Reklama

úterý 26. dubna 2016

Ústupová politika Evropské unie vůči k Turecku

Yekta Uzunoglu
26. 4. 2016
Evropská unie vůči Turecku ustupuje, snaží dostat pod kontrolu migraci a přitom přehlíží, že Turecko si bere migranty jako své rukojmí a nebo naopak má EU jako rukojmí, kterému hrozí migranty. Přitom se stále tady mluví o EU, aniž bychom ale i my občané věděli, co to je EU! Kolik běžných občanů zná stanovy EU, její řád nebo organizační strukturu tzv. EU! Skoro nikdo a to není chybou občanů, ale výlučně EU! 


 
EU neučinila vůbec, ale vůbec nic efektivního, aby se stala institucí evropského občana. EU pro běžného evropského občana je virtuální institucí, která o jeho osudu rozhoduje. Ale ani zaměstnanci EU se vnitřně neztotožňují s touto institucí, jen pobírají dle božských ale i lidských zákonů vysoký plat a využívají neuvěřitelně široké výhody této instituce a nějak tak na občanech Evropy parazitují. EU, tak jak je vidět, slouží jako nadnárodní instituce pár silným členům k nadvládě nad ostatními menšími a slabšími státy Evropy a navenek vypadá, že je právní a demokratickou instituci. EU přinejmenším od pádu totality a po přijetí nových členů ze střední Evropy a z pobaltských zemí neučinila nic, aby se stala institucí občanů Evropy.

 Sňatek EU s Tureckem
 Nic ale vůbec nic aktivně neučinila, aby urovnala historické rozepře mezi evropskými národy a jednala s těmito národy, aby se evropsky kontinent zbavil svých nemocí a začal vnímat Evropu jako společný kontinent se společnými lidskými hodnotami všech občanů, všech zemí EU. Jediné, co EU učinila, bylo odstranění hranic a dovozních daní, aby ty silnější mohli prodávat své produkty na úkor průmyslu či zemědělství těch slabších. A co můžete od takové instituce při konfliktu nebo ohrožení tykajícího se celé Evropy očekávat? NIC! Ústupky EU vůči Turecku v tzv. migrační krizi jsou ústupky silnějších členů EU, které mají v Turecku své ekonomické zájmy a učiní vše i za cenu obětování evropských hodnot a dlouhodobého ohrožení demokracie a práva v samotné Evropě, jen aby nějaké podniky či banky silnějších členů nepřišly o své finanční zisky s Tureckem, to vše je tak prosté! A politici? Ti jsou jen nástroje těch hospodářských subjektů a činí to, co je od nich požadováno!
V náruči Erdogana integrovaná Merklova 
Ale celá evropská inteligence a i průměrná politická elita ví a měla by vědět, že za migrační krizí stojí výlučně Turecko, Saúdská Arábie a Katar. Bylo to Turecko, které se vměšovalo do vnitřních záležitostí Sýrie a vyzbrojovalo před očima celého světa kde jakou zločineckou bandu včetně ISIS a tím vyprovokovalo válečný konflikt, jehož důsledkem je migrace občanů Sýrie i do Turecka. Ejhle - Turecko, které zná EU jako nefunkční, tak má v ruce smrtící zbraň vůči EU! A nikdo (ani po pařížském atentátu, ale ani po nedávné tragédii v Bruselu přímo pod nosem činitelů EU) není ve stavu říci STOP: my si nenecháme zničit Tureckem a jeho společníky naši evropskou civilizaci a místo toho ustupují dal! Lidově řečeno: tancují tak jak Erdogan píská! Tento tragický obraz je přinejmenším dehonestuje všechny evropské hodnoty, to ovšem za předpokladu, že činitelé EU by si museli vážit evropských hodnot, což, jak je vidět, si neváží a evropským hodnotám nevěří a tak je jejich bytostným zájmem nepřijít o svá křesla a co nejdéle si zajistit svůj vysoký plat a všechny výhody, co mají z titulu svých funkcí či postů v institucích Evropské unie!
Tam kde je mnohoženství , nehledej lásku   
Turecko před pěti lety tvrdilo, že podporuje tzv. syrskou opozici, jelikož v Sýrii není demokracie, ale copak v Turecku je nějaká demokracie? Když Turecko za posledních pět měsíců se svou armádou a se zbraněmi, které částečně pocházejí ze zemí NATO, bombarduje svá vlastní města a zabíjí své vlastní občany a dohnalo 300.000 svých občanů k opouštění bombardovaných měst jen proto, že tito občané Turecka jsou kurdského původu! Proč Turecko neposílá arabské migranty ze Sýrie do jiných a ultrabohatých arabských zemí jako je Saúdská Arábie, Katar, Kuvajt a Arabské Emiráty? Copak je Česko bohatší než Emiráty? Copak je český občan muslim, aby přijal za svého souseda Araba a muslima? To platí pro všechny občany všech 28 států EU.

Přitom by třeba stačilo, aby Merklova jakožto kancléřka SRN, řekla: my se nenecháme vydírat, nenecháme zničit svoji civilizaci i za cenu toho, že Němci už nebudou jezdit na dovolenou do Turecka a zastavíme obchod s Tureckem! SRN je největším obchodním partnerem Turecka! Chtěl bych pak vidět Erdogana, jestli by si mohl hrát na vládnoucího kohouta všech lidí EU, kteří dobrovolně převzali roli slepic!

14 komentářů :

 1. Autor článku MUDr. Yekta Uzunoglu je aktuálně trestně stíhán za závažnou trestnou činnost. Hlavní líčení s dokazováním je nařízeno u Okresního soudu Praha-Východ na 17. 5. 2016 v 9:00, jednací síň č. 1, 1. patro. Sp. zn. 37 T 30 / 2016. Viz www.justice.cz, InfoJednani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak už ta naše vláda schválila cenzuru,že chtějí autora za to,že píše takové články zavřit?To musel pry pěkně podpálit v zadku koudel tomu kozomrdovi,že se tu namáhají udělat z něho zločince

   Smazat
  2. A neveřejné jednání má dr. Uzunoglu už v úterý 2.května tamtéž, začátek 13hodin.

   Smazat
 2. Tak za psaní to asi nebude.Však už se státu dost nevyplatilo doktora posadit do vazby. Všichni jsme se pak složili na vysoké odškodnění....to snad nikdo zase nechce?!?

  OdpovědětSmazat
 3. Koneckonců, soud je veřejný, tak se přijďte přesvědčit sám za koho kopete

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně bude mít Plesk zase o čem psát:-)

   Smazat
 4. Pro někoho asi není špatný kšeft za něco vykonstruovaného jít nakrátko bručet a pak z toho vytřískat balík. Tak šupšup do rachoty, ovčané, ať máme z čeho platit daně............mimochodem kde a z čeho platí daně tento "významný kurdský předák"?

  OdpovědětSmazat
 5. Pro anonyma z 26. dubna 2016 22:45 je důležité KDO článek napsal a ne CO v článku napsal!!!

  Proto jej dehonestuje "černou kronikou", dělá z něho kriminálníka a přitom:

  Vůbec nevidí nebezpečí z turecké strany, že by se Turecko v brzké budoucnosti mohlo stát státem muslimským a to ve státním náboženství!

  Neumím si představit EU, aby měla mezi svými členy zemi s muslimským náboženstvím! Toto se prostě neslučuje, protože muslim a evropan mají rozdílné pojetí skoro ve všech otázkách.

  Jediný drobný příklad:
  Evropské zákony zakazují zahalování obličeje na veřejnosti z důvodů identity člověka a z důvodů bezpečnostních! Muslimům (tedy hlavně ženám) to náboženství dokonce přikazuje!

  Těch rozporů mezi zákony a muslimským náboženstvím jsou jistě tisíce a přesto to vedoucí EU přehlíží. Je jasné, že někdo bude muse ustoupit ze svých "priorit"!

  KDO KOMU USTOUPÍ???

  OdpovědětSmazat
 6. Je to zkrátka o důvěryhodnosti autora. Jak to, že zveřejňuje takové množství článků o všem možném kdekoli to jde ale vlastně není možné najít článek o konkrétním důvodu jeho současného trestního stíhání. Nebo jestli vůbec stíhán je. Prostě to navzájem nepasuje. Normální člověk už neví, kdo s kým a za koho kope. Je těžké se v tom všem zorientovat. nechápu proč to pan doktor nevysvětlí!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Stojí za shlédnutí a přeposlání všem známým:
  https://youtu.be/nIP9GRRiVw8

  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je docela silný kafe...dobře se to čte...ale mně to ještě více zmátlo - jak to tedy vlastně všechno je. Jaké si z toho vzít praktické poučení pro normální život?

   Smazat
 8. dr. Uzunoglu už začal před lety přebírat peníze nás - daňových poplatníků!

  OdpovědětSmazat
 9. Pan doktor předák Kurdů přehlídl, že poslal článek někam, kde se dá lehce komentovat. Chybka:-))))

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.