Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

V Bukurešti se uskutečnilo shromáždění proti stavbě mešity za Erdoganovy prostředky


11. 4. 2016    zdroj
Místní obyvatelé se obávají, že teroristé využijí religiózní zařízení k verbování do řad DAEŠ. V hlavním městě Rumunska Bukurešti se na náměstí u prezidentského paláce konala protestní akce proti stavbě mešity, kterou podle informací inicioval a financuje prezident Turecka Redžep Erdogan.


Shromáždění se zúčastnilo asi 250 osob. Aktivisté se obávají, že mešita se stane místem verbování radikálních islamistů včetně teroristů DAEŠ. Zazněla i hesla proti politice, kterou provádí turecký vůdce.

Pro teroristy je mnohem pohodlnější verbovat lidi v místech modliteb, nikoli na ulicích nebo v tržnicích. Turecko se znovu pokouší dobýt Evropu a používá teror a násilí. Kvůli verbování a přípravě teroristů vynakládá vláda obrovské finanční prostředky na výstavbu náboženských center. Nic pro ně není svaté a náboženství je pouze nástrojem pro dosažení osobních cílů, prohlásil vůdce strany Jednotné Rumunsko Bogdan Diakon.

Protestující požadovali od prezidenta Rumunska Klause Iohannise, aby přerušil kontakty s Erdoganem, a poslanec Diakon mu pohrozil impeachmentem, když odmítne plnit vůli občanů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Jakmile si je tam ,,zasadíte", tak se jich nezbavíte!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Současná mezinárodní politika, tj. zavedené vztahy mezi jednotlivými státy, neumožňuje účinně řešit globální problémy, tj. i problém s teroristy. Je nejvyšší čas, aby spolu začali zodpovědně jednat představitelé všech existujících států, a to je prakticky nemožné, protože dosud neexistuje na světě mezinárodní organizace, která by umožňovala účinně se zabývat řešením globálních problémů. Naštěstí už nyní je na světě dost velké množství rozumných a moudrých lidí, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně realizovat. Nebudou-li se globální problémy účinně urychleně řešit, tak to špatně dopadne. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která by rozumným a moudrým lidem byla cestou k dohodě, co bude v budoucnosti následovat. Osobně se domnívám, že v rámci vzniku globální demokratické vlády vznikne univerzální učení, které bude zahrnovat v jednotném pojetí víru i vědu. Více lze nalézt v následujících odkazech: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html a
  http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

  OdpovědětVymazat
 4. Dokud bude na světě vládnout kapitalismus, tak se nikdo s nikým nedomluví... to je jasné. V kapitalistickém systému nic budovat nejde, ten lidi a národy jen okrádá a zadlužuje.
  Žádná globální demokratická vláda v kapitalistické společnosti, ani v žádné jiné, nevznikne, protože je to nesmysl.

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, ano. Jsou jako ty Jezinky v pohádce o Smolíčkovi. Jakmile se zachytí jedním drápkem, tak je zle a za chvíli vám nelezou všude. Bohužel jsou místa kde to tak již je.

  https://www.youtube.com/watch?v=Orl_veE-Vm4

  OdpovědětVymazat
 6. Ano, jistě, ale jsou také místa, kde se jim nedaří a věřím, že ani dařit nebude. A proč, no prostě, mají tam dobré zahradníky. A co my, jsme ochotni s plevelem bojovat?

  OdpovědětVymazat
 7. Z jakým plevelem?

  OdpovědětVymazat
 8. Prezidenta okamžitě sesadit.Nemí jiné cesty.

  OdpovědětVymazat