Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Stala se Česká republika kolonií? Vy nevíte, jak ti lidi žijou, to snad není pravda, řekla Ilona Švihlíková. A nastala rozepře... Podívejte si na video!

28.4. 2016   Parlamentní listy

Stala se Česká republika kolonií?
O tom, zda se Česká republika stala kolonií, diskutovali v nočním středečním pořadu Souvislosti Jana Pokorného na ČT2 ekonomka Ilona Švihlíková, ekonom a poradce Václava Klause Jiří Weigl, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a expert ČMKOS Pavel Janíčko.


Podle Ilony Švihlíkové se Česká republika po roce 1989 začlenila do světové ekonomiky na bázi kolonie. „To, čí kolonie, nedává smysl. V systému globálního kapitalismu nelze označit konkrétní stav. Jsme v pozici závislé ekonomiky. Je to stav, který je neudržitelný,“ myslí si Švihlíková. „Na počátku byla transformace, která byla do určité míry směřována národní cestou. Struktura té ekonomiky nás drží v oblasti nízkých mezd, nízké životní úrovně,“ podotkla.

Diskuse o TTIP i mzdách

A řeč přišla i na TTIP. „Nevím, nečetl jsem, slyším z doslechu různé pohledy. Ale obávám se, že Evropa není dnes ve stavu, kdy je pro ni otevírání se dobré. Evropa není v současné době v takové kondici, aby mohla vyjednávat smlouvu se Spojenými státy,“ myslí si Weigl. Proti TTIP je v určitých ohledech i Švihlíková.
Oproti tomu je pro TTIP Špicar. „Pokud se nedokážeme dohodnout odstranit celní bariéry a spolu obchodovat, budeme ve vleku například Číny,“ podotkl Špicar.
Pokračovalo se i ve vztazích mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. „Zaměstnanec se neobejde bez zaměstnavatele a zaměstnavatel se neobejde bez zaměstnance,“ řekl Špicar. Zároveň dodal, že stát selhal ve vzdělávání a že také zaměstnavatelé velmi často nemohou najít odpovídající pracovní sílu. Švihlíková následně poukázala na nízké platy. „Centrální plánování zničilo vyspělou ekonomiku,“ podotkl Špicar. „Nesvalujte to na centrální ekonomiku,“ dostala se do varu Švihlíková.
„My jsme byli vždy zemí mzdově zdrženlivou,“ podotkl k tématu Weigl. „V Čechách nikdy neexistovaly ani sklony k velkým dluhům. Je tu ochota zaměstnanců takovouto mzdovou politiku přijímat. Hraje to pro zaměstnavatele pozitivní roli, pro zaměstnance méně,“ doplnil Weigl.
Špicar následně svým výrokem, že lidé jsou asi spokojeni se svými mzdami, neboť se nesdružují v odborech, pobavil především Švihlíkovou. „To snad není pravda,“ povzdechla si. „Běžte si zakládat odbory. Vůbec nevíte, jak ti lidi žijou,“ rozhorlila se vůči Špicarovi Švihlíková. „Já bych nechtěla být vaším zaměstnancem,“ podotkla s tím, že lidé se běžně bojí ozvat, aby nepřišli o práci. „Vy byste měla být zaměstnancem kohokoli,“ podotkl závěrem Špicar.


celý pořad zde

46 komentářů :

 1. Připomíná mi to hypotetickou debatu z roku 1988 na téma "jak dál v přestavbě hospodářského mechanismu".

  A to je jedno, protože mladším už to nic neřekne. Co by ale rozpoznat mohli, jsou argumenty vycucané z teoretických modelů bez ohledu na realitu. Jejich pohled na realitu je ale většinou apriornější a svázanější různými před-sudky než náš tehdy.

  To mi připomíná ještě jeden vtip z té doby, kreslený od Renčína: Dlabáček s Rambouskem jdou kolem party maníků, co pracně zprovozňují hrozitánskou kouřící mašinu a praví: "Jó, hoši, tohle nebude jak zavést nové myšlení, tohle bude makačka na celej den."

  V-R

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO,ŽE JSME KOLONII VÍME TED VŠICHNI

   Co kdyby paní docentka pochopila,že by v dnešní době bylo bezcelerem napsat,jak z toho chomoutu ven,tak jak to už začina vymýšlet OSV-kdo to neví co to je tak to je Občanská společnost voličů,která chce vyměnit všechny šmejdy ze STARÉ POLITIKY v Parlamentu a nahradit je NOVOU POLITIKOU a NOVOU SILOU HzNR,HVzV a KSDH ta posledni na místo ANTIKRISTŮ propagujících koranisty - kdu zmetky

   Smazat
 2. Na netu někde Tereza Spencerová mluví o vhodné volbě, kam se odstěhovat z naší kolonie. S mírnou ironií mluví třeba o Sýrii, protože ji asi už opustili ti nejproblematičtější muslimové (jsou a budou v Evropě), ale třeba i o ohromném Mongolsku. Lidé, kašlete na povýšenecké Špicary!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Kohn se chce vystěhovat a navštíví příslušnou agenturu, kde mu na velkém glóbu ukazují, kam by to jako šlo. Teď přeskočím ty průtahy, které k židovským anekdotám nezbytně patří. Na konci pan Kohn říká "To ne, já bych si samozřejmě vybral, ale neměli by nějakej jinej glóbus??"

   Důsledky globalizace nejlíp anticipoval Karl Marx a pak tahle židovská anekdota.

   V-R

   Smazat
  2. Jooo, fantazírovat kam se z naší údajné "kolonie" odstěhovat vám jde dobře.
   Ve výsledku ale všichni sedíte rozvaleni na vašich vypasených zadnicích u počítačů a televizí ve vašich vyhřátých bytech a ani se nehnete.
   A mezitím desetitisíce Čechů odjíždí pracovat nebo pracují na tom vámi nenáviděném západě.
   Taková je realita.

   Smazat
  3. Čeští důchodci se prý zase ve velkém šibují do Asie, která je podle jejich kapsy (Srílanka, Bali). Němci jsou blíže - Kanárské ostrovy, Kypr a Řecko. Až se to za třista let ekonomicky vyrovná, budou tam Češi také.

   Smazat
  4. Pro Anonymní28. dubna 2016 13:17

   Až bude mít průměrně vzdělaný a i málo vzdělaný takový plat za "nekvalifikovanou" práci jako v zahraničí, tak nebude cítit potřebu vyjíždět za prací nikam, a bude se stěhovat po republice vždy tam, kde dostane víc. A vůbec to není o "svobodě" ALE O PENĚZÍCH!

   Smazat
  5. 15:15

   No a že ty peníze jsou v drtivé většině zrovna v těch svobodných zemích je zřejmě náhoda, viďte.

   Smazat
  6. 15:53
   to není náhoda. To je kolonialní praxe

   Smazat
 3. Pro ŠINÁGLA a podobné exoty https://www.youtube.com/watch?v=k9v3vxue3gY

  OdpovědětSmazat
 4. Co ta komunistická užvaněná blbka ví o tom jak žijí lidi? Kolika lidem kdy dala ta "dobračka" práci? Celý život se živila jen ve státním kanclu a žvaněním. I tu její docenturu si musela udělat na nějaké obskurní VŠ na Slovensku. Ani minutu nepracovala v soukromém a už vůbec nikdy nic neřídila. Ve svém pokročilém věku stále bydlí u rodičů... Normálně bych se jí tam v tom pořadu vysmál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Používáte metodu standardní informační manipulace - odvést pozornost podstaty, tj. od toho, o čem je řeč, a převést vše do roviny, kde se diskutuje o tom, kdo to říká. Prý je na to nějaký standardní termín. Ale ve vašem případě to tipuji spíše na náhodu vyvolanou zcela očividnou diagnózou.

   Smazat
  2. A kolik lidí dělá u tebe?????Firmu na prcgumy si rozfofroval a teď chrápeš v pangejtě a meleš hovadiny strejdy Zblblíka Blekoty!!!!Vážně myšlenky hodny pouze tvého Mozkomorem nakaženýho bezmozku!!!!!

   Smazat
  3. 13:29

   Podstata je, že ta ženská nemá jakoukoli praxi, životní zkušenost, autoritu, výsledky,... aby rozdávala jakékoli rozumy.

   Takových žvanilů byly za komoušů plné ústavy. A kam to dovedli...

   Vy si tipujte si co chcete. Jeden Špicar je asi 1000x užitečnější než 1000 takových "chytrých" blbek. Až budete hledat práci tak běžte za ní.

   Smazat
  4. 13:38 Pochybuji, že na NR někoho o té své "pravdě" někoho přesvědčíte, spíše ukážete, že toho moc nevíte. Než někoho označíte za "blbce" nebo "blbku", doporučuji Vám podívat se do zrcadla ...

   Smazat
  5. Ach jo...Ani internet neumíte používat:
   doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D.
   Absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde vystudovala obor mezinárodní obchod a komerční jazyky. Ve své diplomové práci se věnovala tématu „Postavení Německa ve vývoji evropské ekonomické integrace“. Doktorát obhájila v roce 2006 na Katedře politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE disertační prací „Politické aspekty globalizace“

   Smazat
  6. LeoK

   No to jste se tedy předvedl...

   "V roce 2011 úspěšně dokončila habilitační řízení na slovenské Fakultě politických věd a mezinárodních vztahů Univerzity Matěje Bela v Banskej Bystrici a získala hodnost docent."

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. To napíšu bez nadávek, aby se cenzor neposral... Ty si debil nebo co? Kdo by "hledal práci"?!? Odkad tě vyhrabali? Vole blbej, von někdo hledá jak zahodit to málo času co každej z nás tu na světě má? On někdo fakt touží hodiny a hodiny denně se srát s něčím co mu leze na nervy? A často za to bejt i jebán a celý Ty vole blbej? Každej normální člověk hledá jak s prací vymrdat!! Jenže když výrobní prostředky vokupuje pár všivech židáků, tak jim často nic jinýho než vzít nějakou tu práci nezbejvá, aby dostali poukázky na život vydávaný židáckejma bankama nazývaný bankovky, že? To se nazývá námezdní otroctví alias kapitalistické výrobní vztahy, kdy je práce odcizena člověku a vládne diktatura směnné hodnoty nad potřebama lidí!

   Smazat
  9. 15:24

   Kup si jetý Citroen Berlingo a nějaký elektrický nářadí, všechno bratru za 200.000 A máš všechny výrobní prostředky které potřebuješ k samostatnému vydělávání bez zaměstnavatele v drtivé většině řemesel.

   Jenomže to předpokládá, že něco dobře umíš a nejsi líný jak veš, Rosole. Takže u tebe a podobných vyloučená věc.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  11. Univerzita Mateja Bela, resp. pedagogická a ekonomická fakulta (cestovního ruchu), má 60-letou historii. Z řad jejích pedagogů vzešli ministři, ředitelé bank, poradci prezidenta atd.
   Doc. Švihlíková byla šéfkou katedry na VŠVMV, ze zahraničních zdrojů může čerpat asi v šesti či osmi jazycích, na UMB vedla kurz zahraničních studentů v angličtině...
   V. Klaus, V. Dlouhý a další polistopadoví experti také nic nevedli, Dlouhý šéfoval ZO KSČ, V. Havel vedl tak maximálně nějakého psa na vodítku. Řídící schopnosti nejsou vše, leckterý manažer neumí zatlouci hřebík, ale to jeho schopnosti řídit moc nesnižuje. O Tomáši Ježkovi - někdejším šéfovi Fondu národního majetku - se tradovalo, že ekonomické teorie mu nečinily problém, dovedl sepsat různé rozbory a koncepce, problém mu činilo to čtyřikrát nakopírovat a scvaknout...
   Na to být tro(t)llem netřeba mít nějaké vzdělání, stačí jediné . být prodejným hajzlem.
   KR

   Smazat
 5. Většinu československého hospodářství prý už před druhou světovou válkou vlastnila americká banka Goldman Sachs. Obávám se, že historie se opakuje. V této bance pracoval kupodivu i významný privatizátor Vladimír Dlouhý (P.S.: nevíte, jak to dopadlo s desetimiliónovými dluhy jeho strany ODA-DEU ?), který je momentálně u ledu v HK a kterému dělá Špicar "deputy" (a proto mu nevěřím ani dobrý den). Bance to ale asi nestačilo, chtěla dosadit svého Vladimíra i do prezidentského úřadu. Jistota je jistota, sichr je sichr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře prověřený soudruh. V letech 1977–1978 studoval MBA na Katolické univerzitě v Lovani v Belgii. Studium MBA nedokončil.

   Smazat
  2. Ale nádherně se uměl plazit, doslovně se V.D. proplazil do Špalíčku, tehdejšího sídla OF.

   Smazat
  3. Správně. Ono je potřeba se také podívat, kdo ovládá finanční trh u nás a komu slouží naši představitelé bank. Národu určitě ne, spíše sami sobě. A tu je potřeba v první řadě udělat rázný tah, či spíše pořádnou ránu....

   Smazat
 6. Tak jsem se na toho Špicara podíval, nebyl jsem si jistý. Ale je to on. Žvanil, který se celý život živí žvaněním a raděním. Chvíli dělal ve Škodovce, a i tam ho asi vykopli pro "nadbytečnost". Ale zase to "soudruhovi správně politicky myslí", takže se pro něj vždy nějaká žvanírna najde. Ergo kadívko, ten blb zřejmě sám nikdy nic přímo neřídil, a žádné místo nevytvořil. Obdobně jako blbý provokatér z 13.38.
  Doc.Švihlíková ví co říká a proč to říká (má to podložené čísly). A mnoho lidí z praxe ji dává za pravdu. Výrobu z vyšší přidanou hodnotou sem nikdo dobrovolně nepřevede, ledaže se nejedná o výrobu poškozující zdraví a životní prostředí, a na západě ji nelze realizovat už ani pomocí úplatků (tady pořád ještě jo). Tady se musí postarat stát, svou podporou přímou a nepřímou. Jenže to je proti "volnému trhu" a TTIP je poslední pojistka mocných, aby jsme se už nikdy nemohli osamostatnit a bránit. A v tom je to největší nebezpečí. Povolní a nadšení blbci ala místní "statistik"(Pepek Vyskoč), akorát poslouží jako užiteční idioti k našemu zotročení. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debil JéBé celé dny jen prdí do křesla svou vypasenou zadnicí ve vyhřátém bytě, surfuje po netu nebo čumí na TV a vyžírá přitom ledničku. A má tu drzost žvanit o jakémsi "zotročení". Tomu říkám totální ztráta soudnosti.
   Ano JéBé. Jsi otrok. Ale jen své vlastní tuposti, rozežranosti a hlavně závisti.

   Smazat
  2. vlast tě (14:35) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  3. Povolný uklidněte se. Moc vám chrastí řetězy a okovy na rukou když klepete vaše blbosti do počítače. Může přijít váš otrokář a zbičovat vás.

   Smazat
  4. 15:33- musíte být na tom špatně psychicky, když na ty blbosti reagujete.

   Smazat
 7. Ano,smlouvou TTIP se odstraní celní bariéry,ale komu to bude vyhovovat,nadnárodním korporacím.Když nadnárodní korporace,bude chtít u nás prodávat Dánské mléko,uvádím jako příklad,ČR nemůže proti tomu vznést ani námitku,natož uvalit clo i kdyby ČR měla větší přebytek mléka domácí produkce.

  OdpovědětSmazat
 8. TTIP je přece super ekonomický nástroj. Génius to vymyslel a jenom génius ho pochopí. Proto takové utajování před obyčejnými ovčany. Co se týká nákupu, tak většina zboží k životu se dnes vyrábí v Číně. Doteď si ho EU mohla dovolit nakupovat přímo v Číně. Podle TTIP to bude alespoň papírově oklikou přes USA, ze kterých půjde za výhodné ceny amerických koncernů (jejichž výrobní závody jsou také v Číně) a nadto bezcelně. No nekupte to! To přece vůbec nemá chybu! Pouze pár nezbytných energetických položek dosud nakupovaných v Rusku (palivové tyče pro jaderné elektrárny, ropa a plyn) půjdou (díky sankcím) pouze přímo od amerických koncernů. Co se týká prodeje evropského zboží na americkém trhu, tak zde dostane EU řádně zaplaceno naprosto neomezeným množstvím zelených papírků z nepřetržitého třísměnného provozu amerických tiskáren dolaru. Obě strany musejí být nesmírně spokojeny, to je skoro jako ekonomické perpetum mobile :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perpetum mobile prý neexistuje a tohle vypadá spíš na perpetum debile. A vypadá to že právě ty debily z nás chtějí Amíci udělat, pokud se tedy necháme. I když proč né, blbí a vylízaní jsme na to dost a možná jim ještě poděkujeme.

   Smazat
  2. Opět zde znečišťují diskuzi jeden nebo více cvičených proamerických trollů s IQ tykve. Ulevilo se vám úchylní trollové? Když jste zde vyprázdnily svoje tlustá střeva plná nevábně páchnoucích exkrementů. Nenávistných nadávek a urážek. :-)

   Smazat
 9. Všimněte si, jak ti, co v životě vyprodukovali jen cinty a žvásty, všechno obracejí na ruby. Že prý zaměstnavatelé (buržousti) dávají lidem práci. Kulový s přehazovačkou. Ti parazité lidem kradou jejich práci. A že prý zaměstnanci nemohou být bez zaměstnavatele. No takovou hovadinu vyprodukuje jen stejný parazit jako ten kapitalista. T

  OdpovědětSmazat
 10. Kdo je Radek Špicar...

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10319299084-suma-sumarum/5273-radek-spicar/

  "Radek Špicar je absolventem Univerzity Karlovy a University of Cambridge. Je bývalým náměstkem místopředsedy vlády pro ekonomiku Martina Jahna. V současné době pracuje jako ředitel vnějších vztahů ŠkodaAuto a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku. Přednáší na Institutu ekonomických studií FSV UK a Diplomatické akademii MZV. Je členem Corporate Council nadace Forum 2000 a správní rady Vysoké školy umělecko–průmyslové. Mezi témata, kterým se dlouhodobě věnuje, patří ekonomická diplomacie, kulturní průmysl a přínosy think–tanků a NGOs."

  a netřeba zapomenout na Aspen Institute (sionistický think tank pro vyvolené, mj. krvavá madla nebo Hamáček) atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bodeď by nebyl takovej,jak je,když je jeho mentorem dědičný soudruh z ODA jewrej Dlouhý ehemálige ředitel Goldman-Sachs pro vých.Evropu,svého času "nejpopulárější politik v republice"....

   Smazat
  2. Když už tady předvádíte hitparádu oblíbenců, nezapomeňte na Tošovského, kterému se podařilo zašantročit státní zlaté rezervy - pracně vykoupené Husákem.
   Jo, Husákovi, tomu se to vládlo, obklíčen agenty KGB, a přesto si mlel svou ku prospěchu nás všech. Občas se vědomně ztrapnil v TV, ale ve skutečnosti komu čest, tomu čest.

   Smazat
 11. Můj celkový závěr po shlédnutí diskuzního pořadu Souvislosti na ČT2:
  Jan Pokorný v roli moderátor pořadu selhal.
  Radek Špicar: Arogantní a povýšenecké vystupování.
  Dogmatický ekonomický neoliberál,který explicitně háji zájmy domácího a zahraničního kapitálu.
  Jiří Weigl:Člověk bez charakteru a svědomí.Podílel se na budování mafiánského kapitalismu devadesátých let v ČR.Jako člen NERVu nese odpovědnost za ekonomickou a sociální devastaci.
  Pavel Janíčko: Fundovaný ekonomický expert ČMKOS,ale slabí rétor.
  Ilona Švihlíková: Skvělá makroekonomka,která se mimo jiné dobře orientuje v socioekonomické prostředí.Bohužel nebyl ji v pořadu dán větší prostor se vyjádřit.Obdivuji její pevně nervy-během diskuze a nesmysly,které od svých názorových odpůrců byla nucena si vyslechnout.


  OdpovědětSmazat
 12. anonym 20:11 Ďakujem za Vás komentár (v poradí je to 39.). Konečne jeden rozumne znejúci príspevok k veci, bez urážok a nadávok.

  OdpovědětSmazat
 13. Ke včerejšímu anonymovi 13:12 : nejdříve si, milý pane, přečtěte knihy paní Švihlíkové, a potom vstupujte do debaty. Najdete tam grafy (Přelom) vypovídající o tom, že od 70.let se vývoj produktivity práce trvale odpoutal od růstu mezd. Tyto grafy jsou nezpochybnitelné, nezáleží na tom, kdo je zveřejňuje, a zcela jasně je z nich vidět, že kapitál se dělí se zaměstnanci o zisk stále méně. Protože je to celospolečenský jev kapitalizmu, tlak na nižší mzdy je také globální, a zaměstnanci nemají jinou možnost než za těchto podmínek pracovat,protože jinde by si nepolepšili. Paní Švihlíková pro to uvádí i celou řadu důvodů - např. rozpad Východního bloku, dokončení poválečného boomu, automatizace a robotizace, za které se stává mnoho lidí nadbytečnými. Stojíme tedy před otázkou, jak dále, a to celosvětově. Kam napřít tu volnou kapacitu nadbytečných lidí. Musejí to být třeba služby, a to včetně péče o staré a nemocné. Ty nebude financovat nějaký osvícený kapitalista, ale musí to být stát. Ten musí mít na to zdroje. Nadnárodní korporace ale neplatí daně, nebo jen minimum, a z těch stát nic nemá. Obírají se tedy pracující lidé. Když stát zkrachuje, nebude nikdo, kdo by se o ně v nouzi postaral. Že budou umírat pod mostem, je nadnárodním korporacím srdečně jedno. Snaha TTIP ořezat i základní funkce státu je zjevná. Možná jste, milý pane, mladý a dobře placený, ale až se začne Váš věk chýlit ke stáří, možná si na tuto debatu vzpomenete. S přibývajícím věkem se nejen stupňuje bezmocnost materiálně se zajistit, ale také schopnost porozumět novým technologiím, snižuje se uplatnitelnost na trhu práce, přibývají zdravotní potíže. Jak má dnešní pracovník montovny nebo pokladní v supermarketu našetřit na tu dobu handicapů? O některé se postará rodina, ale o velmi mnohé ne, z různých důvodů. Tak až si ty knížky přečtete, tak se mi zase ozvěte, jsem zvědavá na Vaše argumenty proti. Osočování osoby autorky tím argumentem není, je to spíše doklad Vaší ubohosti. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu,paní Pavlo, ale tomu tajtrdlíkovi to stejně nevysvětlíte, je to marný, je to marný, je to marný.
   V oné televizní debatě se Špicar opět oháněl produktivitou práce.Paní Švihlíková mu sotva stačila odpovědět, aby řekl z jakého základu, a jestli si myslí že ve Škodovce ten montážní pás jede pomaleji než v Německu.A honem rychle to zamluvili.
   To je právě ten blbý omšelý trik, hodnotit tzv, produktivitu práce pouze přes peníze, nejlépe kolik mě zůstane v kapse. Na kvalitu a množství výrobků, případně poskytnutých služeb, jsme na stejné úrovni. Ale nízké mzdy generují nízké (konkurence schopné) ceny a tím i logicky nižší absolutní "vejvar" pro naše "podnikatele". A vo tom to je. Taky by chtěli jako v Německu, a vono né a né a né. J.B.

   Smazat
 14. Když jsem se podíval, kdo jsou účastníci té besedy, ani jsem si to video nepustil. No a přečtení komentářů mi potvrdilo správnost mého rozhodnutí. Kdo má zájem, může se podívat na jiné video - přednášku paní Švihlíkové s názvem "Jak jsme se stali kolonii" - https://youtu.be/_Blzu8CFKSo. Dále nabízím ke shlédnutí postarší článek (možná, že většina ho již někdy četka), který jsem pojmenoval "Česká cesta privatizace". Jsou tam hezky rozebrány největší kauzy v rámci privatizace v 90 letech - http://topcz.net/tunel.html

  OdpovědětSmazat
 15. Anonymní28. dubna 2016 23:39
  Děkuji Vám za názor.
  Levicových aktivistů a fundovaných ekonomů jako je např. doc. Ilona Švihlíková nutně potřebujeme v parlamentní politice v Čechách i na Slovensku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.