Reklama

.

.

neděle 17. dubna 2016

Ruská stíhačka SU-27 zadržela americké špionážní letadlo. Je to další nebezpečná provokace, říká Danny Hernandez


17. 4. 2016  AC24

Ruská stíhačka Su-27 zadržela americké špionážní letadlo RC-135. "Letadlo US Air Force neporušilo vzdušný prostor Ruské federace," tvrdí Danny Hernandez, zástupce amerického velení ozbrojených sil v Evropě.


Ruská stíhačka Su-27 letěla nebezpečně blízko amerického průzkumného letadla RC-135. Podle americké stanice Fox New jde o další vojenskou provokaci Moskvy. Zadržení bylo provedeno neprofesionálně a nebezpečně, uvedl Danny Hernandez.

"14.dubna letadlo RC-135 US Air Force provádělo pravidelný let v mezinárodním vzdušném prostoru nad Baltským mořem, kde bylo zadrženo ruským Su-27 nebezpečným a neprofesionálním způsobem," řekl Hernandez.

Jak poznamenal Hernandez došlo k incidentu krátce poté, co ruské stíhačky "útočily" na americký torpédoborec "Donald Cook". Oficiální zástupce Evropského velitelství amerických ozbrojených sil vyjádřil silné znepokojení nad "podobným chováním".

"Nebezpečné a neprofesionální chování by mohlo způsobit nehodu obou letadel. Ještě důležitější je, že nebezpečná a neprofesionální akce pilota by mohla vést ke zbytečnému vyhrocení napětí mezi oběma zeměmi, " cituje Fox News prohlášení Dannyho Hernandeze.


Rusko popřelo zprávy o nebezpečném přiblížení Su-27 k americkému RC-135 nad Baltem


„Informace, které se objevily v zahraničních médiích o nebezpečném přiblížení ruského letadla Su-27 k americkému výzvědnému letounu RC-135, k němuž došlo údajně 14. dubna v nebi nad Baltským mořem, neodpovídají skutečnosti“, prohlásil oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Podle jeho slov objevily hlídkující síly PVO nad Baltským mořem neznámý vzdušný cíl, který velkou rychlostí směřoval k ruské státní hranici.

„Za účelem identifikování cíle byla vyslána k místu jedna stíhačka Su-27, která je součástí hlídkových sil letectva Baltské flotily, stíhačka cíl obletěla a zjistila, že se jedná o výzvědný letoun RC-135U vojenského letectva USA", upřesnil Konašenkov.

„Po vizuálním kontaktu s ruským letadlem Su-27 výzvědný letoun RC-135U změnil kurs a začal se od ruské hranice vzdalovat", řekl mluvčí ministerstva obrany. Kromě toho zdůraznil, že let ruského Su-27 nad Baltem probíhal v naprostém souladu s mezinárodními pravidly, nic nepředvídaného se nestalo.

Zdroj: foxnews.com, pz.cz

15 komentářů :

 1. Je to úplně stejná situace, kdy ruská letadla prolétají okolo Británie (a jinde) a k nim startují Tornada. Dělají to obě strany, i když Rusko toho na nějakou dobu nechalo. Ale byli donuceni lety obnovit.M.j. i proto, že si potřebovali "ocejchovat" své nové obranné super radary. Nikdy se z toho nedělal zvláštní humbuk. Ale teď asi něco američanům hrubě nevychází a proto ječí jako hysterická domovnice. Zřejmě se opět vyrovnaly síly. A možnosti. Špatná zpráva pro válkychtivá hovada, dobrá zpráva pro lidstvo. Riziko že dostanou agresoři přes držku se značně zvýšilo. Ale je také pravda, že se zase začnou cpát peníze do (proti)zbraní. A není to Rusko, kdo o nové závody ve zbrojení mermomocí stojí. Ještě asi dlouho potrvá, než v USA zvítězí rozum. J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně si myslíš, že v zemi ovládané psychopaty z Bilderberg Group zvítězí rozum? To je jako by u nás měl ve volbách vyhrát rozum, když drtivá většina tupého stáda volí podle rozkazů agresivní a arogantní natistické propagandy.

   Vymazat
  2. Zdravý rozum a v USA??? To si děláš srandu né??? To, že ruská Su-27 oblétala americký výzvědný letoun RC-135U nad Baltem je normální. Je to to stejné, jako kdyby Rusové létali okolo Floridy, nebo v Mexickém zálivu. To by američané vřískali jak opice a moc bych za to nedal, že by se i střílelo. Nevím o co jim jde, vždyť Balt je přece Ruskou sférou vlivu, protože ti jsou tam doma.

   Vymazat
 2. 17:04 Ty opravdu potřebuješ po tlamě.Opravdu Chtěl bych tě poznat, takové embryo se jen tak nevidi.Jedno, co napíšu, hlavně, že mi ostatní nadávají. Asi po večerech onanující mamánek.

  OdpovědětVymazat
 3. On je zaměstnanec člověka v tísní a své zelené papírky vydělává na václavaku 3 ve třetím patře za pc č. 33...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To určitě není, takového debila by snad nezaměstnali ani oni. Nevím, chci tomu věřit. To spíš Evropský hodnoty a vymetá tam někomu zadek.

   Vymazat
 4. Zaujala mne Hernandezova zmínka o incidentu "Donald Cook", že by "násilný" obrat špionážního letounu? Odborníci, je RC-135U pilotovaný?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to velký pilotovaný stroj napěchovaný elektronikou.

   Vymazat
  2. 19:08- díky, nevzdávám se názoru, že Rusové si něco odzkoušeli, co se Amíkům nelíbilo.

   Vymazat
 5. Kdyby k tomu došlo u Amerických břehů,tak bych to pochopil jako Ruskou provokaci.Tady se jedná o jasnou provokaci USA a ještě s toho dělají ublíženého.Jen ať se Rusko nedá zahnat do kouta a ukáže,že také umí.Jak troufne prohlásila Albrittová,že USA musí jako velmoc,dokázat být všude, a co jiné velmoci,oni snad nesmí provádět to co USA?

  OdpovědětVymazat
 6. Rozvědným cílem byly zřejmě raketové komplexy v Kalinigradské oblasti. Ameriská strana říká, že let byl plánovaný a rutinní. Ruská strana říká, že na rutinní lety na palubě RC-135 nelétá 30 specialistů.
  Takže asi obě strany vědí, jak to je.

  Blíže třeba http://politikus.ru/army/74419-incidenty-na-baltike-dominiruy-unizhay.html

  VR

  P.S:
  Naléhavá prosba správy zvěřince: Nekrmte nám trolly. Děkujeme

  OdpovědětVymazat
 7. Duvod americke prezence v Baltskem mori je ruska hrozba pobaltskym statum.
  A to jsou nasi spojenci v NATO. At se vam to vlastizradna komunisticka pakazi libi, nebo ne.

  OdpovědětVymazat
 8. Človeče, veď Vás zbavia svojprávnosti!

  OdpovědětVymazat