Reklama

.

.

čtvrtek 7. dubna 2016

Putin sdělil důvody odmítnutí návštěvy jaderného summitu v USA

7. 4. 2016      zdroj
Prezident RF Vladimír Putin obdržel pozvání od USA a nebyl proti návštěvě summitu o jaderné bezpečnosti. Prohlásil to 7. dubna během 3. fóra regionálních a místních médií "Pravda a spravedlnost". "Ano, byl jsem pozván. Můj kolega (Barack Obama - pozn. red.) mě zval osobně. Upřímně řečeno, nebyl jsem proti tomu tam jet, ale naši experti v oblasti atomové činnosti a Ministerstva zahraničních věcí RF mně to nedoporučili", řekl Putin.


Hlava státu také nazval jaderné fórum "domácí akcí", během níž by Rusko stejně nemělo možnost ovlivnit zpracování závěrečných výsledků: "Za prvé, jak se vyjasnilo, je to taková domácí akce, nejspíše, americká. Obyčejně akce podobného druhu a úrovně probíhají na základě konsensu a možnosti zúčastnit se vypracování závěrů. Akce byla rozdělena na pět skupin, nám bylo navrženo účastnit se jenom jedné. Ale tak velký stát, jako je Rusko, se nemůže zúčastnit podobné akce a nepodílet se na vypracování závěrečného dokumentu.

Připomeňme, že summit o jaderné bezpečnosti, konaný ve Washingtonu, byl posledním. Je to uvedeno v závěrečném dokumentu, podepsaném účastníky summitu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Jenkyové jako typičtí psychopati si summit představují tak, že tam přijedou Rusové a podepíšou, co USA sepsaly. Jenže Putin není natistická loutka, jakou je třeba naše vláda. A právě tohle psychopat v principu není schopen pochopit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chceli ponížiť Putina, ale on s nimi ako vždy vybehol

   Vymazat
  2. Zajímavé je, že v době konání vypukl konflikt mezi Azerbadžánem a Arménii.Putin třeba tušil, že by se mohlo něco stát jako při OH v Soči.To mohl být další, nezveřejněný důvod.

   Vymazat
 2. Tomu naprosto rozumím a rozhodnutí Putina chápu. To měly USA rovnou napsat jakè podmínky tam čekají Rusko a bylo by to jasné hned. Rusko jako jaderná velmoc se musí účastnit všech jednání. To dá přece rozum.
  Opět naplánovaná akce která měla Putina pošpinit.
  A české zpravodajství k situaci mlčí.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Putine,
  prosím přijeďte nás vaší gardou co nejdříve osvobodit a spasit ze spárů imperialistů, kapitalistů, banksterú, nadnárodních korporací, iluminátů...
  Denně se za vás modlíme a s nadějí na vás čekáme. Královsky vás přivítáme.

  Vaše 5. kolona rudohnědých užitečných idiotů v ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, jsi skutečnej idiot.

   Vymazat
  2. On ten vůl si myslí, že je vtipný. Ha ha ha.

   Vymazat
  3. Ty jsi blbej, jak ten tvůj fotr.

   Vymazat
  4. Ty kokote povstalej ze dvou zaostalých debilů,že jsi utrakretén tady ví každej,tak drž hubu,Onanovou podržtaško!!!!!!

   Vymazat
  5. 22:56
   Pepku, dnes ses nějak rozvášnil, To sis asi přečetl dopis tvýho fotra, co psal Brežněvovi, ne? Takové hezké roduhnědé hovínko jsi tu vytrousil, ty hemeroide. Radši nám vyprávěj, jak tvůj fotr nejdřív mučil lidi v Terezíně a pak hned přestoupil k STB a pro změnu mučil lidi v Jáchymově. Pak bys nám mohl popsat, jak tě s tou syfilitickou prostitutkou zplodil, když byli úplně na hadry vožralí. A jak jsi pak chtěl pracovat u VB, ale pro blbost tě nevzali,tak jsi skončil u PS VB a navíc jsi dělal domovního důvěrníka. Jo, Pepku, ty za to, že jsi úplně blbej, ani nemůžeš. A teď vykoč!

   Vymazat
  6. vlast tě (22:56) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  7. Že se s ním o tom bavíte...
   Pane wachmajstr :ooo

   Vymazat
  8. 22:56 - S tím se dá vskutku souhlasit. Až na ten újezd, kdy autor sám sebe nazývá jakousi pátou kolonou a v množném čísle sám sebe velikášsky tituluje jako partu rudohnědých užitečných idiotů v ČR. Projev mdlého rozumu až běda.

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Však na toho blba někdy dojde. Provokatéři to neměli a nemají lehké.

   Vymazat
 5. A čekal snad někdo od amerických vychcánků něco jiného? Americká vládní nabídky = automaticky podraz.

  OdpovědětVymazat
 6. S USA, které otevřeně vedou alternativní válku proti Rusku, nemá cenu o ničem jednat. Tím že Putin tam nejel sdělil světu právě tu skutečnost, že Rusko o všech krocích vedených USa proti němu ví a proto se toho zůčastňovat nemusí ti ostatní jsou tam do počtu.

  OdpovědětVymazat
 7. Situace se mění a "klasické" dohody o jaderném odzbrojování pozbývají svou původní důležitost. Stávají se jen divadýlkem pro veřejnost. Proto je také tento summit deklarován jako poslední.
  Proto Putin nejel.

  Putin 13. decembra 2013 pri jednom prejave povedal: „Pozorne sledujeme vývoj tzv. Koncepcie odzbrojujúceho, bleskurýchleho, globálneho úderu. Taká koncepcia existuje a aktívne sa na nej v niektorých krajinách pracuje. Realizácia všetkých takýchto plánov môže mať krajne negatívne dôsledky na regionálnu aj globálnu stabilitu. Skutočnosť, že Západné krajiny navýšili svoj potenciál strategických, vysokopresných systémov nejadrového prevedenia spolu so zvyšovaním systémov PRO môže plne anulovať všetky predchádzajúce dohody v oblasti obmedzenia a znižovania strategických jadrových zbraní. Toto môže narušiť strategickú rovnováhu síl. Veľmi dobre tomu rozumieme a v tejto spojitosti aj vieme, čo máme robiť“.
  Více zde:
  http://czechfreepress.cz/valky/2016-plan-utoku-na-rusko.html
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 8. Hodně jim to Putin svojí neúčastí pokazil.
  Měl to být jen další tlak na Putina,jak rozšiřuje i jaderné zbraně kolem svých hranic.Takhle to skončilo fiaskem,bez snahy snížit jadernou hrozbu.

  OdpovědětVymazat
 9. Tato akce byla pouze prostinká PR rozlučková akce Obamy na podporu demokratické strany před letošními americkými prezidentskými volbami. A za účasti velikánů jaderného zbrojení a energetiky, např. Sobotky, Erdogana a Porošenka, prostě prezidentů, bez kterých se žádný atom na světě ani nedá rozbít.

  OdpovědětVymazat
 10. Bohoušek Sobotků tam prý byl. Myslel chudák, že se bude jednak o bezpečném vylupování jadérek z ořechů.

  OdpovědětVymazat