Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Washington sankce obchází, na Evropě je vyžaduje


nuland bush
- pm -
28.4.2016  Vaše věc
Sankce proti Rusku budou trvat do chvíle úplného splnění dohod z Minsku, a to pokud jde o otázku Donbasu a také opětovného připojení Krymu k Ukrajině. V Kyjevě to dnes řekla americká diplomatka Victorie Nulandová.

Podle jejího vyjádření americká administrativa aktivizuje působení na plnění tzv. Minské dohody, kterou pod patronací OBSE uzavřela tzv. normandská čtyřka, kterou tvoří Ukrajina, Německo, Francie a Rusko. Podle Nulandové byla tato otázka projednávána na pondělním setkání představitelů USA, Německa, Velké Británie, Francie a Itálie v Hannoveru. Tady podle Nulandové bylo přijato rozhodnutí o aktivizaci úsilí USA a partnerů z normandského formátu na plnění dohod z Minsku. 
Zajímavé je, že navzdory prosazování protiruských sankcí uzavřel Washington s Moskvou obchodní pakt o nákupu raketových motorů pro své vesmírné mise. První dva motory z celkových šedesáti již dorazily do Spojených států. Není vyloučeno, že cílem prosazování sankcí je poškození hospodářských zájmů členských států unie. Vzpomeňme totiž na skandál, který právě Nulandová způsobila na počátku roku 2014, kdy pronikl na veřejnost záznam jejího telefonického rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffem Pyattem. "Bylo by skvělé to dát dohromady a mít k tomu pomoc OSN a také, však víte, nas... na Evropskou unii," řekla Nulandová. 
V prosinci 2013 americká diplomatka pronesla, že Washington investoval více než 5 miliard dolarů, aby pomohl Ukrajině dosáhnout evropské cesty země. V souvislosti se snahou vybudovat americkou Černomořskou flotilu se také vrací informace, že již před převratem v Kyjevě, tzv. revolucí snajperů, se Američané připravovali na přestavbu přístavu v Sevastopolu.V. Nulandová, ačkoli je součástí demokratické administrativy, je řazena mezi americké neokonzervativce. Na snímku s G. Bushem.

11 komentářů :

 1. Je to jasné od samého začátku, že sankce mají za cíl jenom poškodit konkurenci a zatím kdo sankce obejde vyhrává před konkurencí. Na základě sankcí proti Bělorusku, musely z Běloruska odejít všechny České firmy. Vzápětí všechny opuštěné zakázky v Bělorusku převzaly italské firmy
  . Vzpomeňte na obří akci našeho super prezidenta Havla, který zlikvidoval zbrojní průmysl s kecama, že budeme bránit demokratické principy. Vzápětí uvolněný trh obsadili Američani a chechtají se až dodnes naší blbosti.

  OdpovědětSmazat
 2. Sankce proti Rusku budou do té doby, dokud Ukři nesplní Minsk. Tak to by ani Orwell nedal. To je tak, když na naše jélity má někdo spoustu kompra z odposlechů, daňových rájů .... má přehled o jejich lumpárnách a ví se o něm, že je schopen je použít a rád to udělá, kdykoliv se mu to hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hašek by dnes nestíhla psát. Orwell by se červenal studem, že jej takovéto hrátky ani ve snu nenapadly.

   Smazat
 3. Takze si to shrnme: uSSacka verbez s Ukrajinskym vojenskym pucem proti vlade NIC nema i navzdory faktu ze sami rikaji ze to cele zaplatili - to byl prece lid Ukrajiny. uSSacka pakaz neni signatarem Minskych dohod.... nicmene signatari museli zjevne dostat povoleni od uSSaku aby se jimi zacali zabyvat. Jinak receno - nakonec se priznaji vsichni. Dalsi aspekt: Sankce proti Rusku budou bud navzdy, nebo dokud NATO (cili uSSa) pres sve loutky nezacne valku do posledniho Evropana proti RF. Breedlove to prece rekl jasne a bez obalu: NATO agrese proti Kaliningradu a nasledne ocekavane vymazani pobaltskych statu z mapy - pro zacatek.

  OdpovědětSmazat
 4. Dokud budou Evropě šéfovat političtí a ekonomičtí negramoti, budeme řízeni hovady z Emériky.

  OdpovědětSmazat
 5. Jaký by byl asi tak závažný důvod, aby v případě útoku na Kaliningrad Rusové válčili jen v Pobaltí a na svém území. Nechali se devastovat a šetříli USA. Myslím, že do dvou hodin by byla zničená nejen Evropa, jak o tom sní blázni Breedlov nebo McCain a blbka Nulandová, ale naprosto definitivně i USA a to na hezkých pár tisíc let. Celkově by asi severní polokoule byla neobyvatelná a po jaderné apokalipse by nastala pravděpodobně nová doba ledová. Pak už by asi bylo naprosto irelevantní jestli někdo vyhrál a jak to nandal těm druhým a třetím. Bylo by irelevantní i to jestli byl někdo komunista,pravičák, fašista, kdemohkrad, vyznavač multikulty, levicový anarchista, pámbíčkář nebo jestli byl někdo moc bohatý a druhý chudý. Všichni by byli buď mrtví nebo beznadějně umírající. a planeta si oddychne od jednoho neúspěšného naprosto hloupého živočišného druhu jehož hloupost a pýcha se dmula až do nebes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se,přežila by to Langšádlová,neboť ona ví,jak na Rusa jít těmi atomovkami a proto ji taky ti Pražáci s fištrónrem zvolili do prdlamentu ČR....

   Smazat
  2. Pravdivá prognóza. T

   Smazat
 6. Tato paní má tak rovný charakter, že když spolkne hřebík, tak vysere vývrtku.

  OdpovědětSmazat
 7. Kde je uschován muž na ilustrační foto"
  Kdo ho ukrývá, že se na veřejnosti neukazuje?
  Pročpak asi? Snad ne proto, že Američané mohou nosit zbraně.
  Kdo zná odpověď?

  OdpovědětSmazat
 8. doktor Rusko sankce přežije a k technologiím se stejně dostane.Jejich zpravodajská služba nepracuje pouze za peníze, ale z přesvědčení (stejně jako Mossad) a tedy je velmi úspěšná.Kromě toho jim pomůže každý, komu de arogance USA a EU na nervy...
  Takže akce typu našeho "Psíka" jim snad nehrozí....Myslet si , že Rusové jsou pouze debilové a ožralci je stejné jako považovat všechny Čechy za klon Kalouska.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.