Reklama

.

.

čtvrtek 21. dubna 2016

Řecko odmítlo žádost Kyjeva o zrušení promítání filmu "Krym. Cesta domů"


21. 4. 2016    zdroj
Organizátoři festivalu ruského filmu v Řecku popřeli prohlášení ukrajinského velvyslanectví v Aténách o tom, že diplomatické zastoupení dosáhlo zrušení promítání filmu "Krym (film s titulky zde). Cesta domů" režiséra Andreje Kondrašova. 20. dubna to oznámila agentura RIA Novosti .


Tentýž den ukrajinská ambasáda prohlašovala, že promítání filmu bylo zrušeno.

Filmový festival ruských filmů se bude v Řecku konat od 23. do 27. dubna. Zařazení snímku "Krym. Cesta domů" o událostech roku 2014, kdy se Krym připojil k Rusku, do jeho programu, vyvolalo negativní reakci ukrajinského zahraničněpolitického rezortu. Velvyslanectví Ukrajiny zaslalo dopis s požadavkem, aby organizátoři akce zrušili promítání tohoto filmu, ministerstvu zahraničí Řecka, ruskému velvyslanectví v Řecku a primátorovi Athén.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Bez ohledu jak to vyzní by zřejmě stálo za to otitulkovat tento film: МАЙДАН: Приховані сторінки революції. Фільм-розслідування. Je zde a promlouvají v něm najímatelé vrahů z majdanu i sami snipeři: https://www.youtube.com/watch?v=RlMkz-0urTE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také super dokument.
   Dík.
   A naše vláda podporuje fašisty. Jsem zásadně proti.. !!!

   Vymazat
 2. Kdy se bude promítat u nás?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:14 U nás se bude promítat na Svatého Dyndy, nebo až pokvetou hrábě. Na YouTube byl blokován, ale stále je k zhlédnutí i ke stažení tady:
   http://leva-net.webnode.cz/products/krym-cesta-domu-dokumentarni-film-andreje-kondrasova/
   Je to až druhý obrázek na stránce. Má české titulky a rozhodně stojí za zhlédnutí. Je v něm mnoho konkrétních faktů a právě proto ho nikdy v ČT neuvidíte. Pokud by ho pustili, bylo by zbořeno mnoho lží o skutečném průběhu "násilné anexe" Krymu. To u nás přece nelze připustit. Řekové jsou frajeři, že se rozhodli ho promítat. Nejspíš toho nenalhali takovou hromadu. Vůbec se nedivím, že Kyjev z toho šílí.

   Vymazat
  2. 3:07. Díky za odkaz. Velmi dobře zdokumentovaný film, který krok za krokem otevřeně pojednává o celé situaci s Krymem. O celém tomto vývoji velmi dobře po celou dobu informoval i tento web Nová republika, a tento dokumentární film dokládá správnost informací z roku 2014 až po sočasnost. A za tyto informace, ale nejen ty které se týkají Krymu, ale i jiných a dalších záležitostí chci redakci NR vyslovit velké poděkování.
   Je správné, že jsme se nestali v rámci nedostatečné a zkreslované informovanosti hlavních médií, slepými a nemyslýcími.
   Občanům Krymu přeji spokojený život v míru a podle jejich vlastních představ a přání.

   Vymazat
  3. Zkusim Uložto, pokud tam nebude, tak ho tam natáhnu :-)

   Vymazat
 3. Řecko nechce poslouchat ukroše to si dovolují dost že!

  OdpovědětVymazat
 4. Dobre je aj spracovany film francuzskeho rezisera,,Ukrajina.masky revolucie,,Tiez boli protestne noty z ukrajinskej strany,nariek tomu ten film uviedla francuzka televizia 2x pre velky zaujem Francuzov.Avsak autori uviedli nespravne vo filme udaj pocas udalosti v Odese.Uviedli,ucastnici s cervenou paskou na rukave su pro ruski provokateri,Vo viacerych zaznamoch//Antikriegtv-Odesa//vyplyva,oznaceni cervenou paskou patrili do opacneho tabora.

  OdpovědětVymazat
 5. už jsem to tu jednou dal, ale zajímavé filmy jsou nejméně tři: http://kamil-tom.webnode.cz/news/tri-filmy/

  OdpovědětVymazat