Reklama

.

.

úterý 5. dubna 2016

Takže Křetínský Blesk nakonec přece jen nevlastní

Eric Best
5. 4. 2016   Final Word

Statisíce lidí denně otevírají Blesk nebo Blesk.cz, aniž by věděli, kdo největší český deník vlastní. Tisková prohlášení, a dokonce i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, tvrdí, že nejvyššího českého majitele Blesku – firmu Czech Media Invest – ovládají Patrik Tkáč a Daniel Křetínský. 


Tuto informaci ovšem není možné ověřit. Oficiálními vlastníky Czech Media Invest jsou totiž dvě offshorové společnosti: holandská Gruenberg Investment B.V. a britská Interscope Limited. Už dříve jsme zveřejnili naše podezření, že jedním ze skutečných vlastníků je Martin Roman, a že Blesk byl koupen za peníze vyvedené z ČEZu.

Proč o tom znovu mluvíme? Křetínského jméno figuruje v kauze Panama Papers a Blesk dnes citoval jeho mluvčího, který prohlásil, že „Daniel Křetínský nevlastní jiné firmy, než u kterých je jako skutečný vlastník veden, to znamená, že nevyužívá žádné trusty nebo netransparentní vlastnické struktury“. Když to vezmeme doslova, jedná se o potvrzení toho, že Křetínský Blesk nevlastní, protože jeho vlastnická struktura je všechno jen ne transparentní.

17 komentářů :

 1. tak "kvalitní" tiskovina by si zasloužila kvalitního, nejlépe zahraničního vlastníka, třeba Viktora z Baham nebo Borise z Belize nebo Radovana z Johanesburku apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nebo Pepka Vyskoče z Vysočan

   Vymazat
 2. Já to asi nechápu. Chcete mně říci, že Blesk denně kupuje více jak 100 000 spoluopčanů a platí za to třeba 12Kč za kus?

  OdpovědětVymazat
 3. Cože? Denně více jak statisíce lidí kupují ty sprosté, nevkusné slátaniny? Snad statisíce zoufalců - ne? Je v současné ČR vůbec nějaký obor, za kterým nestojí nějací špinavci a není samá špína? Už samo o sobě vydávání tiskovin je dnes pračka na špinavé peníze.Časopisy se tisknou a vydávají už s tím, že polovina se toho vrátí z oběhu neprodána -přesto se to rozváží a dodává prodejnám, pak se to v remitendě sváží zpět a dodává se to do sběren papíru za cenu 2 Kč za kilo papíru. Špinavci si tiskovinami vytváří umělé ztráty na investicích, jen aby nemmuseli platit daně státu ( tak ty naše špinavce politiky milují)Má to obrovskou režii a zaměstnávají na tom svoje příbuzné a známé.Proto se tiskou různé ty sračky s názvem "Na kafíčko","Rytmus života" Claudia a desítky dalších - samé hnusné drby a bulvár. Vlastníkům a vydavatelům tohoto je úplně jedno, že to má nízkou prodejnost, stejně jako je TV stanicím jedno, že hnusné české seriály nemají sledovanost - topí se v tom spousta milionů,krmí se tím velmi dobře stovky protekčních spratků. Co na tom, že řadový čeští občané mají příjmy zhruba tak na přežití - tady lítaj prachy, a dokud to nikdo neutne například tak, že každý podnikatel bude smět investovat do různých pičičáren až po zdanění, nikoliv před zdaněním a ztráty na reklamách a pičičárnách si dávat do nákladů - bude to pořád. Mediální průmysl - smradlavá žumpa.

  OdpovědětVymazat
 4. Ze začátku byl tištěný náklad této tiskoviny 500 000 kusů denně, potom se nasytil trh a dnes náklad je mezi 250 000 - 300 000 ks denně. Dejte lidem co chtějí a po čem je poptávka, toto zboží plní požadavky, zatímco vládní zboží z hlav ODS, TOP09 nebo ČSSD a KDU nikdo nechce. Co je lepčí???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nekupovat nic, to je "nejlepčí". Víc jak 20 let nedostali odemne prolhaný šmejdi ani korunu!

   Vymazat
 5. No jo, ale když ranní tisk je pro někoho,(včetně mne), "železná košile"

  OdpovědětVymazat
 6. V případě Blesku není ani tak průser kdo ho vlastní, ale kdo ho vede!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:54,není problém kdo to vlastní ani kdo to vede, jestli blesk nebo čt. problém je ten , že jsou ještě v tomhle státě pacienti, kteří to čtou a sledujou,je to jednoduché televizi nemít a neplatit a tu žumpu v tištěné podobě nekupovat.a pokud někde potkáte nějakou mediální mrdku tak jí fyzicky vyjádřit co si o ní myslíte,v mnoha případech by bylo nejlepší nechat se inspirovat takovou hezkou tradicí z blízkého východu ,kterou používají páni v černém olečení pro pány v oranžovém.shaloom alajkum

   Vymazat
 7. ..někdo zpočítal, kolik procent národa jsou dementi
  a taky jsem četl titul " Ubavit se k smrti "...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodně dementů chodí na web Nová republika většinou to jsou staré struktury z dob Gustava Husáka a jeho party

   Vymazat
  2. 8:17 vybraná česká společtost čerpá svoje každodenní informace zásadně z deníku Blesk :-)

   Vymazat
  3. 8:17 ty budeš v tom případě imbecil z třetihor.

   Vymazat
  4. Prosím, nereagujte na zjevného blba 8:17. Pavel P.

   Vymazat
 8. Karel Gott je dobrý reproduktor, ale jako proroka bych ho neviděl.

  OdpovědětVymazat
 9. Pokud staré struktury chodí na web Nová republika, tak to dokazuje slušnou úroveň jejich intelektu, ovládají internet a umějí vyhledávat informace...

  OdpovědětVymazat
 10. Počet ochotných (platících)čtenářů blesku a jiných "seriozních"periodik je ověřitelné a celkem velmi přesné číslo,nebo i procento populace.Tento údaj pak slouží pro manipulaci hrstky s většinou.Nevěřím,že se dá očekávat pokles.

  OdpovědětVymazat