Reklama

.

.

neděle 17. dubna 2016

Raději nedělní oběd, než OVM


Zdeněk Hrabica
17. 4. 2016
Pokazil jsem si vlastní vinou nedělní oběd! Dal jsem přednost zhoubné televizi a Otázkám VM. Dal jsem přednost třem lidem z obrazovky, Václavu Moravcovi, Milanu Štěchovi a Karlu Schwarzenbergovi. Zpočátku se mi zdálo, že dohromady předvedou i pro mladého televizního diváka lekci vybraného společenského chování.


Avšak, když se rozřehtal někdejší kandidát v přímé volbě prezidenta nad vstupními slovy předsedy senátu kolem návštěvy policistů na akademické půdě, vrchní senátor se pohotově nad takovým chováním svého kolegy ohradil. To už mi bylo nadmíru jasné, že k obědu dostane divák nejspíše nechutný „eintopf“.

A také to „eintopf“ opravdu byl, jak jsem brzy pochopil. Pole ovládl moderátor, ani na vteřinu nezakrýval před diváky, na čí straně bude od začátku do konce stát. A byl jsem moc zvědav, zda se i tentokrát dostane v debatě na hlavu státu a kdy jí alespoň jeden z přítomných setne hlavu hned pod krkem. Stalo se nejprve ze strany vzpomenutého prezidentského kandidáta, který se nesmířil a nesmíří nikdy s porážkou, když opakovaně promluvil o prezidentově závislosti na drogách. V daném případě na alkoholu. A sám musel přiznat, že i sám, jako my všichni, někdy chlastá. Jenom s tím rozdílem, že zatímco on sází na kvalitu, tak Zeman na kvantitu.

Potvrzuji, že bohužel, v tom případě ten nařčený ze závislosti není sám. Tentokrát vcelku odvážný předseda senátu však byl donucen opustit záměr jakéhokoliv dalšího útoku a musel přiznat, že i on se s prezidentem republiky v lecčems neshodne. Ale praštit do stolu, což se v přímém přenosu nedělá, si diplomaticky nedovolil. Ani tehdy, když se někdejší kandidát protivil zrušení dalších sankcí proti Rusku, nedbal ztrát, přinášejících újmu i našim výrobcům a už vůbec nechtěl protestovat proti přijetí zrušení vízové povinnosti Ukrajiny do zemí EU. Předsedou zahraničního výboru sněmovny byl Milan Štěch odkázán do patřičných mezí. Přece – kromě jednoho komunisty, tam ovládá jejich názorový proud všechny židle. A to je záruka, že zejména dlouhodobé sankce proti Rusku jsou a budou nezbytné. Vždyť, jak předseda zahraničního výboru pravil, to prokázal Irán.

Ani Štěchovy pochyby v ústrety moderátorovi a poslanci nestačily.

Sám jsem si však předsevzal, že už si namísto nedělní čočky s drůbežím párkem nikdy nedám Události Václava Moravce.

A kdybych mohl, označil bych ten pořad hvězdičkou, jakou se kdysi označovaly pro dětem zakázané televizní pořady.

Psáno pro Novou republiku, Nové slovo a LUK.

21 komentářů :

 1. A proč pane Hrabico na to koukáte? Já na toho 4 procentního menšinu a zvláštně vybrané šašky u něj nekoukám nikdy a nemusím mít u oběda nechutnou českou televizi, při níž pravda je tam, kde končí její signál.

  OdpovědětVymazat
 2. Teplej nýmand, muzeální degener a užitečný idiot do party. Co vás na tom přitahovalo? To jste si měl dát ten párek s 2% masa a 60% kůže.

  OdpovědětVymazat
 3. Je to jednoduché :

  Kuřáci jsou závislí na kouření, alkoholici na chlastu a divácké ovce na sledování propagandy ČT.
  Nějaký dotaz ?!

  OdpovědětVymazat
 4. Na OVM a další politické pořady na TV1 a ČT24 dávno nekoukám, nyní jsem vypustil i Primu či další podobné přímé či nepřímé přenosy. Je to absolutní ztráta času a člověk se pouze nas..e. Raději si užiji nedělní oběd, pak si dám krátkého šlofíka a potom se podívám na alternativní weby.
  Ale pokud má někdo potřebu nechat si vymývat mozek Moravcem a jeho hosty, prosím. Je to pouze jeho věc.
  Děda 2

  OdpovědětVymazat
 5. Pro me je to jasne ! Pan Hrabice si chtel ulevit od spatneho traveni procistenim strev.

  Proto jedl v nedeli cocku, (coz neni nedelni jidlo) a dival se na nevzhledne politicke trpasliky.

  Americti dokori temto zdravotnim metodam rikaji CLEANSING ci DETOX... Po prujmu prichazi k revitalizaci a je z toho i cista plet.

  Proto politici, kteri jsou na pokadeni, jsou vlastne uzitecni.

  witchdoctor honolulu


  OdpovědětVymazat
 6. Nejvíc mě štve že i když na čt nekoukám musím ty šmejdy povinně platit!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Na YouTube je videt prazskou kavarnu pri praci v utrobach vasi republiky.
  HEIGH HO - SNOW WHITE AND SEVEN DWARFS. (Na zasmani.)

  Na YouTube je videt dokonale poskakovani prazske kavarny pri americke melodii. Po nastupu Donalda Trumpa do Washingtonu se bude tancit jinak. "Spartakiada" ukaznenosti a poplatnosi nebude v mode. Bude kladen duraz na individualitu, svedomi a prinos zemi.
  COWBOY DANCE COUNTRY SHOW
  honolulu - tanci pouze Rock an Roll.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když Donald Trump v USA přebere moc a oválnou pracovnu prezidenta, tak dostane přesné a jasné instrukce od svých chlebodárců (jeho miliony mu v tomto případě budou k ničemu). Pokud neposlechne, tak skončí velmi brzy jako Kenedy J.F. a v ten moment bude individualitě a svedomí.

   Vymazat
  2. Běž s tou amerikou do prdele. Tady je ČR.

   Vymazat
 8. Moravec opět začal o tibetské vlajce neměl u nás šanci, hned jsme to vypnuli. Čeho je moc toho je příliš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moravec opět začal o tibetské vlajce. Jenže události začaly už o den dříve HANOBENÍM ČÍNSKÉ STÁTNÍ VLAJKY. Tomu se vyhýbají všichni presstituti na čele s Moravcem. Tím, že to nepřipomněl supersenátor Štěch, sehrál trapnou roli užitečného idiota (19:39), i když se jinak snažil! Čtyřprocentní menšina o5 na čele presstitutů, jak jinak.

   Vymazat
 9. Tentokrát se tedy te slavný 4% Moravec opravdu předvedl. Děs a hrůza. Jestli by měl takhle pokračovat, tak bych mu ten jeho kecací kroužek bez náhrady zrušil. To už je lepší i ta Partie na Primě.

  OdpovědětVymazat
 10. Panove, podrzte se stolu ! Donald Trump dal pred celou Amerikou - nick-nazev-prezdivku, Hillary Clintonove.

  On ji nazval -CROOKED HILLARY-. Pro vas v Cesku , kteri si nejsou v anglictine jisti, informuji.

  CROOKED = bezohlednost, bezcharakternost, lzivost,
  bezpaternost, zkoruptovanost, bezduvernost a dokonce illegalnost.
  Obvineni nekoho, ze je CROOKED zn. v politice Ameriky KRIVACTVI a vyzva k lidu, odhodit dotycnou osobu do popelnice.
  HUUU, ha, ha, ha... T.j. srandy kopec...Reakce Hillary Clintonova byla take srandovni.

  Senator Sanders, ktery je Zid, zase napadl Israel a Zide v Americe jsou ted rozdeleni na jeho podpurce a odpurce.
  Zde je zabava.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zábava tam možná je, ale konečný výběr kandidátů úplná katastrofa. Ještě o řád horší než byla u nás volba mezi Zemanem a Schwarzenbergem (nevolil jsem ani jednoho a zpětně jsem dobře udělal). Od komouše Sanderse přes provařenou Hillary až po zcela neřízenou střelu, hulvátského Trumpa.

   Vymazat
  2. nevolil jsem ani jednoho - takže´s dal každému půl svého hlasu, kapišto? --- Čtěte pomalu a několikrát, to se málokomu vejde do hlavy.

   Vymazat
 11. (23:27) Trump neni hulvatsky ! On se SCHARMANTNI a IRONICKY.
  Pravdomluvny a politicky nekorektni. (T.zn. osvezujici !)

  On neni PRIZDISRAC s vypestovanou autocenzurou. On mluvi tak, jak se mluvit ma !

  Taky musite vsemu verit - co Vam predlozi ke spolknuti !
  Koncim pozdravem, at ziji presidenti EVROPANE, Orban a Zeman.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. Panove v Cesku, kteri jste v minulych volbach prozretelne nevolili knizete Schawrzewnberga a pro zakrnelou inteligenci dokonce ani dnesniho presidenta Zemana, mate pouze jednu polehcujici okolnost !

  A to je ta, ze jste volili krasnou pani Bobosikovou !
  Pani Bobo totiz vsem hubate a mistrne nadavala v Bruselu !
  Oh, jak krasna to zena !

  Navrhuji doucovaci prednasky u pani Bobo, opozdenemu studentu panu Sobotkovi , aby vedel jak se tam chovat a pozdej se dokazal postavit destruktivni Merkerove v Berline.

  Co se vubec stalo s pani Bobo ? Neni o ni vubec slyset !

  My - dlouholeta ceska emigrace, budeme zatim dale silne prosazovat novou hvezdu Ameriky - Donalda Trumpa a mit zasluhu na uzdraveni zemekoule.

  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo panečku . Takové trio jako Bobo , Okamura a Konvička by dokázalo rozvířit zatuchlou hladinu v České žumpě . Už jenom při vyslovení těchto jmen se Sobotka a jeho věrní třesou strachem .

   Vymazat
  2. Paní Bobo s její poslavenou pružností uvidíte před volbami, až otestuje "úrodnou půdu"

   Vymazat
 13. mně ani tak neserou ciknuti klouni a tajtrdlici radoby ftipalkove či jini zdegenerovani mutanti považujici se za pupek světa jako mně sere povinne vypalne ktere je stejne jako kdysi povinne odpustky jen kazatele změnili misto kostela kazatelnu čete o čro nemluvě

  OdpovědětVymazat
 14. Zdá se ,že "crooked" se hodí na drtivou většinu politiků.

  OdpovědětVymazat