Reklama

.

.

čtvrtek 7. dubna 2016

V Nizozemsku začaly přípravy referenda proti obchodní smlouvě EU a USA

7. 4. 2016     zdroj
Další referendum v Nizozemsku se bude týkat obchodní smlouvy mezi EU a USA. Informuje o tom TASS s odkazem na údaje novin Financieele Dagblad.


"Příští poradní referendum už čeká v pořadí. Alespoň v to doufají odpůrci smlouvy Transatlantické obchodní a investiční partnerství mezi EU a USA, píše list.

Nehledě na to, že se smlouva o transatlantickém partnerství teprve projednává, aktivisté již shromáždili 67 tisíc podpisů na podporu uskutečnění hlasování. Domnívají se, že smlouva představuje hrozbu pro demokracii, sociální a potravinovou bezpečnost, a také pro ochranu zvířat, tvrdí list.

Smlouva Transatlantické obchodní a investiční partnerství se ocitne v kompetenci zákona o poradních referendech, jelikož pro její vstoupení v platnost je nutná ratifikace parlamenty všech zemí Evropské unie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Takže by se mohl očekávat skandál, nějaká nehoda, nebo teroristický útok? Podle již tolikrát prosazovaných rovnic? Začínám si namlouvat, že aféra Volkswagen, Strausskhan,Ty panamapapers, a další, ty pády letadel, vypuknutí konfliktů (Karabach), že nic není jen tak náhodné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je možný že nezfalšovali výsledky referenda v Nizozemsku? Nebo neřekli že se ho účastnilo jen 28%? Ha?
   Jakto, že dovolili zvolení Zemana? Ha?
   Jakto, že připustili a aktivně se podíleli na rozvoji Číny z nuly na velmoc? Ha?
   atd atd...

   Víš, že nic není náhoda a vše je předem plánované tvrdí většinou jednoduší jedinci kteří si nedokáží naplánovat svůj vlastní život ani na týden dopředu.

   Vymazat
  2. Pokud byl tento příspěvek výše adresovaný mně, tak zkusím odpovědět, i když zavání trolem- nepotykali jsme si, víme?
   Za 1, nikdo není všemocný.Tzn, nejde udělat něco jakkoliv, zfalšovat, zabránit zvolení...když už jej lidi zvolí, přes marketing a peníze na protikandidáta, tak jej budeme okopávat a mediálně znemožňovat, nic se neděje...Jednoduchý jedinec?HM, na základě čeho, jednoho příspěvku tady??Dobrý prognostik tedy, jen co je pravda.A pokud je pán kapitalista, pročpak se tu ohání plánováním? O mně nemějte péči. Mohl jsem se mít poněkud lépe, ale i podstatně hůře, a zatím to vypadá tak, že i kdybych zítra umřel, můžu si říci, že jsem nežil nadarmo a něco dobrého tu po mně zůstane.Článek je o tom, abychom dokázali říci ne nějakým dohodám, kde si někdo, kdo si myslí že je nadčlověk rozhoduje o podlidech a podmínkách svých byznysů.O to tu běží, takže tak.

   Vymazat
  3. Pro 23:06 To Vás obdivuji v této době mít vlastní život naplánovaný na týden dopředu.Nejste tady náhodou přes počasí?

   Vymazat
  4. Přes počasí asi nebude ale spíš státní zaměstnanec nebo někdo u koryta. :-)

   Vymazat
  5. Na rozdíl od tebe,ty Chujmerovký genitále umí češtinu!!!!!

   Vymazat
  6. 23:06 o referendum se holandská elita "starala" předem a stejně jim to nevyšlo. Především snížili počet míst, kde bylo možné hlasovat o desítky procent. Jelita velmi spoléhala na nízkou účast, takže se omezilo v masmédiích informování o referendu. Pokud by totiž byla účast pod 30%, referendum by neplatilo. Do médií se rovněž systematicky vypouštěly průzkumy, podle kterých neměl být rozdíl v hlasování až tak velký. A na konec, co když byl výsledek ještě drastičtější a stejně musel zasáhnout korektor ? A na závěr, referendem se stejně nikdo řídit nebude. Bylo to jenom takové divadélko pro ovce v ovčíně, aby se zklidnily.

   Vymazat
 2. Je vidět, že všechny národy EU to vidí správně, jen jejich představitelé ne.

  OdpovědětVymazat
 3. http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=58758

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hned jsem si po třech větách myslel, že je to parodie. Takový apríl.... Na druhou stranu si ale říkám, že současná vládnoucí garnitura je schopná všeho. Aspoň podle zkušeností.

   Vymazat
 4. Že by právě Holanďané vytrhli celé EU trn z paty ??
  Jenže vláda se stejně výsledky referenda nemusí řídit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holanďani alespoň bojují a mají k tomu, i když nijak moc silný, demokratický nástroj, kdežto my máme demokraticky zvolenou vládu, která si po zvolení může už dělat co ji napadne. Máme ještě částečnou svobodu slova, kterou zabezpečuje už jen internet, ale kdo ví na jak dlouho. Však oni si ti demokrati už nějakou tu cestičku k našemu umlčení najdou. I když je pravda, že pouhá slova nebezpečná nejsou.

   Vymazat
 5. Mně se za celou dobu 27 let nikdo nezeptal na můj názor, co si myslím o tom, a co o tom, pořád se tu vytváří nějaké statistiky, průzkumy mínění atd. a já neznám ze svých známých opravdu nikoho, kdo by řekl, mě se někdo na něco zeptal, zavolal mi někdo po telefonu a zeptal se mě, co is myslím. Takže celá tato fraška je podvod. Št´astlivci Holand´ané,ti mohou mít alespoń pocit, že někoho zajímá jejich názor. Tudíž, abych měl pocit, že ukáží svůj názor, chodím na demonstrace, tam jste nepřehlednutelný. Ale něco s tímto stavem uděláme, myslím, že tato Sobotkova vláda do švestek nepřežije.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . A po švestkách k Turkovi !

   Vymazat
  2. A po žních k Turkovi !

   Vymazat
 6. Referendum sem, referendum tam. Vážení hlasující občané, máte po ptákách, stejně se výsledky referend nikdo z loutkových elit v jakékoliv evropské zemi (včetně Česka, i kdyby zde byl nějaký směšně okleštěný zákond o referendu prošel) řídit nebude !!! Zvykejte si na budoucnost, tato budoucnost je celosvětový fašismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše rada se rovná zbabělosti a ta Slovanům naštěstí není vlastní -"Toho Boh dá nebude, aby český král z boje utíkal." Pan premiér nepřipustí referendum, národ zase to, aby ČSSD vyhrála další volby, EU se ropadne a NATO bude tandemem RF Čína uzbrojeno

   Vymazat
 7. Tady se navážíš do podle tabe jednoduchých lidí, ale tvoje otázky jsou otázkami hlupáka. Ha

  OdpovědětVymazat