Reklama

.

.

sobota 23. dubna 2016

Turecký konzulát v Rotterdamu vyzval k hlášení urážek Erdogana: Po Böhmermannovi intervenuje Turecko i v Nizozemí, tam také ještě existuje zákaz urážky majestátu


23. 4. 2016   Telepolis
Poté, co turecká vláda pod svým prezidentem, který by chtěl ještě větší moc, dala s úspěchem varovný příklad německé vlády , kterou škrtí uprchlická politika, se zdá, že má sklon přímo intervenovat v zahraničí, popohnat věci dopředu. Přitom jde i o propagandistickou ofenzívu, která chce vztah tureckého státu k médiím a novinářům přenést do zahraničí, aby nedocházelo ke kritice nejen ve vnitrozemí, ale i v zahraničí. 
 Právě nyní byl korespondentovi ARD Volkeru Schwenckovi odepřen vstup do Turecka. Důvodem je, že má vztahy s teroristy, protože novinář mezi jiným podával zprávy o syrských Kurdech. Vláda AKP označuje za teroristy a jejich pomocníky všechny politiky, novináře, akademiky a intelektuály, kteří kritizují postup tureckých bezpečnostních sil proti kurdskému obyvatelstvu ve vlastní zemi.Kancléřka Merkelová se dala strhnout jen k poznámce: „Sledujeme to s jistými obavami.“

 Podle zpráv z médií si turecké ministerstvo zahraničí začátkem tohoto týdne zavolalo i nizozemského velvyslance, protože nesouhlasilo s karikaturami, které nepřiměřeně představují lehce urazitelného a s osobním nasazením svou mužskou čest bránícího / islámskou?/ prezidenta Erdogana. Jak v Německu, tak i v Nizozemí existuje paragraf, podle kterého může být urážka majestátu potrestána až dvěma roky.

Po případu Böhmermann podali poslanci návrh zákona na odstranění paragrafu, který se v parlamentu setkal s velkým ohlasem. Nizozemská vláda si nyní chce pospíšit, aby odstranila zákaz, dostává se ale do dilematu. Urážka majestátu nebyla ani v Německu, ani v Nizozemí zřejmě potrestána. Kvůli urážky Adolfa Hitlera byli ve 30. letech potrestáni tři muži. V roce 1966 byl dvěma týdny vězení potrestán student za urážku amerického prezidenta Johnsona.

Nizozemský velvyslanec, který šel v pátek na turecké ministerstvo zahraničí, však ze své strany vyjádřil podiv nad mailem, který turecký konzulát v Rotterdammu zaslal tureckým organizacím v Nizozemí. Příjemci byli vyzváni, aby sdělili, kdo v jakých komentářích na facebooku, twitteru a jiných sociálních sítích urazil prezidenta, Turecko nebo turecký lid. Až do čtvrtka do ukončení služby se odpovědi měly zasílat na stejnou adresu info.cgrotterdam@mfa. gov.tr

Den předem na to poukázal nizozemský předseda vlády Rutte na tiskové konferenci s Angelou Merkelovou. Je překvapen, co turecká vláda touto akcí sledovala, a dotáže se velvyslance kvůli vysvětlení. Poslanci kritizovali velkou moc Erdogana a požadovali diskuzi v parlamentu. Turecký konzulát prohlásil, že u mailu jde o nedorozumění. Jeden pracovník udělal chybu ve formulaci. Výzva hlásit urážky nebyla úmyslná, chtěli jen monitorovat probíhající nenávistnou kampaň po případu Böhmermann. Mluvčí tureckého velvyslanectví v Haagu prohlásila, že Turecko o žádné žaloby v Nizozemí kvůli urážce neusiluje, ačkoliv po případu Böhmermann došlo k „přílivu nenávistných mailů.“

Pro Novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdeňka Holešová
Türkisches Konsulat in Rotterdamm forderte zur Meldung von Erdogan – Beleidigungen auf Telepolis, Florian Rötzer, 23.4. 2015 

19 komentářů :

 1. NO PŘEDSTAVTE SI,ŽE PŘI SOUDU SE OBHÁJCE TOHO ULIČNIKA BÖMIHO ZEPTÁ RECEPA.MÁTE RÁD HEZKÉ KOZY?

  A recept musí odpovědět že ANO,V opačném připadě je jeho stará pekelně škaredá,nebo mu dá doma na palici válečkem na nudle.

  POKUD ODPOVÍ TEN SULTÁN,ŽE ANO, MÁM RÁD PĚKNÉ KOZY tak ten proces prosere.

  OdpovědětVymazat
 2. Urazili jste našeho strejčka? Tak tady máte milión migrantů! A koukejte navalit další miliardy eur nebo se na vás strejček opravdu, ale opravdu bude zlobit !

  OdpovědětVymazat
 3. Vlastenka  To je neskutečné.
  Svět se v prdel obrací a naši předci rotují v hrobech.
  Evropa se sedne na prdel z nějakého primitivního Turka!

  OdpovědětVymazat
 4. Je president "Majestát"? Nebyl to titul dědičných vládců, do republiky se nehodící?
  Erdogan je občan Turecka, na určitou dobu zvolený do funkce presidenta. Až doba uplyne, stane se zase řadovým občanem.

  OdpovědětVymazat
 5. Ať si Erdogan, jak se říká ,,vytlačí" oko !

  OdpovědětVymazat
 6. Hrozí nám velké nebezpečí.Náš sultán rád napodobuje cizí potentáty a v případě, že Erdogan s represemi v EU uspěje, bude mít záminku nechat zavřít polovinu Česka.Škoda, že si Turek nevezme příklad z něho a nezasype EU také výsměchem, sprostotami a urážkami.My jsme si zvykli, ostatní by to snad taky skousli.

  OdpovědětVymazat
 7. V. V. Pjakin to ve svém posledním pořadu říká velmi pěkně.
  Totiž, že bývaly doby, kdy např. Salman Sushdie svými Satanskými verši "urazil" majestát samotného proroka (tj. celý Islám!!).
  A západní státy jej (s poukazem na svobodu slova, kterou cení jako základní civilizační hodnotu) chránily i za cenu otevřené diplomatické roztržky s islámskými státy.
  Vzniká tak mnoho otázek, např.:
  Něco se na svobodě slova změnilo?, to když je "uražen" tzv. majestát jakési zločinné turecké politické loutky??
  Na svobodu slova mají právo jen v Charlie Hebdo?? anebo ti, kteří do mainstreamu jen lžou a lžou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, všechno je jinak než tehdy. Dnes dostala Frau Merkel za úkol vybudovat z EU vzorovou muslimskou unii. Jako správný vrchni velitel rozkaz splní do puntíku. Ještě štěstí, že řídí Němce, kteří jsou dokonale vytrénováni jít jednotně sborem za svým vůdcem. Už to mají v genech.

   Vymazat
 8. Už jsem to kdysi psal, že kdyby měl ten turecký destruktoři více vlasů, pak by vypadal přesně jako Adolf.
  Urážky tohoto destruktora probíhají nejen v EU, ale i v Rusku.

  OdpovědětVymazat
 9. Netuším jak je vůbec možný někoho žalovat za názory na toho prolhanýho zasranýho umaštěnýho sráče a vývozce teroristů??
  Toho tak leda na lampu!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Opovažte se dráždit Sultána. Zvláště když není uvázaný u boudy !

  OdpovědětVymazat
 11. Že ho někdo uráží? No asi si to zaslouží, ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím co toho kozo...a uráží, já bych nejvíc zuřil, kdyby mne někdo nazval Erdoganem.

   Vymazat
 12. Turecko je laskavá, zbožná a mírumilovná islámská republika a kdo tomu nechce rozumět, toho stihne osud Arménů a Kurdů. Merklová to už pochopila a vy ostatní to pochopíte brzo také.

  OdpovědětVymazat
 13. Německy komik utekl již do Rusko a Lavrov mu řekl že ho za satiru nikdo pronásledovat nebude ! Nový Pjakin :: Erdogán odchází končí proto nejvíce kope a ječi v Turecko ho již nikdo nebere vážně !!

  OdpovědětVymazat
 14. Vlastenka


  Tak tohle je spojenec NATO a EU.)))))))
  Jsem zvědavá, jak se ta "demokratická" EU za novinářku postaví.

  Hlavně že mají havloidi plnou hubu totality před 25 lety. Tahle začíná být mnohem mnohem strašnější.
  Tady se budou časem rovnou řezat hlavy.

  OdpovědětVymazat
 15. Turecko je stejně jako dnešní Ukrajina fašistický stát. A co na to naše vláda a parlament? No ani ťuk. Naopak plná podpora a kdo se opováží vyslovit pravdu je označen kupodivu jako fašista a rasista či xenofob. Je to pravidlo v jednání a činech "našich" politiků: pravda je lží a lež pravdou. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechna kolečka do sebe začnou zapadat, jakmile si uvědomíte, že budoucnost Evropy je standardní fašismus. Taková Evropa má proto už dnes za přátele takové typy jako je Porošenko a Erdogan. Proto Bruselu vůbec nevadí ani vzpomínkové akce oddílů SS v Pobaltí, ve členských státech EU.

   Vymazat
 16. Evropu obchází strašidlo hnědého NWO. Proto už dnes jsou systematicky likvidovány politické strany a jejich vedoucí představitelé jsou zcela systematicky a veřejnosti na očích tupeni, ponižováni, zesměšňováni a beze studu označováni za loutky takoví klíčoví politici jako třeba Hollande a dokonce i Merkelová (o Sobotkovi škoda slov). Jak se z nich za tak krátkou dobu nejenom v politice, ale i v médiích stali symboly bezradnosti, bezpáteřnosti, bezmoci a nicoty. Toto není samo sebou a děje se to v rámci celé Evropy i v dalších zemích. Toto je koordinovaná akce zcela úmyslně dirigovaná někým ze zákulisí. A situace se neustále zhoršuje, stupňuje až povede k veřejným projevům nespokojenosti s takovou vrchností. Teror, který je pak záminkou k protiakcím silových složek v ulicích bude situaci pouze zhoršovat. A ten někdo ze zákulisí ve vhodný čas vytáhne jako eso z rukávu nějakého celoevropského diktátora (samozřejmě nacionalistu a fašistu), reprezentanta New World Order, který to dá zase všechno do cajku, ale za cenu likvidace posledního zbytku virtuálních svobod. Nepochybujte o tom, že už i pro Evropu je připraven okopírovaný Patriot Act. A v zákulisí projednávaná TTIP už k celosvětovému vítězství NWO umete ekonomickou cestičku. Evropo, Pán s tebou !

  OdpovědětVymazat