Reklama

pondělí 25. dubna 2016

Špatně mě vychovali aneb o vlastenectví a vlastizradě...

Vlastimil Vondruška
25.4. 2016   Rukojmí

Od mládí mi vštěpovali úctu k našim předkům a lásku k této zemi. Učil jsem se národní dějiny a českou literaturu, navštěvoval jsem památky spjaté s českou minulostí, chodíval do divadla, kde zněla čeština, navštěvoval folklorní festivaly, kde ožívaly tradice mých předků. Jásal jsem jako dítě, když naši sportovci vítězili, na stožár stoupala česká vlajka a zněla hymna, která opěvuje naši nádhernou a požehnanou zem.

Učili mne, že tohle jsou Čechy a žije tu český národ. Je to naše vlast, za kterou jsme odpovědní, a budeme se mít dobře jen tehdy, pokud o ni budeme pečovat svědomitě, s úctou a láskou. Učili mne, že si musím brát příklad z předků, kteří pro svou vlast umírali, bojovali s nepřáteli a postavili se i přesile, neboť cítili odpovědnost za svůj domov.

V těžkých dobách, kdy jsme měli cizí panovníky, čeština byla pronásledovaná a česká inteligence vyháněná, mí předkové chovali pevně v srdcích lásku a úctu k téhle zemi a dokázali vybojovat zpět ztracenou svobodu. Dokázali to v roce 1918, 1945, stejně jako v roce 1989.

Učili mne, že se nemám sklonit před nepřítelem a mám pohrdat vlastizrádci. Kdysi byl za vlastizradu trest smrti. Učili mě, že vlastizradou je to, pokud by chtěl někdo vydat tuto zem a její lid nepříteli. Pro celé generace mých předků byla vlastizrada tím nejhorším, čeho se mohl Čech na Čechovi dopustit. Bylo to stejné jako vrazit bratrovi dýku do zad.

Bylo toho hodně, co mě učili a čemu jsem věřil. Vychovali mě divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co jsem věřil, je prý dnes špatně. Zločinem vlastizrady je dnes vlastenectví. Dozvídám se, že tahle země nepatří nám, Čechům, ale patří všem, celému světu. Dozvídám se, že o svém osudu nesmíme rozhodovat my, ale za nás myslí OSN, NATO, Evropská Unie, lidskoprávní organizace a mezinárodní soudy.

Dozvídám se, že národy, které dobře hospodařily, mají své bohatství odevzdat těm, kteří hospodařili špatně. Nejsem ekonom, jsem pouhý historik a spisovatel, ale přiznám se, neznám v lidských dějinách analogickou situaci, aby se bohatý národ dobrovolně vzdal svého bohatství, pokud nepočítám chiliastické a komunistické orgasmy. Ty ale nikdy netrvaly dlouho a vždycky skončily naprostou katastrofou.

Mnohým z nás padli prarodiče a rodiče v obou světových válkách 20. století, když bojovali za svobodu. Bojovali proto, aby jejich rodiny mohly žít ve svobodných Čechách. Dnes se dozvídám, že není správné bránit vlast, je lepší se sebrat a odejít.

To samozřejmě neznamená, že nechci pomoci potřebným. Učili mě, že mám být velkorysý, laskavý a štědrý. Pokud někdo o pomoc požádá a já mohu pomoci, mám to rozhodně udělat. A dělám to. Dělají to všichni, pokud ovšem ten, kdo pomoc potřebuje, si ji nevynucuje silou a nechce víc, než mu můžeme dát. A nerozhodují o tom byrokrati, ale naše srdce.

Nelze pomáhat všem a vždycky jsem si myslel, že je věcí mého svědomí, komu chci pomáhat. A pokud někomu z jakéhokoli důvodu pomáhat nechci, neudělám to. Je to mé nezadatelné právo.

Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu. Existovaly jen tři podmínky – přijmout naši víru, ctít zákony českého krále a poctivě se živit. České království bylo pohostinnou zemí a ten, kdo chtěl s námi žít v míru, byl vítán s otevřenou náručí. Nejsme národ, který by byl sobecký. Jsme jen národ, který se vždycky choval rozumně, a pokud možno spravedlivě. A s hrdostí. Starého psa novým kouskům nenaučíš.

Mohou mi spílat, že jsem xenofobní a já nevím co ještě, ale já zůstanu Čechem a vlastencem. Budu dál milovat tuhle zem, budu psát knihy o českých dějinách a budu chválit naše předky za to, že tuhle zem chránili proti nepřátelům, že ji budovali k obrazu svému, že z neúrodné krajiny sevřené horami vybudovali zemi medem a strdím oplývající. Odmítám vlastizradu a budu se dál chovat tak, abych se mohl v budoucnu podívat do očí svým dětem a vnukům.

73 komentářů :

 1. Pokud bude každý z nás z křemene a ne z plynových hadrů, dobře se nám povede.

  K tomu pomáhání. Ono je často lepší nepomáhat (nauč jiné chytat ryby a postarat se sám o sebe). Ona totiž taková nevyžádaná vnucená pomoc je horší tyranie (např. vnucování západní demokracie a bombardování a napadání státu). Celá migrační krize se vyřeší, když přestaneme pomáhat (dodávat zbraně, platit teroristy a podporovat nejhorší svině).

  Pomoc ano, ale na místě a domluvit s místními co potřebují a naslouchat jim. Pak je potřeba vzít v úvahu, že ne každý je dobrý a proto je potřeba tvrdě bránit svoje, pokud dáte zdroje hajzlovi, tak nadělá pouze škodu.

  Ne každý, kdo je v nouzi potřebuje pomoc, zlým se nepomáhá to je blbost (třicekrát chytí zloděje a násilníka a pustí ho, protože je "neštastný" migrant a ten si dovoluje víc a víc).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Vondruška je náš nejlepší současný spisovatel. Nikdo jiný se mu nemůže ani zdaleka přiblížit. Knih je v současné době vydáváno dost, ale jakých? Buď havlovské vlezdoprdelkování nebo ten nejhorší americký brak. Panu Vondruškovi přeji co nejvíce spisovatelské invence a mnoho dalších knížek pro naše české čtenáře.

   Smazat
  2. Fakt dojemné. Ale čo nazývate "našou" vierou? Dúfam, že nie to násilím implantované, likvidatívne kresťanstvo, prostredníctvom ktorého nás doviedli tam, kam aj arabov s "ich" vierou--do konfrontácie.

   Tak oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope...

   Smazat
 2. Londýn obohacený multikultutními elementy, kteří přispívají Anglii v rozkvětu .... je to beze slov ... každý to může rozumět a chytit pointu, kromě Kalouska a Dienstbiera ..

  https://www.youtube.com/watch?v=b6M7o1UFG3E

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lépe by se to vyjádřit nedalo.Pan Vondruška je vynikající spisovatel.Je škoda, že bohužel tento článek nepřečte na základní škole každá učitelka dějepisu svým žákům. V této hrozné době vzpomínám na takové osobnosti, jako Miloš kopecký, Miroslav Horníček,Stella Zázvorková, Jan Verich, kteří byli umělci, ovšem na rozdíl od toho plebsu, který si dnes říká umělci neprávem,byli také moudří a svoji zem milovali.Copak by tomu asi tak říkali? Jistě by se nestotožnili s pražskou kavárnou.Ve Werichových písničkách je tolik námětů,které se hodí na dnešní dobu stejně, jako na období protektorátu. Možná že to vše pravda není, snad je to jenom zlý sen,čekám na svoje probuzení, čekám na nový den...
   Stela

   Smazat
  2. ad. 9.38 Jan Werich byl levicově zameřený, vis jejich filmy např. Hej rup.. S Voskovcem navštívili Rusko a jejich kamarádem byl Fučík. Ty, které jmenujete byli opravdoví umělci a osobnosti. Dnešní umělci jsou více méně hrdi na to, že se považují za (samozvaně)celebrity. No mohli by jste mezi dnešní celebrity, Hanychovou,Issu,Pavláska... zařadit, dovolím si tvrdit Horníčka, Wericha a spol.? M.Radikowski

   Smazat
  3. Tak to jo,hlavně ta Zázvorková,co demonstrativně olizovala v televizi pazouru tomu hňupovi Havlovi a děkovala mu,že jí osvobodil od komunistů....to stálo za vidění ti slavní vlastenečtí umělci,kam vítr,tam plášť,ani vlastní životy si neuměli uspořádat,ale do těch cízích by se srali rádi....

   Smazat
 3. Nejste sám, pane Vondruško, jsem přinejmenším dva. A to již něco znamená.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Vondruško jsme již tři a že by to byly pruty Svatoplukovy ?

   Smazat
  2. Já mám za to že Jarda Jágr se rád přidá taky.....

   Smazat
  3. Vlastimile,ty seš ale jaryn...

   Smazat
  4. Jagr je dobry hokejista ale jinak je to nemyslici hovado cesky receno blbecek

   Smazat
  5. Vážení přátelé jsem také s Vámi, ale domnívám se, že bychom se méli nějak spojit a dát své vlastenectví najevo , aby vládnoucí ubožáci věděli, že nás je mnoho co si nenecháme kálet na hlavu.

   Smazat
 4. Také se hlásím do tohoto společenství.A jen poznámku. U mladých učitelek si nejsem jistá,zda pojem vlastenectví jim samotným něco říká.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Vondruško,asi nás bude víc než hodně.Pevně doufám,že se lidičky probudí,alespoň při volbách.Domobranec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidičky se hlavně musí reálně zapojit, scházet se na místní úrovni, vytvářet aktivní spolky a tím prosazovat svou vizi. Volby jsou jen třešnička na dortu. Bez angažovanosti většiny obyvatel řídí věci společné samozvaná klika!

   Smazat
  2. 10:58 pozor na ty spolky pane, mohl by jste být nařčen, že zakládáte neziskové organizace !!

   Smazat
 6. Na webu Nová republika se na vlastenectví moc nehledí.NR je obsahem převážně zaměřený na ruské zdroje,kde se vychvaluje všeruské jako je kultura,zbraně a ideologie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další Pepek Vyskoč z líhně Keňského křováckého Pygmeje Husseina Ohavabamby.

   Smazat
  2. pro 10:28 Přesně moje slova, NR je naprosto neobjektivní portál, který kromě článků o ruských zbraních a nějakých pofidérních kulturních vložek (Doubalík je tedy expert na sovětské písničky) nic jiného nepíše.
   Články jsou tak jednostranné, že se mnohokrát ani nevyplatí je číst. Už ze začátku je jasné - kdo je viníkem, kdo je vítězem a kdo za to může.
   Je mi docela líto tady těch diskutérů a čtenář§ NR, že jsou tak zaslepení.

   Smazat
  3. ...a domníváš se Pepku, že by tento článek otiskli třeba v MF Dnes?

   Smazat
  4. To víte hoši,nekažte si apetit a když se vám to tu nelíbí,tak si jezdětě leštit krtky do Mošnova na flugháfn při dnech NATO,tam to budete mít in natůra a podle svýho gusta....Za pár dní se vám tu budou předvádět zas ti knechti u USA při průjezdu,tak si nachystejte mávátka a svejm sestrám prcgumy,aby jim za najlonky mohly předvést své uvědomělé vlastenectví a spojeneckou loajalitu....

   Smazat
  5. 10:28. žiješ jenom z nenávisti,kdyby si chtěl,viděl by si a pochopil..NR patří mezi nejobjektivnější weby,které v současnosti na netu působí.

   Smazat
  6. Onanův potrat z lejnosrkova se probral z deliria.....doufám,že jen na chvíli?!

   Smazat
  7. Pro 10:28 - Na Nové republice je většina článků ze západních zdrojů a ne z Ruska. Bylo by dobré se naučit aspoň trochu počítat, než něco plácnu. Marek

   Smazat
  8. Velmi se ohrazuji proti tvrzení, že na Nové republice publikujeme články proti Židům!!! Pane anonyme (15:42), jste lhář!

   Smazat
  9. Václave Dvořáku,Marku.Na NR je většina článků zaměřena v duchu postsovětské ideologie a vaše západní zdroje jsou levičácky zaměřený.Ru. webů,bude tak napůl.Proti židům v NR články nejsou,ale o komentářích nicka Rossolini a spol se to říct nedá.Nadávky židoušák a pod. jsou ještě přijatelný,ale AŽ se začnou komentovat překroucené události např.holokaust nebo případ Polná,tak už jeto na zváženou volat redakci NR k zodpovědnosti.Píšu AŽ a ne,že to tak je

   Smazat
  10. 16:33 možná skutečně články proti židům nejsou , ale v diskuzích se to antisemitismem jenom hemží. To určitě není dobře - mimochodem ani nadávky a sprostá slova , zaměřená proti islámu a jiné rase nejsou moc OK.

   Smazat
  11. Sprostá slova používají jen ti,co nemají argumenty a soudruh Blekotič

   Smazat
  12. 10:28 je placený Troll
   Specifikace komentáře:
   Postava: Placený Troll level 3
   Typ útoku: Odvedení pozornosti a obecnými a tak nesmyslnými kecy, že zdravou mysl provokují a nechá se svést k odpovědi

   Účinnost: při IQ větším než 75 je nula, ale přídavné zásahy dráždivou blbostí a popíráním zřejmých faktů

   Co způsobují podobní blbci je vidět zde:
   http://www.krimi-plzen.cz/a/vyhrozuji-i-smrti-divacky-nejatraktivnejsi-cast-oslav-v-plzni-bitva-je-zrusena

   Podporovaní hajzlové byli tak blbí, že zapříčinili zrušení bitvy, která oslavuje převážně americkou armádu za 2.světové války.

   Smazat
  13. Pro 17:28 - vysvětlete mi , prosím, co to je ta "postsovětská ideologie", dále co to je "levičácky zaměřený" a ještě maličkost: počítal jste poměrné zastoupení autorů článků nebo jen tak střílíte od boku "Ru. webů,bude tak napůl". Doufám, že se nás tím tady nesnažíte jen pobavit.

   Smazat
  14. pro 17:30 - za pana R. a před tím např. pana B. redakce NR nemůže. Jak jste jistě zaznamenal, všechny nadávky pana R. na adresu židů tady mažu, pokud mám čas sledovat diskusi. Co chcete víc? Systém, v kterém pracujeme, neumožňuje blokovat IP adresy. Takže vaši kritiku redakce Nová republika neberu!

   Smazat
 7. Vaše názory jsou obdivuhodné a naprosto s nimi souhlasím. Dovolím si pouze poznámku k dobrému hospodaření bohatých národů, bohužel často spočívá v parazitování na těch chudších. Jejich hospodaření bylo nezřídka započato lepšími zbraněmi později korupcí na nejvyšších postech, nikoli lepšími hospodářskými schopnostmi. Posuďte sám komu přináší zisk nerostné bohatství, průmysl,zemědělství, aj.aj. ať Afriky,obou Amerik , ale nemusíme chodit ani tak daleko s rozebranou zemí "hospodaříme" i my. Pokud chválíte bohaté národy , že vyměnily zlatý důl za pytel fazolí , protože jeho předešlému majiteli ať hlady či strachy nic jiného nezbývalo a nazýváte to dobrým hospodářství, potom s Vámi silně nesouhlasím.

  OdpovědětSmazat
 8. EU(snad se do roka a půl již konečně rozpadne) chce jednotlivé státy, právě metodami, jaké popisuje p. Vondruška, ekonomicky oslabit, zlikvidovat, odnárodnit, promíchat s přivandrovalci ze středověku a zavést tak Spojené státy Evropské(SSE), jako další poslušnou, hospodářsky slabší a oddanou kolonii USA. A samozřejmě zavést jen jeden úřední jazyk-Němčinu.Záminka ke stíhání s represemi, bude hodnocena vlastní mateřština jako něco neevropského a závadného.(VB pojede dál, jako samostatná země, nemá zapotřebí zavádět nacistické praktiky alá Brůsel).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. s tím jazykem to bude jinak, v rámci Evropy to bude domácím jazykem arabština, v komunikaci se zámořským přítelem to bude angličtina

   Smazat
  2. 10:36 Vaše představy o rozpadu EU jsou trochu masochistické. Jakmile by se to náhodou stalo, tak si nás větší státy (a Západ se v tomto případě určitě opět spojí do nějakého bloku) namažou na chleba.

   Smazat
  3. 14.28-na ten chleba, ale arabský, si celou zkorumpovanou EU, kočírovanou německou Jalovicí, Osman již namazal. Všechny zbabělé a proamerické politiky 28, poklonkující tak, jak velký bratr píská a káže-viz. projev Olabamby, který se vměšuje do vnitřních záležitostí VB, včetně rychlého přijetí TTIP, které oživý americkou slábnoucí ekonomiku na úkor oslabení té evropské.Takže o nějaké síle EU s 28 ekonomicky a etnicky rozdílnými státy, nemůže být ani řeč.Fandím Britům o rozhodování v referendu, ale tuším, že místní média, Cameronovy propagační letáčky ve schránkách, provádějí účinnou masáž občanů, kterou zde provádí i naše ČT.Vystoupit z EU se VB nepodaří, byť by to byl přínos na spuštění dominového efektu, Švédové o tom uvažují také a nejen oni.

   Smazat
  4. 15:10 zareaguji jenom na to TTIP: víte kdo rozšiřuje bludy o této smlouvě ? Víte, kdo by byl nejraději, kdyby se smlouva nepodepsala tím nevznikl megablok hospodářsky jasně nejsilnější na světě ? Ano, je to Rusko.
   Proto beru s rezervou tyto informace, které jsou minimálně z části chytře propagandisticky zneužitelné.

   Smazat
  5. My v ČR už žádnou TTIP nepotřebujeme. Na začátku 90.let naše slavné vlády podepsaly několik velmi nevýhodných smluv s USA, Velkou Británií, Německem a dalšími zeměmi. V důsledku toho od nás nejen utíká zisk ale i daně, které by z toho mohly být. A vzpomeňte si na rozhodčí soudy okolo krádeže několika českých pivovarů Nomurou, nebo na 10 Mld. Kč, které jsme z našich daní zaplatili Lauderovi za to, že neuměl podnikat a přišel o NOVU!!! TTIOP u nás nic nezmění, v průseru už jsme dávno.

   Smazat
  6. 16:39 zvolte jinou politickou reprezentaci, která by měla sílu to změnit a nenadávejte. To je demokracie - tady pokud je vás hodně se stejným smýšlením, dokážete docela změnit figurky na šachovnici.
   A pokud jde o ty smlouvy , tak mi prosím alespoň jednu věc vyjasněte - co je nevýhodné a v jaké smlouvě.
   Možná ale že vás tolik není. Tak můžete jenom nadávat.

   Smazat
  7. Opět nevhodné odvádění pozornosti, takhle se pravdy nedobereme. Přesto to je užitečné, víme kdo je vlastizrádce, ten kdo se snaží odvést diskuzi jiným směrem. Zákon času je ale neúprosný a všechny zaprodance zla dožene.

   k TTIP:
   Ví se u nás o ní málo, protože její text nebyl dán veřejnosti k dispozici (o nás bez nás), přesto proti ní na západě protestuje velké množství lidi (v době internetu se nedá tak snadno zatajovat).

   Poslední článek o dohodě na republice zde:
   http://www.novarepublika.cz/2016/04/nemecky-vicekancler-dal-usa-ultimatum.html

   Smazat
 9. A jak pane Vondruško hodnotíte ten dnešní, kapitalistickou demokraturou nasáklý orgasmus? Tak, že jsme po r. 1989 konečně nabyli svobodu? To svinstvo, které vybujelo na loupeži, korupci a lžích těch gaunerů, co nikdy nic nevytvořili, jen kradli, likvidovali naší soběstačnost a bořili prosperující fabriky ? Tak to asi žiji v nějaké jiné zemi než vy. T

  OdpovědětSmazat
 10. I já se k vám všem ráda přidávám a věřím, že takových je nás hodně. Bohužel mezi starší generací. Co jsme udělali špatně při výchově dětí, že ony se naší lásce k vlasti smějí nebo ji vůbec nechápou. Je to vina nás - rodičů - nebo je na vině společenského klima? Stále si tuto otázku kladu a je mi líto, že tomu tak je. Naše děti a vnuci si připravují těžký osud. Viz "Opustíš-li mne, nezahynu! Opustíš-li mne, zahyneš!" Chápu to tak, že nejen odchod z vlasti, ale také opuštění vlasti v našich srdcich je jistou zkázou jednotlivce i národa. VK

  OdpovědětSmazat
 11. Jediný závěr z roku 1989 je ten, že došlo ke ZMĚNĚ!

  Jak pravil V. Klaus:
  VŠICHNI JSME MĚLI STEJNOU STARTOVNÍ ČÁRU.

  Zapoměl však dodat že:
  NE VŠICHNI VĚDĚLI, KDE SE STARTOVNÍ ČÁRA NACHÁZÍ

  Jak se změna projevila, to už není na další kapitolu, spíše obsáhlejší román.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klaus? Ten by za to co způsobil měl být podroben právu útrpnému a ve filále vpleten to kola....a ne sám.

   Smazat
  2. i když Klause nemusím, tak v tomto měl vyjímečně pravdu. všichni jsme na tom byli přibližně stejně. Možná někteří věděli víc, jiní méně - ale tak už to chodí. Rozhodně každý byl a je štěstí svého strůjcem. Já jsem například nic výhodně nezprivatizoval, ale postupně jsem získal díky vzdělání docela dobrou práci a nemůžu si stěžovat. podnikání mi nechybí, vydělám si dost i jako zaměstnanec.
   Dnešní doba mi vyhovuje a jsem i za provedenou privatizaci v minuosti. Možná, že to jinak nešlo. Okolní bývalé soc. státy to řešily různě, ale nikde ne ideálně. Myslím , že nemáme až tak moc na co nadávat.

   Smazat
  3. Bože, bože, ty jsi zaměstnaný trouba. Nevidí, neslyší, zato píše žvásty! Pavel P.

   Smazat
  4. K 14:26 jsi tupá ovce. Mám se shodou okolností dobře, tak je všechno v pořádku. Dobře se musí mít všichni, kteří mají dobrou vůli a ne pár lidí, které zrovna otrokáři potřebují nebo tolerují. Nechápeš propojenost světa a svoji zodpovědnost za celou společnost na svém místě. Pokud by jsi se snažil o dobro ve svém okolí a na svém místě chápal bys problémy života a nepsal takový hlouposti a taky sis dost karmicky zavařil, je mi líti, ale prohlédnutí a pokání Ti to může anulovat, naopak pýcha Tě zavede do pekla (ne symbolického v pohádkách, ale pekla na zemi).

   Smazat
 12. vlast tě (10:28) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vymysli už něco jiného, jsi s tím trapný

   Smazat
  2. 16:14- naopak, 13:29 to dělá dobře jak pozoruji Vaši reakci. Právě jste "vyskočil a zamečel".

   Smazat
 13. Pane Vondruško, Vašemu pláči nelze upřít, že je čtivý. Dokonce jsem přesvědčen, že je upřímný a mám také podobné pocity. Jenom se domnívám, že jejich vyjadřování, je již pouze mlácením prázdné slámy.
  Dokonce se již domnívám, že ani výzvy „na barikády“ ničemu nepomůžou. Jsou účinné, pouze při současné podpoře ze zahraničí. A zahraničí si to potom vybere i s úroky. Viz ukrajinský Majdan, nebo naše Sametová.
  Mě oslovily Pjakinovy proslovy a v nich vyjádřená myšlenka, že pouze poučení občané můžou uskutečnit takovou změnu režimu, která by byla k jejich prospěchu. Práce na zvyšování znalostí populace v řízení, je asi jediný účinný krok směrem k takovému zřízení, které by si opět někdo nezprivatizoval. Kdo se ujme takového zvyšování informovanosti? P.K.

  OdpovědětSmazat
 14. Když jsem svým vnoučatům zpívala hymnu místo ukolébavky, říkala jsem jim, že to je nejkrásnější česká píseň, kterou budou ve svém životě slýchat při slavných státních příležitostech. Už když jsem to říkala jsem si myslela, zda nekecám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:57 ale přece vám nikdo nebrání zpívat hymnu i nadále !

   Smazat
  2. Stejně jako tobě nikdo nebrání sem psát podobné jaloviny, jako v 16:13.

   Smazat
  3. 16:44 vy máte dost člověče. to už nedokážete jinak reagovat ?

   Smazat
 15. nedáme si rozvracet ideje usa a budeme pevně stát po boku našeho neohroženého spojence usa nebo Spojených států americkosionistickích a před Rusáckim agresorem ubráníme svobodu a demokracii a západní styl života a zůstaneme navždy věrný odkazu našeho zakladatele a otce národa Václava Havla pod vedením našeho neohroženého guvernéra Amerického státu chech Andrewa Shapira.Zo svazem americkich izraelskich republik na věčné časy a nikdy inak.Budovat a bránit korporátní vlast bud připraven, vždy pripravený.Boh ochraňuj prezidenta Obamy, čest práci a sláva americe amen, shalom čest práci, jsme patrioti.

  OdpovědětSmazat
 16. 15 22 máš pravdu Rusáci se roztahuje po světě ohrožují pobaltské státy a Putlerovci se rozšiřují na západ.Vid již mají Rusáci základny při Estonsku při Gruzii a okupují Ukrajinu a roztahovat se po svete.Ešte že ruské invazi čelí neohrožená Americká armáda a námořní pěchota Spojených států AngloAmerickích, vlast nás volá Amerika nás potřebuje, Obama nás oslobodí.Za lepší zítřky za demokracii za celosvětoví národ.Ked jsme v EU av NATO tak jsme velmoc po boku našeho vůdce Hylary Clintonové prezidentce Spojených států amerických, s USA na věčné časy a nikdy jinak .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase's utek z klecového lůžka?!

   Smazat
  2. Já vám dám satiru. Večer máte rajony a ráno nástup na škrabání brambor!

   Smazat
  3. Na tom příspěvku z 15:42 je zarážející, je v tom ústavu choromyslných nejen že chovanec utekl z klecového lůžka, ale dokonce se dostal i k ústavnímu PC. Jinak se ten slint v 15:42 vysvětlit nedá.

   Smazat
 17. Jsme nová generace která nahradí starou komunisticko putlerovskú generaci, jsme Havlova generace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I jako legrace blbé !!

   Smazat
  2. 15:47- Jo a děláte to dobře, zas bude "Vůdce", který vás dopraví k Vašemu idolu, idioti!

   Smazat
  3. Nechte ho, chtěl udělat vtip, ale dopadl jako mentální nádeník. To i ta mládež nová, mládež Gottwaldova byla originálnější, než ta generace Chcípáka-Havla.

   Smazat
 18. Havel - asi se opětně pobleju z toho grázla
  -----------------------------------------------
  nechápu jak se Češi nechali obalamutit tím americkým naleštěným prdem a šílenou Merkelovou - braňme se proboha nemlčme !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se nechal obalamutit? Jen pár vlastizrádců sluníčkářů z Havlovy pražské kavárny. Už neví, co by vymysleli, tak se inspirovali Reichstagem, vyfasovali spreje na jisté ambasádě, co dříve fasovali červené karty a nasprejovali pár podniků, aby zdůvodnili nutnost zásahu proti svobodě slova. Na takovou provokaci může naletět jen skutečný zabedněnec.

   Smazat
 19. Pane Vondruško, chci Vám poděkovat za Husitskou epopej. Už při čtení prvního dílu jsem naprosto pochopila, proč jste ji napsal a jaké myšlenky nám chcete sdělit. Je to dobré čtení. Zdravím Vás, Pavla

  OdpovědětSmazat
 20. Balzam na dušu tento text. Ako ja vám závidím vašu kultúru. Bratia Česi, chráňte si ju a chráňte si vašu krajinu, lebo... "zemský ráj to na pohled".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo, naše pivo je a Jarda jsou nejlepší na světě!

   Smazat
 21. České země byly vždy jen provinciemi, ve kterých mezi sebou bojovali o moc ti, kdo ji měli s čekateli. A podle toho se dotyční politicky orientovali. Tzv. Teorie Vlastenectví slouží jen k manipulaci troubů, přeskakujících jak blechy od ideí k penězům. Do Londýna s multikulti přicházejí emigranti i od nás; zatímco sem nikdy nikdo nechtěl, pokud měl alternativu. Tak přestaňte konečně blbnout o českých dějinách napsaných Jiráskem a podobnými experty a vraťte se na Zem. Žít se dá všude i bez plácání ideologických pravo/levých nesmyslů, a dokonce i bez vlastenctví, postaveném na nedostatku jiných kvalit.

  OdpovědětSmazat
 22. Pěkné osobní vyznaní k vlastenectví. Bohužel, jen kapka v moři hnoje. Všem podobným nezbývá než dál zůstat alespoň sám sebou.

  OdpovědětSmazat
 23. Det Dr.SUNNY kan du maila honom om du behöver hjälp i deras förhållande drsunnydsolution1@gmail.com
  Jag lovar att dina problem löses omedelbart. Efter att ha varit i relation med honom i sju år, han lämnade mig, jag gjorde allt Kan jag ta honom tillbaka igen, men allt förgäves. Skulle för den kärlek jag känner för honom, bad han, men han vägrade att jag förklarade mitt problem till någon på nätet och hon föreslog att jag skulle snarare postade en spellcaster som kunde hjälpa mig att föra honom ett pass tillbaka, men jag är killen som aldrig trott på pass, hade han inget annat val än att prova det, skickade hjul, sade inget problem så blir allt bra inom tre dagar, mitt ex tillbaka till mig inom tre dagar, var passet avgivna och överraskande, den andra dagen , var det runt 04:00. Min ex ringde mig, jag blev så förvånad, svarade han samtalet och allt han sade var att han var så ledsen för allt som hänt, jag ville, som jag älskar så mycket. Jag var så glad, överraskad. Sedan gjorde jag ett löfte som alla vet att de aldrig har en relation problem, som jag kommer att hänvisa till stavnings kannan för att få hjälp. Varje person kan behöva hjälp av hjul, hans e drsunnydsolution1@gmail.com eller lägga mig på whatsapp 2348077620669

  Han gjorde också många stavnings liknande,
  (1) du vill att ditt ex tillbaka.
  (2) Du har alltid mardrömmar.
  (3) För att främjas på sitt kontor
  (4) Vill du ha en barn.
  (5) Vill du bli rik.
  (6) vill behålla din make / maka att vara bara din för evigt.
  (7) Behovet av ekonomiskt stöd.
  8) Vill du ha kontroll över att äktenskap
  9) Vill du vara attraherad av människor
  10) Barnlöshet
  11) Behöver du en maka / make
  13) Hur man vinner din lotteri
  14) PROMOTION SPELL
  15) SKYDD SPELL
  16) period av BUSINESS
  17) SPELL BRA ARBETE
  18) bot för någon sjukdom / H.I.V.
  Kontakta honom idag på: drsunnydsolution1@gmail.com

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.