Reklama

.

.

čtvrtek 21. dubna 2016

Tohle vám, pane Šámale, nikdy neodpustím


Lubomír Man
21. 4. 2016
Ale nejenom vám, jako nejvyššímu šéfovi zpravodajství ČT, ale ani vaší vedoucí zpravodajské ekipě ve složení Mrzena, Kubala, Lutonský a Frank. A co že vám neodpustím? Že jste ze mě udělali kohosi jiného, než jsem byl. Že jste mě obrali o radost těšit ze sedmé hodiny večerní, kdy se v naší zemi vysílaly a vysílají zprávy. Poslouchal jsem je pravidelně každý den. „Lubo, jsou zprávy!“, volávali na mě dlouhá léta rodiče, manželka i děti, protože věděli, že kdybych tenhle pořad zmeškal, měl bych po náladě a vyčítal jim, že mě ke zprávám nezavolali. Ovšem teď, co tyhle zprávy, pane Šámale, vedete vy, už o ně nestojím. Teď je pro mě sedmá hodina večerní hodina jako každá jiná, protože na lži a na lháře si nepotrpím. A není to dokonce ani hodina jako každá jiná, protože teď je pro mě sedmá hodina spcifická v tom, že v tenhle čas musí televizor zůstat hluchý.

Samozřejmě, ve zprávách se lhalo i za nacistů i za komunistů, ale propánakrále, tyhle režimy si přece nehrály na svobodná média ve svobodné zemi, jak si na ně hrajete vy. Šlo o totality, které svou totalitu dávaly otevřeně najevo, budeme vám lhát, protože to vyhovuje naší ideologii, říkaly nám ty režimy v řádcích i mezi řádky – a bylo to samozřejmě tragické, ale bylo to v jistém smyslu i otevřeně chlapské. Ale vy, pane Šámale, a celá ta vaše ekipa, nám lžete, ale tváříte se, že nikoliv, že nám říkáte pravdu. Jste licoměrní tak, že z vás ta licoměrnost až kape a jste od ní slizcí.a tou slizkostí od sebe posluchače odpuzujete tak, jak se to v naší moderní historii dosud žádnému médiu nepodařilo.

Nelžete samozřejmě jen tak obyčejně, ale ať už jste si toho vědomi, či ne, lžete podle mustru, který vám a všem dalším svým nástupcům, stanovil Joseph Goebbels. Při čemž jste si z jeho tří zásad nelhat, zakrývat a odvádět pozornost - a zase ať už vědomě či nevědomě o tom, že napodobujete Goebbelse - vyloupli jako zásadu nejúčinnější zásadu zakrývat. To, co se nehodí vám, coby hlásné troubě havlistů a pražské kavárny, prostě zakryjete – a máte prakticky po šichtě. Stanovili havlisté, že všechno na východ od nás je zlé a od ďábla, a vše na západ od nás dobré a šlechetné? Dobrá, pak pro vás není nic posvátnějšího, než všechna fakta, která by této „pravdě“ odporovala, zakrýt, čili zamlčet. Stanovili havlisté, že pravice je darem nebes a levice darem z pekel, dobrá, pak zakryjeme fakta, která této „pravdě“ odporují, a můžeme jít na kávičku.

Tak jste si, pane Šámale, zjednodušili svou službu – a mi a statisícům pravdymilovných - jste otrávili jejich večery, rána i poledne. Ale vy sám jste se svou prací spokojený a cítíte se v ní zřejmě na léta zabezpečený, jak jste před časem prozradil ve svém interview pro ideově spřízněný magazín Reflex. Budu z něj citovat, aby si o vás čtenář udělal svůj úsudek:

„Televizní krize přivedla dvakrát sto tisíc lidí na Václavák. TO JE DOSTATEČNÉ VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY“

Takže občané, dejtesi pozor!

25 komentářů :

 1. Máte pravdu, na ten hnus, co je místo zpráv se dívat nelze. Proto to taky nedělám a scháním informace jinde, protože naše televize - hlavně TV1 a TV 24 lže nejvíc a zve si hosty stejného ražení. Je to ostuda, opravdu mnohem horší než za totality.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlasím a dodávám, že se řídí heslem, koho chleba jíš, toho písen zpívej!

   Vymazat
 2. Ale prdlajs stanovil mustr! Tahle floskule se bůhvíproč ujala, i když krapet myslící musí dospět nutně k blbosti celé věci! Proč by asi pan Pepik prozrazoval svým nepřelům nějaký svůj majstrštyk - tzv. mustr! Takový inteligentní člověk a udělá ze sebe vola před dějinami? No jistě že ne ... pusťte si jeho skutečný projevy a ne ty židolži! A o těch právě hovořil! To o židácký mustr popisoval, když řekl, že tyto hyeny, jejichž Lež druhým jménem raději stokráte opakují Lež, než aby jednou řekli Pravdu v domění, že ji tak lží nahradí. A pak dodal: "Ale všeho do času! Přijde Den, kdy vám zavřeme ty vaše lhavé tlamy!" - https://www.youtube.com/watch?v=i_-qMs8BS80

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Man ,
  mam rad Vase postrehy a analyticke schopnosti.
  Divat se na zpravy manipiulatoru poplatnych nejake mocenske skupine, je vsak vzdy ztrata casu.

  Soustredujte se na posledni komentare ruznych politickych analytiku z Ameriky na YouTube... Vim, ze na YouTube je i hodne hlouposti, ale jsou tam take nejinteligentnejsi lide co Amerika ma, kteri poukazuji na nynejsi situaci, jak uz v economii, tak i v politice.

  Sledujte co rika Jeanine Pirro ! Vim , ze rozumite anglictine (pardon americtine.) Hodne lidi v Americe TV nema - protoze je hodily do kontajneru na smeti, presto, ze byla v dobrem stavu.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 4. Taky už začínám rezignovat. Od návštěvy čínského prezidenta každé Události, které jsem sledoval obohacené Barborou Šámalovou a jejími nenávistnými výblitky o Číně, vytrvale a nepřetržitě - kdo ji za tohle vůbec platí? Mají to vůbec ještě v palicích v pořádku? Komu tady asi utíká byznis s Evropou, že se tak snaží?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera profesionální sestra Šámalová zase perlila, že Číňani varují Číňanky před špiony ze západu a vydávají snad brožurku, tvářila se, že to je nehorázné a směšné. Nastojte, to by se nikde na západě nemohlo stát.

   Vymazat
 5. TAK
  já si dobře vzpomínám na povinné sledování televizních novin během voj.zákl.služby.
  V dnešní době jsou televizní noviny a další ideologické programy, jakási obdoba PŠM, což bylo politické školení mužstva, nepovinné,
  ale televizní ovce na to denně čučejí a pak jim to zvedá tlak a kazí náladu...

  Zkuste, pane autore, vyhodit tu Vaší lžibednu do "kontajneru" , jak to uvádí honolulu...
  Ale chápu, je to droga.

  OdpovědětVymazat
 6. Televize je celkem vzato na hovno a zpravodajství je jedna velká žumpa.Ale určitě v čr roste zamněstnanost.

  OdpovědětVymazat
 7. Já osobně nesleduji čt od nového roku-takové malé předsevzetí.Zpočátku to bylo takové divné a nyní jsem zjistil,že mi to vůbec nechybí a navíc mám spoustu volného času pro sebe.
  Horší je to,že tyto pacholky musím měsíčně platit.

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud se placením koncesionářských poplatků podílíte na vymývání mozků občanů této republiky, tak si laskavě nestěžujte na úroveň programů ČT.

  OdpovědětVymazat
 9. Autor má pravdu. Rezignace však není program. Musíme svou hrubou nespokojenost vyjadřovat všemi způsoby. Obracet se na poslance, senátory, radu ČT a protestovat proti takovému systematickému a podlému porušování zákona. Těm prodejným hajzlíkům v ČT jde hlavně o to, abychom jim sypali každý měsíc peníze. Požadujme proto po zákonodárcích, aby změnili způsob financování této veřejné služby, hlásejme, že budeme volit jen ty politické strany, které slíbí (kromě jiného) změnu v tomto směru... Nedovolme, aby tihle parchanti za naše peníze se nám každý den z obrazovky drze vysmívali.

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Mam, nejhodnotnejsi informace o deni v Americe, ktere definitvne ovlivni zivot kazdeho ceskeho obcana pise pan JAN MARENKA z Protiproudu.

  To co je na TV. - napr. Ct. 24, bude pomalu menit barvu sveho "presvedceni" a lepe se profesionalne chovat po zvoleni Donalda Trumpa - takze prikladat vahu dnesnim oportunistickym mini-figurkam je bezpredmetne.
  Prijdou zmeny !
  Zabydleny establisment u jejich koryt, dnes kvici hruzou, nebot ztrati jejich prebendy. V mode bude REALITA !
  Zadne MALUVKY of WISHFUL THINKING,
  Budete mit velke pobaveni u TV az bude cistka ve Washingtone a v Berline.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Omlouvam se za preklepy a gramatiku (22:24)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. Je to tak, upravují si zprávy k obrazu svému, preferují ty co nesouhlasí s lidovým referendem na Krymu, ale už nám neposkytnou názor někoho, kdo souhlasí s administrativním převedením Krymu do Ukrajinské svazové republiky v rámci SSSR. Dle Wikipedie to tak jednoznačné není.

  OdpovědětVymazat
 13. Nebo ta aféra s vlajkami, kdyby den před návštěvou ČR (ne návštěvou Kavárny), nedošlo k pošpinění Čínských vlajek, mohli si toho šaška s Dalajlámou vystavovat jak chtěli. Odpověď jim byla daná adekvátní, ale i z toho jsou zaskočeni, neboť na divadle se asi neučí,že každá akce vyvolává reakci.

  OdpovědětVymazat
 14. Je to tak, upravují si zprávy k obrazu svému, preferují ty co nesouhlasí s lidovým referendem na Krymu, ale už nám neposkytnou názor někoho, kdo souhlasí s administrativním převedením Krymu do Ukrajinské svazové republiky v rámci SSSR. Dle Wikipedie to tak jednoznačné není.

  OdpovědětVymazat
 15. POZOR, pane Man ! Toto je nejposlednejsi projev JEANINE PIRRO, E P I C - Rebuttal Share it ! (YouTube)

  Share it ? Ano pane Man, s kazdym obcanem v Cesku a hlavne s presidentem Zemanem a docasnym premierem Sobotkou.

  (Lide z Evropy se mi nekdy ptaji, co t. zn. kdyz JEANINE PIRRO zvedne pri projevu obe ruce s dvema prsty.

  To se jmenuje PRETENSE ! Pretense = mysleno, receno v uvozovkach. Priklad v cestine :
  "Sobotka je cesky vlastenec !" V uvozovkach to zn. ze neni, ale predstira, ze je.
  honolulu - observer.

  OdpovědětVymazat
 16. Všeho do času. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu.....až poletí Šámal i s tou jeho povedenou cizí klakou z ČT tak rychle, že za sebou nebude moci ani zavřít dveře, natož aby stačil říct shalom.

  OdpovědětVymazat
 17. soudruzi sernatoři i soudruzi posranci se soudruhem prasedidentem nedovoli aby čete někdo špinil je to jejich vy dobytek pravdy a laski jejich vytach k moci jen pro srandu kralikum semtam udělaji bububu jakože přehodi platbu z vovčana na stat viz totalni debilita

  OdpovědětVymazat
 18. Zprávy a mnoho dalších pořadů je jen pro otrlé, k nekoukání a hodno dalších opovržlivých přívlastků.
  Ovšem zmíním tady vyjímky tvorby veřejnoprávní televize- včera jsem se díval na dokument o Jeseníkách, a byl jsem překvapen- a velmi příjemně. Stejně jako pořady o rozhlednách a řekách bude snad i tento seriál krásným zážitkem. Vím, že tady jde o úroveň zpravodajství, a osobně jsem zhnusený úrovní veřejnoprávního média, ale tady za takové dokumenty bych jim dal pochvalu.

  OdpovědětVymazat
 19. On je Šámal tak pitomý, že netuší, že těch 2x stotisíc by dneska přišlo proti němu? A ne aby mu ten jeho tlustý zadek udrželo na sesli? To je fakt tak odtržený?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šámal není ani pitomý ,plní jen zadání dalšího hajzla v pozadí,aby se udržel u koryta a takoví potřeboval minulý a stávající režim včtně vládní smečky.
   Se změnou režimu tito pacholci budou nahrazeni nebo se změně přizpůsobí,tak jako mnozí v minulosti.

   Vymazat
 20. TV jsem odhlásil již před 3 lety, rozhlas v prosinci minulého roku. Nemám žádný problém s touto židoimperialistickou chamradí. Skutečných informací je možno nalézt na internetu spoustu. Zatím...

  OdpovědětVymazat
 21. Je více takových jako Vy pane Mane. A přiznám se, že i můj pohled na media mainstreamu včetně ČT se od toho Vašeho příliš neliší. Snad pouze v tom, že si možná více uvědomuji, že z televizní obrazovky České televize, ale ani z těch ostatních korpotátních, se celé pravdy nikdy, zdůrazňuji NIKDY, nedočkám. Pravda je tady různě ohýbána, zamlčována, vytrhávána ze souvislostí, prostě manipulována. Je tady nějaký rozdíl proti totalitní ČsT nebo Rudému Právu? Pokud ano, tak snad pouze v tom, jaké totalitě, jaké moci medium slouží. Jsem přesvědčen, že ČT a ČRo jakkoliv podle zákona veřejnoprávní, své zákonem dané funkce nejenže neplní, ba naopak, jsme svědky skutečnosti, že jak ve zpravodajství, tak v publicistice manipulují veřejnost s cílem zajišťovat partikulární zájmy vlivových skupin stojících mimo demokraticky volené instituce, nejčastěji na pozadí falešných a zprofanovaných hesel o lidských právech, komunistickém nebezpečí, či "říších zla", hesla novodobé EU,US totality. Hesla ne nepodobná osvědčené komunistické propagandě. Dříve narození si jistě vzpomenou na hesla typu "boj za mír", "boj proti imperialismu". Tedy shrnuto, ČT a ČRo byly po roce 1989 české veřejnosti ukradeny a v duchu svých "spacákových" guru v současné době navazují na své 40. leté nejlepší totalitní tradice. V daném případě se laskavý čtenář (divák) jistě rád obrátí na celkem slušný výběr řady důvěryhodných alternativních elektronických medií.

  OdpovědětVymazat
 22. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat