Reklama

.

.

pondělí 4. dubna 2016

Slovan Usyk - tip sportovního referenta


Oleksandr Usyk
Petr Ďoubalík
4. 4. 2016,  zdroj rusnext

Uplynulo hodně vody v Dněpru od kyjevského "Euro(!)majdanu". Kdo trochu sleduje dění na Ukrajině, ten ví, co dovede přehnaný patriotismus. Jak se krásný cit, totiž vlastenectví, proměňuje v odporný politický nástroj. Jak je zneužitelný! Vše natřeno na žlutomodro, kandelábry, zábradlí, lavičky... Vlajky, vlaječky, nášivky, žlutomodré mordy a nakonec i mozky. Každý skutek, i ten nejodpornější, proveden-li ve jménu republiky, je ospravedlněn. "Sláva Ukrajině!" A jestli nekřičíš s námi, tak uvidíš!


Na mnoha místech Kyjeva vlají vlaky ukrajinské a vlajky EU současně. Zvláštní. Připomíná mi to poblouznění, které se u nás projevovalo tím, že si řidiči v předstihu lepili samolepku EU na "espézetku". A ještě zvláštnější je to teď, kdy mnoho stávajících "eurounijců" je svojí "slavnou" EU tak rozčarováno, že si spíš přeje její rozpuštění nebo opuštění. Vědí to vůbec Ukrajinci?

Za stávajícího stavu věcí je pro ukrajinské herce, zpěváky, vrcholové sportovce a další osoby, které jsou "na očích", nejjednodušší (výhodné) držet basu s kyjevskou chuntou. Nemají to jednoduché. Platí ono známé: kdo nejde s námi, jde proti nám. Někteří se snaží proplout a "politicky se neumazat", chovat se apoliticky. Ale média jim nedají pokoj. Dostávají dotěrné otázky, jsou nuceni skandovat "Sláva Ukrajině!", a objektivy ostří, aby bylo poznat, zda při tom mají tu správnou jiskru v oku. Není to normální doba. A jak už to bývá, v takové době se odhalují charaktery. Tak třeba:

Oleksandr Usyk (narozen 1987 v Simferopolu, SSSR), olympijský vítěz (2012, Londýn) v těžké váze, v současnosti profesionální boxer. V profesionálním ringu zatím slaví 9 vítězství (2 x K.O., 7 x T.K.O.)
Usyk na Wikipedii zde

V roce 2014 o něm natočili dokumentární film (najdete ho na konci příspěvku). V něm je komentátorem oslavován jako správný patriot Ukrajiny a také jeho vyjádření tomu odpovídají. Domnívám se však, že právě tento dokument měl Usyk na mysli, když dnes říká, že se nechce k politice vyjadřovat, protože lidé pak "vytrhávají z kontextu to, co se jim hodí".

Všimněte si, co dnes říká a jak reaguje na novináře, vykřikující "Sláva Ukrajině!":

Rozhovor po zápasu s Pedro Rodriguezem (12. 12. 2015, Kyjev):

Novinář (N): ... chceme poděkovat za boj a chceme přizvat ke zvolání "Sláva zemi!" v souvislosti s tímto vítězstvím a možná jste chtěl věnovat toto vítězství někomu, nebo...?
Usyk (U): ...každý svůj zápas věnuje svým blízkým, ...zemi? Tak jasně, jsem Ukrajinec, boxuji za Ukrajinu, lidem se to líbí, lidé mi fandí (zvedá se potlesk a někdo volá "Sláva Ukrajině!"). "Sláva boxérům!" (přehlušuje Usik). Toho, kdo ji proslavuje, toho (jméno) máš křičet! Správně to říkám, ne? (ozývá se souhlas)...
N: Krym je Ukrajina?!
U: Krym je Krym! Vždycky byl a zůstane Krymem! A co ještě chcete říct...
N: Jak zápas?
U: Splnil jsem úkol..., dobře zakončený rok..., jo on mi sliboval vyrvat srdce a udělat peklo, ale to je normální, to se říká, aby to bylo zajímavější, je to normální chlapík... nechal jsem ho, počkal jsem...
N: Pomohlo, že byla přítomna žena, děti?
U: To mi vždy přidá sílu (jmenuje, kdo byl přítomen), ale určitě i modlitba mi dodá sílu...
Následuje rozhovor o soupeři, o tréninku...
5:55
U: ...nutno makat, makat, makat. Pracovat se musí! Práce udělala z opice člověka a z člověka ještě lepšího člověka.
N: Jste spokojen s výsledky letošního roku?
U: Jistě, jsem spokojen. Vše se nám podařilo, viď? (obrací se na trenéra): "You happy?"
Trenér: "Óčeň charašo" (smích přítomných)
U: Rok skončil, vše jsme splnili...
Následuje diskuse o tom, zda bude boxovat v "těžké váze"...
8:05
N: Je nějaký soupeř, kterého byste chtěl potkat v ringu v příštím roce?
U: Nevím, nemám představu...
Manažer Usyka: Kličko! (všeobecný smích)
U: (vyjadřuje úctu všem soupeřům, všichni jsou dobří...)

Usyk má tričko s Alexandrem Něvským. Na zádech:
Alexandr Něvskij (1221-1263)


Не в силе Бог, а в правде!
Ne v síle je Bůh, ale v pravdě!
Pro fanoušky boxu je zde zkratka všech "knockoutů" Usyka (kvalita obrazu 1080):

Toto video je z čerstvého dubnového rozhovoru boxera, který dal novinářům během tréninku ukrajinské reprezentace na Olympijské základně v Konča-Zaspa.
0:00
U: Já obecně nerad o tom mluvím, nechci o tom mluvit. Lidé vytrhávají z kontextu to, co se jim hodí. Křičí "Sláva Ukrajině" - a co dělají, aby ji proslavili? Nic. Oni jen vedou zem do slepé uličky. Prostě žijte a buďte lidmi. Čekal jsem, přehrával si v hlavě, jak budu reagovat na to všechno. A víte, v současné době se objevilo velmi mnoho dobytka, vyžírků (příživníků) a ne těch, co něco produkují. To je vše.
6:44
Boxer také reagoval na otázku jednoho z novinářů, zda se může vrátit do rodného Krymu, poté co na jaře 2015 vyhrál nad ruským boxerem Andrejem Kňjazevem (v Kyjevě)?

U: Já do Krymu normálně jezdím po každém zápasu. Na Krymu mi fandí, po celém Rusku mám velmi mnoho fanoušků. V zásadě, já nedělím naše národy, protože jsme - Slované. Říkejme to tak - Slované. 
N: Žádné překážky nejsou?
U: Žádné překážky nejsou, překážky mají jen někteří v hlavě (vyjádřil svůj postoj 28 letý ukrajinský Krymčan).


Překlady pro Novou republiku: Ďouba

Dokument o Usykovi


15 komentářů :

 1. Ukrajina byla napadena Ruskem a tak se brani, vlastizradny Doubaliku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten má výraz debila,nebude to tvůj brácha,Chujmere debiloviči?!!!!!!!!

   Vymazat
  2. Ukrajina ukradla Krym v roce 1991! Ignorovala lidové hlasování o Donbasu a v dalších oblastech Ukrajiny, které chtěly zůstat ve svazku s Ruskem! Na to američtí a banderovští propagandisté schválně zapomínají. Marek

   Vymazat
  3. To: 3:29, 7:35
   :-),:-),:-)
   Pre: 7:05. Vždy sa pousmejem na užitočných idiotoch. To nepatrí Vám 7:05. Podobných tým môjmu susedovi. Čo hovoria o ZSSR ako o "rusku", o Červenej armáde ako o "rusoch" a o "rusských okupantoc"h akým bol otecko Ukrajinských eurovlastencoch, bratov Kličkovcov. A zrazu príde dilema v slovách: "také dva národy v nevraživosti...". Ked som mu predhodil pred oči otázku: "aké dva národy? veď doposiaľ si hovoril len o "russku a o rusoch", nie o ZSSR:-). Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  4. 3:29
   Proboha, Pepku, já chápu, že jako syn stbáckého dobytka a laciné syfilitické prostitutky to v hlavě nemáš a ani nemůžeš mít v pořádku. Proto si své zvracení nech pro sebe a nepleť se do věcí, kterým opravdu nerozumíš a ani rozumět nemůžeš. A teď vyskoč.

   Vymazat
  5. Usykovi čest! Není rusofob, je Slovan a to zavazuje na rozdíl od kyjevské politické bandy, která Ukrajinu za USD poslala na smětiště dějin. Zápas s Kňazjevem byl férový, Usyk se k žádnému poklesku nesnížil. Národy mají spolupracovat.

   Vymazat
 2. Na rozdíl od toho postiženého z 3:29 je boxer normální slušný chlap. A myslím, že právě takoví to dnes mají na Ukrajině těžké, když nechtějí posluhovat nacistickému režimu. TnT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeď se podívat do Terezína nebo do Německa do lágru a pak něco říkej. Na Ukrajině i v Rusku žijí pod vládou oligarchů a u nás to není lepší, jaký ptákoviny vymýšlí naši poslanci. Míru zdar.

   Vymazat
 3. Vypadá to tak , že Usykovi ještě v ringu mozek nevytloukli tak jako Kličkovi .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kličko je taky slušný chlap, ale vůbec nechápe, kam ho zatáhli. Jde za tím, co mu nakukají. Nemá ani geografický a ani politický přehled. Tož tak. PK2

   Vymazat
 4. Anonym 3.29.správně brácho,dobře to říkáš!!Ukrajina byla napadena Ruskem a ty ses celej posral.Měkne ti mozek,vypustit z huby takovouhle lež.....Jsi zoufalec a lhář!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Ten boxér mluví velice rozumně. Nepoklonkuje žádné straně, protože vlastně žije jak v Kyjevě, tak na Krymu, tak na Donbase, kde má příbuzné a vidí, že všude žijí moc hodní lídé, a to jak Ukrajinci, tak i Rusové jsou. Obdivuji ho proto, že ví, že mu jeho vyjádření nepřinese v Kyjevě nic dobrého, ale říká, že nikdy nebude mluvit proti svému svědomí. Na Ukrajině pár fanatiků, které si vybralo USA, dostalo moc a ničí Ukrajinu. Nic pro Ukrajinu dobrého neudělali, jen řvou - sláva Ukrajině - ale práce žádná, skutek utek. Ten sportovec to má dobře srovnané, kéž si tu pravdu uvědomí víc Ukrajinců, jak západních, tak východních. Ještě k těm některým pisálkům přede mnou - nedostali jste náhodou tou boxerskou rukavicí do hlavy, nebo to máte od přírody????

  OdpovědětVymazat
 6. Když jsem jednou bloudil po nekonečných chodbách budovy zpravodajství molochu ČT a pozoroval, kolik parazitů se živí z povinné televizní daně (koncesionářských poplatků), aby následně těmto svým chlebodárcům lhali či překrucovali pravdu, uvědomil jsem si, že řešení je vlastně jednoduché: ODŘÍZNOUT PARAZITA OD SVÉHO HOSTITELE, tj. prosadit zákon o zrušení koncesionářských poplatků! Ať si tu jejich lžipropagandu platí dobrovolně pouze ti, kterým je ku prospěchu, případně se jim líbí. Pravda, takových asi nebude příliš mnoho, takže doplnit ztrátu by možná musel nejspíše Brusel či ambasáda pana Šašira. Případně nějaká "dobročinná" nadace strýčka Choroše.
  Ale to už v době nezávislých internetových médií, rozhlasu a televize bude pouze a jen problém ČT. Ostatním divákům a posluchačům zbyde alespoň více prostředků na sponzorování skutečných služebníků národa.
  "České" televizi pak možná nezbylo než podstoupit odtučňovací kůru - ponechat si jediný (vládní) kanál - ČT24 -, hrazený z prostředků PS-PČR a Senátu PČR, případně kanceláře Hradu. Ostatní "kanály" zprivatizovat a vysílací frekvence vydražit - program jejich vysílání se beztak dubluje s obsahem dnes již komerčních televizí.
  Většině národa by se takto ulevilo (minimálně finančně), a lžiparaziti by si museli hledat poctivější zaměstnání.
  Dodávám, že prosazení zákona o zrušení koncesionářských poplatků by mělo být nedílnou součástí programu každé vlastenecké (protisystémové) strany.

  OdpovědětVymazat
 7. takže odovzdať verejnoprávnu TV do rúk podvodníkom ... dobre hovoríš...

  OdpovědětVymazat
 8. Naprosto se vše překrucuje,tedy i Vlastenectví. Překjrucuje se učení Ježíše a Magdalény,lže se v politice,lže se ve ,,vědě-pavědě",překrucují se dějiny,překrucuje a lže se o našich předcích-SLOVANECH,lže se o Imhotepovi z Egypta,lžou nám ve všem,i učitelé a lékaři jakbysmet.Díky ameriko,vylhaná sprostá demo-kracie,překrucovaná americká svoboda,lhaní o Lásce,díky havloidní rakovině.Taky se překrucuje a haní VLASTENECTVI.

  OdpovědětVymazat