Reklama

.

.

pondělí 18. dubna 2016

Tak teď už toho „kozomrda“ Erdoganovi nikdy nikdo „neodpárá“

Martin Kunštek
18. 4. 2016
Německý televizní komik Jan Böhmermann uprchl před politicky motivovaným trestním stíháním do RUSKA. V SRN proti němu bylo zahájeno trestní řízení kvůli hanlivé básni o tureckém prezidentu Erdoganovi. „Vyděrač od Bosporu“ si dupl na spolkovou vládu a cestou diplomatické nóty oficiálně požádal o trestní stíhání komika. Kancléřka Merkelová se „předposrala“ a připustila jeho stíhání. S konkrétním návrhem přišel ministr spravedlnosti Heiko Maas. Na satirika nechal vytáhnout obstarožní § 103 Trestního zákoníku z roku 1947 o hanobení představitele cizího státu.


Tento trestní paragraf je v SRN dodnes účinný, i když nikdy nebyl proti nikomu použit. Je v platnosti i přesto, že zřejmě odporuje článku 5 Základního zákona (Ústavy), která garantuje svobodu projevu a svobodu umělecké tvorby. Nikdo jej ani po téměř sedmdesáti letech nezrušil. Možná proto, že nikdy nebyl předložen Spolkovému ústavnímu soudu v Karlsruhe, jelikož doposud podle něj nikdo nebyl stíhán.

Tak daleko to spolková kancléřka Merkelová dopracovala. V podstatě klesla na úroveň Waltera Ulbrichta - bývalého východoněmeckého generálního tajemníka SED a předsedy státní rady NDR – který chtěl vyměnit lid, jenž s ním nebyl spokojen. Skoro se mu to povedlo. Východoněmecký lid se pod jeho vládou během první pětiletky významně změnil. Téměř milion občanů NDR emigrovalo do SRN. Podobné výkony předvádí i Merkela. Sjednocený německý lid „obohatil“ více než milion ilegálních imigrantů, které do země pozvala. A lid s tím rovněž není spokojen. A je dost dobře možné, že causa Bömerman nakonec bude Merkelovou stát kancléřské křeslo.

Když jsem byl malý - to se ještě náš stát jmenoval Československá socialistická republika - tak se před politickým pronásledováním utíkalo z „Východu“ na „Západ“. Dnes je tomu naopak. Böhmermann není první, kdo vyhledal azyl v Rusku. Před ním již tímto směrem zamířil bývalý systémový analytik NSA Edward Snowden, který světu vyzradil rozsah šmírování, který tato americká zpravodajská agentura po světě provádí. „Práskl“ mimo jiné i letité odposlechy telefonu a e-mailu Angely Merkelové. Ještě před ním zamířil do Ruska i francouzský herec Gérard Depardieu.

Když jsem byl malý, tak jsme museli znát jména čelných státníků nejdůležitějších světových zemí. Všichni jsme museli vědět, kdo byl Brežněv, Reagan, Kohl, Jaruzelski nebo Mitterand. Zkoušeli nás z toho ve škole v předmětu, který se nazýval občanská nauka. Pravda, Turecko tehdy k těm nejdůležitějším zemím nepatřilo. Takže jsme nemuseli vědět, kdo je tam prezidentem. Stačilo, když jsme jej v zeměpise uměli ukázat na mapě.

Úroveň školství za posledních 25 let poněkud upadla. Většina dětí dnes na mapě Turecko najít neumí. Donedávna vůbec ani netušila, že je nějaký Erdogan. Natož kdo to je. Zkuste se však svých ratolestí zeptat dnes – co je zač ten Erdogan. Ale nefackujte je pak za sprosté výrazivo v odpovědi.

Nezaškodí si připomenout, jak vlastně celá causa začala. Na počátku bylo uzavírání opozičních novin a televizí v Turecku. V německé regionální televizi Extra 3 z Hamburku se do Erdogana pustili satirickým videoklipem, v němž byly obrázky z dnešního Turecka (bití demonstrantů, masakry Kurdů a vyděračské jednání Erdogan – Merekelová a Erdogan – Juncker) provázeny v rapu zpívaný textem:

„Žije si na vysoké noze, boss z Bosporu.
U tisku oceňuje správnost názoru.
Novinář něco napíše, když Erdogan nedává pozor, a ráno už sedí ve vězení.
Reakce na sebe nenechá dlouho čekat, přijde pláč ze slzného plynu a vodních děl.
Podívejte, drží to pevně v ruce. (Ve videoklipu si Erdogan podává ruku s Merkelovou)
Podívejte, co neudělá pro velkou Osmanskou říši. (V klipu turečtí policisté bijí demonstranty)
Žádná práva pro ženy, když si moc vyskakují, tak je ztlučeme.
Volební právo je jenom nějaké právo.
Soužití s Kurdy je na nic, tak je vybombardujeme,
hlavně, aby se nezkřivil ani vlas našim bratrům ve víře.
Dej mu peníze, postaví za ně uprchlíkům plátěné stany. (Záběr na Erdogana s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem).“.


Erdogan si v reakci na to pozval „na koberec“ německého velvyslance v Ankaře. Erdogan se nechal slyšet, že je nepřípustné, aby se v německé televizi takhle hanlivě řešilo potlačování občanských práv v Turecku. A tehdy se Merkelová (nikoli poprvé) pos..la. Následovaly instruktáže zástupcům mediálních rad. O tom, že není v zájmu Německa dráždit Turky a ohrozit tím dohodu o „výměně“ migrantů.

Jenže ony ty „tiché výhružky“ nezůstaly bez odezvy. Hozenou rukavici zvedl v celostátní televizi ZDF právě satirik Jan Böhmermann. V pořadu Neo Magazin Royale se v poslední březnový den do Erdogana pustil naplno. Předvedl rozdíl mezi demokratickou právní kulturou a autoritářským režimem. Aspoň si myslel, že je takový rozdíl mezi Německem a Tureckem, když pronášel tato slova:

Böhmermann: „Extra 3 tento týden skoro vyvolala třetí světovou válku – za to jim tleskám! Ano! Skvěle… Možná, mílí Turci, bychom vám měli něco krátce vysvětlit: Kolegové z Extra 3 popsali to, co tam u vás v politice děláte z humoristického hlediska. Pane Erdogane, my v Německu a vůbec v Evropě máme zaručenou svobodu umění, svobodu tisku a svobodu názorů.“

Moderátor Kabelka:Článek 5.“

Böhmermann: „Paragraf 5 naší skvělé ústavy říká: To se tady může! Vy nemůžete jen tak říct, že vláda má zakázat satiru nebo že to musí být vymazáno z internetu. V Německu je něco takového povoleno. A já si myslím, že je skvělý, jak se tento týden zvedla občanská společnost… Je suis Extra 3.“

Kabelka: „Výborně.“

Böhmermann:Pane Erdogane, jsou případy jednání, které ani v Německu, ani ve střední Evropě není povolené. Tedy: Existuje tu svoboda umění – satira, umění, zábava – to je povoleno. A pak ještě existuje, jak se tomu říká?“
Kabelka: „Difamace.“
Böhmermann: „Difamace, to je právnický výraz. Tedy: Co je difamace?“

Kabelka: „Difamace je, když argumentuješ podpásově. Když jen nadáváš lidem a vytahuješ na ně soukromé věci, čímž je ponižuješ.“
Böhmermann:Ponižování. A to není povoleno ani v Německu.”
Kabelka: „Ano, to je difamace.“
Böhmermann: „Rozuměl jste tomu, pane Erdogane?“

Kabelka: “A to je trestné.”

Böhmermann: “To je trestné? A v tom případě se dají věci i mazat. Ale až potom, ne předtím.”
Kabelka: “Až potom.”

Böhmermann: “Možná to nejlépe vysvětlíme pomocí praktického příkladu. Mám tu takovou básničku, jmenuje se „Difamace“. Tady ukážeme básničku, která se nesmí. Kdyby se to řeklo veřejně, tak by to bylo v Německu zakázáno.”

Poté recitoval tuto báseň:

Je hloupý jako pytel a zbabělý je, Erdogan prezident.
Jeho koule strašně smrdí kebabem,
i prasečí prd voní lépe.
Je to muž, který bije holky
a nosí u toho gumovou masku.
Nejradší mrdá kozy a potlačuje menšiny.
Kope Kurdy, řeže křestany
a čumí přitom na dětské porno.
I večer místo spaní radši provádí felaci se stovkami ovcí.
Ano, Erdogan je prezident s malým čurákem.
Je slyšet, jak každý Turek říká: ten kokot má scvrklé koule.
Od Ankary po Istanbul každý ví, že ten chlap je gay.
Perverzní, zavšivený a zoofilní – Recep Fritzl Priklopil.
Jeho hlava je prázdná jako jeho koule.
Je hvězda na každém gangbangu,
Až mu čurák při čurání brání,
tak to je Recep Erdogan, turecký prezident.


Následoval další „diplomatický kravál“. Zřejmě by zůstalo jen u něj. Kdyby se však Erdogan nerozhodl „ztrestat“ do té doby nepříliš známého komika tak, jak je zvyklý doma. Jak již bylo uvedeno – požádal oficiální diplomatickou nótou německou policii o jeho trestní stíhání. V tu chvíli se skandál začal šířit za hranice Německa. Kdyby Erdogan zažaloval Böhmermanna za urážku na cti u civilního soudu, tak by se zřejmě nestal celosvětovou hvězdou internetu a zejména sítě youtube.

Pomocí znaleckého posudku z oboru sexuologie by jistě neměl problém dokázat, že není ani zoofil ani gay. Předložením snímku z magnetické rezonance by jistě hravě dokázal, že nemá prázdnou ani hlavu ani koule. Za tyto jistě nepravdivá tvrzení by u civilního soudu snadno dosáhl odsouzení ZDF i Böhmermanna k omluvě. A možná i k odškodnění za urážku na cti. Horší by to už bylo s vyvrácením tvrzení, že potlačuje menšiny - zejména Kurdy.

Jenže Erdogan reagoval tak jak je zvyklý. A Merkelová také. Takže nejen Německo má kvůli cause Böhmermann z ostudy kabát. Tak svoji zemi Erdogan proslavil. Toho „kozomrda“ už z jeho pověsti nikdy nikdo „neodpárá“.

Hlasitě smát se může nejen Turecku, ale i Německu, zejména Vladimír Putin. Německo v zastoupení a v zájmu USA stálo v první linii protiruských sankcí. Opakovaně kritizovalo Rusko nejen za údajné vměšování a údajnou „intervenci“ na Ukrajině. Rusko bylo opakovaně na tapetě za nedodržování lidských práv a svobody projevu. Nyní je to Rusko, kam utekl před politicky motivovaným trestním stíháním satirik německý Böhmermann. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov jeho krok komentoval slovy, že v Rusku se trestního stíhání bát nemusí. „V Rusku není zakázáno skládat a pronášet i urážlivé básně nejen na cizí státníky, ale i na Vladimira Putina“, řekl Lavrov. V mládí bych se nikdy nenadál, že se něčeho takového dožiju.

42 komentářů :

 1. Tak já už se moc těším jaký onen básník, satirik nebo kdo to vlastně je bude v Rusku hrdina a bude tam psát v podobnou satiru na Putina.

  Já jen že jsem nikdy žádnou ruskou satiru na Putina neviděl. Dokonce ani odborník na všemožné ruské kulturní sračky, Ďoubalík, sem nikdy nic podobného nedal. Zvláštní...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:23 Zvláštní je, že dokážeš správně označit hledanou satiru na Putina za "kulturní sračky". A netěš se, z Ruska se satiry na Putina nedočkáš. Inteligentní básníci a satirici totiž nedělají satiru na moudré politiky. To dělají jen ubožáci, jaké najdeš třeba v Reflexu. A nevěš nám bulíky na nos, že sleduješ ruský tisk a TV. Na to nemáš, z toho by tě klepla Pepka, Pepku.

   Vymazat
  2. Asi místní soudruh troll neposlouchal páteční vysílání pana VK na svobodném radiu co se týká ruska a česka. Tam bylo jasně řečeno odkud jde troling a jak dopadne lokajské česko po zrušení sankcí....

   Vymazat
  3. No místní trol pepek vyskoč něco s Reflexem mít bude !
   Se svejma taky...
   ps: Já to slyším ;-)))
   mm

   Vymazat
  4. Blbečku 1:23. Já jsem taky nikdy neslyšel žádnou satiru třeba na generála Ludvíka Svobodu. Víš čím to bude? Asi ti to ještě nedochází, možná ani nevíš kdo to byl Ludvík Svoboda. Tak vytlač uhra a dej si facku.

   Vymazat
  5. Samozřejmě v demokratické ruské federaci existuje i satira na Putina. ---------např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=56XkHilKuuc

   Vymazat
  6. Bezejmenče z 18. dubna 2016 o 1:23,
   zkus hádat, jak by to asi dopadlo, kdyby třeba Vladimir Vladimirovič Putin žádal Německo o trestní stíhání kdejakých fashingtonských nebo kyjevských aktivistů, kterých veřejná vyjádření o něm si s těmi Böhmermannovými o Erdogangstrovi nikterak nezadají a běžně je chrlí nejméně roky.

   Co myslíš, jak by to asi dopadlo v državě Fashingtonem odposlouchané ježibaby, hm?

   Vymazat
 2. Heiko Maas evidentně není Němec, to samé Angela Merkelová, oba jsou cizokrajného původu. Teď záleží na tom, kolik má který národ voličů německé ČSSD, kteří volí západní Turky a podobný cizokrajný prolhaný odpad. Národ složený z debilů, by se neměl rozmnožovat. Čtu na internetu kritiku, že Václav Klaus prodal Bakalovi OKD a přitom to byla vláda ČSSD, co tohle udělala. Přestávám se zlobit na Míru Kalouska, co jiného s blbcema!? Makat za almužnu dokud nechcípkou, protože k ničeku jinému se nehodí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom doplním, on i Adolf Hitler nebyl původem Němec a o soudruhu Goebelsovi platí to samé. Sečteno a podtrženo, přílivem uprchlíku se někdo mstí Němcům za prasárny, které zorganizovala jejích rasa. Upozorňuji že ti, o kterých mluvím, nejsou Židé!

   Vymazat
 3. Nejen Rakušané ale i Němci mají "kliku" z obohacení jejich genofondu lidmi z Bohémie. Možná by byli již jen "pastevci koz.

  OdpovědětVymazat
 4. Moc se v těch nových praktikách nevyznám, opravdu to dělá s kozama?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aj i s vovcema.

   Vymazat
  2. To jste ještě neskoušel,když má ženská pěkné velké kozy,tak to jde přece také a to Vám ho může ještě lechtat jazykem.

   Vymazat
  3. Koza Merkelka se pronásledováním komika podřizla pod sebou sama větev a cele Německo ji za to dokonale odsuzuje !Může již startovat koště čarodějnice jedna směr Izrael !

   Vymazat
  4. Nebuďte optimisté. Němci jsou zpracováni médii a ta stojí na Makrelině straně stále.

   Vymazat
 5. Tak mne napadá, neměl by Putin na Německo vytáhnout hospodářské sankce? Za porušování lidských práv a svobody slova. Kdyby se Putin choval tak, jako Merkelová, asi by něco podobného přišlo. A až se dostaví potrubí pro Číňany a Japonce, dost možná i přijde. A my se vrátíme ke spalování hnoje po tažných volech, které nahradí naše traktory.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak Vladimíre . Až se vybuduje potrubí do Číny a Japonska tak se možná dočkáme toho , že Putin sdělí Evropě že Rusko prodá plyn pouze zemím které nemají na svém území základny NATO . Pak budou země se základnami řešit problém jestli mají vyhnat USáky nebo zmrznout .

   Vymazat
  2. Alespon to budeme mit v BIO kvalite.
   Chystej potah, kup si bic, Hricak !

   Vymazat
  3. Pokud vím tak Obama řekl, že zkroutí ruce všem státům co nebudou dělat to co Amíci budou chtít aby dělali. Nevím jaký je v tom rozdíl když budou totéž dělat Rusové, oni narozdíl od světového četníka USA, chtějí zavést spravedlivý řád, nikdy žádnou válku nevyvolali, ale každou zatím vyhráli. Nejvíce je obdivuji, že mají svou hrdost a i na Ukrajině evidují všechny prasárny a fašisty budou spravedlivě soudit. Z toho mají Ukrouši největší bobky a aniu se jim nedivím. Oni skutečně zaslouží opovržení a na své si přijdou.

   Vymazat
 6. když dochazi argumenty tak začina sprostota a to turky nemusim ani nahodou je pravda že to neni věci pomatenych radoby umělcu a basniku ale zdrogovanych a na balicich peněz zavislych politiku a jejich černoprdelnich dušiček volenych zpitomělymy a nepoučitelnymy vovcemi napřič kontinenty

  OdpovědětVymazat
 7. Však oni se už jistě satirika Jana Böhmermanna někteří z pražské kavárenské galérky (kupř. Schwarzenberg a stohoven) u Merkelové zastanou.
  Proti dennímu zlobnému hanobení našeho prezidenta republiky a symbolů státu, které máme chápat jako neotřelý výraz jejich občanských svobod, je ta básnička na "turka kozomrda" jen úsměvným osvěžením.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8.08 Váš příspěvek by neměl zapadnout. Budu čekat na reakce těch o kterých mluvíte jak na tuto satiru budou reagovat. Asi vím jak. Nijak.Ještě že na Turka nikdo neházel vajíčka, to by asi útočník dostal podle Merkl a jejich starých zákonů trest smrti.

   Vymazat
  2. Na to zastání čekají hlavně novináři v Turecku.

   Vymazat
 8. Charlie Hebdo pobuřuje kontroverzní nevybíravou satirou stále, Merkelová se trapně producírovala ruku v ruce s politiky celého světa "za svobodu slova, projevu", pokud se satira dotýká podlého zmetka Erdogana, má naprosto protichůdný názor, i tento postoj dává za pravdu názorům, že by tato "dáma" měla z politiky urychleně zmizet než nadělá ještě větší škody

  OdpovědětVymazat
 9. Kozomrd..... kozomrd....... kozomrd....... Erdogan....
  Správně to udělal satirik Jan Böhmermann.
  Trochu ve stylu Charlie Hebdo, jen v opačném gardu.

  OdpovědětVymazat
 10. To, co zveřejňovalo a zveřejňuje Charlie Hebdo, je přímo úchylné a ubohé. Ale připravit kvůli tomu ty lidi o život, je nehumánní akt.
  Ať Böhmermanna potrestají zákazem vstupu do Turecka. To by byl adekvátní trest.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo seje vítr , sklízí bouři

   Vymazat
 11. Ten váš básník , kterého obdivujete , má zřetelně nějakou úchylku . spíš než před soud patří před psychiatra . Měli by ho angažovat v Charlie . Tam jsou podobní úchyláci . Ale co kdyby psal jako o kozomrdech o Židech , to byste se všichni podělali , co !Charlie Hebdo si dělal taky velkou pr.el ze sestřeleného ruského letadla nad Sinají , taky jste se nasmáli , Nová republiko , pane Dvořáku a Olšere ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co do toho taháš redakci Nové republiky, blbečku? Kdo se tu smál, když umírali Rusové na Sinaji? Olšer, Dvořák, David? Jsi idioti, nic víc.

   Vymazat
 12. To snad ani není satiru, je to jen kopa sra..k. Vidím, že o Němci mají nouzi o kvalitní umělce a dávají prostor kde komu, kdo se sím umělcem nazve.
  Tím vůbec neohajuji Erdogana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí se podívat u nás na rádoby umělce a bluju už tady, ani nemusím do Německa.

   Vymazat
 13. A už to začíná 12:17 Zelený mužík alzák jde na to !
  haha

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:17 Tím ovšem vůbec neohajloval erdogana...
   Píšeš véélmi dobře a hlavně rychle..
   Doufám, že i takhle pálíš. Koumboji. ;-)))

   Vymazat
 14. Heiko Maas a Steinmeier byli proti trestnímu stíhání satirika Rozhodující slovo však měla kancléřka.

  OdpovědětVymazat
 15. Mě,kromě nechutné vulgarity předmětné říkanky, zarazilo příjmení stíhaného: Böhmermann.....to znamená český člověk.....zkráceně tedy Čech.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Brusi, opomenul jste moderátora Kabelku, proto má poznámka nahoře.

   Vymazat
 16. Básnička je samozřejmě hodně za hranou, ale reakce na ní ze strany evropských Je suis Charliů je taky hodně za hranou. Podle dávného úsloví, že rozmazané "ho.no" nejvíc smrdí dostalo touto kauzou navrch. Nyní by se mohl satirik i v Rusku bát, že na něj přijde stejný trest jako na Hebdovce - Turek na něj pošle komando a bude vymalováno. Takže uvidíme, asi nyní Merkelová vyhlásí nové sankce na Rusko za ochranu zločince, já již delší dobu čekám, kdy Rusko vyhlásí sankce na EU. To bude taky vymalováno.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 17. A ejhle, Pussy Riot hrdinky Ruska na západe ktoré svojím porno mrdnom za medvidka / Dmirij Medvedev / v muzeu sa stali hviezdami Angely Merkelovej a krvavej Hillary Clintonovej ktorá hrdo s nimi pozovala a nazvala ich herous of Russia v boji za slobodu rusov. I naša medialna hviezda na ČT TV Zuzana Tvaružkova za Pussy Riot vycestovala do Great Britain aby s nimi natočila tv reportéž čo ČT TV ihned a hrdo prezentovala. Iste ČT TV vyšle Tvaružkovou za Bohmermanom a odvysiela reportaž v ČT TV,mame sa opät na čo tešit.Merkelova,Holland,Porošenko,Juncker a další politici sa chytia za ruky a budu pochodovat ulicami a kričat Je suis Bohmerman ako v prípade Je suis Charlie Hebdo. To bude krasa,budeme mat slzy v očiach ked si uvedomíme aka je v EU skvela demokracia a ako sa vyníma Je suis Charlie Hebdo = Je suis Bohmermann . Huráááá skveláááá slobodááá slova a la Merkeĺĺĺĺĺ !!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Vlastenka


  A víte,co je zvláštní? Že když jde o skutečnou svobodu slova, tak havloidní média drží bobříka mlčení.


  To jsem nevěděla, že komik zdrhnul do Ruska.
  To je pro soudruhy z pražské kavárny festovní políček.)))

  OdpovědětVymazat
 19. Vlastenka


  Mengela má z ostudy kabát.
  Nejenže ji drsně zkritizoval Khol, kterému usilovně mydlila za jeho pomoc schody (je to holt charakter), ale vnučka Ch.Chaplina ji de facto srovnává s Hitlerem, což sedí.
  Já tu bábu těžce nenávidím. Doufám, že chcípne v krvi a pokud možnou rukou nějakéh jejího syrského synka.


  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obrovsky-vyprask-Merkelove-od-vnucky-svetoznameho-herce-Vytahla-na-ni-Hitlera-431533

  OdpovědětVymazat
 20. Něco je shnilého v EU.Aby satirik utíkal do Ruska? Tam se Puťka s Pussynama taky zrovna nemazlil.Erdogan to schytal právem za své chování.Celému světu je na posměch svou hysterií.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomže celému světu a hlavně Evropě tento posměch přijde draho . Erdogan dostal Evropu tam kde ji chtěl mít pěkně do kouta . Neustále zesiluje vydírání a dle dnešního tisku dokonce Osmani dali Evropě ultimátum .Do konce června požadují zrušení víz jinak pustí migranty do Evropy . Co teď udělá Makrela a její poskoci ?

   Vymazat