Reklama

.

.

neděle 10. dubna 2016

Strýček Šmuel ukazuje prstem alias „Panamské dokumenty“

The Saker
10.4.2016  Zvědavec

Tak zvané „Panama Papers“, které jsou předkládány světovými korporátními médii jako nějaké super mega über Wikileaks, jsou prostě jen poslední americkou PSYOP. Samozřejmě, že žádné tvrdé důkazy o tom se nikdy neobjeví, ale podívejte se na toto celkem dobré shrnutí dosavadních úniků:


Zdroj: anonymní „unikač“, který si dal podmínku „nikdy žádné setkání“.

Mediální podpora: 400 novinářů ve 107 mediálních organizacích ve více než 80 zemích

Rozsah: 2,6 terabytů (milion milionů (1012)) dat, či 11,5 milionů dokumentů, včetně 4,804,618 emailů, 3,047,306 databázových formátových souborů, 2,154,264 PDF souborů, 1,117,026 obrázků, 320,166 textových souborů a 2,242 souborů v jiných formátech.

a nyní ta nejlepší část:

Lidé uvedení v dokumentech:

Současné hlavy států:

Argentina, prezident Mauricio Macri
Saúdská Arábie, král Salman
Sjednocené arabské emiráty, prezident Chalifa bin Zayed Al Nahyan
Ukrajina, prezident Petro Porošenko

Bývalé hlavy států:

Katar, Hamad bin Chalifa Al Thani, bývalý emír Kataru
Súdán, Ahmed al-Mirghani, bývalý prezident Súdánu
Ukrajina, Pavlo Lazarenko, bývalý premiér Ukrajiny
Moldávie, Ion Sturza, bývalý premiér Moldávie

Šéfové vlád:

Island, premiér Sigmundur Dadvid Gunnlaugsson, rezignoval 5. dubna 2016

Bývalí šéfové vlád:

Gruzie, Bidzina Ivanišvili, bývalý premiér Gruzie
Irák, Ayad Allawi, bývalý premiér Iráku
Jordánsko, Ali Abu al-Ragheb, bývalý premiér Jordánska
Katar, Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani, bývalý premiér Kataru

9Ostatní vládní představitelé: úplný seznam zde

Příbuzní a partneři vládních představitelů: úplný seznam zde

Takto internetová stránka Panama Papers prezentovala hlavní aktéry:Vůdci zemí


Příbuzní a partneři vůdců zemí

Všimli jste si něčeho?

Podívejte se, kdo na tomto seznamu CHYBÍ!

Ani jeden americký občan, ani jediný. Dokázal jsem jen najít „Tina Turner, v Americe narozená švýcarská zpěvačka“. Možná jsou Američané jen andělští a křišťálově upřímní, nebo možná nechtějí používat panamského poskytovatele služeb Mossack Fonseca. Ale možná, jen možná, že ať nechal dokumenty uniknout kdokoliv, nechce, aby byl žalován za porušení zákazu CIA šmírovat americké občany.

Mimochodem, NYT tvrdí, že někde v dokumentech je zmíněno 200 amerických pasů. Možná. Ale pokud je to pravda, jsou na dostatečně nízkých pozicích, aby nebyli zmíněni v této záplavě nebo v článcích o těchto „Panamských dokumentech“, a to mi říká, že jmenovaní jedinci jsou do toho buď přímo zapojeni, nebo nejsou schopni podat žalobu. NYT musel dojít k závěru, že „zatím dokumenty nespojily s Mossack Fonseca žádného amerického politika nebo vlivného člověka“. NYT dokonce poskytuje důvěryhodné (a pravdivé) vysvětlení toho, proč je v těchto dokumentech uvedeno tak málo Američanů:
Jedním z důvodů, proč je v dokumentech uvedeno relativně málo Američanů, je, že je celkem snadné vytvořit skořápkové společnosti ve Spojených státech. James Henry, ekonom a hlavní poradce Tax Justice Network, řekl Fusion, že Američané „opravdu nepotřebují jezdit do Panamy“. „V podstatě máme průmysl daňového ráje v USA, který je stejně tajnůstkářský, jako jinde,“ řekl.

Více o tom později.

Teď se podívejme na zbytek seznamu. Zarážející je, že obsahuje pár dalších více či méně irelevantních jmen, aspoň z hlediska anglo-sionistické světové politiky, pár bývalých vůdců a politiků menšího kalibru, opět z pohledu anglo-sionistické Říše, pár „neposlušných vůdců“, u kterých je Říše štěstím bez sebe, že je může kompromitovat, a jen zcela nepřímé narážky na velké vůdce, jako Putin nebo Xi Jinping. A co hůř, kategorie „příbuzní a partneři“ je jasným příkladem viny kvůli spoluúčasti. Ale to nezabránilo siomédiím, aby to prezentovala takto:

Takže nyní víme, jak Putin ukryl miliardy dolarů. Nebo ne? Kde jsou důkazy, že Putin vůbec něco ukryl? Ale koho zajímají takové detaily, jako předložení důkazů nebo dokonce pravdivé informování?! Nikde! 2016 bude volebním rokem a ruská 5.xkolona potřebuje veškerou pomoc, kterou může získat. A strýček Šmuel ji samozřejmě velmi rád poskytne.

Abych použil výraz KGB, z této strategické psychologické operace „vyčuhují jasně uši CIA“, a podstata je velmi zjevná: využít popularity Wikileaks a vytvořit malé „říšské wikileaks“ v naději, že budou brány vážně, jako by byly skutečné.

Je těžké říct, kdo přesně v USA za tím je. Zatím vím, že psychologické operace Pentagonu jsou normálně namířeny proti vojensky konfliktním oblastem. Dobrým odhadem by mohlo být, že by to mohla být práce Politické akční skupiny (PAG), divize Direktoriátu operací CIA (DO). Ale něco mi říká, že v americké vládě existuje zvláštní a zatím stále tajná organizace pověřená operacemi „skryté propagandy“ velkého rozsahu. Ale na tom nakonec stejně nezáleží: otisky prstů americké vlády jsou po celých těchto pseudo únicích, a to je to podstatné.

Někteří by se mohli ptát, jestli jsou dokumenty pravdivé, a pokud ano, jak mohla CIA, nebo nějaká OGA, narazit na tyto velmi „citlivé“ soubory? Jednoduše.

Americká vláda již mnoho let používá svůj vliv, aby získala hlavní světová finanční centra pod svoji kontrolu. Některé země, jako Švýcarsko, byly prostě vydíráním donuceny vzdát se svých tradičně tajnůstkářských bankovních praktik, zatímco banky byly infiltrovány americkými agenty a špiony. Velký plán je prostý: převzít kontrolu nad všemi peněžními toky po celém světě. Chcete, aby byla banka „bezpečná“? Raději to dělejte v USA, jinak…

Nyní se podívejme na citát Jamese Henryho, který uvedly NYT, viz výše: „máme průmysl daňového ráje v USA, který je stejně tajnůstkářský, jako jinde“. Chápete? Znamená to toto: „Když chcete ukrýt peníze, nemáme s tím problém, ale jen když je ukryjete u nás“. Tak prosté to je. A, samozřejmě, když chcete mít své peníze v bezpečí, raději se nepokoušejte neposlechnout strýčka Šmuela, protože vám je může kdykoliv sebrat. Elegantní, prosté, účinné. Opravdu krásné.

Pravdou je, že zatímco americká výzvědná komunita je dosti nekompetentní, obzvláště v HUMINT (lidská rozvědka – p.p.), americká kontrola finančních pohybů na celém světě je skvělá, obzvláště v oblasti světa, která již USA ovládána je (jako Panama), nebo u bank s dlouhou historií korupce a pochybných aktivit (Deutsche Bank, HSBC).

Další neprůstřelnou známkou ukazující na roli USA je zásadní kulturní chybná interpretace. Zatímco lidé žijící na Západě si mohou myslet, že Vladimir Putin nebo Xi Jinping mohou chtít „ukrýt miliardy v zahraničí“, pravdou je, že už samotný názor, že tito vůdci by mohli „potřebovat peníze“ v tradičním smyslu slova, je absurdní. Proč? Jednoduché:

Zaprvé, oba vědí, že jakékoliv peníze držené v USA ovládaných jurisdikcích jsou extrémně ohrožené. Nejen, že mohou být zkonfiskovány, ale mohou z nich také učinit cíl vydírání. Opravdu někdo vážně věří, že bývalý podplukovník KGB jako Putin by to nechápal?

Zadruhé, peníze jsou moc a moc jsou peníze. To znamená, že když máte spoustu moci, máte také spoustu peněz, či přesněji nepotřebujete peníze. Pravdou je, že s mocí, kterou Xi nebo Putin mají, nepotřebují používat jakékoliv papírové nebo elektronické peníze, jejich moc je silně nad jakoukoliv cenou v dolarech.

Zatřetí, ani Putin, ani Xi nejsou bezradnými, ignorantskými vůdci třetího světa á la Bokassa nebo Idi Amin. Mají k dispozici vyspělé výzvědné služby, které by jim okamžitě řekly, že „obyčejné“ používání daňových rájů je jen past, která vás dříve nebo později chytí. Vlastně Putin specificky varoval ruské podnikatele před používáním takových služeb – věří někdo, že varuje je a pak udělá přesně to, před čím varoval?

Nyní předpokládejme nejhorší: Putin a Xi jsou zkorumpovaní do morku kostí a chtějí mít své peníze na Západě. Proč u všech svatých by to pak dělali přes nějaké dobře známé a snadno vysledovatelné „rodinné přátele“, když by mohli použít služeb svých tajných služeb, nebo, aby byl příběh ještě lákavější, použít kontakt, který mají ruské a čínské tajné služby (opravdu) s ruskou mafií a čínskými triádami? Pravdou je, že oba tito muži by mohli snadno a bezpečně použít takových kontaktů (ani ruská, ani čínská mafie by si nikdy nenechala ujít příležitost posloužit vrcholovému vůdci) k ukrytí jakékoliv částky peněz. Řečeno toto, tak spíše než používat takovéto exotické metody „špionážních románů“ by pro ně bylo mnohem jednodušší prostě převzít kontrolu nad vysoce ziskovou společností nebo zdrojem „uvnitř“ Ruska/Číny. Pokud byste byli údajně zcela zkorumpovaným Putinem nebo Xi, drželi byste své peníze raději v USA ovládaných jurisdikcích, nebo prostě byste převzali kontrolu, řekněme, nad společností těžící nikl nebo molybden?

V mnoha případech tyto dokumenty pravděpodobně odhalují skutečnou korupci, obzvláště na střední a vyšší úrovni vlády. Právě tam typicky ke korupci dochází a lidi na této úrovni opravdu mohou chtít ukrýt nějaké peníze v zahraničí pro „zlé časy“, obzvláště když riskují ztrátu moci, hlavně když ztráta moci znamená okamžitou potřebu emigrovat.

Takže zde máme typický mix pravdivých a falešných informací, pečlivě ušitých na míru tak, aby zkomplikovaly život většinou irelevantním, nebo proti-americkým vůdcům, kde ne příliš jemnými jsou narážky na Putina a Xi v (mylné) naději, že je to oslabí na jejich vnitřní frontě. Celou tuto snahu bych ohodnotil jako dosti neohrabanou, a nebýt bezpodmínečné a nekritické podpory „400 novinářů ve 107 mediálních organizacích ve více než 80 zemích“, hodnotili by to tak i mnozí další.


Uncle Shmuel points fingers (aka “Panama Papers”) vyšel 6. dubna 2016 na thesaker.is. Překlad v ceně 593 Kč Zvědavec.

13 komentářů :

 1. jiz jsem cetl na zvedavci. zajimave, ze tam nejsou amici ani cizci!? asi se umi dobre maskovat!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Nejtragičtější na tom je, že této celkem zpackané blamáži made in USA vůbec někdo věří. Svědčí to o velkém stupni debilizace světa, hlavně toho, pod kuratelou USA, který dostává mediální meducínu právě z US medií.

  OdpovědětVymazat
 3. Ona je otázka, kdože ten únik "zprostředkoval"? Buď sou amízi end ostatní kolonizovaní westíci naprosto úplní idioti (což dle mého zas až tak nejsou), nebo to byla "neviditelná ruka Moskvy", což by bylo velmi chytré, a to Rusové jsou. Včíl mudrujme. Tak, jak to bylo zveřejněno, to jednoznačně prospívá Rusku a destabilizuje Západ. Já bych vsadil na "rukavodítělstvo" a prima vydařenou akci. Tedy z jejich pohledu...... a možná i z našeho, obyčejno-lidského.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kéž byste měl pravdu :) V tom případě palec nahoru.

   Vymazat
  2. Na druhou stranu -proč by si Rusové zadávali se západní prašivinou a světovou politickou špínou? To nikdy nebyl jejich styl. Nebyl a asi ani nebude. Nemají to zapotřebí. Prasečí západní kapitalizmus se navzájem požere sám - už to začalo - ne?

   Vymazat
  3. 13:15 zřejmě začalo, ale proč tomu nepomoci? Co dělá podělaná amerika po celá desetiletí. Jen rozeštvává svět a těží z toho. Je třeba jim to vrátit i s úroky.

   Vymazat
  4. Hele vy ignoranští dutohlavci počínaje 12:34,tu trapnou komedii spustili čuráčci od Sorose a u nás na to poprvé upozornily jeho "nevládky".
   Nemlaťte tu prázdnou slámu a přečte si tři dny starý článek tady na NR:

   http://www.novarepublika.cz/2016/04/wikileaks-upozornuje-usa-sponzorovaly.html#more

   Vymazat
 4. To mě taky hnedka napadlo, proč by, proboha musel Putin na odklonění peněz používat takovéhle babrácké způsoby. To by musel být fakt hodně jednoduchý a to teda určitě není. No, hlavně že se trollové radostí připočůrali. Ale úroveň propagandy je fakt nevalná.

  OdpovědětVymazat
 5. Pro 13:15 Ty si tedy kvítek moudra, no, anebo pořádnej kretének hloupej. Kdo není proti rusku, je pro tebe komunista. Ty si normální debil. Rusko je tvrdě kapitalistická země, se všemi zápory z toho plynoucími. Takže podle tebe, ty dutolebe, je ten, kdo fandí kapitalismu komunista. No to je majstrštyk, tos vymyslel sám? Stěží, někdo ti to mujsel říct, protože si tak blbej. srovnat tvojí myšlenkovou potenci s vantroky, by byla urážka užitečného předmětu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč se do mně usíráš? Co jsi sežral - je ti z toho šoufl? Tak si to vynahraď na svojí bábě, nebo někde v hospodě. Vůbec nechápu smysl tvých nadávek, u mně není komunista nikdo, už je šestadvacet let po a pořád si nějakej sráč vyplachuje držku tímto slovem. Já nehodnotím ruský kapitalizmus, ale evidentně do západní prašivárny má daleko - proč by si Rus matlal pracky se západní špínou? Opakuju - požere se to samo, a nejen Rus to ví. Vidíme to všichni,protože už se požírají, i když se zbaběle snaží zatáhnout do svých sraček řadu národů a států, a zadařilo se jim, nakonec se utopí ve svých vlastních sračkách tak jako tak.... a zhyne starý, podlý svět.... ale klídek, to už ty magore sprostej budeš prdět do hlíny. Tak vo co ti jde? Nalej si do lebky ještě jednoho panáka a zařaď zpátečku. Dík.

   Vymazat
 6. Americké tajné služby provádějící propagandu proti Rusku a Čině vědí, že hodně lidí tomu nebude věřit, ale oni mají spočítané, že přeci jenom někdo ano. Je to jako v supermárketu kde vám uvádějí zavádějící nízké ceny a u pokladny vám vyúčtují ceny vyšší. Oni mají přesně spočítané že 60% lidí nekontrolují vůbec účtenku kterou u pokladny dostanou, pak dalších 30% sice si účetenku vezme dá jí do kapsy a na podvod doma přijde, ale oni vědí, že už nebudou nic reklamovat, no a jenom zbylých 10% to skutečně zkontroluje a přijde reklamovat rozdíl a těm oni ještě, nejmíň 5% dokazují, že si za to zákazníci můžou sami protože cenovka platila pro zboží na vrchním regálu. No a těm zbylým 5% s omluvou vrátí peníze. No a tady máte výsledek, že tedy supermarkety krásně inkasují peníze a okrádají nás dnes a denně. No a americké tajné služby to mají taky tak spočítané. Oni vědí, že celá řada lidí té jejich propagandě nevěří, ale oni v tom budou pokračovat, až se to uchytí a v určitém momentu to třeba přeroste v nový Majdan, který dlouhodobě v Rusku připravují a je to celá řada opatření jako snížení cen ropy, vražda Němcova, sestřelení letu MH 17, události na Luhansku a Doněcku, operace v Sýrii a dokonce používají i takové nesmysly jako že za atentáty v Paříži může Putin, za migrační krizi ze Sýrie, která je produktem Islámského státu vyzbrojeného a podporovaného USA může, kdo jiný, než opět Putin. No a když už to neposlouží k ničemu tak aspoň k tomu, aby mezi lidmi kteří vědí, že to je americká propaganda, vyvolali strach říct co si o celé věci myslí, protože se obávají že budou označeni za komunisty, Putinovce, fašisty a to přesně tak jak se to děje u nás včetně posledního vyhlašování cen za hudbu tzv. Anděl" kde několik lidí cíleně vystoupilo na podium a kritizovalo Zemana a vzbudilo dojem, že celá umělecká fronta včetně žen a dětí nechce Zemana a vlastně všichni obyvatele nechtějí Zemana a vše je to řízené z velvyslanectví USA Šapirem.

  OdpovědětVymazat
 7. Kam ta hloupost západní společnosti až zašla? Kolega výše má pravdu, ono se to CIA kvůli těm 5% hlupáků, kteří tomu nakonec uvěří, vyplatí. Takového levné víno stačí této západní společnosti k tomu, aby sami sebe opili? Díky socialismu máme my přece jenom vyšší morální kredit a inteligenci a úroveň. Ale na druhé straně, tato metoda "rázové vlny" může být uplatněna jen do doby, dokud si USA mohou natisknout své dolary v neomezeném množství. Oni ty kvanta "investigativních" novinářů také něco stojí. Vzpomínáte si, kolik agentů StB se soudilo u nás a u soudu svůj spor nakonec vyhrálo, že bylo v seznamench StB nevědomky? Ustáli by tito tzv. investigativní novináři na výplatní pásce CIA alespoň jeden soud, ve kterém by vyhráli a dokázali, že například ten saudskoarabský Salman skutečně někde podepsal nějaký dokument, že mu tam mají zřídit účet v Panamě, a když nakonec ani to zřízení tohoto úču není trestané, tak o čem se vlastně bavíme? Ano, je to přesně ten styl CIA a jimi najmutých novinářů, udeřit do prázdna a pak rychle utéct, poněvadž pod palbou inteligence to neustojí. Až příliš mi to připomíná Kurviceho zprávu v podání „investigativní novinářky“ v angažmá CIA Slonkové. Dnes se tato „investigativní novinářka“ již zcela veřejně živí z grantů americké ambasády v Praze. Jen ten Paroubek stále nepochopil, že ho podrazila americká ambasáda v Praze, pro kterou pracoval Kurvice,Íčko, Slonkova i ten hlupák od KDU- Severa. Toto snadno a nezvratně dokazuje, že metoda v této Kurviceho zprávě proti Paroubkovi byla tatáž se zapojením CIA a její „investigativní novinářky“ Slonkové. Nadělat spousty rozruchu a rázovou vlnu, a když se ta rázová vlna vrací zpět, tak už být ukryt pod křídly CIA na americké ambasádě. Jen by mě zajímal charakter těch novinářů, kteří se této špinavé akce zúčastnili, asi něco jako Slonková, až už nenajde uplatnění u žádných novin, tak za prodělané zásluhy je bude živit americká ambasáda v dané zemi. Potrefení novináři, říkám 3 x fuj a plivu při tom na zem, když už vám nemohu plivnout do vašeho hnusného ksichtu.

  OdpovědětVymazat
 8. Jednoduchý test si můžeme provést sami: jakmile nějakou věc rozvíří ČT, jsem si jistá, že to je šmé na lidi. Tečka. Pavla

  OdpovědětVymazat