Reklama

.

.

neděle 10. dubna 2016

Putin na Médiafóru v Petrohradu


- Lin -
10. 4. 2016 Koncepce společné bezpečnosti  a
Eurasia24


„Vlastenectví, to je velmi vážná otázka, protože jde o národní identitu. V Rusku, pro ruského člověka, je vlastenectví nosnou součástí národního sebeurčení, hodnota, která se nachází přímo v jeho srdci. A toto, ke své vlastní škodě, ztratily a ztrácejí mnohé jiné národy v Evropě.“


Vladimir Putin se v týdnu účastnil Mediafóra v Petrohradu. Celý zhruba dvou a půlhodinový záznam je zde, kratší cca osmiminutový záznam je zde. Pokusím se obsah přetlumočit svými slovy.

Odpovídá zde na otázku stažení vojsk ze Sýrie a o úkolech ruské mise v Sýrii:

Úkol byl – upevnit státnost Sýrie, obnovit fungování státu. Jestliže chceme ukončit příliv běženců do Evropy, pokud chceme, aby lidé chtěli a mohli znovu žít ve své vlasti, je nutné udržet a upevnit fungování (jejich) státu, a to včetně (jejich) armády.

Všimněte si, že i po odchodu našich vojsk syrská armáda pokračuje v osvobozovacích bojích a dále se jí daří osvobozovat další a další území a k tomu stačí pouze naše podpora. A boj se vede výlučně proti teroristům.

Další otázka – izolace Ruska:

Nepovedlo se, protože vyloučit Rusko z mezinárodní scény prostě není možné. Tento fakt se stal očividným hlavně po začátku naší operace v Sýrii. Oni by to dneska nejraději přešli mlčením. Na druhou stranu se ale právě kvůli tomu muselo přejít na jiné, lepší formy spolupráce, které opravdu fungují.

Otázka k „papíru“ (tzv. „Panama Papers“):

Cílem bylo nějakým způsobem otřást ruskou společností. Byl dán úkol, bylo nutné pracovat a cosi vyplodit. Takže vytvořili „informační produkt“. Okolo mě našli nějaké lidi, nějak to pospojovali a slepili dohromady. Však se podívejte na ty obrázky. Na pozadí mého obrázku spousta mně neznámých lidí, ze kterých najednou udělali moje přátele a vyvodili, že když jsem s nimi na jednom obrázku, určitě musím mít prsty ve všem nekalém.

A to, že „tvůrci produktu“ jsou přímo navázáni na americké mocenské skupiny – to už nám vysvětlily WikiLeaks. A někteří američtí vládní úředníci se nám za to už omluvili. Ne snad proto, že by se styděli, ale protože jsou v tuto chvíli chytřejší než ti, kdo „produkt“ vytvářel. Proč? Protože když oficiální tváře Ameriky vytrubují do světa takové špinavosti, značí to, že na tom mají svůj zájem. Pro ně špatné, pro nás dobré, protože chápeme, kdo úkol zadal.

Krátký výňatek k vlastenectví (zdroj zde):

Slovy ruského vědce Lichačova: Vlastenectví se kardinálně odlišuje od nacionalismu. Nacionalismus – to je nenávist vůči všem jiným národům, vlastenectví – to je láska ke své vlasti.

Vlastenectví, to je velmi vážná otázka, protože jde o národní identitu. V Rusku, pro ruského člověka, je vlastenectví nosnou součástí národního sebeurčení, hodnota, která se nachází přímo v jeho srdci. A toto, ke své vlastní škodě, ztratily a ztrácejí mnohé jiné národy v Evropě.

A na závěr ukázka – Putin překladatelem z němčiny:
45 komentářů :

 1. Putina až tak nemusím, ale vlastenctví to je opěrný pilíř národa. Dnes jsou vlastenci u nás okamžitě zejména těmi od Schwarzkomanda nazýváni, nacionalisty, xenofoby a já nevím čím ještě. Vlastnenectví, udržované zejména na venkově(nikdy ne v Praze) nám v dobách temných pomohlo přežít vlády všech těch Schwarzenbergů, Koniášů a takové smečky jaká nám vládne dnes. Vlastenectví to je především láska k vlasti a hodnotám vybudovanými našimi předky. Přiznávám, že se cítím být vlastenec, ateista ale respektuji naše věřící spoluobčany, jejich víru, křesťany. A jedním dechem dodávám, že Islám a Mohamedáni u nás nemá a nesmí(!) mít místo. No, a už u někoho nejsem určitě vlastenec. Ale vlastenec, to není podle komunistické mluvy internacionalista nebo podle té dnešní multikulti. On musí vidět na prvním místě blaho své země, svých dětí a pak až to ostatní, jinak nepřežijeme! Můj názor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč Putina nemusíte? já si ho nesmírně cením. je to asi v současné době nejlepší státník. Nevěřte všemu, co vám nakuká ČT.

   Vymazat
  2. 13:57 ale ani Vy nevěřte všemu, co Vám nakuká chytrá propaganda z Kremlu. Proboha se vzpamatujte - stačí si přečíst nějaké ruské zdroje, blízké Kremlu, to je děs běs. To, že Putin totálně prosral 15 let vysokých cen ropy a nic v Rusku neudělal směrem ke stabilizaci společnosti a hospodářství, tak o tom si cvrlikají i vrabci na střeše. Nevím, proč bychom si Putina měli cenit - uvidíme za nějaký čas, jak se změní pohled jejich obyvatelstva na toto všechno. Rusům se už moc nechce znovu živořit, chtěli by už normálně žít smysluplný život, mít se trochu dobře. Jak to ted vypadá, tak možná několik let budou muset dohánět ostatní vyspělý svět, protože od 2014 znovu klesla úroveň všech oblastí života v RF.

   Vymazat
  3. Anonymní10. dubna 2016 14:41
   No o tom věření, jak jsem tak přečetl ten váš příspěvek, tak si myslím, že slepě věříte našim mediím a hlavně ČT. Tak jen na okraj: Na Promě byl Chovanec a Kalousek. Klasika Od kalouska všechno špatně, ale to jsem nechtěl napsat. Na Primě pravil Chovanec, že vše co se týká zásahu policie včetně ta akadem. půda se šetří. Na ČT paní redaktorka ve zprávách ve 13:00 prohlásila, že ministr vnitra prohlásil, že včetně akadem. půdy policie nepochybila. Vyloženě vše překroutila. Tak jen o ty Vaši pravdě. Jen jsem vykulil oči, jak chladně lhala do očí všem tel. divákům. Jarda

   Vymazat
  4. Jana.
   Není třeba někoho "muset" nebo "nemuset". Podstatné je, vědět, že nic není černobílé. I nepřítel může mít pravdu a přítel lhát. A v poslední době, zvláště od "Majdanu" to vypadá, že pravdu najdeme z větší části v Rusku a u Putina.

   Vymazat
  5. Anonymní10. dubna 2016 14:41
   A kdo posral břidličnou ropu v USA?
   Kdo posral tolik let vysoké ceny ropy, že se do platební neschopnosti dostávají i bohaté země Perského zálivu.
   Když vadí nízká cena ropy Rusům, musí zákonitě vadit Norsku, Skotsku a ostatním zemím vyvážející ropu.
   Ti asi vydělávají dál, ale z čeho? Ze sladkých řečí....Od roku 2015 jsou navíc zavedené sankce proti Rusům a to jen proto, že pár šmejdů (ty zase nemusím já) si myslelo, že tím rozjedou Majdan v Moskvě. Jo to by jim vyhovovalo, rozvrátit další východní stát po Ukrajině.
   Ovšem Rusko přistoupilo k protiakcím a Finsko se topí v problémech. Holanďané to samé, Poláci rvou jablka a drůbež k nám a ničí naše více zdaněné producenty...
   Tož tak, raději Putin než Merkelbabu,

   Vymazat
  6. Pro 13:57
   Ano lidem v Rusku se uz nechce znovu zivorit. Za Jelcina a tlupy americkych poradcu se meli jako v raji. Kde ctete ty blizke zdroje ? Jinak proc bychom si meli cenit Putina, take nevim. To si vyreste vy v rusku. Nas president se jmenuje Zeman.

   Vymazat
  7. Vážený pane z 12:08 a 14:41h :
   Že "někoho nemusíte.." to je čistě Vaše věc.
   Ale, že je to na základě pouhé "povrchní znalosti" skutečné reality a že s tím názorem "operujete tady", to už je něco jiného, to je "věc veřejná".
   Realita :
   Když přebíral Putin po Jelcinovi Rusko (ne již SSSR), byla tam životní úroveň horší než v současném Řecku (říká se že asi 1 mil. lidí umřelo hlady),
   gangsterizace společnosti větší než v Chicagu za Al Caponna,
   státní aparát byl tvořen převážně byrokratickými klíšťaty ve většině napojených na "americké poradce"
   (dlouhodobé ekonomické směřování Ruska bylo naprogramováno těmito "poradci" ,kteří byli až tak nestoudní ve svém "obohacování", že i americké soudy je za to hnaly v Americe k zodpovědnosti - není problém si to najít),
   a Rusko bylo z větší části vytunelováno.
   Většina takzvaných "zdrojů blízkých Kremlu" je tvořena postupně odpojovanými politiky, ekonomy, poradci a "nevládními organizacemi" (agenty) z dob Jelcina a jen díky reálné svobodě slova (paradoxně v současnosti asi větší než u nás) matoucí hlavy, ne jen Rusům.
   Pro amíky z toho dlouho plynulo, že je již jen jejich jakousi "surovinovou základnou".
   (Viz. ještě do nedávné doby halasné "prohlašování o tom, že je to pouhá regionální mocnost.."!)
   Nástupem Putina se ale Rusko postupně začalo měnit.
   Samozřejmě není možné vše za 15 let opravit. Stále proti němu stojí obrovská byrokratická hydra "amíkomilců" a mnoho oligarchů, včetně zkorumpované špičky "středního stavu".
   To vše za maximální pomoci Západu, který má s "křížkem po funuse" hlavu jak "obrovský balón" z toho, jak Putina "podcenil" a dělá "i nemožné", aby to napravil!
   Kdyby bylo jen na Putinovi a normálních lidech, tak už by měli vysokou obecnou úroveň spotřebního průmyslu.
   Proč myslíte, že i "zlí západní propagandisté" chtě nechtě, již několikátým rokem hodnotí Putina jako nejvlivnějšího politika světa?!
   Vždyť, že jsou vojenská "supervelmoc", se ukázalo naplno teprve letos v Sýrii?
   Poslední údaj : životní úroveň v Rusku se za Putina 8 x zvýšila.
   Doporučuji, používejte opravdu objektivní zdroje! (Od statistik OSN, přes "nezávislé, prověřené, zahraniční zdroje. Doba, kdy Reuters říkala jen pravdu, je již dávno v nenávratnu!)
   Pavel p


   Vymazat
  8. Milý Pavle, to co píšete je věcí a záležitostí Ruska což mě stále nepřivádí k tomu abych Putina ,,musel". Je to především jejich politik tak ať si ho tam nosí třeba na ramenou. A jestli si ho někdo glorifikuje třeba jako ochránce Slovanstva je taky jeho věc. Já tvrdím, že je to tvrdý nesmlouvavý kapitalistický ba imperiální politik, krerý nedá nikomu nic zadarmo. Otázkou je kdo z nás jednou spadne z vyššího lustru...

   Vymazat
  9. Pavle 17:18, napsal jste to dobře. Dalo by se toho napsat mnohem mnohem víc, kolik toho Putin a jeho tým pro Rusko vykonal. To vy jistě víte a nejde to v úzkém prostoru této diskuze popsat. Lidem jako 14:41 to stejně nemá cenu vykládat. Jsou slepí, hluší, někdy i hloupí ale o to více si myslí, jak jsou moudří. Nechme je stát a nádraží, zmizí v dálce a za nějaký rok po nich nevdechne ani pes. Havloéra bude jednou hodnocena jako jedno z nejhorších období našeho národa.

   Vymazat
  10. Když už nic jiného, vrátil Putin Rusku čest a hrdost, navíc zabránil jeho dalšímu rozpadu. A samozřejmě, že ne sám, dokázal dát dohromady dobrý tým. Opravdová a zlá propaganda má západní visačku.

   Vymazat
  11. 14:14Tak to jste absolutně. Přehnal .Nebo si myslíte,že Jelcin vedl Rusko k lepším zítřkům?

   Vymazat
 2. ateisti sú v podstate najtolerantnejšou skupinou k ľuďom hocijakého názoru - je to fakt - nie sú zaťažení predsudkami - a byť ateistom nie je byť výtvorom komunizmu - len straty rešpektu k podvodníkom, mňa inšpiroval k ateizmu Voltaire - a ten komunistom rozhodne nebol, bol ateistom -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bůh má nejvíce rád ateisty, protože ti ho stále neobtěžují svými problémy... Mistr Horníček.

   Vymazat
  2. Ateizmus je dneska nejagresivnější náboženství - bez ohledu na to, co si ateisté namlouvají.
   J. Hruška

   Vymazat
  3. Pane Hruško, ateismus není žádné náboženství, ale jeho prvý opak. Ateismus je tolerantní a opírá se o rozum, a to mnoha pámbíčkářům velmi vadí, protože rozumem a tolerancí nejsou vybaveni. Marek

   Vymazat
 3. V Česku se za vlastence
  považují ti, kteří si na svá vozidla připevní české vlajky při nějaké mezinárodní sportovní akci - hokej ap.
  A jezdí s tím po městě a radují se,
  že jsou Češi...

  Jinak je v tomto státě spousta nových vlastenců,
  kteří považují za své spojence, nebo dokonce přátele,
  zločince z NATO, jen proto, že jsme tam byli vtaženi klikou Havlistů
  a od té doby se leze do zadku USA horem i dolem...

  A vůbec je to tady vždy ode zdi ke zdi, napřed se lezlo do zadku CCCP, teď tady usácká propaganda otočila kormidlo proti Rusku a kolaborantní Češi hýkají blahem,
  že mohou přispět svým dílem a přitom si neuvědomují
  svou roli užitečných idiotů...

  Tak jednoduché je to, milánkové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12 44 pokud si myslíte, že v současné situaci to "lezení do nějakého zadku" je srovnatelné s dobou před 1989, tak to se velice mýlíte. V té době prakticky veškerý život řídila KSČ a ta byla napojená na SSSR. Od řízení hospodářství až po řízení kultury. To dnes je oproti tomu zlatá a svobodná doba !

   Vymazat
  2. 14:43 jsem asi žila jinde :-))
   Vážený, když už mě komouši někam pustili, žila jsem si v cizině jako král, protože v té době jsme byli vyspělý stát.
   V 1995 jsem si vyjela do USA a Kanady a nestačila jsem se na hranicích divit, vůbec mě nebrali jako člověka z Evropy, ale dávali mi najevo, že jsou něco víc, byla jsem jen někdo z východní Evropy. A to jsem tam měla sestru už 10 let.
   Bratranec taktéž ještě za komančů emigroval a byl naštvaný, když ho zaměstnavatel poslal pracovat do ČR na svou pobočku. Dal mu nůž na krk, že ví že je emigrant a pokud se mu nelíbí, může jít. Musel opustit rodinu a pracovat tady, i když nechtěl.....takže tak k té zlaté a svobodné době.

   Vymazat
  3. Pro anonyma 14.43: Opravdu si to myslíte? Umíte si představit, že by předseda vlády Štrougal jel před 30 lety do Moskvy kvůli nižšímu maloobchodnímu rozpětí u dětských plínek, jako jel nedávno Sobotka do Bruselu škemrat o snížení DPH u téhož zboží?

   Vymazat
  4. Článek pojednával o vlastenectví.
   A Putin se k tomu jasně vyjádřil směrem k evropským zemím ..."a toto, ke své vlastní škodě ztratily a ztrácejí mnohé jiné národy v Evropě.."

   Vlastenectví prostých Rusů, jejich odhodlanost bránit svou zemi před americkými imperialisty a evropskými poskoky této zločinné politiky,

   to je hlavní důvod, proč si ta sebranka na Rusko netroufne.
   Tolik k mé poznámce z 12:44

   Vymazat
  5. Matka mého kamaráda žije ve Washington NC(North Carolina) . Napsala loni dopis adresovaný Putinovi. Nebylo ji umožněno jej v zemi neomezených svobod odeslat. Jenom jí krátce a jasně sdělili,že dopis nedoručí.

   Vymazat
 4. Ta Lichačovova definice nacionalismu a vlastenectví je tak jednoduchá, až je geniální. Já bych dodal drobnou parafrázi, že každý opravdový levicový socialista je vlastenec, (a nesnáší nacionalisty), a obráceně, každý vlastenec nemusí být nutně levicový socialista.
  Tzv. internacionalismus v levičáckém, nikoliv levicovém pojetí, prakticky zapírá svou matku, svůj jazyk, svou zem, svou vlast. Tím se značné shoduje s filozofií trhu bez přívlastku, volného obchodu bez hranic, mobilitou kapitálu a zejména pracovní síly. I když vám každý tzv.levičák bude vehementně tvrdit, že to ne, takhle že on to nemyslel a neříká. Ale fakticky, svými důsledky, to tak je.
  Solidární chování nespočívá v tom, že si nechám svou zemi dobrovolně "přebrat" vetřelci, kteří mi ve vlastní zemi, ve vlastním domě, budou diktovat, jak se mám chovat, protože oni jsou vyvolení. Samozřejmě, že nejprve začnou se soucitem a s ohledy na chudáky, postižené válkou, a s respektováním jejich kulturní a náboženské jinakosti. A požadovat malé ústupky a sebeomezování. Jen člověk bez pudu sebezáchovy a zdravého rozumu, se nedokáže poučit tam, kde už to tak mají. A znovu si naběhne. Vlastenectví, to je to zásadní, co nás může zachránit. J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To JB 10. dubna 2016 12:58

   "Vlastenectví, to je to zásadní, co nás může zachránit."
   Ano a ještě jednou ANO!! V současnosti jsme v poslední fázi NWO - tedy přeměny národních států v internacionální socialistické konglomeráty pod vládou OSN. Současná EU je pouze velmi liberálním předstupněm globálního NWO. Tento proces byl schválen na setkání WJC v r. 1908, jako cíl pro příštích 120 let. Jeden z nejvýznamnějších aktérů NWO, mumtimiliardář David Rockefeller, při svých 100. narozeninách před 6ti lety prohlásil, že se NWO chce dožít. Ani on si jistě nedělá iluze, že jej lékaři udrží při životě ještě dalších 12 let. Možná proto se nyní se změnou světa tak šturmuje!

   RF a Putin jsou cílem světových sankcí a dehonestace právě proto, že tvrdě a nekompromisně hájí svou vlast a prosazují vlastenectví - na rozdíl od nacionalismu většiny světových pol. vůdců (viz Lichačov). Tímto vlasteneckým nadšením brání zařazení (zotročení) RF v NWO, které právě jakékoli vlastenectví, rodinné, kulturní, jazykové a historické vazby tvrdě potlačuje. Důvodem je nutnost "vykořenění" populace ze společenského ukotvení pro objektivně snadnější manipulaci. Jejím cílem je celosvětová zevně homogenní, nekulturní, internacionálně neurčitá, depopulizovaná a vnitřně nesourodá masa otroků vedená (řízená) oligarchy.A tomu se RF na rozdíl od států E a Ameriky urputně brání.

   Putinova snaha vyvléci hlavu RF z oprátky NWO je bohulibou, ale z historického hlediska marnou snahou. GP má jasno a NWO je cestou, která zachová planetu a lidský druh při životě za jakoukoli cenu. A ta bude zatraceně veliká.

   Dovolím si malou alegorii:
   Vlaky dějin jedou po vícekolejné trati vybudované za peníze dle projektů penězoměnců. Konečná stanice se jmenuje NWO. Jedna kolej je kapitismus, druhá socialismus a další pro země třetího světa. Mezi nimi jsou nádraží a výhybky s názvem revoluce, válka, nebo společenská změna. Vůbec není důležité, zda se publikum ve vagonech vraždí, nebo oslavuje, zda je tam požár, nebo osazenstvo spí. Prostě vlaky jedou, občas změní kolej, nebo v nádraží seřazení a rozřazení vagonů a někdy se zastaví. My můžeme maximálně změnit vnitřní vzhled svého vagónu, zpřeházet zasedací pořádek, zatažením záchranné brzdy pozdržet jízdu (chod dějin), nebo změnit vagón. Dveře vagonů jsou hlídány a vystoupit lze jen neohroženým jedincům. Když chtějí přežít musí prchnout tam, kde koleje nejsou položeny (pryč od peněz a civilizace). Takže se vezeme a i kdybychom se ve vagonu povraždili, tak to na směr a cíl nemá sebemenší vliv.

   To však neznamená, že musíme v klidu a spořádaně sedět a čekat jako voli na porážku!! On se ten vlak skutečně nechá zastavit a na své cestě pozdržet. A pak možná i přestavět koleje a tím i směr. Možná!

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
  2. Pane Ferro:
   Opravdu bych to neviděl až tak pesimisticky, jako Vaše přirovnání s cestou vlaky.
   MWO není zatím jediná, natož již vítězná síla na planetě.
   Ohledně "vlaků". Představte si, že mohou existovat dvě nezávislé, s jiným záměrem komponované železniční tratě. (Každá vedoucí jinam.) Dokonce, že se mohou prolínat.
   A ano, opravdu je to na nás, kam se to bude ubírat.
   Již jsem Vám k tomu dnes jednou odpovídal pod článkem o KLDR ("Výkvět severokorejského průmyslu..").
   Také je ještě alternativa, kterou na základě mnoha nepřímých důkazů považuji za pravdivou, a to tu, že člověk je pouze jeden ze živých systémů v tomto velmi komplexním systémovém světě a tím je i dána míra jeho svobodného konání.
   To znamená, že máme nastavené mantinely (odsud - podsud), ve kterých se můžeme svobodně projevovat (svoboda = poznaná nutnost).
   A že MWO evidentně míří mimo tyto mantinely!
   Jinak : Je potřeba určité "unifikace" , "centralizace", ale současně s maximální možnou osobní, národní,rasovou, aj. možností seberealizace, jinak to nebude fungovat.
   Vždyť různorodost praktikuje příroda již milióny let!
   Zdravím
   Pavel p

   Vymazat
  3. Zdravím Pavle p.
   Jak píše klasik: "Optimismus je jen nedostatek informací." Nejsem pesimista, jen těch informací a vzájemných propojení mám asi více a nebojím se je zveřejnit.
   Máte-li nějakou jinou vizi cílové stanice, tak sem s ní!!
   S mantinely v zásadě souhlasím. Byli nám dány do vínku jako mravnost (jak píše kolega JL, který je i autorem příměru s vlakem) a já to chápu jako křesťanské desatero. Povede-li se protagonistům NWO společnost vykořenit (připravit ji i o mravní zásady), tak padnou všechny mantinely (zábrany), jak jsem psal výše. V tom jsme asi ve shodě.
   Unifikace a centralizace jsou jednoznačné projevy racionalizace a direktivního řízení. Naopak dalšé Vámi zmiňované aspekty tento systém rozmělňují a oslabují což je proti nastoleným tendencím - zřejmě nepravda.
   Přírodní diverzita se za poslední století vůlí a činy člověka zmenšila o polovinu. Tady jste v oblasti přání bez ohledu na realitu. Tudy cesta asi nevede.

   K potvrzení svých závěrů Vám nabízím následující: Srovnejte Vaše osobní zkušenosti z ČR, s info z E a světa s plány a strategiemi k nastolení NWO, které jsou popsané v "Protokolech sionských mudrců". Možná pak pochopíte, že ne pesimismus, ale střízlivé a racionální hodnocení informací v souvislostech je podkladem pro mé neveselé příspěvky.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  4. Omlouvám se za chybu : místo NWO (=Nový světový řád)jsem na více místech psal MWO.
   Pavel p

   Vymazat
  5. Také zdravím.
   Srovnávám a porovnávám od chvíle, kdy jsem toho schopen. Včetně informací z venku. Díky tomu jsem i mnohokrát byl donucen přehodnocovat svůj náhled na svět. (A kdoví kolikrát mne to ještě čeká.)
   Nemyslím si, že Vy, či já, jsme pesimisti. Když "půjdeme na dřeň", tak spíš "pesimističtí optimisté". Ti, kteří se snaží něco změnit.
   Posuzovat další možný vývoj "společnosti" je velmi komplexní záležitost. Na které se podílí snad všechny vědní disciplíny, ne jenom ty společenské. Od teorie her, kvantové mechaniky, zákonitosti chování živé hmoty, přes teorie a modelování entropií, včetně informatiky, atd.
   (Například, víte že již na jednobuněčné úrovni je zakódováno, že "masožraví" predátoři NIKDY nevyhubí "býložravé" organismy? Mluvím o organismech, protože buňka je tak složitá, jako lidský mozek a ten je tak složitý, jako vesmír.)
   Proto se snažím, v rámci svých možností, postihnout realitu a její možnosti vývoje co nejkomplexněji, takže ne jen z jedné pozice (např. Protokolů sionských mudrců).
   Z mechanistického hlediska letadlo nikdy nemohlo vzlétnout, jak s nadhledem vysvětlovali vědci té doby. Teprve praxe definovala zákony aerodynamiky a objasnila, proč létá.
   Říkáte : .." Přírodní diverzita se za poslední století vůlí a činy člověka zmenšila o polovinu..." Ano, to je pravda. Ale vyvozujete: ".. Tady jste v oblasti přání bez ohledu na realitu. Tudy cesta asi nevede..." A to již pravda nemusí být.
   Krátkodobě pravda, dlouhodobě - nepravda. Vyvozuji to z toho, že je základní vlastností živé hmoty - potřeba různorodosti.
   "... Unifikace a centralizace jsou jednoznačné projevy racionalizace a direktivního řízení..." - říkáte.
   Ano, ale stejně tak je to přirozená potřeba složitějších systémů z důvodů jejich funkčnosti. A lidská společnost je "složitý systém".
   Má-li být "složitý systém" perspektivní, musí poskytnout dostatek "prostoru" (= svobody) svým jednotlivým částem (poznaná nutnost).
   Je-li něco "... proti nastoleným tendencím ..." - neznamená to, že ve finále tendence budou realitou.
   Takže proto říkám, že soudím, že existuje ještě jiná možnost a to, že pokud neuděláme fatální chybu, tak větší síla celku, jehož je lidstvo součástí, nás "donutí zavrhnout NWO".
   Pár poznámek pod čarou :
   - Desatero naprosto respektuji, jen upozorňuji, že jeho původ je mnohem starší než křesťanství.
   - Ateismus považovat (jak tady někdo řek) za náboženství, je asi totéž jako plést si fanatické přesvědčení s přesvědčením, založeným na kritickém souhlasu.
   - Stejně tak, pokud někdo nabádá (a myslí to vážně!), že příspěvky mají být krátké, protože "musí do práce", tak mu asi ještě nedošlo, že příspěvky - za A,vůbec nemusí číst. Za B, že jsou (dle konkrétní úrovně) na článcích, zde uveřejňovaných to nejlepší, protože si svobodně a v klidu vyměňujeme informace a názory, což pomáhá nám všem.
   Pavel p

   Vymazat
  6. Zdravím Pavle p.
   Díky, že jste nepodlehl tlaku pracujících a nepíšete v heslech. Na Vaší odpovědi jsem si opravdu pošmákl.

   Nemohu říci, že bych s Vámi nesouhlasil a beru zpět svou domněnku o rozdílné míře informovanosti. Zdá se, že i názorová východiska jsou srovnatelná.
   O vašem podání predikce společenského vývoje nepochybuji. Za socíku jsme na to měli Prognostický ústav, dnes hlavy pomazané v EU, které plní zadání zákulisních loutkovodičů.
   Info o blokačním mechanismu vyhubení bíložravců v predátorských organismech je pro mne naprostá novina. Jeho prokazatelná existence by totiž dosti jednoznačně svědčila pro "inteligentní design stvoření" a byla dalším hřebíkem do rakve materialistického darwinismu. Máte-li k tomu více, tak prosím o nasměrování.

   Proč se opírám především o Protokoly ....? Většina populace je ateisticko-materialistická (vedeni školní výukou a akcentací materiální reality v minulém i současném politicko-ekonomickém systému) - věřících je v ČR pouze cca 15%. Všichni velmi dobře chápou piramidální hierarchii řídících procesů od řídícího centra po výkonné orgány. Velmi podobné je to i v ideové rovině - základní myšlenka zdůvodněná a rozpracovaná v prvotním dokumentu na který navazuje serie dalších, ve kterých je doprecizovaná a piramida končí základnou tvořenou z dílčích pracovních dokumentů (směrnic) pro vykonavatele. Já jsem jako prvotní dokument zvolil Protokoly ..., pro jejich obsahovou jednoznačnost a komplexnost. K žádnému dřívějšímu (takto kvalitnímu textu) jsem se nedopracoval. Talmůd, Bible, Korán pro svůj rozsah nesplňují výše uvedené nároky. Nejdůležitější je pochopit staré komunistické heslo: „Kam se síla napře, tam se pohne svět!“ Ta síla jsou peníze, plán a plošná celosvětové rozmístění potencionálních aktérů v uzlových bodech státních systémů spojená s příslovečnou poslušností a ochotou k vykonání rozkazu ve prospěch etnika.

   Domnívám se, že Vaše teze o nutnosti rozmanitosti pro zachování funkčnosti systému (i lidské společnosti) je v obecnosti správná. Současně si myslím, že z hlediska řízení a využívání jakéhokoli systému je racionálnější unifikace a minimalizace jeho prvků s eliminací nekompatibilních částí (zákonitý nositelem budoucích problémů). Jestliže si nějaká entita vzala do hlavy, že ovládne svět tak bude postupovat podle této technické logiky (sociální inženýrství). V případě postupu filozofickým rozborem hybných sil, jejich nositelů a dalších skupin prvků s jejich vlivem na chod systému velmi rychle každý zjistí, že při zachování diversity není cíl dosažitelný. V každěm nehomogenním systému existuje mnoho autonomních prvků s vlastní vůlí ke změně (nepodřízení se), kteří původní jednotu systému a snahu o dosažení cíle spolehlivě rozbijí. Takovéto riziko však nikdo nepodstoupí. K eliminaci rizik byl vypracován studijní text pro řídící kádry – „Protokoly sionských mudrců“. Zde je stanoven hlavní cíl – uchopení světovlády a popsány metody, postupy a objekty působení k jeho dosažení.
   Autoři Protokolů ... detailně ovládali metody řízení, psychologii davu, strategické a taktické plánování, manipulační techniky ovládání mysli i způsoby zakotvení dosaženého úspěchu v myslích objektů manipulace. Zarážející je jejich metodologická úroveň a komplexnost objektů působení.
   Možností je jistě více, ale lidé jsou „stádo“, které následuje pastýře dokud je něco nevyplaší. Pak se vyděsí a rozutečou, aby vzápětí o to usilovněji našli JAKÉHOKOLI pastýře, který se jako úpastýř tváří - alespoň něco naslibuje. Pak je jen na pastýři, zda je zavede na tučnou pastvinu, či je za pastýře převlečený Krysař, který je zavede do hluboké vody. Současné politické elity EU a OSN vidím právě jako Krysaře v rouše pastýřově a hlubokou vodou NWO.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  7. Pěkné pondělí. Vám i ostatním.
   Člověka vždy potěší smysluplná diskuze. A čím zajímavější budou příspěvky pod články, tím lépe pro nás všechny.
   Bohužel, ale člověk se také musí věnovat své práci. Tím se omlouvám za heslovitost a neúplnost mé odpovědi. I za případnou sporadičnost.
   Ohledně "STOP programu predátorů" je to jeden výzkum (minimálně medializovaný a dále již "finančně nepodporovaný.."), který byl inspirovaný otázkou, proč predátoři "nevyhubí své potravinové zdroje" a proč tedy neplatí, že "silnější vždy převálcuje slabšího".
   Což je sice obecně známá věc, ale dost "nechápaná".
   (Už toto je nevyvratitelný fakt!)
   Tak jako např.: že 11.9. nespadli DVA, ale TŘI mrakodrapy!
   Takzvaně "zbourané dvěma letadly" a ten TŘETÍ mrakodrap až několik hodin poté, a "drze" - ještě stejným způsobem!
   A podobných "veřejně "slepých míst, existuje velké množství.
   Někde ten výzkum mám, ale protože je nezkatalogizovaný, velmi dlouho bych ho hledal.
   (Povedu to v patrnosti a jestli někdy během roku na něj narazím, zašlu Vám to do některé diskuze.)
   K Vašemu příspěvku. Rád by na něj odpověděl komplexně, ale chybí ten čas, takže heslovitě.
   O manipulacích s lidskou myslí se traduje do velmi hluboké minulosti mnoho pověstí, či bájí (od obecně známých jako Gilgameš, Prométheus, Védy, vyhnání z ráje, apd., apd., až po věci skoro (Jitro kouzelníků - indičtí tajemní mistři), či zcela doložitelné ( japonský mistr bojových umění a jeho dochovaná kniha o taktice a boji, Aristoteles, Platón, Machiavelli, atd., atd., .. z tohoto hlediska, když vezmete závěrečnou redakční úpravu Bible církví, tak je to tam též, ...), takže bych význam "Protokolů sionských mudrců" nepřeceňoval. (Také se o nich uvažuje jako o podvrzích. "Protokoly Rakovského" budou na 95% podvrh, důvody: slovník / v 38r. operovat s Einsteinem a kvantovou teorií u ne-fyziků je nesmysl/ a myšlenková schémata neodpovídající době a charakterům jednajících, dále jsou tam logické nesmysly,ale to by bylo na dlouhý rozbor, a celé jsem to nestihl pročíst.Zajímavé je přemýšlet nad tím, kdo a proč "Protokoly Rakovského" zplodil..)
   Pokračování.

   Vymazat
  8. Problém "sociálního inženýrství" velmi krásně zpracoval a též zároveň ukázal současnou míru schopnosti těchto "inženýrů" řešit ovládání lidské společnosti, film Matrix.
   V celé sérii se jedná o to, že "..Systém nefunguje bezchybně a chyby se sčítají až ke kritické hodnotě"! (Což mimo jiné odpovídá realitě kolem PC.)
   (Jinak se tímto problémem velmi dobře zabývá mnoho předních autorů klasické sci-fi.)
   Řešení ?
   Řešení (natož jednoduché řešení) ani pro NWO, ani pro kohokoliv jiného, kdo by takové jednorázové a trvale platné řešení chtěl, NEEXISTUJE!
   Můžeme se pouze LIMITNĚ BLÍŽIT ( - to znamená, že při zkracování naší vzdálenosti od cíle vždy o polovinu, dorazíme k cíli v "nekonečnu") k vyšší a vyšší úrovni našeho "sebe uvědomování".
   Zde jste plně uhodil hřebíček na hlavičku :
   "... V případě postupu filozofickým rozborem hybných sil, jejich nositelů a dalších skupin prvků s jejich vlivem na chod systému velmi rychle každý zjistí, že při zachování diverzity není cíl dosažitelný...." (Poznamenávám : A přijít o diverzitu, znamená přijít o funkčnost!)
   Až na to, že to podle mne platí i pro praxi, ne jen pro teorii.
   Proto také Masaryk (i jím ovlivněný Čapek) odmítal vývoj společnosti "revolucí" a "upřednostňoval evoluční vývoj" .
   (Viz jeho celkový kritický přístup k bolševikům a VŘSR, ne jen v knihách i v praxi, ale též včetně positivního přístupu - vrátili jsme zlatý poklad, jako první jsme navázali diplomatické styky, atd., ..).
   Že je OSN už dávno paralyzována NWO a EU řízena duálně USA a NWO je naprosto jasné každému, kdo jen trochu umí myslet bez vložených "před žvýkaných", propagandistických programů, do jeho hlavy!
   Ještě k desateru - bylo dávno i před judaismem.
   Pravice - levice.
   Ano, dochází k ZÁMĚRNÉMU a masivnímu matení nejen pojmů a pravd, ale i etického a estetického cítění.
   A úmyslnému přehlcování našich mozků zdánlivě "důležitými" informacemi!
   Např. jestli v obchodě napřed musíte najít "přestěhované zboží", pak vybrat z "deseti druhů" stejného zboží, k tomu správné množství "keců a reklam", tak se večer "složíte a už se na nic dalšího nezmůžete" ...
   No, to je zhruba vše.
   Pavel p

   Vymazat
 5. Jsme národ řitolezů , jak v politice tak i v práci . Čím menší vzrůst tím větší prdelolez . Rusko je hrdé na svoje dějiny a na to že má politika který má koule . U nás Zeman , Okamura , Konvička , Marcel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Rusko bylo hrdé na své dějiny, tak je pořád v oficiálních zdrojích nemění podle momentální politické situace !! Nejprve Stalin OK, potom špatně, dnes zase OK. Nejprve Lenin OK, potom ok, a dnes už špatně. To se mi nezdá, že by Rusko bylo hrdé na své dějiny, spíš je to propaganda.

   Vymazat
 6. TO 14:46 Hm, jak tak čtu Váš příspšvek, tak vy nad rozumem vítězíte KO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. odpovídám (jsem ten 14:46): váš příspěvěk k věci mne opravdu přesvědčil, že se tady diskutuje s rozumem a hlavně se pracuje s fakty.

   Vymazat
  2. Taky ten váš (14:46)přízpěvek nesvědčí i faktech.... Historii píší vítězové a ti si upravují co je jim za hodno.
   Kdo vládl Rusku za cara? Carská rodina byla defakto německá dynastie a veškeré bohatství země ovládaly západní země a přesto vyvolaly v Rusku občanskou válku...Mikuláš II. Alexandrovič (civilním jménem Nikolaj Romanov, rusky Николай II, v rodině přezdíván Nicky, byl posledním ruským carem, králem polským a velkoknížetem finským. To je na wiki a podle všeho ho chtěli zlikvidovat v Londýně, stejně jako Německo....
   To, že se mění názory na Lenina, Stalina, svědčí o studování historie a že se nelíbí západu a našim papouškům ,to je pochopitelné.
   To je totiž jejich styl vyvolávat revoluce a vraždění civilistů. Jen tak západ bohatl, vražděním a zabíráním cizího majetku.

   Vymazat
  3. To 16:08 Člověče, jaká fakta předkládáte? Že se v průběhu času mění názory na historické figury je pro Vás projevem "nehrdosti na své dějiny"? Po tom, co dokázali ve II. WW? To chcete vydávat za fakta, podporující vaše tvrzení? Ste zešílel?

   Vymazat
 7. Dovolím si vyslovit kontroverzních myšlenku:

  Marxisté v socialistickém a materialistickém školství učí, že záklaní rozdíl mezi socialismem a kapitalismem je ve vlastnictví výrobních prostředků. Domnívám se, že to je pouze dovedná zastěrka téže reality. Rozdíl mezi jednotlivými společenskými systémy vidím především v míře zotročení jedince a osobě zotročitele.
  V otrokářské společnosti byl zotročeným zajatec a obyvatel dobitého území, zotročitelem mohl být každý "svobodný" občan (člen vítězného národa). Otrok byl PŘEDMĚT ve výlučném osobním vlastnictví se vším všudy!
  Ve feudální společnosti byl otrokem každý člověk a zotročitelem feudál, nebo cirkev coby feudální vlastník. Pouze ten, kdo získal vrchnostenský patent (vykoupil se buď penězi nebo vojenskou službou - Chodové a pod.) se mohl stát svobodným občanem, na kterého se vrchnostenská nařízení a moc nevztahovala. Poddaný měl právo vlastnit majetek, ale povinnost odvádět svou práci a zachovat bydliště dle rozhodnutí vrchnosti. Současně podléhal vrchnostenské i církevní "spravedlnosti".
  V kapitalismu, z důvodu potřeb pracovních sil pro vznikající průmysl, došlo k revolucím a válkám, které vedly ke zničení šlechty, upozadění role církve a tradičních zotročujících vazeb. Tím se "osvobodili" pracující z roboty, teritoriální imobiliti a i od víry v Boha. Za to obdrželi nejistou možnost 12ti až 16ti hodinové práce ve fabrikách, která se postupem času a zrychlujícím se tempem měnila ve skutečnou osobní svobodu se zlepšujícím se sociálním zajištěním. Na důchodové zajištění nepřišli ani židé, ani komunisté, ale Němci. (Kancléř Otto von Bismark roku 1881 zavedl systém zdravotního a penzijního pojištění.) Současně bylo dosaženo nebývalého pokroku v odloučení od Boha a leckde došlo k povýšení ateismu na státní "náboženství". Takto svobodný člověk podléhal pouze světské spravedlnosti kodifikované zákony a právo bylo díky občanské společnosti vymyhatelné.
  Podstatná část světového dělnictva však byla židovskou VŘSR a následující 2.SV vzápětí zotročena v socialismu. Ten nebyl ničím jiným, než návratem do netradiční (novodobé) nevolnické společností (povinnost odvádět svou práci a přivázání jedince k teritoriu - jeho imobilita), "jen" subjekt otrokáře se z jedince změnil na kolektiv stranických elit. Právo bylo kodifikované, ale díky stranickým preferencím různým způsobem ohýbáno a zneužíváno k prosazení třídních zájmů.

  Jako každá socialistická revoluce, bude i nástup NWO neskutečně krvavou záležitostí. Pouze v případě totální rezignace a podvolení je možný méně krvavý průběh. Toto očekávání je však v příkrém rozporu s očekávanou cílenou depopulací (na úroveň 0,5 až 1 miliarda obyvatel planety). Naše současná a dočasná svoboda, kterou všichni s rozdílnou intenzitou kritizujeme jako naprosto nedokonalou, je proti tomu, co nás čeká, skutečným rájem svobody.

  Právě z důvodů zmatení pojmů a neschopnosti pochopit řetězec příčin, následků a hybatelů jsme dnes v naprosto absurdní situaci. Tzv. pravičáci podporují socializující EU jsou autentickými internacionalisty a multikultivítači. Levičáci jsou naprosto nelogicky národnostně orientovaní a protievropští. Přesně je to vysvětleno v "Protokolech Rakovského". Kdo z této situace nejvíce těží je jasné. Tenhle zmatek a neujasněnost pojmů, aktérů a jejich cílů slouží výhradně těm, kteří jej cíleně vyvolávají - nadnárodním bankéřům a vlastníkům korporátních společností. Zapomeňme na levici a pravici!! Tyhle pojmy dávno ztratily svůj původní obsah.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pánové , pište stručně a častěji . Pracující člověk nemá čas na vyhledávání u pc .

   Vymazat
 8. Pro 14.46:
  dějepisy píší vítězové. Po válce každé ucho generálem.Každá mince má dvě strany.zkuste se dívat z různých zorných úhlů a přeberte si to jak umíte. Náš "Největší Čech" je v německých učebnicích hodnocen úplně jinak než v našich.Všiml jste si toho? Ruské dějiny vycházejí z jiných podmínek než naše, zcela jiná je i mentalita lidí.V době, kdy vznikaly spanilé gotické madony, na Rusi nacházeli kupci hromady lidských kostí na místech dříve bohatých měst - padlí zachránili svou statečností Evropu před nájezdy Zlaté hordy. Když Napoleonova vojska prošla Evropou,nezbyl po nich růžový sad. O počtu mrtvých v poslední velké válce nebudu raději mluvit. Z toho se rodí vztah k zemi - matce.
  A změnu názorů na minulost, stejně jako učebnice dějepisu, nepíší mrtví, ale živí(a často "ve svůj prospěch"). Ti živí by měli být uvážliví ne slepí a hluší

  OdpovědětVymazat
 9. ...dneska věřím víc Rusku než US a EU..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to Tě trochu lituju

   Vymazat
 10. Ukrajinská občanská válka mé utvrzuje v tom že máme blízko k Rusku . Nato nás zatahuje do hloupých válek . Byl jsem na vojně , Rusáci nás nezatáhly do Avganistánu . Šedivý s nima dokonce kamarádil .

  OdpovědětVymazat
 11. "Nacionalismus – to je nenávist vůči všem jiným národům..." - nikoli, to je šovinismus.

  OdpovědětVymazat