Reklama

.

.

středa 20. dubna 2016

Světová válka začala - Prolomte ticho

John Pilger
20.4.2016   Zvědavec

Filmoval jsem na Marshallových ostrovech, které leží severně od Austrálie, uprostřed Tichého oceánu. Kdykoliv říkám lidem, kde jsem byl, ptají se: „Kde to je?“ Když nabídnu vodítko odkazem na Bikiny, říkají: „Tím myslíte ty plavky?“ Jen pár lidí, zdá se, ví, že plavky bikiny byly pojmenovány na oslavu jaderných výbuchů, které zničily ostrov Bikiny. Na Marshallových ostrovech bylo Spojenými státy v letech 1948 až 1958 odpáleno šedesát šest jaderných zařízení – ekvivalent 1,6 hirošimských bomb každý den po dvanáct let.


Bikiny je dnes tichý, změněný a kontaminovaný. Palmy rostou v podivných mřížkovitých formacích. Nic se nehýbe. Nejsou tam žádní ptáci. Náhrobky na starém hřbitově svítí radiací. U mých bot naměřil Geigerův počítač hodnotu „nebezpečné“.

Když jsem stál na pláži, sledoval jsem smaragdově zelený Pacifik propadající se do obrovské černé díry. Byl to kráter zanechaný vodíkovou bombou, kterou nazvali „Bravo“. Výbuch otrávil lidi a jejich prostředí stovky mil daleko, možná navždy.

Na své zpáteční cestě jsem se zastavil na letišti v Honolulu a povšiml si tam amerického časopisu s názvem Women’s Health (Ženské zdraví). Na obálce byla smějící se žena v bikinách a titulek: „I Vy můžete mít tělo do bikin“. O několik dní dříve, na Marshallových ostrovech, jsem dělal rozhovor se ženou, která měla zcela jiné „bikinové tělo“; každý tam trpěl rakovinou štítné žlázy a dalšími život ohrožujícími typy rakovin.

Na rozdíl od smějící se ženy v časopisu byly všechny tamní ženy ožebračené: jsou to oběti a pokusní králíci hrabivé velmoci, která je dnes nebezpečnější, než kdy jindy.

Sděluji tuto zkušenost jako varování a abych přerušil odvádění pozornosti, které pohltilo tolik z nás. Zakladatel moderní propagandy, Edward Bernays, popsal tento fenomén jako „vědomou a inteligentní manipulaci se zvyky a názory“ demokratických společností. Nazval to „neviditelná vláda“.

Kolik lidí si je vědomo, že začala světová válka? V současnosti je to propagandistická válka, lži a odvádění pozornosti, ale to se může okamžitě změnit prvním chybným rozkazem, první raketou.

V r. 2009 prezident Obama stál před zbožně hledícím davem v centru Prahy, v srdci Evropy. Slíbil, že zbaví „svět jaderných zbraní“. Lidé jásali a někteří plakali. Z médií se linuly tuny otřepaných frází. Obama následně dostal Nobelovu cenu za mír.

To vše byl podvod. Lhal.

Obamova vláda vyrobila další jaderné zbraně, další jaderné hlavice, další systémy dopravy jaderných zbraní na cíl, postavila další jaderné továrny. Výdaje na jaderné hlavice samotné vzrostly za Obamy více, než za jakéhokoliv jiného amerického prezidenta. Náklady za třicet let činí více než 1 bilion dolarů.

Je plánována mini jaderná bomba. Je známa jako B61 Model 12. Nic podobného nikdy neexistovalo. Generál James Cartwright, bývalý zástupce náčelníka generálního štábu, řekl: „Zmenšování (činí použití této jaderné) zbraně myslitelnějším.

V posledních osmnácti měsících dochází na západních hranicích Ruska k největšímu navyšování počtu vojenských sil po druhé světové válce –  vedou to Spojené státy. Od doby, kdy Hitler napadl Sovětský svaz, nepředstavovaly žádné cizí jednotky tak zřejmou hrozbu pro Rusko.

Ukrajina – kdysi součást Sovětského svazu – se stala zábavním parkem CIA. Po zorganizování puče v Kyjevě Washington účinně ovládá režim, který je hned za ruskými dveřmi a je vůči Rusku nepřátelský: režim prolezlý nacisty, doslova. Přední postavy parlamentu na Ukrajině jsou politickými potomky nechvalně známých fašistů z OUN a UPA. Otevřeně oslavují Hitlera a volají po pronásledování a vyhnání rusky mluvící menšiny.

To se do zpráv na Západě dostane zřídka, nebo je to překrouceno, aby se potlačila pravda.

V Lotyšsku, Litvě a Estonsku – na prahu Ruska – americká armáda rozmísťuje bojové jednotky, tanky a těžké zbraně. Tato extrémní provokace druhé světové jaderné velmoci je na Západě přecházena tichem.

To, co činí vyhlídky na jadernou válku ještě většími, je souběžná kampaň proti Číně.

Sotva projde den, aby nebyla Čína líčena jako „hrozba“. Podle admirála Harryho Harrise, amerického velitele v Tichomoří, Čína „buduje v Jihočínském moři velký písečný val“.

Naráží na to, že Čína buduje runwaye na Spratlyho ostrovech, které jsou předmětem sporu s Filipínami – sporu, který neměl prioritu, dokud Washington nezatlačil a nepodplatil vládu v Manile a dokud Pentagon nezahájil propagandistickou kampaň s názvem „svoboda plavby“.

Co to znamená skutečně? Znamená to svobodu pro americké válečné lodě, hlídkující a ovládající pobřežní vody Číny. Zkuste si představit americkou reakci, kdyby čínské válečné lodě dělaly totéž u pobřeží Kalifornie.

Natočil jsem film s názvem „Válka, kterou nevidíte“ (The War You Don’t See), ve kterém jsou rozhovory s významnými americkými a britskými novináři: reportéry jako Dan Rather ze CBS, Rageh Omar z BBC, David Rose z Observer.


John Pilger, Válka, kterou nevidíte, na Vimeo (ZDE)


Všichni řekli, že kdyby novináři a hlasatelé udělali svoji práci a zpochybnili propagandu, že Saddam Hussein vlastní zbraně hromadného ničení; pokud by lži George W. Bushe a Tony Blaira nebyly novináři rozšířeny a uveřejněny, invaze do Iráku v r. 2003 by se možná nekonala a stovky tisíc mužů, žen a dětí by dnes žily.

Propaganda pokládající základy pro válku s Ruskem nebo Čínou se v principu nijak neliší. Dle mých znalostí žádný novinář v západních „oficiálních médiích“ – ekvivalent Dana Rathera, řekněme – se neptá, proč Čína buduje runwaye v Jihočínském moři.

Odpověď by měla být zářně jasná. Spojené státy obkličují Čínu sítí základen, balistickými raketami, bojovými uskupeními a jadernými bombardéry.

Tento smrtící oblouk sahá od Austrálie po ostrovy v Pacifiku, Mariany a Marshallovy ostrovy a Guam, po Filipíny, Thajsko, Okinawu, Koreu a přes Eurasii do Afghánistánu a Indie. Amerika pověsila Číně na krk oprátku. To ve zprávách není. Mlčení médií; válka vedená médii.

V r. 2015, ve velké tajnosti, USA a Austrálie uspořádaly největší námořní a letecké cvičení v moderní historii, známé jako Talismanová šavle. Jeho cílem bylo nazkoušet bitvu na moři a ve vzduchu, blokování námořních tras, jako Malacké úžiny a úžiny Lombok, čímž by byla Čína odstřižena od přístupu k ropě, plynu a dalším životně důležitým surovinám ze Středního východu a Afriky.

V cirkusu známém jako americká prezidentská kampaň je Donald Trump líčen jako šílenec, fašista. Je zcela jistě odporný; ale je také médii nenáviděnou postavou. To samo o sobě by mělo vzbudit naši skepsi.

Trumpovy názory na přistěhovalectví jsou groteskní, ale o nic grotesknější, než názory Davida Camerona. Není to Trump, kdo je Velkým deportovačem ze Spojených států, ale je jím nositel Nobelovy ceny za mír Barack Obama.

Podle jednoho podivuhodného liberálního komentátora Trump „vypouští temné síly násilí“ ve Spojených státech. Vypouští je?

To je země, kde haranti střílí své matky a policie vede vražednou válku proti černým Američanům. Je to země, která napadla a snažila se svrhnout více než 50 vlád, mnohé z nich demokracie, a bombardovala od Asie po Střední východ, způsobila smrt a vyhnání milionů lidí.

Žádná země se této historii systematického násilí nemůže rovnat. Většina válek Ameriky (téměř všechny proti bezbranným zemím) byla zahájena nikoliv republikánskými prezidenty, ale liberálními demokraty: Trumanem, Kennedym, Johnsonem, Carterem, Clintonem a Obamou.

V r. 1947 řada směrnic Rady národní bezpečnosti popsala hlavní cíl americké zahraniční politiky jako „podstatné předělání světa k obrazu Ameriky“. Ideologií byl mesiášský amerikanismus. Všichni jsme byli Američané. Jinak… Kacíři byli konvertováni, podrobeni, uplaceni, pomluveni nebo rozdrceni.

Donald Trump je toho symptomem, ale je to také nekonformista. Říká, že invaze do Iráku byla zločin; nechce jít do války s Ruskem a Čínou. Nebezpečím pro nás není Trump, ale Hillary Clintonová. Ta není nekonformní. Ztělesňuje nezlomnost a násilnost systému, jehož chvástavé „vyjímečnictví“ je totalitou s příležitostně liberální tváří.

Jak se blíží den prezidentských voleb, bude Clintonová oslavována jako první prezidentka, bez ohledu na její zločiny a lži – stejně jako byl veleben Barack Obama jako první černošský prezident a liberálové sežrali jeho nesmysl o „naději“. A žvásty pokračují.

Popsán sloupkařem Guardian Owenem Jonesem jako „zábavný, okouzlující, s klidem, který chybí prakticky všem ostatním politikům“, poslal Obama jednoho dne bezpilotní letouny na zmasakrování 150 lidí v Somálsku. Zabíjí lidi obvykle o útercích, podle New York Times, kdy dostává seznam kandidátů smrti seslané bezpilotními letouny. Tak klidné.

V prezidentské kampani v r. 2008 Hillary Clinton vyhrožovala, že „zcela vymaže“ Írán jadernými zbraněmi. Jako ministryně zahraničí za Obamy se účastnila svržení demokratické vlády Hondurasu. Její příspěvek ke zničení Libye v r. 2011 byl téměř radostný. Když byl libyjský vůdce Muammar Kaddáfí veřejně vykuchán – což byla vražda umožněná americkou logistikou – Clinton měla z jeho smrti škodolibou radost: „Přišli jsme, viděli jsme, zemřel.“

Jedním z nejbližších spojenců Clinton je Madeleine Albright, bývalá ministryně zahraničí, která napadla mladou ženu za to, že nepodporuje „Hillary“. Je to tatáž Madeleine Albright, která nechvalně oslavovala v televizi smrt půl milionu iráckých dětí jako „něco, co za to stálo“.

K největším podporovatelům Clintonové patří izraelská lobby a zbrojařské firmy, které rozdmychávají násilí na Středním východě. Ona a její muž dostali od Wall Street majlant. A přesto se má stát kandidátkou, aby vyhodila zlého Trumpa, oficiálního démona. K jejím stoupencům patří i přední feministky: jako Gloria Steinmanová v USA a Anner Summersová v Austrálii.

O generaci dříve kult známý jako „politika identity“ zabránil mnoha inteligentním liberálně smýšlejícím lidem zkoumat příčiny a jedince, které podporovali – jako falešníky Obamu a Clinton; jako podvodné pokrokové hnutí Syriza v Řecku, které podvedlo lidi této země a spojilo se s nepřáteli.

Sebestřednost, jakési „jáství“, se stalo novým duchem doby v privilegovaných západních společnostech a signalizovalo zánik velkých kolektivních protiválečných hnutí, hnutí proti sociální nespravedlnosti, nerovnosti, rasismu a sexismu.

Dnes možná velký spánek skončil. Mladí jsou opět neklidní. Postupně. Tisíce v Británii, které podporovaly Jeremy Corbyna coby labouristického vůdce, jsou součástí tohoto probuzení – stejně jako ti, kteří se shromáždili na podporu senátora Bernie Sanderse.

V Británii minulý týden nejbližší spojenec Jeremy Corbyna, jeho stínový ministr financí John McDonnell, zavázal labouristickou vládu vyplatit dluhy pirátských bank, prakticky pokračovat v tak zvaných úsporných opatřeních.

V USA Bernie Sanders slíbil podpořit Clintonovou, bude-li nominována. I on hlasoval pro používání násilí ze strany Ameriky vůči zemím, když si myslí, že je to „správné“. Říká, že Obama odvedl „skvělou práci“.

V Austrálii existuje jakási umrlčí politika, ve které se v médiích hrají nudné parlamentní hrátky, zatímco uprchlíci a domorodci jsou pronásledováni a nerovnost roste, spolu s nebezpečím války. Vláda Malcolma Turnbulla právě oznámila tak zvaný obranný rozpočet ve výši 195 miliard dolarů, který tlačí k válce. Nebyla žádná debata. Ticho po pěšině.

Co se stalo s velkou tradicí přímé lidové akce, neberoucí ohledy na strany? Kde jsou odvaha, představivost a oddanost nutné k započetí dlouhé cesty k lepšímu, spravedlivějšímu a mírovému světu? Kde jsou disidenti v umění, na divadle, v literatuře?

Kde jsou ti, kteří prolomí ticho? Nebo čekáme, až bude odpálena první jaderná raketa?


A World War Has Begun. Break the Silence vyšel 17. března 2016 na ICH. Překlad Zvědavec.

59 komentářů :

 1. Jsou to iluzionisté.Dají nám na talíř ifouny, seriály, hudbu, přežvýkávají bulvár, staví nás proti sobě, fragmentují nás. A daří se jim to. Druhou rukou nám vykrádají obsah našich kapes, mnohé mohou vydírat, protože je přece IN dávat kdekoliv na nástěnku své intimnosti, pocity fotky...A tak to bude pro velmi velký počet obyvatel bolestné procitnutí. A my, kteří vnímáme varovné signály? Úplně stejné. Je to jako by vám na nohu šlápla v podpatku dáma nechtěně, nebo záměrně...bolet to bude stejně.Dějiny mají svou dynamiku a události, které se dějí musí mít logické následné kroky. Je to, jako bychom chtěli hned zítra vstát, a probudit se třeba do 20 srpna 1968.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No lidé jako vy mají problém hlavně sami ze sebou. Oproti 80% chudých obyvatel planety z nichž mnozí nemají ani přístup k pitné vodě, vy nemáte vůbec žádné reálné starosti. Můžete si dosyta užívat všech vymožeností našeho světa, materiálního dostatku, svobody, nikdo vás v ničem neomezuje...

   Teoreticky byste tedy měli být absolutně šťastní. Přesto se paradoxně trápíte, neustále jen nadáváte, stěžujete si, pičujete, plánujete různé revoluce na svržení tohoto našeho systému, chtěli byste zavádět systémy živořících zemí jako je Kuba.
   Jste prostě duševně vyšinutí, nenormální. Uvědomte si ve vašem vlastním zájmu toto vaše vlastní postižení a neobviňujte z něj svět.

   Vymazat
  2. Pro 16.16 : Byl jste někdy na Kubě ? Nejspíš ne , tak o nich nepište ! Tam jsou lidé šťastnější než my ! Spousta krámů , které nám reklama denně vnucuje štěstí nedělá !!

   Vymazat
  3. 16:26

   Ano, na Kubě jsou tak strašně moc šťastní, že jich celý milion z 10 milionové Kuby neváhalo riskovat své životy a v neckách se vydat na 200 kilometrovou plavbu přes rozbouřené moře na Floridu. Přesně jako ti Somálci z Afriky do Itálie. Tisíce jich přitom zoufalém pokusu zahynulo. Už to nehulte.
   Vy jako turista s naditou šrajtoflí a zpáteční letenkou vyvalený na hotelové pláži ve někde ve Varaderu nemáte žádné právo posuzovat štěstí tamních lidí. Sám byste se tam bez peněz a bez zpáteční letenky posral.

   A víte co? Tady tato společnost vám dává naprostou svobodu žít jakýmkoli životem chcete. Můžete i tady žít životem prostého Kubánce. Někde v rozpadajícím se holodomku bez topení, bez vybavení, bez auta, ani tu spoustu krámků vás nikdo nenutí navštěvovat.

   Jenomže to vám nestačí. Vy byste totiž rád tento svůj "ráj" vnutil všem, včetně té drtivé většiny která o něj za mák nestojí. To proto aby měli všichni stejné houno jako vy a vy jste se tak necítil trapně jako se cítíte teď a nemusel se sžírat závistí.

   Vymazat
  4. Pro 16.16. Velká část těch 80 % chudých by vůbec chudých nemusela být, kdyby nebyli líní. A co se vody týče. I toto mohlo být dávno vyřešeno při dnešních možnostech infrastruktury. Např. dodávka potrubím, velkých nádobách. Jistě nebylo by té vody tolik jako tam kde, je zdroj, ale i my jsme si vyřešili dodávku životně důležitých surovin, které zase chybí nám.

   Vymazat
  5. 17:13

   To je sice hezký teoretizování co píšeš. Ale když máš tu smůlu že se v těch zemích narodíš tak jsi prostě v prdeli. A musíš řešit každý den SKUTEČNÉ starosti, sehnat vodu a něco na jídlo.

   Vymazat
  6. 16:16- bydlet na Kubě, taky nemám topení.
   To máš jako sáňky v létě.
   PS: neplatí pro SA

   Vymazat
  7. Ty 16:26 zločinejckej dobytku! Co ty tu žvástáš za sračky? Víš ty hovado vůbec, jak se USA komprdoři chovali na Kubě po vnucení Plattova ústavního dodatku, co? Jak s chovali ti Machadové, Batistové a další poskočové obřezaný mafie z Jůesesj!? Proč se lid tam vydal cestou jakous e vydal? A KDO a proč od tamtud utek? Víš něco o blokádě, ty hovado? Víš co to je žít pod takovu blokádou, co? Kryple jeden mrzutej! Já ti dám takový "závidění" že ti ta pitomá makovice upadne! Debile! Ty sám bys měl závidět, těm co maj IQ vyšší než číslo bot! To není tvůj případ a tak z toho nemáš rozum a i proto jsi tak spokojenej, degeneráte!

   Vymazat
  8. Sorry, měl jsem na mysli 16:59!! Ten degenerát konzumistickej, spacifikovanej, možná i buzerant přihřátej, co tam kvičí že jako chce "něco mít" aby mu to jiný záviděli a že prej na Kubě to nemaj a podobný krávoviny:)

   Vymazat
  9. Rossolini...

   Máš dobré frustrátské výlevy :-D
   Tak něk si představuju mozkové pochody toho psychopatického frustráta ze Žďáru který se šel pomstít světu s bouchačkou do hospody. Nebo toho druhého psychopata co vyhodil barák z lidma ve Frenštátu.
   Co plánuješ ty, psychopate?

   Vymazat
  10. 20:28- náš "milý" Trolle, toho psychopata dovedl k činu váš systém, dávající svobodu jen Vám a vám podobným. Takže my "frustrovaní" hodláme odstranit vás psychopaty demokratickou cestou. K urychlení, dle návodu USA, lze využít osvědčenou cestu 89, v horším případě, též "made in USA", Ukrajinskou cestu. Vzkaz Vaším prostřednictvím, Rossolini jste fakt dobrej.

   Vymazat
  11. Anonymní20. dubna 2016 16:16

   HLUPÁKU, ty říkáš dnešnímu satanistickému světu pohoda ? Copak nevidíš jakým jsi OTROKEM VŠEHO, NAPROSTO VŠEHO ??? Raději budu denně chodit km pro vodu, žít v klidu s tím nejnutnějším co k životu potřebuji (střecha nad hlavou, postel, stůl a něco málo k snědku) než žít v tomto světě psychopatů.
   "NIKDO NENÍ VĚTŠÍM OTROKEM NEŽ TI, KTEŘÍ VĚŘÍ ŽE JSOU SVOBODNÍ" Goethe

   Vymazat
  12. Povolný,

   vy jste opravdové prase bez jakékoli morálky. Vy se neštítíte k obhajobě vašich zvrácených ideálů opravdu ničeho.

   Takže psychopaty ze Žďáru a z Frenštátu dovedl k jejich prasečím činům systém. Potom tedy Breivika k postřílení 100 spoluobčanů dovedl taky systém, islamisty co vysříleli 150 lidí v Paříži a už nevím kolik desítek v Bruselu jakbysmet.
   Už zbývá jen napsat, že hitlerovské Německo vedl k rozpoutání WW2 také systém a máme vymalováno.
   Nikdo za nic neodpovídá a sám za sebe nejméně.

   Tak Povolný, odstraňujte. A přidejte ať to stihnete. Zatím se vám věru moc nevede. Moc času už vám nezbývá a hodiny vám neúprosně odsýpají...

   Vymazat
  13. 23:10

   Ty se běž rovnou oběsit, ty otroku.
   Smrdíš, šíříš mezi lidmi blbou náladu jak mor. Zabíráš tady místo lidem kteří život opravdu milují a váží si toho štěstí že žijí v této bohaté, svobodné společnosti.

   Vymazat
  14. 23:22- naopak, kdybyste k vaší honbě za mamonem přidali trochu morálky, nebyli by frustráti. Ale začínáte pomalu chápat, ty příklady, co jste uvedl jsou dobré, tak pokračujte, i Vám tiká čas!

   Vymazat
  15. Povolný

   lidé jako vy budou frustráty vždycky, dokud bude existovat jediný člověk který bude vlastnit víc jak vy.

   S morálkou to nemá vůbec co dělat. To je jen vaše zástěrka k tomu aby vaše bohapustá závist která vás definuje vypadala vznešeněji.

   Mě žádný čas netiká, Povolný. Nemějte péči, já jsem zcela v klidu. Těch vašich pár procent rudohnědé sebranky se v nejbližších desetiletích k moci nedostane. A vy to moc dobře tušíte jen si to nechcete přiznat, protože byste ztratil naději a důvod k dalšímu životu.

   Vymazat
  16. 0:15- jak to říkal Kozina, Lomikarovi? "Do roka a do dne, hin sa hukáže"?

   Vymazat
  17. Povolný,

   povstání Chodů proti vrchnosti bylo potlačeno, Jan Sladký Kozina oběšen.
   Toto jsou fakta, úmrtí Lomikara na základě proroctví Koziny je pak už jen Jiráskova románová fantasie.
   To se vám Povolný tedy moc nepovedlo.

   Jo a Povolný, abych byl tedy v obraze a ponořil se do tajů vaší mysli, co se bude dít až vyhrajete tu vaši vysněnou revoluci? Jak si to potom konkrétně představujete, jak to bude tady a ve světě reálně vypadat? Kdo a jak bude vládnout, jaké bude uspořádání?

   Já jen jestli o tom máte vůbec nějakou představu :-D

   Vymazat
  18. 0:48- protože nechápete spor Chodů s vrchností nepochopíte ani demokracii, kde mají práva různé skupiny obyvatel bez nutností být zastoupen právníkem, jen prostou existencí morálky(nepsaných zákonů). I v tom blbém socializmu byl lépe užívám soudy pojem "bylo by to proti dobrým mravům". Jeden příklad. Proti dobrým mravům jednají "nebankovní" bankstři nebo "půjčující ať z blbosti či určité bezradnosti ve finanční tísni? Z detailů se skládá i demokracie! Společnost, která nebrání aktivně slabší členy, děti, staré, chudé, nemůže mít u mne respekt.

   Vymazat
  19. Pitevna tě čeká Chujmere debiloviči,zmrde potrata Lahváče I !!!!!!!!NADÁVAT UMÍŠ,ALE V PALICI NEMÁŠ ANI HOVNO Z CESTY,KRETÉNE Z TŘETIHORNÍ ŽUMPY!!!!!!!

   Vymazat
 2. Ti mnozí nemají už o co přijít, my ještě ano. A jako, že nemáme reálné starosti? Ty jsi ale ko.ot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cestuj někdy trochu po světě ty nesoudný troubo ať víš co jsou to reálné starosti a nuzný život po všech směrech. Začni třeba celou Afrikou, můžeš pokračovat přes Blízký východ do Indie atd.

   Vymazat
  2. Myslíš, že necestuji, troubo? A že nevím jaká, a kde je po světě chudoba? Ale já nejsem spasitel celé zeměkoule a ani nechci řešit, zda-li se do problémů dostali ti lidé svojí geografickou polohou, svojí leností, kulturou, náboženstvím, nebo jim k tomu dopomohli chronicky známí kolonizátoři a šiřiči demokracie. Jestli ty zrovna nemáš teď starosti, že se ten svět, který si popsal, nastěhuje i k nám, tak se nezlob, ale jsi fakt vocas. A doporučuji ti cestovat do destinací jako já, např. Seycheles, Madagaskar, Kuba, Bali ap. Možná uvidíš o malinko materiálně chudší lidé, ale zato jak jsou neskonale šťastní, pohodoví a usměvaví. A jestli nemáš starosti, tak si upeč ten svůj bůček a zapij pivem a dál čum na bednu, ale tady nám nemusíš plácat ty své chytrosti. Minimálně důchodci, svobodné matky a invalidi by ti mohli totiž vyprávět své.

   Vymazat
  3. 17:03

   Buď neumíš dobře česky nebo nevím. Já nikde nepíši aby jsi řešil chudobu ve světě a svět spasil. Já píši aby jsi si uvědomil, že žádné starosti nemáš a ve skutečnosti se máš jak prase v žitě.
   Je tu snad válka? Řádí tu epidemie? Nemáš co jíst a pít? Máš všechno a ještě mnohem víc.
   Já starosti samozřejmě nějaké mám jako každý, ale dobře si uvědomuji, že v globále jsou to PRKOTINY.

   "A doporučuji ti cestovat do destinací jako já, např. Seycheles, Madagaskar, Kuba, Bali ap. Možná uvidíš o malinko materiálně chudší lidé, ale zato jak jsou neskonale šťastní, pohodoví a usměvaví."

   A co, kdo nebo jak ti brání usmívat se jako obyvatelé těch zemí? Potřebuješ k tomu nutně aby všichni kolem tebe měli holé prdele? Chceš tady zavádět jejich súpolečenský stém a vládu? Chceš ČR přenést do topů a udělat z nás exotickou turistickou destinaci žijící z cestovního ruchu? Chceš se živit vytíráním hotelových hajzlů bohatým zápaďákům? Chceš obdělávat rýžové políčko? Co vlastně chceš???

   "Minimálně důchodci, svobodné matky a invalidi by ti mohli totiž vyprávět své."

   Toto ti řeknou v jakkoli bohaté zemi. I ve Švýcarsku. To není žádný argument

   Vymazat
  4. 17:22 Hezky popsaná životní filosofie hovnivála, který je spokojen se svou kuličkou trusu a nic jiného ho nezajímá.

   Vymazat
  5. To jsou všecko materiální věci!! Ale co ta duchovní bída a Lež, ve kterých jsem jako národy nuceni živořit? Kde je svoboda vzít do rukou spravedlnost a v takto spravedlivém hněvu moci zúčtovat se všemi zrádci a degenerátskými přískoči a posluhovači našich nepřátel - nepřátel samotné Pravdy?!??

   Vymazat
  6. 17:59

   Ano jsem spokojen.
   Pokud ty spokojenost považuješ za vadu, úchylku, špatný stav, tak jsi psychopat a měl by jsi se ve vlastním zájmu léčit. Jinak budeš do smrti jen kňučet v bolestech. A dobře ti tak.
   Kdo chce kam... Jaký si to uděláš... atd.

   Vymazat
  7. Podle tebe všichni vynálezci, novátoři a objevitelé - tedy lidé nespokojení, hledající - jsou psychopati? Taková 'uvaha' mohla vypadnout jen z opravdového trouby!

   Vymazat
 3. A co rusko nešoupnem ho tam,hurá od tématu a budem se hádat o to de nebo ne.

  OdpovědětVymazat
 4. Nenadávejme si tady.To, že mám auto, dům, denně pitnou vodu neznamená, že se toho okamžitě vzdám ve prospěch nějakého přivandrovalce z Albánie.O nás to tady není. Ano Miliarda a možná více lidí neví co je WC, nemá přístup k nezávadné vodě.Tato skutečnost se ví.Jestli chcete na někoho ukazovat ta na ty pokrytce, kteří podněcují k nenávisti například k Číně, ale zároveň v honbě za co největším osobním ziskem právě tam přesunuli výrobu. ukažte prstem na ty, jež vlastní banky, nadnárodní koncerny, ukažte na ty, kteří vlastní farmakologické firmy- ty člověka neuzdravují, byznys je byznys, zbrojaři, drogy- kdyby se nevydávalo tolik na zbrojení, lidstvo by táhlo za jeden provaz a kdo ví, možná už bychom byli schopni existovat i na jiných planetách...Ale my máme jaksi zakodované válčení a mamonářství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím že se v tom ztrácíte.
   1) O tom že byste se měl něčeho vzdávat nebyla řeč
   2) Nenávist k Číně neexituje (podobně nenávist k Rusku atd). To je nesmysl. Existuje kritika k Čínské věrchušce a její nedodržování lidských práv. To s "nenávistí k Číně" má pramálo společného.
   3) Ti co nejvíce kritizují Čínu určitě nejsou byznysmeni s ní obchodující, přesouvající tam výrobu atd. Byznysmenům jsou nějaká lidská práva v Číně u zadku.
   4) Doufám, že až onemocníte tak hrdě odmítnete léky které údajně neléčí.
   5) Kdyby byly v řiti ryby.... Zrušte lidstvo a bude po problémech

   Vymazat
  2. Neztrácím.
   1- Takto jsem to prostě pochopil a proto takto i reagoval.
   2-Nemáte pravdu. Nechcete to vidět.
   3- Byznysmeni mají své pí ár, mají na vše lidi, a tady máte jistě pravdu, kterou poupravím, byznysmeni mají běžnou populaci kdekoliv za odpad, luzu.
   4- Opět nechcete porozumět tomu, co jsem chtěl říci. Vezmete si lék, který vám sice uleví, ale další příznaky přidá.
   5-Tak tímto argumentem jste se odpravil, jste když ne placený trol, tak člověk, který se není schopen (ochoten) vědomě posunout na vyšší level.

   My dva se očividně neshodnem, a tímto aspoň pokus o věcnou diskuzi s Vámi končím.Na závěr alespoň oceňuji z Vaší strany elementární slušnost.

   Vymazat
  3. Pozor, klíčová otázka, kdo má odpovědnost za to, že do klíčových pozic řízení společnosti se dostávají hajzlové?
   Je to tím, že lidská společnost už je celé věky napadena nadnárodní mafií, která řídí především bez strukturálně (blbne lidem hlavya pak není těžké dosadit toho správného hajzla - užitečného idiota). Dobrat se pravdy trvá docela dlouho, ale čím dříve si to každý zjistí, tím dříve jejich moc pomine.

   Vymazat
 5. 16:16 atd. - Placený provokatér. Nereagujte, potom za své příspěvky dostane nejméně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:40

   Jsi duševní chudák neschopný argumentovat, který podle sebe soudíš oponenty (údajná odměna za příspěvky) a ještě si dovoluješ poučovat ostatní jak se mají chovat, na koho reagovat a nereeagovat...

   Vymazat
  2. 18:04 Si ňáký ublížený, ne? Kterýpak ruský voják ti šlápl na bebínko? A nebo závidíš, že se nemáš tak dobře jako v tom rozvinutém USA imperialismu a hledáš viníky tvého strádání? Přihlas se jako "hlas Ameriky" a budou ti platit.

   Vymazat
 6. A kdyby někdo povídal, že je někdo kozomrd a že tu válku nevyhrajem...
  Tak si to nech prosebe a radši si hlídej kozu !

  At ti jí někdo nepřeřízne.

  OdpovědětVymazat
 7. Članek jak břitva! Co téma a popisovaná událost to naprosto otřesná pravda! Neuvěřitelné je, že čím méně to zdejší část vehementních popíračů četla, tím svazáčtěji komentují. Zdokumentovaná pravda v článku a filmu by totiž v dnešní době měly mrazit každého včetně těch zdejších pštrosů, ale vytánout hlavu z písku vyžaduje nejen rozum, ale i odvahu. Bohužel tam kde jde o stříbrné a ego + jiné osobní nedostatky, tam je článek i film čítankovou ukázkou házení perel mnohdy i skutečnejm sviním.
  John Pilger je naprostá jednička v novinařině a dokazuje to i další z jeho filmu jako War on democracy. http://warfare.blog.cz/1108/boj-o-demokracii-the-war-on-democracy

  OdpovědětVymazat
 8. to Rusáci destabilizují svět Rusáci uvedli kubu do chudoby a úpadku proto že chtěli mít na kube základnu aby mohli zničit jediný kontinent s pravou demokracií světa a to USA.Díki USA je ve světě mír a neohrožují nás Ruskomongoloidný barbaři a děkujte Američanům že žijete protože nás osvobodili Československo 1945 a Rusáci to viužili až Kim ích Regan s Bushem nevyhnali s Prahy do zemlanok kam patří, málo jste se učili dejepys soudruzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To trollové sviní každou diskuzi, že za všechno může Rusko, možná i za to, že máš zácpu a ráno jsi se nevyprázdnil. Vezmi život do svých rukou ať se nemusíš živit psaním takových nesmyslů.

   Vymazat
 9. http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-putinovske-rusko-je-realnou-hrozbou-fgy-/p_zahranici.aspx?c=A141113_215357_p_zahranici_wag

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Směšné. Ze dne 15.11.2014 a dnes již každý ví, že žádná invaze Ruska na Ukrajinu nebyla.

   Vymazat
  2. 21:04 každý ví ?? Ale ale, je to trochu naopak - skoro každý stát na světě odsoudil Rusko za anexi Krymu, nebo snad máš informaci, že by nějaký stát to odsouhlasil ?¨
   A ty jsi snad neviděl neoznačené ruské vojáky v televizních záběrech z Krymu ? A ty jsi neslyšel Putina jak to nejprve popíral a potom se přiznal, že tam poslal vojáky ? Do cizí země ?? To je jakože OK ? ?

   Vymazat
 10. Praha nikdy nebude už Ruskem napadena jako v květnu v roce 1945 av srpnu 1968 protože nás chrání náš velcí spojenec a bratr spojené státy americké.Shrdostí jsem se díval v čt 1 před rokem když se přesouvala dragúnska jízda slávy americké armády a vzpomínky jsou pěkné: - )))))http://zpravy.idnes.cz/americanum-z-konvoje-zazpivaji-v-praze-suchy-pilarova-i-koller-pv5-/domaci.aspx?c=A150326_125613_domaci_kop

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neprojdou!!!

   Váš přítel Ruska, Vyvadil :-D

   Vymazat
  2. Spletl jste si diskuzi, protože zde se Rusko neřeší.

   Vymazat
  3. Kdyby ROA neosvobodily Prahu 5. 5. 45, tak už žádná nebyla a museli by jí tobě podobný hovada znovu stavět jako Varšavu Poláci. No a kdyby v 68 nepřijeli včas nás osvobodit stateční polští, maďarští, bylharští a sovětší - včetně ukrajinských a běloruských vojáci, tak by tvý chazaroidní páni v 89 už neměli co rozkrást, páč už by to tu bylo jejich fotry 23 let rozkradený ....

   Vymazat
  4. 9:16 a ještě nezapomeň , že ti všichni ostatní za nějakou dobu odjeli zpět ale ti úžasní Sov+ěti tady smradili dalších 20 let.

   Vymazat
  5. USA-mani votravujou v Jižní Koreji už od roku 1945, kdy jim pan Stalin neprozřetelně povolil se vylodit s loutkou Lysinmanem na palubě!

   Vymazat
 11. Zde máte pravdu o putinovské Rusko aktivně --------------.... http://www.novinky.cz/komentare/368855-ocima-sasi-mitrofanova-hrmotny-jarmark-niciva- ticha-voda.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teploměry na webech k těmto otázkám to nepotvrzují. je to vycucané z prstu.

   Vymazat
  2. Je jen jedna pravda:Mitrofanov je ultra kokot a ty taky,ussácký hovínko!

   Vymazat
 12. těmto číslům neuvěříte že jo komunisté ------------.....Ipsos uvádí, že většina české populace vnímá Rusko jako hrozbu. 68 % Čechů se obává aktivit ruských tajných služeb, strach z nich nemá pouze 23 % lidí. 61 % respondentů se obává vojenského útoku Ruska na naše spojence v Pobaltí. 57 % obyvatel se domnívá, že spolehlivou obranou je naše členství v NATO, a 62 % obyvatel se domnívá, že bychom měli naše vztahy se spojenci v NATO dále posilovat.

  Více než polovina lidí zastává názor, že bychom neměli nijak podporovat ruské postoje na mezinárodní scéně. Ještě více lidí (63 %) nepodporuje postoje prezidenta Miloše Zemana vůči Rusku. Tolik Ipsos. Hodně kolonek – výsledky jednoznačné. I proto se tento průzkum tak snadno dostal do povědomí společností, které téma Rusko cítí jako nejpalčivější, ale i k těm, kteří jsou aktivními či pasivními původci těchto obav.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano tomu neuvěříme, protože je to nepravdivé. Můj odhad je že, 99% občanů se obává neregulérní armády USA (ISIL) schované mezi uprchlíky a nevzdělaných uprchlíků vůbec.

   Vymazat
  2. 20:31-začínáte být nedůsledný, k Vašim % neuvádíte už ani profláklé zdroje, už jsou čísla jen Vaše přání?

   Vymazat
  3. A tuhle složku ti dodalů Blekota nebo Kraďousek??????

   Vymazat
 13. chcete ještě další argumenty? Je třeba bránit naši integritu a Europsku unii s pomocí NATO před Ruskou rozpínavosti do poslední kapky krve, za unii za spojence za NATO.Víte což je naše zlato? To že jsme v NATO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesně co nesmíme, cedit krev za cizí zájmy. To by se někomu náramně líbilo a hodilo.

   Vymazat
  2. A to ti nakukal ten zrzavej potrat,naštěstí zdechlej?!!!!!!!!

   Vymazat