Reklama

.

.

úterý 19. dubna 2016

Raúl Castro: "Restaurace kapitalismu na Kubě nebude. Ústavní reforma se uskuteční. "Musíme se mít na pozoru!"


19. 4. 2016     zdroj a zdroj
Rozšíření NATO až k hranicím Ruské federace je velká hrozba pro mír.
"S ohledem na důležité změny, vztahující se k aktualizaci ekonomického a sociálního systému, a také jeho konceptualizací, je nutno v ústavě zakotvit vše, co děláme, posoudit to společně s obyvatelstvem a předložit k referendu," řekl v projevu na sedmém sjezdu Komunistické strany Kuby předseda Státní rady a Rady ministrů Kuby Raúl Castro, uvádí Radio Havana Kuba.


Kubánský vůdce také odmítl jakoukoliv možnost obnovy kapitalismu na Ostrově svobody." Nejsme naivní a neignorujeme vlivy mocných vnějších sil, jež sázejí na to, co nazývají rozšířením možností nestátních řídících sil za účelem zrození agentů pro změny v naději, že bude ukončena revoluce a socialismus na Kubě," řekl Raúl Castro.

Upozornil, že Spojené státy jsou odhodlány skoncovat s kubánskou revolucí, nehledě na obnovení vztahů a návštěvu amerického prezidenta Baracka Obamy v Havaně. Raul Castro také prohlásil, že Kuba zachová model systému jedné strany "jako nástroj obrany" socialismu. Jak komentuje Marto Noticias, Raúl Castro poznamenal, že "se musíme mít na pozoru dnes více než kdy jindy."
Castro: Expanze NATO k ruským hranicím představuje velkou hrozbu pro mír

"Omezující opatření", která byla zavedena západními zeměmi proti Ruské federaci, jsou nezákonná a nespravedlivá, prohlásil, jak uvádí RT, Raúl Castro.

"Rozšíření NATO k hranicím Ruské federace vytvořila velké hrozby pro mír a bezpečnost, což je komplikováno zavedením nezákonných a nespravedlivých jednostranných sankcí vůči této zemi," řekl politik.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. Michal Masopust19. dubna 2016 14:37

  Ale bude, marxužel, ale bude, stačí si přečíst následný článek, který dle mého názoru přesně odpovídá tomu, co má největší říše zla na planetě Země za lubem! Loutkový prezident vojensko-průmyslového komplexu a přidružených korporací USA, Barack Obama, přijel na Kubu. Pobýt zde má dva a půl dne. O co mu však jde? Co pohledává představitel nejagresivnějšího impéria na „socialistické“ Kubě? Zájem o turismus mu asi nikdo neuvěří.

  Prošel si historické památky Havany, zavítal na Plaza de Armas, podíval se i do muzea, a navštívil znovu otevřenou ambasádu USA, ostrov špehování, konspirací a dominance.
  Jeden z jeho prvních komentářů po příletu na Kubu bylo:

  „Toto je historická návštěva a historická příležitost“.

  V podstatě má pravdu. Zkusme si ale jeho slova přeložit slovníkem historické zkušenosti:

  „Skvělé, že jsme ovládli Kubu prostřednictvím korupce a peněz. Nyní naše firmy vysají vaše zdroje, občany přetvoříme na levnou pracovní sílu v našich kapitalistických robotárnách a naivní hlupáci budou tleskat dobře sehrané frašce o sbližování.“

  Ale proč ne? U nás máme bohaté zkušenosti například s tolik kapitalistickými médii opěvovanou pravdou a láskou. Zatímco v roce 1968 se podařilo privatizace a kolonializaci USA rozjezdit tanky, o 20 let později jsme je nadšení vycinkali, dobře poučeni zavšiveným a alkoholem prolitým dramatikem. K čemu mít bezplatné zdravotnictví nebo plnou zaměstnanost, když si můžeme s radostí hýčkat rychlokvašené multimilionáře a otrokáře, deroucí se k milionovým ziskům po zádech zaměstnanců? Proč si doma nepěstovat exekuční mafii, zatímco „schopní a úspěšní“ daní v zahraničí, kapitál ze země odtéká jako krev z chromého těla, a loutkové vlády a politické strany nás přesvědčují, že tento zkurvený režim je nejvyšším vrcholem společenské evoluce, v níž hrajeme roli kořisti, poslušně bojující ne za vlastní zájmy, ale v dobyvačných válkách za svého pána?

  Obama si krom túry po památkách zajde v mezičase na kafíčko k USA podporovaným disidentům, trojskému koni americké dominance.

  Již nyní americké firmy kupují státní podniky a mají povoleno podnikat na Kubě. Slovo podnikat je zde klíčové, veškeré řeči o „znovunastartování“ diplomatických vztahů jsou balastem, zakrývajícím pravou podstatu věci, o kterou Američanům jde: instalace kapitalismu, soukromého vlastnictví, svázání dluhem.

  Raul požaduje, aby se Guantanámo navrátilo Kubě a aby byla blokáda Kuby, trvající od roku 1960, zrušena. Ale samozřejmě, že bude zrušena! K čemu by blokáda Kuby teď byla? Jak by americké firmy a korporace asi mohly exportovat zboží z kubánských zdrojů, kdyby embargo trvalo?

  Kubánci se z našich omylů nepoučili, dělají stejnou historickou chybu, kterou udělal celý Východní blok. Sbližování, perestrojky a konečně „sametová revoluce“, byly pouhým a dobře sehraným divadlem, ve kterém se zištně účastnila páchnoucí disentská lůza, placená zahraničními chlebodárci. Divadlem, kterému komparz v podobě naivních obyvatel tleskal a privatizacemi si tak podřezal větev vlastní životní úrovně.

  S érou devadesátých let jsme se nebyli schopni dodnes vyrovnat, naivní havlističtí hlupáci a antikomunisté nadále rozšiřují své jedy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuto dokonalou nalýzu situace do kamene!

   Vymazat
  2. Je to presne tak ako píšete 14:37 a 14:48. To čo Raúl Castro hovorí, sú len známe rečičky, aké tu kedysi odzneli od naších južných hraníc z úst niekdajšieho prezidenta Magyarskej ľudovej republiky Jánoša Kádára. A tam sa to spomedzi štátov svetovej socialistickej sústavy práve začalo prepadávať do čiernej diery demokratizmu. Heh a Magyari opäť rebelujú:-). Tentokrát svetovej demokratickej sústavy nášho EuroSajúza. Vyslovil názory ktoré kedysi vyslovil Šaňo Dubček, komúnistický oportúnista. Očakával som preto, že vyznejú zas odniekiaľ od nás. Magyarský demokratický "oportúnista" Orbán, sa vyjadril že prosperita, hospodársky rozvoj a rozmach životnej úrovne nemusí pochádzať výlučne z demokratických krajín a z nejakej iracionálnej podstaty demokratizmu. Začo si vyslúžil ostrú kritiku kaviarenských demokratických povaľačov. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
 2. Třeba Castro nebude takový magor, jako naši politici. Stačí snad být neustále ve střehu a nepřizpůsobovat zákony a daňovou politiku americkým podnikatelům. Buď přijdou a zem obohatí, nebo ať si trhnou. U nás to dopadlo mizerně, protože na našem rozkradení se podílela vláda svými zákony a pověstným zhasnutím. Snad to Raula poučí.

  OdpovědětVymazat
 3. Moje slova, ale darmo mluvit, budou chtít privatizovat jako u nás a že toho tam ten Batista měl, včetně americké mafie. Když zdrhali, tak si mohli vzít jen co unesli. Zbytek tam zůstal, budou chtít hotely, postaví nové herny a zprivatizuje se půda..... Mafie bude chtít rozhodně všechno zpátky. %Skoda, že tomu nikdo z lidí nevěří. Kdyby měli internet, mohli se toho dopátrat na něm, jak dopadly východoevropské státy. To dělá Castro chybu. Ale držím jim palce, myslím že jsou hrdější národ než my.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak že to tomu BUBÁKU Raul nesežral a nebo sežral?Ale pravdu jinak si to usáci prolhaný udělaj podle svejch demokratickejch zájmú.

  OdpovědětVymazat
 5. Držím Kubáncům pěsti...a doufám, že Óbamba a spol. ostrouhají. Dagmar

  OdpovědětVymazat
 6. Když je na Kubě takový ráj,tak proč tolik kubánců bere roha směr USA? Životní úroveň na Kubě nebude to pravé ořechové a socialismem se sotva kdo nažere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní19. dubna 2016 18:05
   Ty jsi ale tele. Ráj dnes není nikde,"snad jen v nejdemokratičtějším statě USA". U nás taky nebylo před rokem 1989 zase tak zle a lidi taky utíkali na západ, odkud se dne rádi vracejí (samozřejmě ne všichni) i kdyžř to zde má k ráji a demokracii hóóóódně daleko. To stejně je na Kubě, ale i v jiných zemích. Vždy se najde někdo kdo není spokojený. Raul Castro není žádný ořezávátko a předpokládám, že celou situaci dobře zvládne, ne jako ta naše "elita".

   Vymazat
  2. 18:05 Možná je Raul chytřejší, než bylo naše předlistopadové vedení. Kdyby nechalo odejít všechny "uvědomělelé a diskriminované" jako jsi ty, neměl by kdo zařídit naší kolonizaci. A ty by jsi psal své pindy z Pindostánu, přikusujíc k tomu něco, získané za žebračenku.

   Vymazat
 7. Ano soudruzi,
  budeme dále na Kubě, ze které již milion Kubánců neváhalo riskovat své životy aby se dostali do kapitalistického "pekla" na Floridě, udržovat komunistický skanzen.
  Hlavně nezradit poučky Marxe, lidi ať klidně pochcípají, ti důležití nejsou.
  Ještě že máte nějaké prachy z turistů a nemusíte topit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám, že když zde pliveš na Marxe, takže jsi jeho spisy četl. Pokud ne, tak se rychle prober, přečti si je a pak budeš mluvit i psát jinak. Marx to napsal velice dobře - jako idea je to perfektní. Bohužel vše co je napsáno provádějí lidé a to je ten největší problém. Člověk holt už lepší nebude a vše co je dobré musí posrat.

   Vymazat
  2. Michal Masopust19. dubna 2016 18:56

   Máte zcela pravdu; ale těm pitomcům s vypatlanými "mozky" typu pepka vyskoče toto nikdy nevysvětlíte, to je ztracená a duševně zcela ubohá generace, produkt tzv. "demokratického školství" po r. 1989?!

   Vymazat
  3. A proč ty demokrati z ussa nevezmou všechny,ale jen ty,který melou stejný hovna jako oni!?A co Mexičani,ty jsou taky demokraticky střílený na hranicích!!!!!Ty kecy,který si v kavárně ala Lejnosrk slyšel si nech pro Šapita!!!!

   Vymazat
  4. Ale samozrejme soudruhu 18:37 utekajú do kapitalistického raja:-). A ešte nám povedz že preto, žeje tam taká bieda:-). Nieže by som ti oponoval, naopak len pekne nám tu zameč a vyskoč! Koľkí takíto trtkovia ako anonym18:37, sa tu jeden ako druhý vyjadrovali, že dôvodom ich či už zamýšľanej, alebo uskutočnenej emigrácie bolo LEPŠIE HMOTNÉ ZABEZPEČENIE, odchod za vyššou životnou úrovňou a NIE POLITICKÉ PRENASLEDOVANIE. Čiže ako sa pepek Vyskoč demaskoval, oni jeden ako druhý, z nohy do nohy, boli a sú takmer výlučne EKONOMICKÍ IMIGRANTI, presne to čo k nám leze sem v súčasnosti do nášho EuroSojúza. Raz som čítal príspevok od jedného, čo sa podpisoval prezývkou "Spider". Bol svedkom počas plyšáku"89", ako si náš slávny a zbožňovaný Karel Kryl, potom čo s k nám na chvíľku odskočili zahrkútať s Martou Kubišovou a s ostatnými tú slávnu Motlitbu, šiel od zhromaždeného davu vypýtať príspevok, aby si mohol kúpiť letenku nazad do toho kapitalistického raja. "Sider" nad touto scénkou si len zhnusene odpľul a zašomral: "...tak on kurňa desaťročia si bahní v tom kapitalistickom raji a nemá tej hamby od °žobráka palicu si pýtať!° To je hnus...". Moj prífil Ukrofil.

   Vymazat
  5. Opravdu nerozumím tomu co se tady všichni ti rudí pošuci od 18:46 až 20:03 snaží obhajovat.

   Co je na životě obyčejného Kubánce tak skvělého, že by se měli bát USA jako čert kříže? O co by mohli přijít?

   1) Jejich ekonomika je naprosto v prdeli, jediné co trochu funguje je turistický ruch, jinak nic.

   2) Proč by si Kubánci nemohli sami o sobě rozhodnout ve svobodných volbách? Jakým právem jim nikým nevolení diktátorští geronti Castrové určují život? Jakým právem se jim vy, soudruzi s plnými pupky tady v ČR, pokoušíte upírat možnost změny, možnost svobodné volby a rozhodování o jejich životech?

   Jste fanatičtí, zcela zaslepení komouši. Netuším proč to děláte, proč trousíte takové pindy, proč obhajujete diktaturu a nesvobodu. Co z toho máte? Trpíte jen nějakým komplexem nebo je za tím něco víc?

   Vymazat
  6. Čemu pořád nerozumíš ty spermobanko z třetihor????Že ussacký divadlo funguje jen na Ct24 a v Lejnonalejvárně Lahváče I???Že demokraticky nechávají Kubánce bez pomoci ve vodě a Mexičany střílenjí na hranicích?!!!!!!

   Vymazat
  7. Michal Masopust19. dubna 2016 20:51

   O co by mohli Kubánci přijít? O lidskou důstojnost v podobě bezplatného a velmi dobrého školství, zdravotnictví, důstojného stáří, dostupnosti kultury pro všechny a hlavně možnosti žít jako lidé ve vlastní a svobodné zemi, bez jankejských parazitů a příživníků! Ale to "lidé" jako ty pravičácký zmetku nemohou nikdy pochopit, nato vaše IQ (pokud vůbec nějaké máte?!?) nestačí!!

   Vymazat
  8. 20:17 máš pravdu,ta jejich ideologie vnucovát diktát jedné strany je pervezní sadomasosocialismus.

   Vymazat
  9. Kubánci přece svoji zkušenost s americkým kapitalismem už mají za sebou. Komu se líbil, ten šel. Proto byla na ostrově revoluce. Myslím, že Kubánci tací troubové jako my v roce 89 nejsou a dají si pozor. Je to hrdý národ a nezapomeňte, že Jihoameričané obecně mají z Yankeejů tradičně kopřivku! Jarda K.

   Vymazat
  10. 20:17
   ...jestli je Castro geront ,tak ty jsi adolescentní
   puberťáckej ,nezralej ,duhovej magor ,který ví úplný kulový!
   j.

   Vymazat
  11. 21:06

   A ty jsi blbka která miluje Rusko, Kubu a nenávidí Západ. Ale místo aby jsi do těch svých milovaných zemí odtáhla, tak jsi odjela makat do nenáviděné Vídně.
   Jak říkám, úplná blbka, esence pokrytectví a křivosti.

   Vymazat
  12. Fotr křivá svině a matka uliční bonzacká kurva.....a ty se do někoho budeš navážet,sračko májová?!!!

   Vymazat
  13. Kubánci nejsou národ jako takový. Je to směs bělochů, černochů a indiánů - pokud se tato směs dá nazývat národem pak ano jsou Kubánci národ. Především jsou to hrdí lidé s velkým národním cítěním. Jsou to lidé, kteří si vybojovali svobodu na amerických fašistech a kapitalistických příživnících. Byli to sami Kubánci, kteří dali těžce na prdel invazním jednotkám USA a vlatstizrádců v Zátoce sviní. Zbytky této invazní armády co přežila, tak co jim síly stačily. A v tomto boji byli Castrové a velký Che Guevara pro obyčejný Kubánský lid hrdinové, protože oni je vedli a společně si vybojovali svobodu oproti dřívějšímu otroctví. Udělali by obrovskou chybu, kdyby se této svobody dnes vzdali bez boje tak lehce jako my v České republice.

   Vymazat
  14. Lidi, Vy obyčejní přispivatelé- přečtěte si takzvané diskuzní vlákno ještě jednou. Opravdu se Vám líbí číst výplody toho individua(možná několika), a Vaše reakce na něj?Tvor, který je individuálně a sobecky zaměřený, se doma kochá tím, jak se mu daří rozbíjet diskuzi, strhávat pozornost na sebe...Ne není to o jiném názoru, to by se projevovalo jinak.. uvědomme si to konečně- je to jen pes, co štěká za rohem, aby jej nebylo možné identifikovat. Na ně platí jen mazat a když už se to nepodchytí nereagovat. Osobně bych to mazal i s reakcemi na něj.

   Vymazat
 8. Škoda, že jsme se neměli na pozoru i my.

  OdpovědětVymazat
 9. Jen dva prstíčky strčíme, jen co se ohřejeme, hned zase půjdeme.....Jinak, Michal Masopust za 1!

  OdpovědětVymazat
 10. Komunističtí idioti, můžete si tu psát blbosti jaké chcete, můžete lhát jak chcete, ale lidi prostě a jednoznačně hlasují nohama.

  Utíkali z našeho socíku na západ za lepším a ne naopak.
  Utíkali a utíkají ve velkém z Kuby do USA za lepším a ne naopak.

  Jestli jste tady tak nespokojeni a nenávidíte tento západní bohatý, svobodný, kapitalistický svět tak se přece kdykoli můžete sbalit a do těch vašich Ruských, Kubánských, Venezuelských a já nevím jakých rájů odtáhnout. Netuším proč se tady v tom údajném pekle dobrovolně tak trápíte když váš vysněný ráj je nadosah, pitomečci rudí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ussacký hovado z pangejtu,myslíš že se 1000x opakovaná lež,kterou tady bleješ bude někdy pravdou?!!!!!V tom případě jsi třetihorní maxi kokot....jako zrzavej Lahváč a Blekotův spolek!!!!!

   Vymazat
  2. To co tady píšeš, sem slyšel před mnoha a mnoha lety. Taky jsi se to naučil nazpaměť? Dnes já více používám svoji hlavu spolu s možností stále většího množství dalších informací a názorů. Mám z toho takový pocit, že to co tu velebíš, musel také zaplatit někdo jiný a nebo si na dost velkou část mohli natisknout peníze a do předvídatelného krachu to mají na dluh. Jestli je nějaký systém lepší by se mělo rozhodovat v ekonomické a sociální rovině a ne v pomlouvačné, destruktivní a izolacionistické.

   Vymazat
  3. Neříkej o nikom, že je pitomeček rudý, protože ty jsi všech pitomců král. To, že jsi celý hnědý (od sraček, jak těm USÁckým vyžírkům lezeš do prdele), to neokecáš ať se snažíš a nadáváš jak chceš. Ty pitomečku, všichni utéct nemůžou, někdo na tebe musí pracovat a někdo tě musí hlídat, aby jsi nenadělal ještě více škody než doposud.

   Vymazat
  4. Michal Masopust19. dubna 2016 23:26

   Pro 21:31 Můžete mně vy pravičácký "inteligente" (když my jsme podle vás "pitomečci"?!?) vysvětlit, v čem ta dnešní "svobodná a bohatá" kapitalistická společnost spočívá? Že někteří jedinci si mohli beztretně nakrást obrovské majetky, tím že národu ukradli všechny národní podniky, JZD, prosperující výrobní družstva (pardón, ve vašem pokřiveném chápání byli tito grázlové "velmi pilní a úspěšní" že? Ve zlodějnách a rozkrádání socialistického vlastnictví zcela určitě!) a zbytek takto ožebračeného národa má na tuto "elitu" (pardón, chtěl jsem napsat na tato JELITA!!) dřít za pár šupů, bez jakéhokoliv sociálního zabezpečení, odborových práv a životních perspektiv, pomalu jako otroci na otrokáře?! Takto přece funguje ten váš vysněný "paradise on the earth" za velkou louží?! Chtěl byste, aby Kubánci, tento opravdu hrdý národ živořil tak, jako dnes celá východní Evropa? Ne tak takový svět právě MY NECHCEME a přejeme kubánskému lidu, aby našel dost sil a odvahy se onomu hnusnému a doslova odpornému "imperiu del norte", alias tzv. "usa" postavit čelem a odrazit jeho kriminální choutky na podmanění si Kuby znovu jako za zločince Batisty jako nevěstinec a hráčské doupě pro všechny možné všivé mafie, a nabubřelé křupanské boháče co jich jen v těch prokletých tzv. "usa" existuje.

   Vymazat
  5. všimni si je menej tých čo odídu, ako tých čo zostávajú. zradcovia odchádzajú za mamonom a tí čo chcú len slušne a dôstojne prežiť svoj život vo svojej vlasti ostávajú

   Vymazat
  6. Řada z těch, kteří před r. 1989 z ČSSR odešla, se zase už vrátila.
   Někteří by to udělali ještě před listopadem, kdyby je zde kvůli odchodu nečekalo popotahování. Další část na Západě také nepříliš uspěla, takže uvítali možnost přenést svůj byznys do ČR či SR, kde nebyla taková tvrdá konkurence. Další početnou skupinu navrátilců tvoří důchodci, kteří by na Západě třeli bídu, ale v ČR a SR díky kursu jsou za vodou. Poslední větší skupinou jsou nemocní, kteří se vrátili do vlasti, neboť zde dostanou kvalitativně srovnatelnou zdravotní péči za podstatně nižší peníze.
   Svým charakterem ekonomických emigrantů bylo před r. 89 přibližně 85 %. Bylo by zajímavé zjištění, jak se jim sen naplnil. Vzhledem k tomu, že takový výzkum není znám, tak patrně ani nebyl uskutečněn. Jedno z vysvětlení by bylo - ať již byl proveden či nikoli, že není zájem taková fakta zveřejňovat nebo vůbec zjišťovat. Proč?
   V různých srovnáních indexů štěstí, rozvoje atd. si Kuba nevede špatně a je většinou lídrem Střední, resp. Latinské Ameriky.

   Vymazat
 11. Jenom bych dodal, že v roce 1990 NECHTĚLO přes 90% obyvatel tehdejšího Československa zánik socialismu. Lidé chtěli pouze reformy. I slova Havla o tom, aby jsme se neobávali nezaměstnanosti a dalších průvodních jevů kapitalismu svědčí o tom, že dobře věděl co přijde. Na Kubě dojde z počátku ke zvýšení životní úrovně, aby většina lidí nabyla dojmu nastolení cesty správným směrem. Utahování šroubů přijde o něco později.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Hricáku, nevím, kde jste k tomu číslu 90% přišel. Já si z té doby nepamatuju nikoho, kdo by nechtěl zánik socialismu. Naopak. Všichni jsme se těšili, až se ten moloch sesype. Petr

   Vymazat
  2. Michal Masopust20. dubna 2016 11:01

   Petře, já si zase nepamatuji kolem sebe lidi, kteří by byli bývali chtěli ten dnešní ussa kapitalistický marasmus a bordel s nezaměstnaností, sociální nerovností, bezoheldnými exekutory, chudobou a beznadějí převážné části společnosti v ČR?! Takže statisticky vzato bude mít zřejmě více pravdu pan Hricák, než vy?!?

   Vymazat
  3. Masopuste,
   komouši dostali v prvních svobodných volbách pouhých 13% hlasů. A těch +-13% mají dodnes. Takže statisticky vzato Hricák i vy melete úplné vylhané sračky.

   Ano, je mi jasné, že soudruzi, líná nefachčenka která nic neumí by chtěla kapitalisticky žít a užívat si, ale socialisticky pracovat s "jistotami". Tato nevelká skupina se má dnes opravdu o něco hůř. Nebo se hůř ani nemá, ale vidí tu velkou většinu která se má o hodně líp a sžírají se závistí k nim.

   Vymazat
  4. Vážený Michale, mluvili jsme o roku 1990. Netuším,co máte na mysli pod pojmem "assa kapitalistický marasmus". Ale podívejte se kolem sebe. Nikdy jsme se tady neměli lépe než dnes. Podívejte se, v čem lidé jezdí, jak bydlí, kam jezdí na dovolenou,...
   Na sociální nerovnosti nevidím nic proti ničemu, protože dobu, kdy jsme si byli všichni rovni (a někteří rovnější) jsem zažil. "Bezohlední exekutoři" jsou jedna strana, ta druhá jsou ti, kteří si půjčují prachy i s tím vědomím, že je nebudou moci vrátit.
   Jak je to statisticky opravdu nevím, ale já ani dnes neznám nikoho, kdo by si přál návrat něčeho, jako byl socialismus. Petr

   Vymazat
  5. Po listopadu ještě v r. 1989 a pak na přelomu roku 89/90 byly provedeny minimálně dva sociologické průzkumy. V obou počet zastánců socialismu a třetí cesty ("něco mezi socialismem a kapitalismem") bylo zhruba shodně, zastánců kapitalismu bylo řádově měně. Myslím, že Sociologický ústav AV páchá pravidelně asi dvě řady výzkumů (ta první má vyšší frekvenci, snad roční či dvouletou, ta druhá asi pětiletou), kde zjišťuje politickou orientaci a spokojenost se režimem. Žádná velká spokojenost se současným režimem se nekoná. Další z výzkumů se asi před necelými deseti lety zabýval určením nejlepší a nejhorší dekády - nejlepší byla 60. léta, pak 80.
   Volební výsledek KSČM není dostačujícím měřítkem popularity socialismu. O návratu k minulosti by mohl hovořit tak výsledek štěpánovců (KSČS) a zifčákovců, neboť KSČM návrat k minulému modelu nechce a žádá jiný model socialismu. A socialismus je i proklamovaným dlouhodobým cílem sociálních demokratů. Takže těch, kteří se hlásí k socialistickým ideám nebo s nimi z podstatné míry souhlasí, je okolo poloviny aktivních voličů.
   KR

   Vymazat
 12. Michal Masopust20. dubna 2016 10:50

  Pro pamětníky (jsem ročník 1947) přikládám odkazy na videa s písničkami, vztahující se k tématu:
  https://www.youtube.com/watch?v=5RZvaslvsdI
  https://www.youtube.com/watch?v=Zb8MMlwJN64
  Byli jsme tenkrát mladí a věřili, že svět se může vyvíjet pouze vpřed a ne zpět! Asi by tehdy velkou většinu z nás nikdy nebylo napadlo, že se na stará kolena dožijeme návratu starých "pořádků" z dob před 2. světovou válkou, či dokonce z dob tzv. "c.k. mocnářství" velmi neblahé paměti?!
  Kuba se vydala na velmi nebezpečnou cestu, která může a asi marxužel také skončí pro ní sociální, ekonomickou a politickou katastrofou?!

  OdpovědětVymazat
 13. Michal Masopust20. dubna 2016 10:51

  Pro pamětníky (jsem ročník 1947) přikládám odkazy na videa s písničkami, vztahující se k tématu:
  https://www.youtube.com/watch?v=5RZvaslvsdI
  https://www.youtube.com/watch?v=Zb8MMlwJN64
  Byli jsme tenkrát mladí a věřili, že svět se může vyvíjet pouze vpřed a ne zpět! Asi by tehdy velkou většinu z nás nikdy nebylo napadlo, že se na stará kolena dožijeme návratu starých "pořádků" z dob před 2. světovou válkou, či dokonce z dob tzv. "c.k. mocnářství" velmi neblahé paměti?!
  Kuba se vydala na velmi nebezpečnou cestu, která může a asi marxužel také skončí pro ní sociální, ekonomickou a politickou katastrofou?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty už dědku ten Havana rum nechlastej,seš blbej a píšeš to 2krát

   Vymazat
  2. Sedíš doma s bachorem nacpaným k prasknutí a jen bezstarostně korzuješ mezi PC s internetem, televizí, lednicí a záchodem.
   Je o tebe postaráno slušným důchodem cca 12.000 měsíčně a skvělou zdravotní péčí zdarma, máš absolutní svobodu, můžeš si dělat co chceš.

   Naše společnost ti dává životní úroveň a úroveň svobod a práv o jakých se průměrnému Kubánci ani nesní.
   A jak si ty těchto darů vážíš? Jen nadáváš, pičuješ, stěžuješ si, plesnivý, zapšklý, nesoudný dědku.

   Vymazat
  3. Přesně takhle mluvila soužka učitelka při občance v době normalizace. Nejsi náhodou její synek, blbečku 11:31? Ještě bys měl dodat: "Kapitalismus si rozvracet nedáme!" a je to komplet.

   Vymazat
 14. A co děláš ty umanutej potrate,co jsi dokázal???!!!!Prodat vlastní matku i fotra na flanděru,podělat vše,nač si sáhnul a teď tady pindáš o nějaký debilokracii přitáhnutou Lahváčem Veškrnou do Čech z USSA!!!
  Jdi do vole prdele,debile starej sráči:-DDDDDD
  P.S. Ten konec je takhle napsanej schválně:-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takový rudý pičus jako ty nemá jakékoli právo citovat Tři sestry. Fanánek by tě ty debilní ruďochu nakopl do prdele tak, že bys letěl až na Měsíc. Nebo na Kubu.

   Vymazat
  2. Co to matláš, ty zhovadilej hovnohrdino vypadlej z ussácký prdele?!!!!!Zalez do hrobky k Lahváčovi a nemel hovadiny!!!!

   Vymazat
  3. Aha, ty jseš ještě větší idiot a neználek než jsem si myslel a netušíš odkud ta hláška "Jdi do vole prdele,..." pochází.
   Tušil jsem, že rudý idiot jako ty nemůže znát Tři sestry.

   https://www.youtube.com/watch?v=4b3a-ReVLjQ

   Vymazat
  4. Hele ty Ussáckej hulibrku,sklapni.Ty tak znáš Tři sestry....osobně,viď:-DDDDD

   Vymazat
  5. Jasně že je znám. Hrávají přece běžně na komoušských schůzích a průvodech a manifestacích. A taky dělají předkapelu Alexandrovcům :-D

   Vymazat
  6. Jasně,s Fanánkem si sedával na Kovárně,když měl ještě obě nohy:-))))A Frantu Sahulu mám na svědomí taky já,chytrolíne:-DDDDD

   Vymazat
 15. 12:37 tak si pamatuj,že když někoho uslyšíš mluvit,když chodíš po obědech od domu k domu,že Putin je dobytek,tak hned piš a dostaneš šesták.A teď vyskoč.Hop a můžeš mečet

  OdpovědětVymazat
 16. Staří pamatujou proto můžou porovnávat,mladí fetujou a chlataj a jsou vygumovaný ostatní živí propaganda.

  OdpovědětVymazat