Reklama

.

.

pondělí 18. dubna 2016

Stále více Němců odmítá platit koncesionářské poplatky z důvodu šíření propagandy

18.4.2016  SvětKolemNás 

Německá veřejnoprávní televize ARD uvádí, že eviduje dlužnou částku na koncesionářských poplatcích u 4,5 milionu Němců.
Údaje o tom, proč tyto poplatky zaplacené nebyly, statisticky shromážděny nemá.


Od 1.1.2013 došlo v Německu ke změně a stejný paušální koncesionářský poplatek ve výši 17,50 eur měsíčně platí všechny německé domácnosti. Domácnosti platí poplatek bez ohledu na to, kolik lidí v domácnosti žije, kolik je v ní televizorů, rozhlasových přijímačů, nebo počítačů.

A přestože není přesně jasné, kolik domácností odmítá platit koncesionářské poplatky jako určitou formu protestu, právníci říkají, že je to stále více a více z nich.

Mnoho lidí prostě nepochopilo nový změněný systém - prostě jim nebylo dostatečně dobře vysvětleno, za co vlastně mají platit
, uvedl Sascha Giller z advokátní kanceláře PWB, která doufá, že dostane případ před ústavní soud. To znamená, že jsme měli masivní příliv klientů, kteří vzdorují povinným platbám.

PWB v současnosti zastupuje okolo tisíc klientů, kteří odmítají platit jejich koncesionářský poplatek, ale Giller zdůraznil, že jejich důvody jsou různé.

"Hodně z nich kritizuje obsah, včetně politické orientace - v duchu 'Je to hlasatel propagandy'a máme další, kteří říkají, že média na principu veřejnoprávního vysílání jako takové již nemají v moderním světě své místo, přinejmenším ne s povinnými poplatky," řekl pro DW. "A máme klienty, kteří prostě nepoužívají média ... Také máme podnikatele, kteří nevidí důvod, proč by měli znovu platit za jejich druhý domov."

Další právník zastupující neplatiče koncesionářských poplatků Jakob Heinrich Tschuschke uvedl, že právní bitva ještě není u konce. "Pořád si myslím, že je to nezákonné, a to i v případě, že soudy mají jiný názor," řekl pro DW. "Chci vidět, co na to řekne ústavní soud."

Zdroj: [1][2]

7 komentářů :

 1. Údaje o tom, proč tyto poplatky zaplacené nebyly, TV statisticky shromážděny nemá.
  To ale nebrání Dvořákovi směle prdět do světa, že to je z důvodu šíření propagandy.
  Tomu říkám propaganda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje agresivní hloupost, s kterou předstupuješ před svět, je opravdu velká. Podívej se, trubko, kdo článeček napsal a odkud je materiál čerpán. Pak si text přečti ještě jednou. A nakonec: to že ČT lže od rána do večera je fakt. A že redaktoři a vedení televize půjdou na pracák, je fakt druhý. Jasné? Jarda F.

   Vymazat
  2. 112:21 - to musí být ale nenávistný a omezený blb!

   Vymazat
  3. Myslel pochopitelně toho Dvořáka z ČT a jeho propagandu.

   Vymazat
 2. Poplatky
  samozřejmě neplatí příjemci HARZ 4 ,což v praxi znamená ,že jsou to především početné rodiny Turků, které se "integrovaly" tím,že u nich je celodenně zapnutá televize s tureckým programem a ani po 20 letech neovládají jazyk hostitelské země.
  A Němci ? Dobře jim tak !

  OdpovědětVymazat
 3. JÁ češině rozumím ale ČT bohužel ne tak že vlastně platim za dovoz sraček i když se na to dívadlo nedá ani koukat natož to poslouchat.Tak že až tak.

  OdpovědětVymazat
 4. Soudruzi z čt za loňský rok minus na poplatcích 20 miliónů kč..a takhle to bude postupovat dále až budou na penzi odcházet další penzisti, osvč atd...limit pro poplatky je cca 7300 kč..

  OdpovědětVymazat