Reklama

.

.

neděle 10. dubna 2016

Radikalizace islamistů nebo islamizace radikálů?

Jaroslav Bašta
10.4. 2016   První zprávy,komentář
Podobnou otázku si dnes kladou všichni, kdož se zabývají hlubší analýzou příčin, které vedly k sebevražedným atentátům v Paříži a Bruselu.
Nelze přehlédnout, že významná část sebevražedných atentátníků měla kriminální minulost. Navíc je již dlouho známo, že místem, kde nejčastěji dochází ke konverzi k islámu v západní Evropě (ale i v USA) nejsou mešity, ale vězení.
Někteří politologové a bezpečnostní experti dokonce toto zjištění považují za klíčový moment v prevenci dalších teroristických útoků. Prý postačí, když policie bude sledovat mladé lidi s popsaným trestním rejstříkem navštěvující mešity s radikálními kazateli a bude tak moci odhalovat plánované teroristické útoky.

Přiznám se, že nesdílím tento podivný optimismus, neb ignoruje příčiny toho, proč se z kluka ze sousední ulice nejprve stal zloděj, lupič či podvodník, kterého pobyty v kriminále nenapravily, ale naopak z něho ve svých důsledcích udělaly vraha (a někdy i sebevraha). Musíme se ptát, co je důvodem vražedné nenávisti vůči všem spoluobčanům a západní civilizaci jako takové a neodpovídat si slovy, že ti atentátníci se museli zbláznit. Morální a materiální podpora, které se jim dostalo a dostává v přistěhovaleckých čtvrtích Bruselu i dalších měst totiž dokazuje, že Evropa prohrála boj o duše části mladé generace.

Na jedné straně to není v naší historii poprvé, kdy se především mladí lidé ztotožnili s vražednými ideologiemi a šli zabíjet své spoluobčany ve jménu komunismu nebo nacismu. A nejen tehdy – už ve Velké francouzské revoluci se teror stal nástrojem prosazování demokracie. Části současníků tehdejších revolucionářů, téměř všem jejich potomkům a dokonce i některým ideologicky motivovaným zabijákům s odstupem času připadalo takové počínání nesmyslné a nepochopitelné.

Brusel pod útokem teroru: Bomby zabíjely na letišti i v metru!

Rodák z moravského Příboru Zikmund Freud charakterizoval člověka jako bytost sociální, sexuální a smrtelnou. Naše současná evropská civilizace velmi potlačila společenskou stránku našeho bytí – asi nikdy v dějinách nebyli lidé tak osamělí jako dnes -, hypertrofovala význam sexuality a zcela vyškrtla z našeho vědomí i podvědomí fakt, že jsme smrtelní. Radikální islamismus nabízí svým stoupencům sounáležitost ke společenství na všech úrovních a splnění všech sexuálních tužeb. Pro bojovníky již na tomto světě způsobem natolik pervezním, že magicky přitahuje západní média, která se tak stávají úspěšnými verbíři tzv. Islámského státu. A smrt již není tabu, naopak se dostává do středu dění. Na jedné straně jako spravedlivá odplata nevěřícím a nehodným věřícím, na druhé pak smrt mučednická jako vstupenka přímo do ráje.

Přitažlivost této ideologie je přímo úměrná míře sociální frustrace a deprivace, jak naznačují konverze k islamismu ve vězeních. Konvertity nepřitahuje náboženství, ale násilí s ním spojené. Nalézají v něm omluvu pro své předchozí a budoucí nezákonné počínání. Logickou odpovědí Evropy by měl být důraz na dodržování zákonů a společnost alespoň formálně spravedlivá, v níž pro všechny platí stejné právo. V praxi to ovšem vypadá tak, že bohatí mocní a chudí násilníci mají z těchto pravidel výjimku. Takhle to naposledy fungovalo v raném středověku. Tak se nedivme, že EU znovu zažívá stěhování národů.   

11 komentářů :

 1. Jistě, tesat do kamene. Co ovšem naplat. Za velkých majetků to ani jinak než funguje, fungovat nemůže. Autorovi dík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NAMÍSTO,ABY TADY PAN BAŠTA PSAL NESMYSLY MĚL BY SI ROZŠÍŘIT VZDĚLÁNÍ O KORÁN

   a našel by co je důvodem vražedné nenávisti vůči spoluobčanům a západní civilizaci,která má být srovnána nejen se zemí,ale vržena i do středověku,kdy mohamedáni byli v podřezávsní krků křestanům a znásilnování tzv.nevěřicich nejúspěšnějši.

   PAN BAŠTA ODMÍTÁ POCHOPIT,ŽE PRÁVĚ INVAZOŘI VYZBROJENÍ ISLAMISMEM,KTERÝ NENÍ NÁBOŽENSTVÍM,ALE IDEOLOGII a ta stejně jako fašistická ideologie dáva za jakékoli zvěrstvo odpovědnost ALLÁHOVI a I KDYŽ PŘI VRAŽDĚNÍ KŘIČI ISLAMISTÉ VŽDY ALLÁH AKBAR on to nikdy slyšet asi nechce.

   Je jen jedna cesta jak tu ideologii zastavit a to reformovat KORÁN zvnitřku.Jen at se vydá se svými články do mešit a tam zakotví jako reformu KORÁNU naše zákony a řekne jim,že šaria je zhýralá verse spravedlnosti a pak o tom tady může něco napsat pokud zůstane naživu.

   Vymazat
  2. At si pan BAŠTA přečte Mein Kampf.Ten přece stejně jako Korán způsobil,že dodnes se pěstuje fašismus na UKRAJINĚ a občané nejen z UK se nepoučili z historie a nyní si ji znova vzorově CHTĚJÍ opakovat,kdy za hory mrtvol dnes a tehdy zodpovídá nesmrtelný DOLFIK HITLER a v EU za budoucí masakry převezme přeci odpovědnost ALLÁH,kterého podporuje dcera prý kněze MAKRELA,za níž se ted potáhnou dalši miliony prý uprchlíků z AFRIKY a ARABIE,které nechtějí ani jejich souvěrci mega bohatí Saudové či jejich dodavatelé samopalů z USA,nebot vědí,že by to byla jejich smrt..

   Vymazat
  3. Porovnávat Mein Kampf a Korán musí urazit každého muslima.Je to dokonce skutková podstata trestného činu i v našem právném systému.
   Dnes se Koránem ohánějí pohrobci uzardělých komunistů minulých let.
   Islám samozřejmě není náboženství a vznikl jako alternativa k chybnému vývoji křešťanství,které se naopak stalo zaufalým náboženstvím a dnes není životním stylem obyvatel země,jak se plánovalo.Právě mnohem modernější je přístup islámu k životu.A termín islamisté je již úplná pitomost.

   Vymazat
  4. Nedělejte si z toho nic Bedřichu Dvořáku,že tu působíte jako strašák do zelí.Možná,že máte rád ten moderní ISLÁM jak píšete,který vraždí křestany a židy na př v KARJATAJNU a nedej bože podporujete snad i šefa STRANY KDU,toho ANTIKRISTA,KTERÝ PROHLÁSIL

   Demografické potíže,které naši zemi hrozí v důsledku nízké porodnosti MOHOU do jisté míry vyřešit uprchlíci,kteři se v naši zemi rozhodnou zůstat.

   Ten NEOLIBERALISTA-vždy totiž udělají opak i když se považují za křestany,tak lžou a lžou,tedy prolhanec, namísto,aby zvýšil podporu našich rodin chce opět a znovu zastupovat ANTIKRISTA.
   ÚPLNĚ ZBYTEČNOU KDU PRÝ MÁME VOLIT.

   A vy proč naši tajné službě neudáte ty antikristy,že do země si takoví zvou státu nepřátelskou ideologii,nebojují proti ní a jsou její omlouvači a tak ji chtějí šířit. Opakují pro KŘESTANY,že na ně budou brzy čekat vrazi řidící se NÁVODEM NA JEJICH VRAŽDĚNÍ-koránem na př s touto KORÁNOVOU súrou 4-89,kde se hlásá

   A PŘÁLI BY SI,ABY JSTE SE STALI NEVĚŘICÍMI,JAKO JSOU ONI,ABY JSTE BYLI STEJNÍ.NEBERTE SI MEZI NIMI PŘÁTELE,DOKUD SE NEDAJÍ NA STEZKU BOŽI.A JESTLIŽE SE OBRÁTÍ ZÁDY TAK JE CHYTTE A ZABTE, KDEKOLI JE NALENETE.

   DVOŘÁKU nepropagujte antikristy naučte se pořádně Korán a hledte ho zevnitř zreformovat a neurážejte všechny slušné občany,že je udáte,když budou bojovat proti tomu,aby byli zabiti ideologii,kteréu NWO chce použit k rozpoutání TŘETI SVĚTOVÍ VÁLKY.

   Ještě štěstí,že se voliči připravují k odstranění celé polit.třídy šmejdů což musejí udělat a to ve vlastním zájmu.

   Vymazat
  5. Alia Izetbegovbič, vůdce bosenských muslimů, otec občanské války v Bosně, ve své Muslimské deklaraci (1974) napsal, že islám je neslučitelný s demokracií!!! Za Jugoslávie ho stihl trest a šel si sednout. Bedřich Dvořák je na svobodě, zatím...

   Vymazat
 2. Vzdali jste se víry ve prospěch majetku a luxusu,jenže aby se jedni topili ve zlatě a šampaňském s nekonečným sexem se zlatokopkami,musí to ti druzí(chudí)zaplatit.Naučte mladé všech barev a národů ve škole skromnosti,slušnosti,dejte jim práci a laciné bydlení,na druhou stranu všechny ,,zloduchy" do pracovních táborů aby neměli energii přestupovat v kriminále na víru(evidentně teď na to mají čas)Zabezpečit hranice a nikoho nepouštět sto let i kdyby chípali za plotem v přímém přenosu.A bude klid v Evropě,řešení jsou jednoduché ale nikdo z politiků je nechce dělat,protože by se neziskovky stali zbytečné a přes co by politici prali prachy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s popisem situace, ale Vaše navržené řešení není jak spustit. Společnost řídí zločinná elita a ta sebe sama nezavře. Lidé můžou provést revoluci, ale neumějí řídit společnost a tak výsledkem by byl ještě horší stav než předtím (historie to potvrzuje). Po čase po revoluci stejně dojde k obsazení řízení společnosti zločinnou elitou, která využila nespokojenosti ve společnosti k tomu, aby mohla zaujmout místo po předchozí elitě.

   Mimochodem je to právě víra, která brání změně a která je zločinnou elitou udržována a slouží k tomu, aby z lidí dělala ovce. Ke změně vede poznání a vzdělanost širokých mas, kde každý kdo na to má bude vybaven kritickým myšlením a dobrou sociální inteligencí.

   Občas se mezi zločinci najde agent bojující za dobro. Například Stalin udělal z nejzaostalejší země nejvyspělejší. A nemohou mu odpustit, proto ho všude pomlouvají, že se obešel bez zločinné elity, vytvořil vlastní kádry z lidu a ukázal, že monopol řídící mafie je možné porazit. Plánoval šesti hodinovou pracovní dobu, aby lidé měli čas na studium a dvě vysoké školy pro každého kdo na to má (byl asi zavražděn zničením monopolu, ale informaci, kterou pro nás získal již nejde schovat).

   Proto jsou všude mladí lidé odváděny k požitkům nebo zamykáni do ideologií, aby hleděli pouze na svoje osobní zájmy (buďto požitky nebo spasení -> jiná forma požitku), aby se nepozvedli a nepřekonali zvířecí instinkty a nestali se lidmi. Aby se nestarali o svět kolem sebe a nesnažili se zjistit jak funguje společnost, aby zločinným elitám nelezli do zelí.

   Vymazat
  2. Politiky rozhodující o expanzi muslimáků je třeba fyzicky zlikvidovat jako Musoliniho.

   Vymazat
 3. 8.35 ano,krásně formulováno,
  není jak: gordický uzel
  soukromé území vydává soukromé peníze pro soukromé žoldáky a děvky všeho druhu (od postele přes razítko)jednostranně ozbrojená společnost tedy žoldáci brání zákony psané výše uvedenými
  gordický uzel:rozetnutí a to minimálně polaritou nabízí "Rusko"
  jestli se povede nebo jestli to stihnou.do války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zarmucující, že diskutující k tomuto článku, podle mého, tak nějak nepochopili, že jde o hodnotnou analýzu problematiky z pohledu, který zaslouží pozornost. Pozornost proto, že o podobný pohled se buď málokdo pokusil, nebo hůř, není žádoucí. A to si samozřejmě nemyslím, že by příznivci tohoto portálu měli být exaltovaní myslitelé mimo praxi běžného života, kteří přehlížejí příčiny krize systému i realitu a nehodlají dohlédnout ani důsledků svých představ. K vidění např. na DR. O deformátorech pohledu na realitu i racionálních představ na BL nemluvě. Přečtěte si prosím diskutovaný článek znovu a pozorněji.

   Vymazat