Reklama

.

.

pátek 1. dubna 2016

Štěpán Kotrba: Cena čínských investic

1.4. 2016 ČR Plus
Názor na rozšiřování čínských investic na našem území Češi podle průzkumu společnosti Median nemají jednotný, dozvěděl jsem se ze zpráv Českého rozhlasu...
Ano. Stejně jako na většinu ostatních témat politického soupeření, o kterém lidé neznají fakta, ale jen názory, nemají Češi postoj jednotný. V případě 11 miliard euro investic miliardové Číny v desetimiliónovém Česku je třetina Čechů pro, třetina proti a třetině je to fuk. Nebo nemá názor.(Pokračování zde)ČR Plus
.

11 komentářů :

 1. Ano, tak, krajně špatný a krajně nebezpečný stav.
  Příčina - selhala média. Závislá a zkorumpovaná.
  Důsledek - politici a lobbisté si dělají co chtějí a my obyčejní bezbranní nevíme a nerozumíme. Děda.

  OdpovědětVymazat
 2. Bez osobního názoru dnes jsou jen podprůměrní a vygumovaní...otroci,bohužel.Normální člověk názor má.A těm,co reportéři gumují mozky pro dolar,který stejně tak jak tak půjde do šrotu...je to jen otázka času.USA nic nevyrábí-jen zbraně a války a s tím se věčně obchodovat taky nedá.

  OdpovědětVymazat
 3. Třeba se někdo rád podívá, jak Číňané stavěli železnici do Tibetu:
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10165879538-zeleznice-na-strechu-sveta/20838254086/
  Železnice je výsledkem práce čtvrtmilionové armády dělníků a techniků. Je to 1142 kilometrů kolejí, 10 tunelů a 675 mostů. Novozélandský dokumentární film.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:06
   Díky veliké za výborný odkaz. Ještě 7 dnů je platný!

   Vymazat
  2. Je to i na YOUTOBE https://www.youtube.com/watch?v=H5g4zl0sqVs

   Vymazat
 4. Český rozhlas? Včera jsem se od hlasatelky dozvěděl, že největší položkou státního rozpočtu ČR, je kapitola ministerstva práce a sociálních věcí, což jsou sociální dávky. Bez dalšího upřesnění tak ne příliš vzdělaný posluchač nabyde dojmu, že zmíněných 540 miliard Kč si rozeberou "socky" na dávkách. Přitom kolem 460 miliard tvoří jenom průběžný důchodový účet. Předevčírem jsem zase na radiožurnálu poslouchal velmi chytrého pána, který poutavě vyprávěl o životu různých společenství. Jiná hlasatelka nabyla názoru, že pokud se dva jedinci stejného pohlaví starají o mláďata, musí jít nutně o homosexualitu. Tím chtěla naznačit, že homosexualita je ve světě zvířat rozšířená a tím pádem vlastně úplně normální. Ale co by jsme chtěli? Vždyť to byly jenom slabé ženy.

  OdpovědětVymazat
 5. Krize v Británii:
  Kvůli Číně drasticky kolabuje ocelářský průmysl
  V pátek ráno Čína zvýšila napětí uvalením 46 procentního dovozního cla na britskou ocel, vyráběnou ve Walesu

  Britský premiér David Cameron bránil rozhodnutí britské vlády odmítnout uvalení vyšších tarifů EU na dovoz čínské oceli. Konzervativní ministr průmyslu a obchodu Sajid Javid byl konfrontován zuřivými ocelářskými dělníky, jejichž živobytí ohrozila dumpingová čínská ocel.
  V pátek ráno Čína zvýšila napětí uvalením 46 procentního dovozního cla na britskou ocel, vyráběnou ve Walesu. Během summitu ve Washingtonu konfrontoval britský premiér David Cameron čínského prezidenta Xi Jinpinga ohledně drastické situace britského ocelářství způsobeného Čínou.
  Gareth Stace, ředitel firmy UK Steel, konstatoval, že je načase, aby ministři britské vlády "začali přemýšlet o nemyslitelném" a uvažovali o zavedení "jaderné alternativy" dočasné totální blokace dovozu oceli do Británie. Varoval, že britskému ocelářskému průmyslu nyní hrozí ze dvou třetin likvidace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať si zvykají, nás a naše oceláře to naučili naši pohadrákoví "politici" velmi rychle. Nemusíme to vyrábět, když to můžeme dovézt, no né!?

   Vymazat
  2. Ať si zvykají, nás a naše oceláře to naučili naši pohadrákoví "politici" velmi rychle. Nemusíme to vyrábět, když to můžeme dovézt, no né!?

   Vymazat
 6. Chceme to? Tak končí Kotrba svůj příspěvek. Velmi případná otázka. No jasně, chceme to! měli by unisono zvolat Češi, ale ---jestli se opět pros.re tato příležitost, možná, že v tomto století už jinou nedostaneme...A mimochodem, znáte nějaké mladé lidi, které tato problematika zajímá? Já ne.

  OdpovědětVymazat
 7. Pan Kotrba říká: „Můžeme být branou k asijským trhům. Chceme to?“
  Bohužel i zde platí jeho, že lidé neznají fakta. Nejdříve by měl vysvětlit, co to znamená, být branou k asijským trhům.
  Nezávisle na tom, se domnívám, že není žádný velký důvod ke slávě, když zde Číňané koupí nějakou fabriku. Ten důvod bude, až naši politici zajistí, že ty firmy zde budou platit daně. A také zde investovat své zisky, tak jako to platí pro zahraniční firmy v Číně. Ale to už by nebyl ten úžasný neoliberalismus, který všichni chceme. Domnívám se, že ani KSČM k němu nemá výhrady. P.K.

  OdpovědětVymazat