Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Šestý létající prototyp PAK FA ve vzduchu

- Geo -
28. 4. 2016   Eurasia24
Ruská média informují o tom, že ve středu 27. dubna ráno v Komsomolsku na Amuru poprvé vzlétl šestý létající prototyp ruského víceúčelového nadzvukového bojového letounu páté generace Suchoj T-50, vznikajícího v rámci programu PAK FA.

Zálet prototypu Т-50-6-2 je pro celý program mimořádné důležitý a uskutečnil se po poměrně dlouhé odmlce od úvodního letu předchozího, pátého létajícího prototypu. Ten vzlétl 27. října 2013, avšak při dalších továrních zkouškách byl v červnu 2014 poškozen požárem. Po obnově znovu vzlétl loni 16. října. Mimo létajících existují prototypy určené pro pozemní zkoušky.

Vývojová část programu PAK FA se blíží do finále a ruské vzdušné a kosmické síly by měly v následujících měsících obdržet první exempláře ke zkouškám a zahájení procesu nabytí operační způsobilosti nového typu.

T-50 je vyvíjen s ohledem na získané údaje o americkém stroji F-22 Raptor tak, aby jej ve většině parametrů překonával – podobně jako měl Su-27 překonat svůj americký generační protějšek F-15, což se beze zbytku vyplnilo.

Očekává se, že Suchoje páté generace budou – obdobně jako řada Su-27/30/35 – postupně „zrát“ a výrazně předčí americké Raptory poté, co v pozdějších výrobních sériích získají motory tzv. „2. fáze“. Ty jim díky dalšímu výraznému nárůstu tahu a snížení hmotnosti umožní ještě lepší letové vlastnosti, než jakými disponují současné prototypy.


Fotografie ze záletu Т-50-6-2 dosud nebyly uvolněny, titulní foto je pouze ilustrační.


26 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=74tptZytAgg
  Takhle vypadaji letadla, komunisticti hnupove.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to teda vypadjú, to je fakt. FÚJ.

   Smazat
  2. Ubožáčku 6:46 co je ti, že nemůžeš skíákati?

   Smazat
  3. pro 6:46 - Dobrej šrot, stav se. Dneska votvíráme už ve vosum. A nezapomeň občanku. Co tam máš dál?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Rossolini To už zase maji v léčebně pro lajdáky s mozkem dovolenou?

   Smazat
  6. 6:46 https://www.youtube.com/watch?v=VCWjByenDsM&feature=player_embedded
   Koukni, jak se létá v Rusku se "stsrými 29kami". Přivaž si sanici, ať ti neupadne.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. Americký výsadek 6. generace. Zapomněli dole rozmístit trampolíny. https://youtu.be/ybGQFtnNEKk
   Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Právě nacvičovali rozbíjení verglů :-))

   Smazat
  9. Rossolini-máte za 1.
   Ale obávám se,že brzy budete nařčen z "rasizmu",poukazovat totiž na pravé příčiny a pachatele ohavností tohoto veskrze zhovadilého světa je zapovězeno,neboť sio/chazarizací je totálně prosáknuto i prostředí ČR a tudíž korektnost a pokrytectví je všudypřítomné.
   Žvaní se furt dokola,ale před skutečnými příčinami všeobecné mizérie se odvrací pohled a cudně klopí zrak....

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  11. Rossolini,žijeme v v šílené době na šíleném místě,jinak nejde zdůvodnit,proč naše vlády provádí "společná zasedání" s fašistickou vládou z Tel Avivu/Jeruzaléma,nebo jak se ten vřed na prdeli světa zove....Ještě že se presidentem tohohle panoptika nestal ten potetovaný umělec z univerzity,komponující prý vážnou hudbu,jinak bychom zřejmě dělali zasedání vlády dohromady s kanibaly z Papui Nové Guinei,neboť s nimi máme my Češi,zrovna tolik společného,jako s těmi chazary a sefardy....

   Smazat
  12. 6:46 Pekny kanonenfutter pre S400. Nic viac k tomu netreba pridavat

   Smazat
 2. Opatrně s jásotem.Je to 6tý prototyp v řadě a vývoj tohoto druhu letadla trvá hodně dlouho.Stealth technologie tohoto letadla je založena na obtékání plazmatu kolem celého stroje a to je dost tvrdý oříšek i v laboratorních podmínkách.Nikdo přesně nemůže říct,že Suchoj T50 bude mít ty parametry.které jsou dnes publikovány.Výrobní cena T50 se také může vyšplhat do závratných čísel (podobně jako F22) a to pro ekonomiku ruska není momentálně dobrý čas na velké finanční výdaje

  OdpovědětSmazat
 3. S těmito Ruskími střepy si Amerika hravě poradí,,,, https: //www.youtube.com/watch? V = voK0SgRO2Z0 hahahahahaha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nauč se pravopis ty "pyčo"

   Smazat
  2. Tento blb tu onanuje i u ostatních článků a jeho gramatika je opravdu zoufalá. Ale zase to bude výborný idiot do prvních linií, takové pindosi upřednostňují, tupý a blbý.

   Smazat
  3. Nebude potřeba. On si brzo někdo jak Amerikou tak ostatními bojechtivými zelenými mozky poradí - a bez boje.....

   Smazat
  4. Od tebe to sedí, Einsteine.

   Smazat
  5. S tebou si neporadili rodiče, škola selhala, vzdělání žádné, tak nezbylo, než tě zaměstnat v nějaké neziskovce-cizím agentu, aby sis hlásáním pitomostí aspoň na chleba s vodou vydělal. Takovej neužitečnej idiot. Viď. Hovne.

   Smazat
 4. nebo s těmito střepy soudruzi,,,, Weekday Wings: Soviet Air Power 2/5 a s těmito raketami nezasáhnou ani babiččinu prdel,,,, Made in the Soviet Union Part.20 chachachachacha

  OdpovědětSmazat
 5. koukal jsem se na ty komunistické letadla proto jsem vám to tady dal, to jsou ale labute.Na Americké a západní letadla a rakety Rusáci nemají hahaha.

  OdpovědětSmazat
 6. No nevím, kdo na koho má. Když jsem koukal na rychlost, dolet, nosnost, stoupavost, tak na tom Ruská letadla nejsou špatně. Ještě by mě zajímalo, jak by se F22 choval v okruhu 400km okolo S-400 a to je dost podstatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. F 22 se v okruhu 400km od S-400 chová tak,že pro jistotu ani nevzlítne,sedí a ani nedutá...však to předvedly už v srpnu 2013 při krizi okolo toho USA/kozomrdi zinscenovaného útoku sarinem na předměstí Damašku....Zdejší us-řiťomilové zřejmě trpí amnézí.

   Smazat
 7. 14:11 raději nechtěj vědět jak by se ta F22 chovala.Možná by to bylo to poslední,co bys chtěl vědět.

  OdpovědětSmazat
 8. doktor Dokud bude Rusko dostatečně silné, bude "mír".Jinak začne US akce Barbarossa II a bude konec všeho.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.