Reklama

.

.

sobota 9. dubna 2016

Ti, co mají nos vražený hluboko v ři...


Jiří Baťa
9. 4. 2016
Dovolím si poukázat na několik hóóódně přitažených reakcí na události, které jsou jinde ve světě zcela běžné, zatímco u nás mají punc tragikomické hysterie. Mnoho naprosto zbytečného povyku způsobili odpůrci při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si-Ťia-pchinga v Česku, když kromě jiného vehementně a s náturou jim vlastní kritizovali účast čínských „vítačů“ s čínskými vlajkami a také transparenty, což prý to bylo zorganizované čínskou ambasádou a zřejmě i jinými pročínskými organizacemi. Nevím, zda jsou tak nevzdělaní, nekulturní, intelektuálně omezení, nebo až tak ideologicko-nacionálně zvrácení, že nejsou sto akceptovat věci, které jsou jinde ve světě zcela běžné. V této souvislosti lze těmto nekulturním debilům připomenout pro ně jistě nezapomenutelnou událost, kdy jejich guru a oblíbenec Václav Havel navštívil USA, resp. Washington, kde jej mj. vítali i stovky (obecně možno říci davy) amerických Čechů, žijících v USA. No a co?

Nevzpomínám si však, že by se někdo byť jediným slovem kriticky zmínil o „nevhodnosti“ tohoto „vítacího“ ceremoniálu coby nežádoucí propagaci Česka u příležitosti návštěvy jejího prezidenta v USA. Naopak, přenosy, event. záznamy z uvítání V. Havla v USA (mj. na tak malou zemičku až s nepatřičnými poctami) dokumentovali pompézní přijetí a uvítání, včetně již zmíněných „vítačů“ z řad amerických Čechů. Chápu, tam přece šlo o úplně něco jiného, tam vítali člověka věrného, oddaného, poklonkujícího a do řití americké administrativě lezoucího prezidenta ČR Václava Havla. Nemyslím, že tento příklad je nějak mimořádný, neboť je normální a zcela běžné, že podobné vítací aktivity uskutečňují občané té které země, jejíž představitel navštíví cizí stát, ve kterém žijí nebo se zdržují.

Dovolím si ocitovat názor hudebníka a novináře Ondřeje Hejma který k těmto událostem říká, že „...dovolím si upozornit, že obzvláště v případě takto významných návštěv je zvykem na těch několik dní vyhovět všem bezpečnostním požadavkům země, jejíž vrcholný představitel je právě ve městě. V případě návštěv amerických prezidentů jsem to zažil mnohokrát“. Je třeba k tomu něco dodávat?

Je tu ovšem také jiný příklad, kdy jistým kruhům vadí pravda, coby „údajná“ a nežádoucí propaganda. V Nizozemsku nedávno proběhlo (pro vládu nezávazné, ale významně orientační) referendum, ve kterém občané měli vyjádřit svůj názor na případné připojení Ukrajiny do struktur EU (tzv. asociační dohoda) . Z výsledků je všeobecně známo, že občané Holandska se ve velké většině vyjádřili záporně tedy, že nesouhlasí s asociační dohodou o připojení Ukrajiny k EU. Tento výsledek značně pobouřil ukrajinské představitele a stoupence k připojení UA k EU a okamžitě se dostavila příslušná reakce.

Především, že na negativním výsledku se velkou měrou podílí ruská Putinovská propaganda, sami Nizozemci pak byli obviněni, že byli nebo se nechali ovlivnit ruskou propagandou, že v zemi aktivně působili ruští agenti atd. Opak je pravdou, z videozáznamů RTV je patrné, že ve velkých nizozemských městech se pohybovali mj. ukrajinští propagandisté, kteří se aktivně podíleli na ovlivňování výsledků referenda Nizozemců, v tramvajích a na ulicích byly občanům rozdávány propagační materiály, které měly ovlivnit jejich mínění v rozhodování při referendu.

Z výše uvedeného vyplývá, že některým lidem se realita a skutečnosti zajídají natolik, že jsou z hloubi duše přesvědčeni, že to co je evidentně pozitivní, co také akceptuje drtivá většina občanů společnost, že musí být nutně něčím potlačeno, pošpiněno, pomluveno, jinými slovy negováno, protože nemohou připustit, že by to mohlo být takové, jaké to je. Vždy a všude budou hledat něco, čím by realitu, pro ně nepřijatelnou, nějaký způsobem zdiskreditovali pomluvami, spřádali různé historky o nepřátelích a nebezpečí, které sice nemohou doložit, ale k negaci evidentních pozitivních skutečností jim to dobře poslouží.

 Téma Listiny základních lidských práv , resp. jejich porušování je pro některé lidi kyslík, který je udržuje při životě, je to zdroj nejen jejich častých slovních exhibic, ale hlavně zdroj sebe zviditelňování coby pud sebezáchovy. Není bez zajímavosti, že jde o zkrachovalé politické kreatury, které se dříve díky příznivým okolnostem dostaly na čas do popředí politiky a veřejného života , aby po krátkém časy zhasli jako petrolejové lampy, kterým došel kerasin. Také se jim říká zkrachovalé existence. Není třeba jmenovat, ale takový Kocáb, Bursík, jeho biomasa K. Jacques, Prokop, ale i Kalousek, Schwarzenberg, Žantovský, Havel a další havloidi, typičtí reprezentanti pražské kavárny, jsou lidé dříve či později odejítí z významných postů. Lidé, kteří se nemohou smířit s vývojem událostí, který se výrazně liší od jejich pojetí a představ, lidé, kteří žijí z polistopadové slávy jejich velkého vzoru, ideálu a předního zastánce lidských práv a humanitního bombardování Václava Flašky (frašky?) Havla! Jinými slovy, jsou to lidé, kteří jak z titulku článku vyplývá, mají svůj nos vražený hluboko v pravdoláskařské řiti, která jim z toho všeho voní víc jak obecná fakta a skutečnosti. A je jim úplně jedno, že chčijí proti větru, hlavně, že se o nich mluví, píše a jejich fotky plní stránky bulváru.

43 komentářů :

 1. Pane Baťa, napal jste to moc pěkně a pravdu jste vystihnul na 100%. Srdečně jsem se zasmál Díky!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Jde o to rozložit, zadlužit a zotročit Evropu a následně ji poslat proti Rusku. Když sem přijede někdo, kdo dodává investice, je to naprosto nevhodná návštěva! Je ještě někdo, kdo to nechápe!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kardinál Judas:
   http://www.prvopodstata.com/2015/11/27/kdo-je-gp-neboli-globalni-prediktor-dil-1/

   https://www.youtube.com/watch?v=stTX0TfrJRg&nohtml5=False

   Vymazat
  2. 2016 9:17 Petr Kolář, američan každým coulem : https://www.youtube.com/watch?v=DdeT9IWVks8&feature=youtu.be

   Vymazat
 3. Vlastenka


  S tím Putinem ,coby planetárním zloduchem, je to stejná šaškárna jako se Zemanem- "uchvatitelem", jak ho nazval "génius" Kolář na ČT 24.
  Média už se neštítí vůbec ničeho - Iráčané, vychcaní jako berušky, prý od nás prchli kvůli xenofobnímu Zemanovi - to už občan neví, zda se smát nebo brečet.
  Herec Kříž vyslovil objektivní názor na muslimskou populaci a islám a servilní Blesk ho ihned obvinil z rasismu, a aby bylo každému jasné, co je to za "fašouna", přihodil k článku zcela irelevantní fotku z jeho role Hitlera (film o Lídě Baarové). To už je totálně přes čáru a jde o příkladnou manipulaci se čtenářem.


  Nejvíc pobaví zoufalí havloidi svými "argumenty", jimiž se snaží oponovat oprávněným kritikům antizemanovských fanatiků.
  Jakmile opáčíte a co ti Britové s anglickou královnou nebo Obamovi - to jsou taky bolševici, když tak opulentně a okázale vítali Číňany?
  Ihned budou jedním hlasem žvanit o tom, že oni přece s Číňanem o lidských právech promluvili.
  Co na tom, že nejspíš vyslovili formálně nějaké jednovětné klišé (a kdoví jestli) - hlavně že si můžou čutnout do Zemana...

  Oni vůbec nevnímají, jak se jeví národu trapně.
  Jsou zcela uzavření v té své kavárenské ulitě a nemají tušení, co se děje v normálním světě mimo havloidní elitářské kruhy, odtržené zcela od reality.
  Snad jim ani nedochází, že jsou zanedbatelnou minoritní skupinkou, která se neúnavně zesměšňuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě lepší zdůvodnění uctivého vítání v USA a VB pronesl Kocáb, když pravil, že "To jsou všechno velmoci, tak se musí navzájem respektovat". Podle něj zřejmě náš stát, s počtem obyvatel jako menší čínské město, velmoc respektovat nemusí. To je ta invalidní logika kavárny, ze které plynou jejich pomatené názory. Kocáb to pronesl v diskusi s Kmoníčkem, který mu na jeho výhrady ohledně nehájení lidských práv ukázal závěrečný protokol z návštěvy, kde jsou výslovně zmíněna. A co myslíte? Samozřejmě Kocáb dále mlel jako flašinet tu svou písničku o zradě lidských práv za ekonomické výhody. No není to blb? Je to blb a ešče že aký.

   Vymazat
  2. Kocáb je hňup . Za totáče dobře spíval a hral . Dnes dělá ostudu ČR . Nemá přehled o politice . Čím víc se nadává na Putina a Rusko , tím víc ho lidí maji rádi . Vydím to u Polských kamarádu .Čéšč Marcel

   Vymazat
  3. Inu pražští krysaříci,výstižné označení

   Vymazat
  4. Vlastenka


   Kocáb 25 let žije ze svého domnělého hrdinského činu - "vyhnání" ruské armády.
   Co na tom, že se ta i bez Kocábů stáhla z celé východní Evropy.
   Občas marně přemýšlím, zda je opravdu tak blbý nebo jen vyčůraný...
   Vždyť nežije ve vzduchoprázdnu a snad má jakous takous představu, jak u nás vypadá soužití s cikánskou menšinou a na západě s mohamedány.

   O jeho charakteru mám vážné pochybnosti od chvíle, kdy s Kratochvílem ožebračil akcionáře Trendu a poté opustil svou americkou manželku, která s ním tady prožila normalizační léta.
   Takhle se zásadový člověk nechová.

   Vymazat
 4. Sobotka jel zařizovat dovoz Turků https://www.youtube.com/watch?v=DoiYyOmY19g

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že víc jak polovina těch demonsrantů volila ČSSD.

   Vymazat
 5. Nevím proč je pořád okřikujete, třeba nám chtěli říci, jak to vypadalo, když Tibet okupovala Velká Británie před Čínskou anexí. Zatím to ve mně nechává dojem, že někteří mohou a jiní ne. Už bych rád v tom měl jasno. Království Kristovo snad v Polsku před lety bylo EU odmítnuto, copak to neplatí pro všechny, není to jen klacek na někoho?

  OdpovědětVymazat
 6. Tak řečtí proletáři proti čínským investicím protestují. Jsem moc zvědavý jak budou ve stejných situacích reagovat ti čeští kteří dnes Číňany nadšeně vítají.

  http://ekonomika.idnes.cz/recko-proda-svuj-nejvetsi-pristav-pireus-cinske-firme-cosco-prf-/eko-zahranicni.aspx?c=A160408_123038_eko-zahranicni_kris

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě už mají své zkušenosti a americkými a evropskými investory, kteří jim přinesli blahobyt a prosperitu. Také tento komentář má něco do sebe: "Tak proti prodeji stávkovali přístavní dělníci. No nedivím se. Bude jich tam možná jen polovina a budou pracovat 8 hodin denně. A to je velice nepříjemné."

   Vymazat
 7. Obama narozdil od Zemana cinskemu despotovi do prdele nelezl.
  Kdypak si to uz komunisticti vylizovaci analnich otvoru uvedomite?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:57 Kdypak si ty už uvědomíš, že tvoje prohlášení má stejnou váhu, jako že kráva mňouká? A kdypak si už konečně uvědomíš, že podle sebe nemůžeš posuzovat druhé? A kdypak si už pořídíš češtinu? To na ní v té zemi zaslíbené nemáš? Musíš se víc snažit. Za takovéhle ubohosti tě páníček nepochválí. Děláš mu jen ostudu když předvádíš, jaký blb pro něj pracuje.

   Vymazat
  2. Nejvíc do zadku tomu čínskému despotovi lezla ta stará rudohnědá komunistka Alžběta II Anglická se svým dvorem a vládou! Fuj, fuj, fuj, třikrát hnus. Wi-liž Si

   Vymazat
  3. Ve 2:57 sdělil světu anální speleolog z obamova zadku.

   Vymazat
  4. Potratete uřvaný domovnice a debilnho člena uličního výboru KSČ,když už jsi blbej,tak to nedavej tak okatě najevo!!!!!!Rypak máš vrazenej v Šapitově zadku a meleš pořád to stejný,ultrablbe!!!!!!!

   Vymazat
  5. Vlastenka


   Opravdu?
   A že se s Číňanem líbali i s jeho starou jako kdysi Husák s Leonidem.))))))

   A co ti vítači s praporky?

   Vám fakt stačí málo.
   Udělají spolu kšeft a dohodu a mezi řečí udělá Obama svým přičmoudlým prstíkem - tytyty a podle vás je všechno v cajku.

   Tak tomu se musím smát.
   Zeman aspoň není tak nechutný pokrytec a chová se jako pragmatik.

   Vymazat
 8. Zas to neproslo pres cenzora !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady vás nikdo necenzuruje. Nebylo to jinde, na jiném weby?

   Vymazat
 9. Toto je na zblazneni ! Kdyz uvedu duvody, proc je investice z Ciny pro Cesko dulezita a poukazi na Cinu v Angole, (kterou znam), tak prispevek zmizi.

  Budouci vzajemne vztahy Turecka a Polska, a co to znamena pro vas zmizely take.
  Vasi cenzori skodi sami sobe.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na jiném místě jsem vám pane Krejčí napsal, že vás tady nikdo nemaže a že si to možná pletete s jiným webem, na který také přispíváte.

   Vymazat
  2. Nepřispívá. Tak 10 % je přijatelných. Zbytek jsou pomatené žvásty.

   Vymazat
  3. V roce 1989 mi bylo 36 let, takže plná dospělost. Moc dobře si pamatuji jak páni umělci, kteří rebelovali v Praze "za novou pro sebe výhodnou demokracii", jezdili přesvědčovat venkov, aby také přistoupil k rebélii. A moc dobře si pamatuji jak vesničané, především zemědělci, nechtěli s tím mít nic společného. Argumentovali tím, že nikdy se na vesnici zemědělci neměli lépe než právě v socialistickém zemědělství, přes všechna negativa, která s úspěchem rozvoje zemědělství šla ruku v ruce. A když přeci jen se nechali vesničané přesvědčit od známých dobou rozmazlených pánů umělců, kteří před rokem 1989 málem lezli tehdejším mocným do řiti, aby získali státní vyznamenání a ihned po převratu tyto metály, které jim do té doby zajišťovaly bezproblémový výsadní styl života, umělci naházeli do Vltavy, aby jim nepřekáželi při obsazování nových postů nové doby. V socialismu družstva najímaly autobusy a vozily umělcům diváky za družstevní platby a příspěvky na vstupné. Jo to byly doby, když bylo zajištěno plné hlediště! Dnes kdy lidé nemají dost financí ani na základní životní potřeby a nezbývá jim ani na předražené vstupné, si páni umělci musí své výsady tvrději vydobývat, především říťolezectvím před mocnými. A proto tak často vystupují proti presidentu Zemanovi(např. Lenka Dusilová...), či Rusku a V. Putinovi, či Číně a jejímu zřízení. A že L. Dusilové, nevadí porušování lidských práv třeba právě na Ukrajině, Turecku, USA či u nás ve vlasti, kdy někteří namají ani kde hlavu složit. A že nevystupuje proti přivítání čínského presidenta v USA ? To si nedovolí, nezískala by ostruhy u mocných? Faleš české elity a pánů umělců je nebetyčná. A je jen dobře že už nemají umělci na obyvatele takový vliv jako dříve. A páni umělci si budou muset zvykat jíst stejně tvrdý chleba, který jí většina pracující chudoby. Jen ať tato smetánka klesne až na dno, nechť poznají kam i jejich úsilím došla naše společnost od roku 1989 za budování takzvané demokracie.

   Vymazat
  4. 12:29 já bych zašel dál jak jim srazit hřebínek. Neplatit televizi a rozhlas, bojkotovat jejich "umění" a především se soustředit na nejmladší generaci, které jsme nechali vymýt mozky.

   Vymazat
 10. Pane Vaclav Dvorak, nejmenuji se Krejci a nikoho toho jmena neznam.
  Nikam jinam NEprispivam, protoze to bez registrace nejde.

  Registrovat se nemohu - nezapadam do prijatelnosti.
  V Americe na weby pisi, ale vetsina lidi ma stejne nazory jako ja. (Podporuji Trumpa). Takze se nemam s kym hadat.

  Take je mi jasne , ze mentalni uroven obcanu na ceskych Webech je radikalne protipolova.

  Na jedne strane logicky myslici lide se smyslem pro realitu a na druhe strane blbecci politicky poplatni.

  Proto je na ceskych webech kopec srandy, coz na americkych neni.

  Cesi maji casto o Americe mylne predstavy. Nekteri ji vidi ve velmi spatnem svetle - coz si definitivne nezaslouzi a jini si ji idealizuji jako raj, a pritom je to normalni tvrde pracujici zeme, ktera ma svoje problemy o kterych Cesi NEmaji tuseni.
  Ozvu se ohledne tech problemu vecer.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když "nezapadáš do přijatelnosti" tak sem nelez.

   Vymazat
 11. (11:21) podepisuj se nickem, cislem, znackou, jmenem !
  Jinak Tvoje vykriky nejsou patricne vnimany. Bud rad, ze se mi podari nekdy ozvat. Jsem dulezity VITAMIN proti Tvoji dusevni tuposti a zakrnelosti.
  Budu Ti nadavat vecer, musim z domu.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty znáš akorát tak velké kulové magore a tvoje úroveň je naprosto průhledná. Ty tvoje pomatené žvásty zapadají do toho análu ze kterého vystrkuješ hlavu a tvoje mentální úroveň patří tamtéž. Nepleť se mezi korektně diskutující šašku.

   Vymazat
  2. Souhlasím s 18:45. Tady nikoho nezajímá podělaná amerika a její intriky. Tím jsme krmeni ČT 24 hodin denně. Zajímá nás suverénní Česká republika bez jakýchkoliv vlivů odkudkoliv a hlavně z ameriky. Ta se nadělala za posledních 60 let ve světě svinstva až až.

   Vymazat
  3. 16:34 ty si myslíš, že tě někdy domů pustí z té psychiatrie?

   Vymazat
 12. Proč na toho hlupáka 16:23, 16:34 reagujete. Ignorujte ho, časem vyhnije sám.

  OdpovědětVymazat
 13. 16.34 je placený provokatér,nic nového,Švejka asi nečetl aje zaplacen-někým a je v anonimitě,zatím.

  OdpovědětVymazat
 14. Napiste neco konkretniho mentalni nedochudcata ! Ze
  Amerika vas nezajima ? T.j. dobre !
  Akorat se pripravte na to, ze jakakoliv zmena tam, se promitne i u vas. Kdyz se Amerika nachladi, tak vy dostanete zapal plic.
  Jinak - kdyz chrlite urazky bez poukazani priciny, tak jste nedodelani zmetci, zijici ve tme a ztvoreni omylem.
  To, co se v tyto dny v Americe deje, bude mit dopad i na vas Hurvinci.

  TUPANI ! Usetrili jste mi cas, popsat problem dnesnich dnu. Predzvykana slepota, tu mate nejradej.
  Vase officialni media vam nereknou nic. Nehodi se jim to.
  honolulu
  (A podepisujte se KRETENI ! Ne kvuli slusnosti, tu nikdo od vas neceka, ale orientaci !)
  Ja se podepisuji honolulu, podle mesta, kde jsem zacal psat.

  OdpovědětVymazat
 15. 16:34 se jmenuje honolulu ! Tak proc me oslovujes casem, kdyz znas muj nick ? "INTELIGENTE" ! Ty osle 21:25 !

  Co Te jeste zajima na moji identite, kdyz uz jsem 100 x o sobe napsal, kdo jsem a odkud jsem ? Bud cti vsechno, nebo necti nic !

  Zhrzena pavlacova skareda klepno ! (21:25) ! Dulezita je informace a myslenka, a ne ulice na Smichove, kde jsem vyrustal.
  NICK HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 16. Musim ti psychologicky vysvetlit - TOBE 19:23 ! Proc nekam lezu, kdyz nezapadam do prijatelnosti.

  V mladi jsem pracoval pro vladu JAR, a ta me casto poslala do divoke africke bushe. Tam v te busi, jsem nekdy bezelstne vlezl do rajonu divokych kousavych a nebezpecnych OPIC !

  OPICE za divokeho jeceni, na me hazely ovce, vetvicky hovinka a curaly mi ze stromu na moji nobl uniformu.

  Ty ! Ty Baboone (Paviane) mi pripominas moji zaslou slavu a uplatneni daleko od civilizace.
  Ted uz tomu rozumis ? SNAD ? Dnes uz nenosim uniformu a do Ameriky nedocuras, takze muzes akorat poslintat vztekem svoji zaprskanou uspinenou klavesnici, OPICAKU !
  To jsem napsal ja, nick honolulu narozen pod Vysehradem na druhe strane reky, aby Ti z nezname identiti nevyrostl nador na kurecym mozku.
  HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 17. oprava : OVOCE ! (22:29)
  honolulu

  Ceho se tak bojite ? Je pro vas bolestive myslet ?
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 18. Nez prejdu na jine thema, tak bych chtel slozit poklonu plnou obdivu k praci novinare pana JANA MARENKY z Protiproudu.
  Jeho znalost nasich pomeru je udivujici a svedci to, i o jeho bezvadne anglictine.

  NASTESTI, ne vsichni maji zakrnely mozek a o deni ve svete se zajimaji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 19. Nez prejdu na jine thema, tak bych chtel slozit poklonu plnou obdivu k praci novinare pana JANA MARENKY z Protiproudu.
  Jeho znalost nasich pomeru je udivujici a svedci to, i o jeho bezvadne anglictine.

  NASTESTI, ne vsichni maji zakrnely mozek a o deni ve svete se zajimaji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak toto mluví za vše. Na tohoto psychopata už reagovat nebudu. Je mdlého rozumu a je to pro mně ztráta času. Možná by se měl dále představovat jako HOVNO ZNALÝ.

   Vymazat
 20. Redakce NR nad vami drzi ochranny destnik a kryje vas pred lijakem pravdy a reality.
  To je ted v mode ochranovat nedochudcata ve jmenu lidskosti.
  Redakce zije v blahove predstave, ze jste lide.
  Pro me jste nedonoseni zivocichove, ktere chce redakce zamerne drzet na urovni kterou mate..

  Oni zase smazali nejhodnotnejsi a nejvystiznejsi "komplimenty", aby jste neronili slzicky.
  Huu, ha, ha, to je srandy kopec.
  Pravdomluvny HONOLULU vam ted da pokoj, aby jste si v klidu lebedili v hlouposti a omezenosti.
  honolulu

  OdpovědětVymazat