Reklama

neděle 24. dubna 2016

Vracíme se ke svým "Mistralům"


24. 4. 2016    zdroj
Dokomplektování vrtulníkových lodí, které byla prodány Egyptu, může přinést ruskému vojenskému průmyslu asi 1,5 miliardy dolarů. Na podzim roku 2015 se Francie s definitivní platností zřekla mimořádné objednávky na ruské vrtulníkové lodi "Mistral": politická situace tomu překážela. Ve výsledku překoupil lodě z Francie Egypt. Ale zdá se, že Rusko stále pokračuje v získávání bonusů z této obchodní transakce.


Lodě, který získal Egypt, se ne náhodou nazývají vrtulníkové: byly projektovány pro ruské "Alligatory" Ka-52K a měly být vybaveny ruskou elektronikou a ruskými zbrojními systémy. To znamená, že dokomplektování "Mistralů" je druhá část rusko-egyptské dohody. Zpočátku nebyla zvěřejněna, ale byla samozřejmostí. Alternativou by byla výměna zařízení vrtulníkových lodí pro konstrukční zvláštnosti jiných výrobců. Což by mohlo vyjít ještě dráž, než vyjde ruská "doobjednávka". Která se, mimochodem, odhaduje na přibližně 1,5 miliardy dolarů.

Skutečnost, že egyptská armáda se chystá vybavit "Mistraly" ruským zařízením včetně prostředků radioelektronického boje, oznámila 20.dubna agentura TASS s odvoláním se na vlastní vojensko-diplomatický zdroj.

Konkrétní požadavek na nezbytné vybavení Egypt předloží v průběhu jednání s "Rosoboronexportem", naplánovaným na konec dubna - květen roku 2016. Předání "Mistralů" egyptskému námořnictvu je naplánováno na červenec-srpen.

Zda budou kromě navigačního vybavení a radioelektronických bojových systémů získány i vrtulníky (úderné vrtulníky Ka-52K, jejichž palubní úprava je uzpůsobena speciálně pro "Mistraly"), není jasné. Svého času to vedoucí prezidentské administrativy Sergej Ivanov nevylučoval a odhadoval nákup "Alligatorů" ještě asi na miliardu dolarů. V tomto případě budou muset egyptští letci absolvovat přípravný kurz pro úspěšné používání vrtulníků se souosými rotory. Námořníci, dvě posádky pro 180 osobách, již absolvují školení, které je nutné pro výkon služby na "Mistralech".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. a co tím chtěl básník říci ? že prodejce prodal, kupec koupil a ostatní se přiživují ? a po tom musíte přebírat články z ruských webů ???
  To už se Rusové nemají čím jiným pochlubit ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezmozku, neopruzuj! Článek dobrý, ty blbý!

   Smazat
 2. Jéžíš, ty jsi ale prostoduchý, samozřejmě tím chtěl básník říci, že místo toho aby Rusy Frantíci poškodili, tak na tom ti ještě vydělají peníze i reputaci v nových zbraňových systémech. Navíc, když oni prodají, tak někdo jiný už neprodá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a kde jsi přišel na to, že Frantíci chtějí Rusy poškodit ??
   Jedná se přece jen o principiální postoj v sankcích, které EU zavedla kvůli hanebné anexi Krymu ! A nebo ty by jsi byl raději , kdybychom hned zahájili válku ?
   Já myslím, že sankce jsou lepší způsob, jak ukázat na to, že Rusko jediné v Evropě si přisvojilo cizí území za posledních 70 let -...

   Smazat
  2. Ano je to krásné;)

   Rusko má plány Mistralů, miliardy eur zpátky od Francie, a teďka jim Francouzi, přes Egypťany, zaplatí
   výstavbu nových a ještě modernějších lodí v ruských loděnicích))

   A to vše jen proto aby se vlk (SSA a jimi VNUCENÉ sankce EU, viz. zde vicepresident Biden
   https://m.youtube.com/watch?v=ZDRBzk0lTVY
   Napapal a ruská koza, pardon Mistraly, zůstaly, nejenže celé, ale ještě zadarmo (pro Rusko) vystavěné :):):):):):)

   Bravo SSA, bravo;)

   Se musím smát, neb jiná akce mě v tomto případě opravdu nenapadá :):):):):):):):)

   Smazat
  3. Sankce proti Rusku, NIKDO v Evropě nikdy nechtěl, nechce a všichni jen čekají na okamžik kdy se na ně budou moci vyprděti ;)

   Jediný důvod proč sankce existují ke síla SSA zbraní, ekonomiky a odposlechy NSA telefonátů Chiracka, Sarkozyho, Hollanda, Makrelové a dalších zoufalců :(

   Viz opět sledujte Bidena, vícepresidenta SSA zde.

   https://m.youtube.com/watch?v=ZDRBzk0lTVY

   Smazat
  4. PS: pro blby;)

   Rusko si k sobě NEPŘIPOJILO Krym;)

   Krym se PŘIPOJIL k Rusku;)

   Smazat
 3. Tak pardon ne Frantíci, ale Amíci, děkuji že jsi poukázal na moji malou nepřesnost

  OdpovědětSmazat
 4. Jinak mám pocit, že ti poněkud unikají historické i nedávné konsekvence celého návratu Krymu do Ruské federace. Nesmíš se jen koukat na ČT tam se nic moc nedozvíš, ale jak koukám také jsi to již zjistil a velmi správně jsi se začal sebevzdělávat zde pomocí Nové Republiky, jen tak dál :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:29 to jsem se zasmál .. haha. Myslíš ten Krym, který patří do Ukrajiny - což potvrdil ruský prezident třeba naposledy v roku 1994 v Budapešti podpisem memoranda ?
   A to je ten Krym , který hanebně Rusko připojilo ke své republice ? Za pomoci neoznačených vojáků ? Co nejdříve tajil a potom prozradil a potvrdil sám putin ?
   Tak to jo - už to chápu. Jste tady pěkná sebranka.

   Smazat
 5. Je vidět, žes tu nováček, protože kdybys tady byl častěji, což se ke tvé škodě zřejmě nedělo, tak zde bylo vše krásně již vysvětleno, a protože ti věřím, že nejsi jeden z těch hnusných trolů co sem chodí, tříštit diskuze a napadat zbytečně Rusy pod vlivem špatné propagandy, tak ti doporučuji si přečíst všechny články zde na Nové Republice od roku 2014 a určitě tě to velmi informačně obohatí a nebudeš pak vypadat jako takový neználek, kdybys ty své moudra chtěl někde sdělovat nedej bože ne anonymně:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:52 a je tam od roku 2014 nějaký článek, který by : nehanobil USA, nebrojil proti NATO, nebal proruský, nebal protiukrajinský atd .. ? Ne ? Tak to nemá smysl, potom tento plátek je skutečně kopie nějakých ruských servrů - a čem hovoří nejedna analýza. Nechtělo se mi věřit, přišel jsem několikrát si něco tady přečíst - ale skutečně - naprosto jednostranné pseudoinformace, spíše propaganda.
   A nejlepší na to bylo, že když jsem se ozval - tak mnozí diskutéři mi to ani nevyvraceli - ano my jsme neobjektivní, jsme jednostranní - ale pozor = to je přece protiváha mainstreamu !
   No tak se tady mějte.

   Smazat
  2. 0:01- Vy se ale určitě vrátíte a s vámi přijde "Zákon", nemýlím se, viďte.

   Smazat
 6. Ne, ne, míra tvé nenávisti ke všemu ruskému, zřejmě založená na tvé pomýlenosti zřejmě působením špatné propagandy, (nepředpokládám, že je to špatnou výchovou, protože ti určitě rodiče řekli, že nebýt Rusů nemusel ses ani narodit) je naprosto iracionální. Videa na YouTube určitě nelžou a pokud se bojíš, že bys byl ovlivněn snad ruskou propagandou, tak si stáhni ten film o Krymu, co nedávno natočil jeden Frantík (a toho snad nebudeš podezírat že by byl nějaký agent Moskvy). Až si jej pustíš, tak jako inteligentní a vnímavý člověk celou věc určitě pochopíš, i ty konsekvence o kterých jsem psal výše ti určitě neuniknou :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko si nic nepřisvojilo. Pokud myslíte Krym, uvědomte si, že Krym by autonomní republikou v rámci Ukrajiny. Na Ukrajině došlo k určitým politickým změnám v rozporu s ústavou! Ano, byli to "majdanutí", kdo jako první pošlapal ústavu Ukrajiny. Detaily jsou všeobecně známé a tak je nebudu popisovat. Reakce Autonomní republiky Krym byla, že vystoupila ze svazku s Ukrajinou a pak požádala o vstup do Ruska. A to na základě všeobecného referenda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neulehčujte to výše diskutérovi, pokud touží po vědění ať si to sám nastuduje, nemusí Vám věřit, ale obrázkům, videím a komentářům některých západních novinářům snad bude věřit, myslím že je na to dost inteligentní. Pomýleného nemůžete "ukecat" musí chtít a snažit se sám. Není to jen pro jeho dobro, ale kvůli tomu, jak jej bude v budoucnu vnímat okolí.:-)

   Smazat
  2. pokud alespoŃ jediný jiný stát uzná anexi Krymu Ruskem - tak to bude potřebné asi nějak nastudovat. Zatím mi stačí rozum a učebnice geografie z roku 2013. Tam to je jasné.

   Smazat
  3. Je vidět, že jsi odolný jakýmkoliv vědomostem, které tady máš naservírované a zadarmo na stříbrném podnose, tak si běž s tou učebnicí z roku 2013 dál hajinkat v blahé nevědomosti a už sem nelez a přesvědčuj o své pravdě někoho stejně tak nedotknutého vědomostí nejen o historii, ale i současnosti. Těch tragikomických bulvárních i propagandistických plátků je nemálo. Například Metro a máš ho zadarmo.

   Smazat
 8. Ale líbí se mi tvoje zvídavost a smysl pro kritické myšlení, ale zase na druhou stranu měl by ses podívat také na činnost druhé velmoci, tedy USA, aby tě někdo nezačal podezírat kvůli měření různými metry, ale i o těchto věcech se zde můžeš mnoho dozvědět, nevzdávej to! I když na druhou stranu...,blahoslaveni chudí duchem, je jen na tobě, jak se rozhodneš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podíval jsem se - a USA za posledních několik desetiletí si nepřisvojily žádné cizí území. A můžete se vztekat ,. jak je libo .
   Byla to chyba Rusů - neodhadli s Krymem situaci a dovolili si něco, co bylo přes hranice možného. Sankce byly ještě to nejmenší, co mohlo mezinárodní společenství proti nim postavit = pořád lepší než válka.
   Nějaký stát si přisvojí cizí území = neuvěřitelné v dnešní době, 70 let po válce se nic takové v Evropě nestalo. Fuj a hanba.

   Smazat
  2. Lžeš, Toníku trolíku a troll seš jak vyšitej, protože normální člověk si v dnešní době dokáže informace dokáže nejen vyhledat, ale i si je poskládat, zatímco ty jen meleš jak senilní. Ty tvé Spojené státy pošlapaly mezinárodní právo r. 1999, když nezákonně bombardovali Jugoslávii, její infrastrukturu, mosty, školy, elektrárny, vodárny, televizní stanici a dokonce čínskou ambasádu. To vše jsou naprosto ukázkové zločinny stejně tak, jako podle OSN i nezákonné vytvoření narkostátu pod americkým protektorátem = Kosovo. Jistě je jen náhodou, že tam ihned vybudovali druhou největší vojenskou základnu mimo území Spojených států = Bond Steel. Lžeš jako když Kavčí hory vysílaj, hňupe!

   Smazat
 9. jsi komik se základním vzděláním, když zdrojem tvého poznání je učebnice z roku 2013. Co kdyby jsi se podíval na učebnici z roku 1999. Našel by jsi tam jugoslávii, v roce 1989 by tam bylo i československo, v roce 1944 by tam místo československa bylo Bohmen und Mahren, v roce 1917 by jsi tam našel Rakousko -uhersko.
  Víš mladíku, svět se mění. A co může být vrcholem demokracie, než to, pro co se rozhodnou občané a ne několik zmrdů, kteří si říkají politici a jejichž zájmem je pouze jejich prospěch?
  Jerry

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krásně řečeno,naprosto souhlasím.

   Smazat
 10. Ano správne napísané. Okrem toho vidím, že pepek vyskoč Vám ešte stále mnohým dokáže celkom pekne "zdvihnúť cukor". Miesto toho aby ste ho kľudne nechali tu zavyskakovať si. Alebo ste si nie istí svojím postojom? Položme si otázku: Je ľudové hlasovanie základným pilierom demokratizmu? Je rozhodnutie N.Chruščova, boľševického diktátora záväzné pre demokratov? Prebehol na Ukrajine fašistický puč, ako to komentoval V.Putin, alebo revolúcia, ako to hodnotia demokrati nášho západného strihu"? Ak revolúcia, tak jednak s novou vládou vzišlej z tejto revolúcii Putin nemal žiadne záväzné dohody uzavreté, nakoľko touto revolúciou bola prerušená akákoľvek právna kontinuita tohto nového porevolučného štátu. Keby mali platiť nároky ukrajinčanov na Krym po revolúcii, museli by platiť aj nároky Rusov na územia ktoré oni stratili po tých všetkých revolúciách. A to nielen na Krym, ale poriadny kus územia Ukrajiny. A to hlavné: vôľa Krymčanov vyjadtená v ľudovom hladovaní v referende, ktorí, parafrázujem vojnové bubny protiSrbskej propagandy v ich spore s Chorvátskom: "Ukrajinčania im chceli ukradnúť more, tak sa proti tomu postavili:-. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.