Reklama

.

.

sobota 9. dubna 2016

Výkvět severokorejského průmyslu v podání iDNES vs. zamlčená realita (video, foto)

9.4. 2016   Eurásia24
 napsal/přeložil ea24
Server iDNES v pátek 8. dubna zveřejnil ironicky laděný text nadepsaný titulkem „KLDR vystavila výkvět svého průmyslu, ale jen na obrázcích“. A v podstatě s tímto závěrem si reakce internetového magazínu vystačila. Zveřejnit informaci o hmatatelných výsledcích severokorejského průmyslu se ukazuje jako účelově nepřípustné.


Součástí článku bylo video z národní uměleckoprůmyslové výstavy konané při příležitosti 104. výročí narození prvního severokorejského vůdce Kim Ir-sena. Jak píše iDNES, „výstava má ukazovat nejmodernější výsledky tamního průmyslu. Jediným nedostatkem by se mohla jevit skutečnost, že většina vystavených exponátů je pouze na obrázcích.“

Skutečnost je taková, že výstava má zachycovat současné i perspektivní produkty severokorejského průmyslu (dlouhodobě zatíženého mezinárodními embargy uvalenými kvůli neochotě KLDR podřídit se „mezinárodnímu pořádku“).

Jak vidno, prostory výstavy neumožnily vystavit nové dopravní prostředky, které jsou také předmětem jízlivě pojatého komentáře k videu.

Aniž bychom měli v úmyslu obhajovat severokorejský politický a společenský model, který je čistě záležitostí KLDR, v zájmu odražení pokusů o manipulaci přinášíme video a fotografii toho, co podle iDNES mělo existovat pouze na obrázku – moderních dopravních prostředků ze severokorejské produkce.Zde je video zachycující novou soupravu metra v Pchjongjangu:

Zde je fotografie moderního trolejbusu, který je už několik let běžným dopravním prostředkem v severokorejské metropoli (viz také např. zde):Foto: © Victor Malychev via Russian International Affairs Council

33 komentářů :

 1. Krásná souprava,to není posprejované pražské metro.No a ti severokorejcci taky nevypadají,že by tam byl hladomor.To spíš ti američani,jak vidím vypadají tlustí,asi nebude to tím,že jsou podvyživení.

  OdpovědětVymazat
 2. http://gill.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=478684

  OdpovědětVymazat
 3. kdyz si uvedomim, jak na zidovska media lzou uz po staleti, neprekvapi mne jina realita ani v KLDR

  OdpovědětVymazat
 4. Ta samá reportáž byla i v naší "pravdivé a láskyplné" televizi!

  OdpovědětVymazat
 5. No zrejme ide o komparz a propagačný film, ti ľudia sú prekvapený z toho čo v metre vidia a stráži ich polícia, aby každí robil to čo mu je prikázanė.
  A trolejbus? Co je na ňom špeciálne? Možno je jediný v celej Kórei. Design šesťdesiate roky, síce čistý a pekne namaľovaný, ale možno nemá ani motor a cestujúci ho poháňajú krútením pedálov čo sú pod sedadlami.... Však je to na smiech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrá ironie. Opravdu jsem se od srdce zasmál. Hlavně ty pedály pod sedadly!

   Vymazat
 6. No zrejme ide o komparz a propagačný film, ti ľudia sú prekvapený z toho čo v metre vidia a stráži ich polícia, aby každí robil to čo mu je prikázanė.
  A trolejbus? Co je na ňom špeciálne? Možno je jediný v celej Kórei. Design šesťdesiate roky, síce čistý a pekne namaľovaný, ale možno nemá ani motor a cestujúci ho poháňajú krútením pedálov čo sú pod sedadlami.... Však je to na smiech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak hele, Těrazky,

   v KLDR jsi určitě nebyl,tak se podívej na nějaké dokumenty na Yutube, jsou autentické, ale v němčině a to ty "sú tu néni "
   asi neovládáš...

   Vymazat
 7. S ohledem na tu skutečnost, že jsem v Severní Korei v životě nebyl, nedovolím si hodnotit životní úroveň i stav průmyslu či zemědělství v této zemi. Pokud však naši západní přátelé tvrdí, že tato země vyrábí jaderné zbraně i mezikontinentální balistické rakety, svědčí to něco o jejich potenciálu v průmyslu. Tyto produkty Česká republika ještě udělat neumí. Rád si však vždy přečtu komentáře o KLDR těch lidí, kteří třeba týden pobývali v Jižní Korei či Japonsku a podrobně tak poznali život lidí v KLDR. Jejich komentáře mají totiž reálnou vypovídající hodnotu.

  OdpovědětVymazat
 8. ...taky bych chtěl znát pravdu...našim novinářum
  nevěřím, i kdyby řekli "dobrý den"

  OdpovědětVymazat
 9. mne jen zarazi ta zaslepenost ceska! pred 25 lety jsme byli na stejne lodi jako kldr, ddr, cuba, polsko, cccp rumunsko, bulharsko,atd.atd!!! a ted jakoby uz se zapomelo na shnile pomerance, stanove mestecko pred mototechnou, fronty na hajzl papir a treba bony u tuzexu!!!
  ano, priznavam, byl tu v cssr asi z tech vsech bolsevickych zemi nejvetsi raj(vyjma jugo!), ale jinak
  "the same shit"!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pocit že tohle co tu teď je za bordel je demokracie?

   Vymazat
  2. Protože už něco pamatuju, tak k té pernamentně kritizované KLDR mám jen tolik :

   Přesto, že je tam totalita, je mi ten jejich režim a jejich zahraniční politika stokrát milejší,
   než zločinná zahraniční politika USA v roli světového četníka, se svými poskoky a podlézavci...
   KLDR, se na rozdíl od USA do žádného jiného státu nevměšuje, natož aby, jako USA a zločinné NATO likvidovalo země, které jim nejdou na ruku...

   Ještě, že se v ČR našlo dost kolaborantů, kteří to tady vlastně "zachránili."

   Vymazat
  3. 12:56 Píšeš,,KLDR,se na rozdíl od USA do žádného jiného státu nevměšuje,,tak toje divný argument,tak proč Velký Kim vypouští balistické rakety,testuje atomové(vodíkové)bomby a armádu má v přepočtu obyvatel největší na světě? Teda já bych takovýho souseda nechtěl.To ještě jeho armáda občas dělostřelecky bombarduje tu zlou Koreu a o vyhrožování ani nemluvě.Včíl mudruj

   Vymazat
  4. V 89. byly fronty na auta , toaleťák, shnilé banány ? Celé jse to prožil a opravdu žádné fronty nebyly !! Taky nebyli nezaměstnaní , bezdomovci , žebráci ,podvodníci , atd !!

   Vymazat
  5. No, přesněji řečeno, fronty byly hlavně před vánocema a to na suroviny do vánočního pečiva - mandle, kokos,buráky a jině nedostatkové potraviny - mák, čočku. Také mandarinky byly jen v období vánoc, ale to nic není proti nezaměstnanosti a současné nejistotě.S toaleťákem to sice nebylo moc příjemné, ale když vyhoří papírna, tak se to asi někde projeví. Současná likvidace všeho českého je daleko horší, než tehdejší nedostatek dovozového a nadstandardního zboží. S KLDR to také není jednoduché. Nemít velkou armádu a balistické rakety, tak tam mají Američany a o to asi nestojej. Já se jim vůbec nedivím. Také bych raději žila v bezpečí vlastního státu a pod ochranou Varšavské smlouvy, než pod křídly NATO a EU, které nás ženou do záhuby

   Vymazat
  6. ja som mala už tridsať v r. 1989, teda si tiež dobre pamätám tie časy. Toaleťák nebol cca týždeň, keď vyhorela veľká továreň zabezpečujúca toal.papierom celú republiku. Pre rodiny sa dal zohnať, len bolo treba prejsť viac obchodov. Ja som potrebovala toaleťák pre internát s 1000 deckami a kupovala som po obchodoch po pár kúskov (viac nedali)a pre intrák som zohnala asi po týždni zásobu na mesiac. Nikto si nemusel utierať zadok novinami ani si umývať ľavou rukou (čo bude v EÚ o pár rokov najväčia móda)
   Čo sa týka mandariniek a pomarančov - boli len v období Vianoc, ale boli jedlé, nie ako dnes, že donesiem domov ovocie a zeleninu a 2/3 idú rovno do koša. A jedla som ako decko aj ananás,aj granátové jablko. Od Mikuláša som vždy dostala burské oriešky (sestra dostávala mandle, lebo buráky nemala rada). Bolo nás 5 detí, takže mama šetrila - robila makové rezance, šošovicovú a fazuľovú polievku, každý týždeň piekla v sobotu buchty, orechový a makový závin. Takže mak a čočka určite neboli nedostatkové (som z mesta - mali sme len kupované).

   Vymazat
 10. pro 11:52 Něco bylo blbý, něco bylo dobrý. My jsme např. dostávali ve škole zdarma svačiny včetně pomerančů a nepamatuju si, že by byly shnilý ty trumpeto. Kritizuj, ale nelži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:20 Já teda ve škole zadarmo svačiny nedostával(80tý leta),tos musel být na nějaký protekční škole a nebo záleželo na regionu(Praha,ostravsko),ale pamatuji,že škola od dětí vybírala peníze(1 až 2krát ročně)na pomoc státům v nouzi.Jednou to byla Kuba,příště Vietnam a snad i SSSR

   Vymazat
  2. jsem se pro nektere nepresne vyjadril anebo mne necheji pochopit tak ne presne pred 25 lety tedy nikoliv jen v r. 89 ale v prubehu let 1948-1989 byly fronty shnile pomerance atd.!

   Vymazat
  3. Narodila som v r. 1959, zelovoc bol na našej ulici a ako 7-ročná som bola prvý krát nakúpiť - to sa písal rok 1966. Nepamätám sa, že by som doniesla domov hnilé pomaranče.

   Vymazat
  4. 15:32 no vidis ako malo si toho v zivote videla

   Vymazat
 11. Židy vymyšlený, zorganizovaný, financovaný a tímto etnikem provedený koncept socialismu se podepsal na 2 milionech obětí Francouzké revoluce, dosud jen v odhadech stanovený počet desítek milionů obětí VŘSR, velmi podobná čísla stojící za Čínskoju kulturní revolucí a jen díky malé zalidněnosti Kambodže stálo řádění s. Pol-pota a Rudých Khmérů "jen" 3M životů. Že by socialistická revoluce v Severní Korei byla odlišná si nemyslím. Naopak jsem přesvědčen, že je to úplně stejný systém, který hodlá participovat na celosvětovém MWO a proto neskutečné prostředky utrácí na zbrojení a vývoj zbraňových systémů na úkor životní úrovně Severokorejského obyvatelstva.
  Stejně tak jako v minulosti všechny státy socialistického tánbora! Stačí vzpomenout, jaká byla skladba tvorby HDP v ČSSR na konci 80. let, kdy se těžký průmysl a těžba podílely cca 75-80% a služby cca. 5-8%. Teprve po Gorbiho Glasnosti byl stanoven cíl zvyšování životní úrovně cestou pozdvižení spotřeby obyvatelstva přičemž služby měly tvořit asi 15% HDP. To však znamenalo celkovou změnu výrobních poměrů ve státě a tento cíl nebyl za socíkul reálně naplněn. Právě tahle politika uvolnění spotřeby a plnějších žaludků vyhnala lidi s cinkajícími klíči do ulic a neinformované veřejnosti zdůvodnila Vaška a Plyš přesto, že realita je úplně jiná (viz např. Miloslav Dolejší: Analýza 17. listopadu 1989).

  Celosvětový vývoj jde logicky k jednomu globálnímu řídícímu centru, které bude mít pod palcem zásadním způsobem depopulizované, unifikované obyvatelstvo bez náboženství, morálky (brzdy bezuzdného poživačnictví), rodinných vazeb, s jednotným jazykem a naprosto profízlovaným společenským systémem s řídící ideou: "Přežít dnešek a věřit v totéž i zítra."

  Bude to svět bez válek, ale také bez velkých emocí a zřejmě i s velmi utajovanými radostmi pro otroky světového socialismu. Naopak příslušníci hegemonní vrstvy budou žít na úrovni oligarchů a nebude nic, co by je v uspokojování jejich libůstek limitovalo. NWO je tou připravovanou realitou dle scénáře "Protokolů sionských mudrců" a jestliže se jako lidstvo nevzbouříme (a my nejsme schopni se ani zorientovat, natož se sjednotit a jakoukoli akci vymyslet, natož realizovat), tak o svou svobodu naše děti přijdou. A možná už i my!!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 12. Klasický socialismus. Spokojení lidé v dobré životní úrovni a zaměstnanost pro všechny - u každých dveří je "průvodčí". Miliardy netečou pryč ze země jako u nás, ale jdou na platy a životní úroveň všech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s vámi a západní propaganda, to je opravdu svinstvo na druhou. Klidně bych tam žil. Akorát bych musel místo mluvy ukazovat.

   Vymazat
  2. Irko Bača vy akorát ukazujete,že věříte východní propagandě.To nemáte vlastní názor?Jestli je pro vás Kim kamarád do deště,tak máte IQ problem.To vám opravdu stačí pár fotek,že slintáte blahem?Zadejte do Googlu KLDR a čtěte,ale Googl je západní propaganda a CIA neřád,že Irko Bačo

   Vymazat
  3. Pro A 20.00: Jak se pozná vlastní názor? Jste si jist, že ten váš je opravdu jen váš? To je přece názor našich médií, to co tady zastávát., Nebo jste snad v KLDR byl a je to vaše osobní zkušenost? Tak jak je to s tím IQ problémem?

   Vymazat
  4. 21:35 KLDR jsem nebyl a vy asi také ne.Jak je vidno,tak většina komentářů neví a nebo ideově nechce vědět.Kim Čong un študovaný ve Švýcarsku hrozně rád nechává popravovat své příbuzné a je milovníkem poprav s absurdní krutostí(dále čtěte na,, Kim Čong un,Celebwiki,,) a kdo se zastavá zločince je sám zločinec.Kimovo šílené řádění v KLDR se nechá srovnat snad jen s Hitlerem,který měl podobně zvrácené choutky

   Vymazat
 13. Pane Ferro,
  v celku, to znamená, že za současného stavu jsme nepoučitelní = neakceschopní, s Vámi souhlasím.
  V těchto jednotlivostech ne :
  Podle posledních, známých faktů Židé nejsou "etnikum", ale ideologickou a genetickou selekcí vytvořená "uzavřená skupina" z různých ras na různých místech v různém čase!
  (Proto 7 kmenů Izraele, černí Židé, Chazaři, neexistence "exodu" z Izraele, apd., apd., ..)
  Že jsou hybným motorem snahy o ovládnutí světa, o "jednotný světový řád" (nebo též MWO), jedinou mocenskou skupinou (nebo jevící se v současnosti jako nejsilnější), vypadá dnes jako 100% pravda.
  Že se jim ale "tvorba" socialismu v realitě, výrazně vymkla z rukou, se dá vyhodnotit také jako 100% pravda.
  (Viz Stalin odmítající "šířit světovou revoluci" a ostatní "socialističtí vůdci" upřednostňující nacionalismus před "vítěznou celosvětovou revolucí multikulturalismu", kterou zažíváme na popud jejich "liberálně - kapitalistických poskoků" až my všichni v posledních, nejméně 30 -ti letech. Mnozí uvádějí od 72 roku minulého století.)
  Takže KLDR neskáče, jak MWO píská.
  Stejně tak přechod na "realizaci uspokojování osobní spotřeby" by "socík" zvládl, kdyby mu byl historií na to dopřán delší čas.
  Nikdo z dnešních "ekonomů" se "raději" nezabývá příčinami "pádu socialistické ekonomiky". Všichni si vystačí s tvrzením, že byla neefektivní, že neobstála v konkurenci s "tržní, kapitalistickou", což je naprostý nesmysl, pro kohokoliv nezaujatě uvažujícího. (Pomineme-li, že "tržní ekonomika" již od doby Roosevelta byla "plánovaná" v kombinaci s "volným trhem".)
  Ptám se: o kolik se liší dnešní produktivita práce - tam kde není tvrdý tlak vytvořený kombinací masy nezaměstnaných a přáním monopolu - oproti práci za socialismu?
  O zanedbatelné procento!
  A jaký je rozdíl v produktivitě práce v Německu a u nás?
  Žádný! Zatímco ve finančním ohodnocení propastný!
  Kdo nevěří, snadno si to může ověřit. U nás přes den v hospodách, či kancelářích, v Německu (Francii, Americe, apd., ..) prací.
  Celý vtip "prohry" spočívá v tom, že se socialističtí vůdci (tuším, že po Stalinově smrti) na "něčí rady" rozhodli navázat pevně tvorbu své měny na měnu kapitalistickou, namísto volně plovoucí směnitelnosti, určené dle momentální situace!
  A protože "bankéři" prosazením FEDU již v r. 1913 vytvořili "finanční MWO", neměli proti nim šanci!
  Cinkat klíči nás "nevyhnaly prázdné žaludky", ale nespokojenost s "dobrým bydlem" ( = nulové sociální problémy).
  A u elity, ještě potřeba po nedvojsmyslném, svobodném vyjadřování (ta o tom přesvědčila ostatní) a všeobecně (= pro všechny) potřeba volného pohybu "mimo dráty", která je nám dána naší přirozeností.
  To vše ve "vražedné kombinaci" s naší nevědomostí a zaslepeností, vytvořenou chytrou kapitalistickou propagandou, nás přivedlo k dnešní realitě.

  Jsme vytunelovanou kolonií, spravovanou análními alpinisty a gangstery pro "blaho" Německa, které spravuje EU pro blaho USA, které jedná pro "blaho" svých vládců MWO, na které momentálně útočí nacionalističtí vládci USA.
  A my místo toho, aby jsme využili momentálního uvolnění pout, jako toho využívají Angličané ( vyjednávají výjimek v EU, vstup do čínské "rozvojové banky", královna a čínský president, apd., apd., ..), tak se jen hlouběji zavrtáváme nosem do řitě parazitní EU a společně s ní do dalších řití...
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava :
   "...vyjednávání výjimek v EU..."
   Pavel p

   Vymazat
  2. Zdravím Pavle p

   V zásadě s Vámi souhlasím jen s výhradou k některým nepodstatným jednotlivostem:
   Jde o NWO - New World Order - nový světový pořádek/řád.
   Jsou Židé a židé. Židé s Ž jsou etnikem se semitskými kořeny jako tamnější Arabové a pochází z kmene Juda (jeden ze 12 původních kmenů dle jmen synů Abrahámových). Příslušníci náboženského směru Hebrejců jsou tzv. náboženští židé (chazaři a další). Roli ve spektáklu GP zajímavě popisuje Zaznobin např zde:
   https://youtu.be/H0mn6raNUeg
   Stalinova proměna z internacionalisty na nacionalistu byla završena někdy koncem r.42, kdy se názorově rozešel s kominternou, která byla zrušena na jaře 43. Před tím byl jednoznačně internacionální komunista jehož hlavním cílem byla celosvětová socialistickjá revoluce - viz:
   http://www.valka.cz/14871-Cesky-otisk-v-tajne-svetove-diplomacii?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=similar

   Moje předestava role KLDR v současném světě - jedná se o jednu z nejlépe připravených armád v Asii s naprostou a bezvýhradnou podporou národa. SWtátní i vojenské vedení je bezpodmínečně podřízeno vůdci o jehož cílech a ambicích se jen dohadujeme. Je-li to zapálený marxista, tak se pokusí o světovou socialistickou revoluci jen co bude tušit příhodné podmínky. A potečou řeky krve!! Právě toto je cílem NWO!! Proto jsem názoru, že KLDR je v Asii, stejně jako Turecko v E, současnou ozbrojenou pěstí NWO a tedy i GP.

   Rozdíl mezi produktivitou práce za socialismu a PP v kap. spol. téže doby hodnotím asi jako produktivitu party 5ti cikánských kopůčů kontra traktorbagr. Prostě nesrovnatelné!!!! (Osobní letitá zkušenost). Nebyl rozdíl v aktivitě a schopnostech jednotlivce (v tom jsme je předčili), ale v technických a technologických podmínkách. Tady jsme byli o generaci z5. V současnosti jsou rozdíly setřené, jen v odměňování a životní úrovni pracujících jsou zásadní. A celý vtip spočívá v tom, že tehdejší MF Václa Klaus stanovil směnný kurs světových měn : Kčs dle trhu (veksláků). Prognostik Komárek sliboval kurs 1DM : 1Kčs = 1:3. Bohužel nikdy nebyl vyšší než 1:16. Kurs vůči Euru je držen uměle na 27:1, přesto, že výkonnost ekonomiky oproti západu stále stoupá. Důvodem je, že ČNB není národní banka, ale banka podřízená a závislá na MMF a ECB, jejichž priority jsou jiné, než spokojenost a bohatství českého národa.
   Příčinu Plyše vidím stejně, jen jsem to napsal poněkud kostrbatě.
   Následuje velký souhlas až na naše možnosti vůči EU v porovnání s GB. Jejich vyjednávací pozice je zásadně jiná, protože GB je mozkem a USA ozbrojenou paží euroatlantského křídla GP. S tím nemůžeme soutěžit. Naše účast (neúčast) kdekoli je více-méně symbolická ač máme pocit, že jsme pupkem světa. Až nyní, kdy se tu zastavil Si Ťin-pching na pokec s Milošem se zdá, že by název ČR mohl ve světě něco znamenat. Jestli nám to ti havloidní kreténi z kravárny máváním profláklou tibetskou vlajkou nepohnojí.

   Máte-li zájem o některé (snad zajímavé a podnětné) názory, tak doporučuji:
   http://www.novarepublika.cz/2016/03/evropska-unie-nevznikla-nahodou-u.html?showComment=1457951239997#c194682508340897523

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
 14. sudruzi nechytajte mna za slovo. jako basnik rikam ze pred 25 lety byla obdobna situace jako v kldr nebo na cube. podekujme zidobolsevikum za historii soucasnost i budoucnost 30-50let. pseudodemokracie a rany kalitalismus v zemich tzv. byvaleho vychodniho
  bloku je zcela evidentni. bohuzel i zapadni demokracie konci tak jako vysluni kapitalismu. nastoupil jiny rad zvany FEKALISMUS!!!amen

  OdpovědětVymazat
 15. Asi to v té KLDR nebude žádná sláva, ale co my máme do toho co rýpat. Jak by to vypadalo zde, když bychom zaplatili všechny dluhy, za které žijeme? Když někdo žije na dluh, tak nemá právo jiného hodnotit. Toto naše nevolnictví bankám, není žádný ideál, abychom to doporučovali jiným. P.K.

  OdpovědětVymazat