Reklama

.

.

středa 20. dubna 2016

To by byl prezident!

prezidentka Litvy
Dalia Grybauskaite

20. 4. 2016, Petr Ďoubalík - Byl vytvořen nový světový rekord v trapnosti prezidenta? O jednom dokonalém interview s litevskou prezidentkou - video.


To by byl prezident pro Českou republiku! Co vy na to mediální smečko? To by nebyly nervy jak za Zemana. Co Miloš odpoví? Jak ho stopnout, až bude říkat, co nechceme slyšet? Jestli z nás zas udělá hlupáky jako minule? Co když položí místo odpovědi sám nějakou otázku? Jak ho neodvysílat? Jak to vysvětlíme chlebodárcům?...

To s paní Grybauskaite, to by bylo jiné kafe! Té by v ČT zřídili hned několik pravidelných pořadů, kavárna se Šapitem by psali scénáře, vše by běželo jako na drátkách, herci a hérečky by nemuseli točit seriály do úmoru a mohli by si zmizet někam k móři (hérečky v bikinách by následně uvedly do extáze pubertální redaktory bulváru, ti by hned bušili do klávesnic, komu kde vypadlo ňadro, kdo nemá dokonale vyholené podpaží, stav tetování a špeků na našich celebritách...), prostě pohoda.

O kvalitně rusofóbské litevské prezidentce prosakují informace, že je to další, kdo má máslo na hlavě. Takový ten "štětinovitý" typ. Všimli jste si, jak dokonale funguje lidové rčení o potrefených husách? Jaká je minulost největších komunistobijců a nejzuřivějších štváčů proti Rusku?

Nechtěl bych mít dvojdomek s tou paní. Když se vyjadřovala k výsledkům holandského referenda o Ukrajině, jen jsem kroutil hlavou. Když zakončila banderovským "Slava Ukraine!", udělalo se mi špatně. (její proslov viz konec příspěvku)

A teď ten rozhovor, který dostal na YouTube ironický název "Přímá linka s prezidentem Litvy D. Grybauskaite". Jako narážka na nedávnou "Přímou linku V. Putina". Inu, další lidové rčení v praxi: Když 2 dělají totéž, není to vždy totéž.

Překlad z ruštiny: Ďouba (odpovědi prezidentky byla radost překládat - Ctrl C/Ctrl V)

Novinář (N): Vzpomněla jste téma homofóbie, to je horké téma v Litvě, jistě víte, že Estonsko uzákonilo sňatky homosexuálů. Jaká je situace v této otázce v Litvě?
Prezidentka (P): V Litvě není velká diskuse. Podle mě, toto téma není v seznamu aktuálních otázek...
N: ale byly...
P: Myslím, že tuto otázku jsme si neodsouhlasili. Nechci o tom mluvit. Myslím, že jsme si odsouhlasili konkrétní otázky, nezkoušejte mě zdržet o 40 minut. Jestli nemáte více otázek, rozhovor skončil.
N: Mohu ještě jednu otázku?
P: Jestli ani tento dotaz nebude aktuální... Toto nejsou odsouhlasené dotazy. To už je třetí otázka, kterou jsme neodsouhlasili. Prosím vás nedávat takové otázky.
N: Paní Grybauskaite.. Jestli se mohu zeptat, jaký závěr byl vyvozen z tragédie zhrouceného obchodu Maxima?
P: Ne, to nejsou domluvené dotazy. Promiňte, nejsem připravena na ně odpovědět. Proto myslím, že můžeme zakončit rozhovor.
N: Dobře, tedy poslední dotaz.
P: Dobře, ale jen, pokud byl dotaz předem domluven. A jestli ne, pak promiňte, v rozhovoru pokračovat nemožno.
N: Já se zeptám, a když nechcete, nemusíte odpovídat. Žádal jsem uživatele Twitteru, aby zadali otázky pro vás a jeden z našich diváků by chtěl vědět, kteří jsou vaši oblíbení basketbalisté Litvy?
P: Promiňte, ne, ne, nemohu zakončit rozhovor takovou otázkou. Jestli mi nechcete dávat předem odsouhlasené dotazy, pak můžeme skončit. Je to vše?
N: Možná by bylo dobré zakončit na příjemné notě...
P: Prosím. Zakončujte. Ale žádné neodsouhlasené otázky prezidentce. Nedávám takové rozhovory. Můžete zadávat pouze otázky, na kterých jste se dříve domluvil s mým týmem.

Smekněmež klobouk před novinářem. Chlapík kliďas! Já bych to asi nevydržel a vyprskl smíchy. 

Bezvadné jsou některé komentáře pod videem (YouTube), např: "Jak tady mohou psát neodsouhlasené komentáře? Kdo to dovolil?" a reakce "Tak vidíte, hned 2 neodsouhlasené otázky, nebudu odpovídat".
Proslov o holandském referendu s banderovským pozdravem na konci:
Pane prezidente Miloši Zemane, takhle se to dělá! A média Vás budou milovat!

37 komentářů :

 1. Tak nějak nesympatická a navrch ještě blbá. Mně připadá, že představitelé bývalých států CCCP krom Lukašenka a Putina jsou nějací debilní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no Lukašenko skrýva v sebe hlavne veľké ego.
   Má možno aj nejaký ten sedliacky rozum - z toho pramení tá jeho "vychcanost", ale žeby to bol nejaký štátnik alebo charakter sa povedať nedá.

   Vymazat
 2. myslím si, že na "tuto" je škoda slov

  OdpovědětVymazat
 3. úžasné, to není třeba komentovat, ten redaktor je skvělý

  OdpovědětVymazat
 4. Nejvíc mne baví místní ex-svazáčtí trolíci a komunistobijci z pražské všivárny. Kdo nekritizuje Putina, je rudoch, komanč :-). No, krom toho, že největší odpůrci jsou v Rusku komunisté (Zjuganov end kampeny - na rozdíl od "liberálů" je to vážná vnitřní opozice) nemohu nezmínit ten základní rozpor mezi těmi, co takto vidí svět a těmi, co o něm přemýšlí. Všiváci mají zhusta máslo na hlavě z předchozí pro-komunistické činnosti a tak kejhaj, aby si zalsoužili svůj žoldík, nic jiného neumí a mají za státní symbol "červené trencle, zatímco ti druzí se řídí národní tradicí Jana Z Husi, legionářů, bojovníků proti nacizmu a za svůj státní symbol mají "Pravda vítězí!", vyjádřený na prezidentské vlajce, coby státním symbolu ČR. Vědí, že pravda je pravdou, padni, komu padni. Jsou tedy objektivní, narodíl od těch druhých, pro které je pravdou vše, co se jim hodí pro získání jejich mrzkého groše. K tomu ještě mají plnou hubu pojmů, které však nedokáží naplnit obsahem a žít podle nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle sebranka jen kecá a provokuje, kdyby se tu něco semlelo, nevezmou zbraň do ruky, ale budou to "sledovat a informovat" z exilu:o) To nejsou vlastenci, to jsou zaprodané kurvy. No pár sadistů by se mezi nimi našlo, o tom si nedělám iluze. Ale s těmi by se udělal velice krátký proces.

   Vymazat
  2. S jedním takovým xindlem jsem si chvíli psal. Jistý Vladimír Just, prý docent a profesor! Ale ví prt, jen se dělá a papouškuje takový hověziny, že jsem myslel, že si dělá kozy. No nedělal. Fakt tomu tenhle "teatrolog" věří! Dřív ale zas věřil něčemu jinýmu - za komančů prý dělal herce a jeho brácha prý signoval Antichartu. Proto je dnes velkej komunistobijec a taky se "bojí ambicí Ruska", jak se mi ten trouba s titulama svěřil.

   Vymazat
 5. litva.. ne lotyšsko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, omlouvám se za chybu, už jsem to opravil, Ď.

   Vymazat
 6. Tak to je prototyp eurounijního politického lídra. Viď, Bohušu .... - ten se ale aspoň podle rámcového zadání führering Merkel dokáže vyjadřovat.

  OdpovědětVymazat
 7. Nevím,co se vám na této dámě nelíbí?Říká vše podle scénáře EU ,vlastně čte!Všimněte si očí,ani nehne brvou a nic neprozradí!A to je nejdůležitější - tím řekla vše!Zlatý náš pan prezident Zeman !Nenudí se on,jeho příznivci a hlavně jeho odpůrci!Ať žije Zeman!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, pana Zemana jsem volil jako lepší zlo. Přiznám se, že když je na obrazovce, tak přepínám. Ale jeho proslovy si raději přečtu později a v klidu.
   Pokud bude kandidovat znovu, má můj hlas. Snad zase vyhraje, hlavně proto, že lepší prezident tu už nebude a taky proto, že by celou kavárnu trefil konečně šlak. Čtyři roky tady válčí proti němu a lidi by si jej zvolili znovu. Jéžiši to by byla lahoda!!!!!!!!

   Vymazat
 8. Je ta baba vúbec živá?, mě přijde, že je z umělé hmoty.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborný postřeh, taky mě to napadlo.

   Vymazat
  2. jen natřený papundekl.............

   Vymazat
 9. Studovala leningradský institut kde podepsala spolupráci s KGB...nedávno o tom byl pořad na ntv...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však je moderní,jde s dobou. Minulá doba žádala tamto, dnešní doba si žádá tohle. Kurva křivá. Tyhle šmejdy, kteří vědomě a hlavně DOBROVOLNĚ z vychcanosti něco podepsali a teď budou brojit a kázat o morálce. Tyto šmejdy vykopat na okraj společnosti!!!

   Vymazat
  2. 10:49 Ne nadarmo jí pan Ďoubalík označil za "štětinovitý tip". Poturčenec horší Turka, takových u nás je, jéje. Že ano pane Vyskočile?

   Vymazat
  3. nedávno som niekde na nete videla zápisnicu z jej predvedenia lenigradskou políciou za študentských čias - privyrábala si ako ľahká deva na nejakom hoteli s cudzincami. Škoda, že si nepamätám, kde to bolo.

   Vymazat
 10. Musí to být strašné ,když se člověk nemůže
  projevit jinak,než podle doporučeného scènáře...
  ....to musí jít nutně na hlavu-stále si dàvat pozor
  stále být opatrný ,aby neklopýtl v jiný určený směr...
  ale samozřejmě může (asi je) tak blbá,
  že to co mele myslí vážně ....
  nenávist,kterou živí,ji sežere...
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusí to být strašné. Naopak je to velmi pohodlné, nenámáhá to hlavu myšlením. A proč by také loutka měla myslet?

   Vymazat
 11. http://rusvesna.su/news/1461140529 rusové nemusí platit Jukosu nic...haag změnil verdikt...

  OdpovědětVymazat
 12. Myslel jsem si, že Helena Langšádlová nemá páru. Nemá, tato je ještě mnohem, mnohem, mnohem horší.

  OdpovědětVymazat
 13. ..to neni prezidentka, to je hlúpa figurína.
  Čo nemá nacvičené na to odpovedať nevie alebo nechce.
  To čo za "osobnosť" majú v tej Litve?
  Asi také "niečo" ako my na Slovensku.
  Čím hlúpejší.. tím užitočnejší.. teda lepší..

  OdpovědětVymazat
 14. "Takový ten "štětinovitý" typ."
  No bodejď, chazarská židovka, obdobně jako ten štětinatej židobanderovec...

  OdpovědětVymazat
 15. Jéžíš, fakt!, no to by bylo kafééé!
  Jako z kavárny té naší pražské galérky ...
  Jen teď nevím, jak se tou prezidentkou mohla stát. Jsou ti Litevci až tak ...???
  Díky moc, pane Ďoubalíku!, dalšího komentáře k té loutce snad netřeba.

  OdpovědětVymazat
 16. Ach ty ženy a k tomu politika to je neštěsti a víte proč MAJÍ OBRÁCENÝ KREVNÍ OBJEH.

  OdpovědětVymazat
 17. A "krásky" u nás? A ty jejich mozečky!Jena jak druhá!Viz.Parkanová....Němcová...Lanšádlová.....potom ta družinářka za KDU-ČSL co prosazovala církevní restituce a byla blbá jak tágo, Valachová.......Pecková......jedna blbka vedle druhé!Prostě všechny!A podívejte se na ty politické štětky v USA,jedna krvavá válečnice vedle druhé,jedna blbka vedle druhé!A fírerka frau Merkel?To nejde ani změřit!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A byl pořád požadavek - "více žen do politiky" - a oni vygenerovali jen samé idiotky a krvavé krávy.

   Vymazat
  2. Vůbec to není o ženách, nýbrž o hlouposti. Co namyšlených idiotských mužů se v politice pohybuje a že by měli pro společnost nějaký přínos, že by politika jen mužů byla lepší? Už jen vaše názory jsou dokladem, že muži vůbec nejsou proti blbosti imunní.
   KR

   Vymazat
  3. Zločasu, dávej si pozor, aby to v tobě nevyvolalo odpor k ženám obecně. To by jsi se ocitl v opravdu elitní partě!!

   Vymazat
 18. Ta podoba s KRVAVOU BÁBOU Albrajtovou-Korbelovou, holt chazarskejm zrůdám se ten jejich Jahve-Baal-Belzebub otiskl do ksichtů...

  OdpovědětVymazat
 19. Kdysi jsme si udělali srandu, když k nám na střední školu zavítala delegace jakéhosi mírového hnutí že Západního Berlína a ředitel nám říkal, když se budeme na něco přát, že se máme mírnit. Že bychom snad měli podávat předem připravené spontánní dotazy?
  Tak to byl jen hodně slabounký proti té Dalii z Litvy, která je určitě demokratka do morku kostí!

  OdpovědětVymazat
 20. Vzpomínám si, že ve stejném duchu byly rozhovory s Klausem. Ten si taky vybíral na co odpoví a na co ne. Odpovídal jen na ty správné otázky. Je taky fakt, že ty nesprávné mu raději ani nebyly kladeny.

  OdpovědětVymazat
 21. :-D Tak to je nářez.

  OdpovědětVymazat
 22. Divíte se hysterii EU o ruské propagandě ? Ruská propaganda je vlastně pravdivé informování o reálné úrovni politických lídrů EU a stavu EU jako takové. A z pravdy má dnešní EU právě tu panickou hrůzu. Jakou úroveň má lid Lotyšska, když je schopen zvolit si prezidentkou tuhle arogantní slepici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. každý národ má takého prezidenta, akého si zaslúži - preto máme my kisku a vy Zemana. Ale zas aby ste neboli moc namyslení, náš Robko síce nie je žiadne terno, ale oproti vášmu sobotkovi je to skoro charakter (i keď trocha pokrivený)

   Vymazat