trumpa, ale i na arabskou budoucnost Evropy. A proto vzhůru, vstříc změnám !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem myslel že celá ČR a Evropa je americkým protektorátem. A najednou je tu nějaká americká 5.kolona? Srovnejte si notičky, nedává to moc smyslu.

   Smazat
  2. 13:30 Česko je kolonií třetího řádu, protože kolonizátorem jsou tu hnedle tři subjekty mezinárodního práva - Berlín, Brusel a Washington. Vyhovět všem třem najednou dokáže pouze velmi flexibilní politik typu Josefa Sobotky Švejka.

   Smazat
  3. 13:30 On je předurčen. Hlavu namaže indulonou a hop do análu. Rovnátka už mu vytáhli tak se to obejde i bez povrchového zranění.
   Posledně byli i s BílouBradou u Adolfky a dostali krásné dlouhé, kožené kabáty. Pak přijeli do Česka a BíláBrada povídá. Bohouši, neměli jsme ty kabáty až po zem? Bohouš na to: Neměli, byli jsme jen pořád na kolenou :-)

   Smazat
 5. Putinovým kritiků, odpůrcům a jiným nenávistníkům, nejen v ČR a v Praze chybí jedna vlastnost - korektnost, politická korektnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většině zdejších obdivovatelů Ruska, Putina a nebo jen minulosti chybí totéž a mnohem, mnohem víc. Bohužel, je to fakt hnůj!
   V.Ž.

   Smazat
 6. The Saker, což je pseudonym „vojenského experta z Floridy“ (nedávno prý přesídlil na Island).
  Tak tohle zní hodně důvěryhodně, to se musí nechat. Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro A z 13:29h :
   Přečtěte si napřed jeho analýzy a pak hodnoťte.
   Pavel p

   Smazat
  2. 16.46 Ty aninylízy jsou k mání kde,ha.

   Smazat
  3. Pro: Anonymní 28. dubna 2016 21:03 - můžu jich pro Vás pár vyhledat. Ale když někdo napíše slovo analízy s měkkým "í", tak si skoro myslím, že nějaké hledání by byla pro mě jen ztráta času. Ale abyste si nestěžoval, zde jich pár máte. Studujte a pak se ozvěte:
   http://desitka.org/?p=6326
   http://desitka.org/?p=6216
   http://desitka.org/?p=5776
   http://desitka.org/?p=4621
   http://desitka.org/?p=4604
   http://desitka.org/?p=3855

   Smazat
  4. Pro: Anonymní 28. dubna 2016 13:29 - milý pane Petře, chce to napřed ty jeho analýzy prostudovat a pak porovnávat. Já jeho články čtu již pár let a mohu porovnávat jeho prognózy se skutečnosti, která pak časem nastala. Já ho samozřejmě také neznám, ale vím, že jeho prognózy, pokud jde o mezinárodní situaci, tak cca z 85% se časem ukázaly jako reálné. Takže to, podle mě, musí být opravdu odborník a machr a hlavně, musí mít nějaké cestičky ke zdrojům.

   Smazat
  5. Ještě doplněk pro ostatní, z článku na http://russia-insider.com/en/users/saker:

   The Saker:

   Expert na:
   Vojenská analýza, problémy inteligence, ruská geopolitika, tradiční ortodoxie (křesťan)


   Bio:
   "The Saker" je pseudonym amerického vojenského analytika na nejvyšší úrovni, který žije na Floridě, a věnuje se mimo jiné i Ukrajinské krizi. Jeho blog (nová adresa po přestěhování - http://thesaker.is/), dosahuje ohromující návštěvnost 50000 návštěv za den. (Srpen-září 2015). Jeho články jsou jedny z nejoblíbenějších na Rusku Insider .

   Z mnoha blogů se stejnou tématikou, ten jeho vyniká daleko před ostatními, díky jeho ostrým analýzam a nadhledu. Čtenáři to začali považovat za tak důležité, že dobrovolníci začali jeho blog publikovat ve francouzské, německé, srbské a ruské jazykové verzi. K dispozici je i verze pro Nový Zéland. Tyto edice přidaly dalších 20.000 návštěv za den k jeho globálnímu dosahu. - Tolik můj volný překlad článečku. Doporučuji podívat se na jeho blog - http://thesaker.is/ - jsou tam opravdu velmi zajímavé věci.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.