Reklama

sobota 30. dubna 2016

Ukrajina dva roky od událostí na Majdanu a v Oděse (video)

Pavel Letko 
30.4.2016 E-republika

Přednášky a diskusi k situaci na Ukrajině, která proběhla 25.4. v Praze, můžete sledovat na videu.Dne 25.4.2016 se konalo v Praze v budově ČSVS Na Novotného lávce setkání, o kterém jsme psali v pozvánce Akce: Ukrajina dva roky od událostí na Majdanu a v Oděse připomínající události na Ukrajině v roce 2014. Účast byla nad očekávání velmi vysoká, byl nabitý sál.

E – republika byla také u toho, původně plánovaného přednášejícího Stanislava Blahu, který se událostem v Oděse věnoval od samého začátku článkem „Po masakru v Oděse není cesty zpět“, nahradil Pavel Letko. Stanislav Blaha se nemohl zúčastnit ze zdravotních důvodů a na krátký čas se odmlčí i v publikaci článků. Věříme, že se brzy vrátí v plné síle, aby nadále přispíval do debaty o věcech veřejných. Samotnou akci „Ukrajina dva roky od událostí na Majdanu a v Oděse“ můžete sledovat na níže uvedeném videu.

Program:
00:16 Zdeněk Kratochvíl
02:40 píseň od skupiny Babiččini vnuci
10:58 Pavel Letko
28:38 Jaroslav Bašta
34:57 Petr Žantovský
51:35 debata Jana Schneidera a Ondřeje Soukupa
01:38:36 Text Terezy Spencerové čte Zdeněk Kratochvíl
01:51:31 Jan PetránekSouvisející články:

12 komentářů :

 1. Pár zkrachovalců se může scházet kde chce a žvanit tam o čem chce, ale na cestě Ukrajiny, Gruzie a dalších zemí ke svobodě tyto komoušské kreatury nic stejně nezmění! - http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/evropska-komise-navrhne-bezvizovy-styk-pro-ukrajinu_376391.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlast tě (10:50) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  2. Myldemon a Rossolini jsou jednovaječná dementní dvojčata narozená z incestního styku stejně dementních rodičů, postižených dvojvaječných sourozeneckých dvojčátek. Předčasně vyspělé holčičky a chlapečka.

   Smazat
 2. Boj o Oděsu bude pokračovat - kopie příspěvku k tomuto článku: V červenci bude zasedat NATO (dále jen "mírové holubice"), kde se rozhodne o založení černomořské flotily NATO, aby se obešla omezení daná smlouvami o provozování Bosporu a krátkodobým pobytem cizích lodí na Černém moři. Tato flotila měla původně parkovat v Sevastopolu, ale mírovým holubicím udělalo čáru přes rozpočet samo obyvatelstvo Krymu svým referendem a následná anexe Krymu (Pozor, rozlišovat ! V případě Kosova nebo třeba Izraele se při záboru nových teritotií nikdy nejedná o anexi, o tu se jedná pouze v případě Ruska). Oděsa má tu smůlu, že byla vybrána jako náhrada za ztracený Krym, protože někde ty skořápky mírových holubic musejí parkovat. Takže Oděsu a jeho ruskojazyčné obyvatelstvo čeká trvalý teror (včetně násilného poukrajinšťování) i v budoucnu. To, co se stalo 2.5.2014, to byla pouze první drobná výstraha Oděsanům za souhlasného ticha celého slavného západu. To Rusko se k mírovým holubicím neustále přibližuje a musí se s tím něco dělat. Slova o nějakém volném vstupu do Evropy pro ukrajinský obchod (viz předposlední odstavec článku), to je pouze vedlejší záležitost. Mimochodem, americká armáda působila na Krymu již za Janukovyče, protože probíhaly přípravné práce na využití dalších přístavů (Jevpatorie nebo Feodosie) pro mírové holubice. Ukrajina chtěla dojit prachy za pronájem přístavů od obou stran, od USA i od Ruska. Tento pokus nevyšel, protože se místní obyvatelstvo vzbouřilo a odmítlo Američanům poskytovat ten nejzákladnější servis a ti museli z Krymu odtáhnout. Takže to odnese miliónová Oděsa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 14:43 ale jdi ty brebto, takovou slátaninu jsem už dlouho nečetl.
   Faktem je, že neoznačení ruští vojáci silně napomohli tomu, že Krym byl ruským agresorem ukraden Ukrajině - a další ruští vojáci jsou aktivní na východní Ukrajině. Celý svět to odsuzuje, Krym nikdo neuznal jako ruský - kromě agresora samého. Účast svých vojáků Putin nejprve zatajoval a potom to přiznal - nejenom na Krymu ale i na východní Ukrajině, v Donbase.
   Ty Vaše výmysly o jakýchsi plánech USA a nějaké spojitosti se Sevastopolem si strčte za klobouk. Naletěl jste jako někteří další chytré ruské propagandě.
   Rusko je jednou stranou konfliktu na Ukrajině - co si myslíte, že ve své propagandě budou hlásit jiného ?? Není vám divné, že žádný jiný stát na světě neuznal Krym jako ruský ? A že kvůli tomu a další intervenci na východní Ukrajině dostali Rusové sankce ? A sankce proč ? Protože přece nemůžeme válčit a ani nechceme - je to jedna z mála neválečnických možností, jak zabránit jinému státu být agresivní vůči sousedům. Sankce částečně zabraly, protože Rusové nejsou až v Kyjevě - ale zastavili se na východě Ukrajiny.

   Smazat
  2. Šašku 15:30- čti fakta, přemýšlej a nevěř pohádkám, jak kdysi zpíval J Schelinger
   V.J.Horák

   Smazat
  3. Vaše (15:30) logika je zcela odzbrojující, něco jako je to pravda protože to říkali američtí soudruzi, které na slovo poslouchají loutky na celém světě. Pravda je jenom to, co uslyšíte na CNN nebo FOX News. Bravo, hlavo vylízaná.

   Smazat
  4. vyřiďte někdo dutolebci (15:30), že protiruské sankce byly připraveny ještě před Krymem a byla to spíše odveta za nevydání Snowdena, protože ten zesměšnil americkou impérii

   Smazat
 3. Ano, z pohledu demokratických demokratů byl spáchán zločin. Občané na Krymu jednoznačně a jasně vyjádřili přání, aby Krym byl součástí Ruska. Vyhovět přání občanů, jasně vyjádřenému referendem, je, v daném případě, zcela nesporně zločinem. Aby k takovým zločinům nedocházelo náhodou i v ČR, nesmí být žádný zákon o referendu v ČR přijat. Toť svaté právo demokratické demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:24 - Vždyť to tak píšu hlavo. Takže ve stručnosti a jasněji. Vyhovět jakémukoli přání občanů, obyvatel je zločin. Ani žádný Putler měnící svévolně hranice, byť dle přání obyvatel není znám. Pokud zde, jako debil pitvoříš jméno skvělého státníka Putina pak věz, že připojení Krymu bez jakéhokoli humanitárního bombardování, bez dětských obětí a bez mrzačených dětí, nemohlo a nemůže být uznáno za počin vyspělého demokratického státu. V tom jsme za jedno.

   Smazat
 4. Zajímavé je, že CIA coby duchovní rodič a tedy reálný zakladatel EU potřebuje jednotnou amorfní evropskou federaci, kterou by šlo co nejsnadněji ovládat (stačí dávat příkazy jedné jediné loutce v Bruselu a není třeba přesvědčovat tlupu 28 politiků). Na druhé straně v Evropě sílí snaha po decentralizaci a rozchodu v každé druhé zemi, všude kam se člověk podívá. Kdo to má pak uhlídat, aby někde náhodou neproběhlo nežádoucí referendum s nežádoucím výsledkem. Zatím jsou taková referenda zakazována místními zákony a velmi pomáhá také vlastnictví masmédií v žádoucích pařátech. Když ani toto nepomůže, bude se asi muset zasáhnout do elektronického systému hlasování, počítám, že kvalifikovaný hacker to zvládne za drobný peníz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Invaze imigrační agrese do EU je rovněž z dílny administrativy centrálního sídla nejhoršího planetárního ZLA. Je to jak z hororové sci-fi vize

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.