Reklama

.

.

čtvrtek 7. dubna 2016

WikiLeaks upozorňuje: USA sponzorovaly skandál s offshory kvůli útoku na Rusko

7. 4. 2016   AC24

Skandál, který vypukl kolem publikace Panama Papers právnické společnosti Mossack Fonseca, zorganizovalo americké centrum pro průzkum korupce a organizované zločinnosti (OCCRP) z peněz americké vlády a fondů miliardáře Georga Sorose. Informovala o tom mezinárodní nekomerční organizace WikiLeaks, která se proslavila odhalováním tajných informací.
Útok na Putina zorganizovalo centrum OCCRP. Je zaměřen proti Rusku a zemím postsovětského prostoru. Jeho sponzorem je USAID (americká Agentura pro mezinárodní rozvoj) a Soros", praví se ve zprávě WikiLeaks zveřejněné na Twitteru.

Americká vláda značně poškodila svou pověst tím, že bezprostředně financovala útok na Putina, dodává WikiLeaks.

Skandál vypukl po tom, co byly v předních světových sdělovacích prostředcích zveřejněny výsledky vyšetřování Asociace rozvoje žurnalistiky OCCRP, kterou finančně podporuje Fond demokracie OSN, americká Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) a Otevřená společnost Georga Sorose. Agentura pro mezinárodní rozvoj je ústředním orgánem státní správy USA pro pomoc zahraničním státním a nestátním institucím.

V Rusku byla činnost Agentury pro mezinárodní rozvoj zastavena na základě nařízení vedení. Oficiální mluvčí ruského MZV Alexandr Lukaševič zdůraznil, že důvodem pro námitky Moskvy jsou „pokusy (americké agentury) ovlivňovat prostřednictvím rozdělování grantů politické procesy, včetně voleb různé úrovně a institucí občanské společnosti".

Vážné otázky rovněž vyvolala u ministerstva zahraničí aktivita Agentury pro mezinárodní rozvoj v ruských regionech, především na severním Kavkaze.
 
 

8 komentářů :

 1. A zdroj? Jeden anonymní tweet bez jakýchkoli podkladů a důkazů? To má být vše?

  Panama Papers byly zaslány anonymem německému listu Suddeutsche Zeitung. To je jediný známý fakt.

  OdpovědětVymazat
 2. Navic nemaji WikiLeaks uz nekolik let zadne cestve informace.
  Takze se jedna jen o dalsi mlzeni kremelskeho gangstera.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže nyní víme, jak Putin ukryl miliardy dolarů s pomocí jeho přátel. Kde jsou důkazy? Nikde. Tomu, že tento "únik" není další počin hybridní války vedené SSA proti Rusku, múže věřit snad jen zdejší Pepek Vyskoč alias JJ Loser IBM.
  Jak Putin tak i Jinping vědí, že jakékoliv peníze držené v USA ovládaných jurisdikcích jsou extrémně ohrožené. Nejen, že mohou být zkonfiskovány, ale mohou z nich také učinit cíl vydírání. Mají k dispozici vyspělé výzvědné služby, které by jim okamžitě řekly, že „obyčejné“ používání daňových rájů je jen past, která vás dříve nebo později chytí. Putin nedávno specificky varoval ruské podnikatele před používáním takových služeb, věří tedy někdo, že je varuje a pak udělá přesně to, před čím varoval? Opravdu někdo vážně věří, že bývalý podplukovník KGB jako Putin by byl tak blbej?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Keď sa na odhalení podieľal svetový gangster, mafianský predátor, ktorý zdevastoval niekoľko národných mien George soross, tak je to iste pravdiva informácia.

   Vymazat
 4. US agentura NSA má po celá desetiletí přesný přehled o finančních transakcích běžících přes jejich (US) systém celosvětové mezibankovní finanční telekomunikace. Dávno přesně vědí, kdo a jak se vyhýbá daním, kdo a jak pere špinavé peníze.
  Tak proč až dnes?
  Protože ten Putin se jim stále vymyká, a nemá zájem přistupovat na jejich hru.
  Proto musí být v očích ruské i mezinárodní veřejnosti znemožněn. Dělají to tak ti US dobroseři po celá desetiletí, že ty, které chtějí svou podvratnou činností politicky či fyzicky likvidovat, zároveň klsifikují jako tyrany, diktátory, lumpy všech odstínů atd., atd.
  Ta akce se míjí svým cílem. A proto již dál půjde jen do ztracena ...
  Za pár týdnů si nikdo ani nevzpomene!!
  A ti výtečníci, co se zahnízdili v těch "rájích"?
  No taky nic!, ti si budou dál ulejvat a stejně čile tak dál i prát. Za blahovolné netečnosti všech vládních světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.email.cz/web-office/g0_8RcxhYVY79B3AXiwy6OknoGdpYa9oti1anmixCRBdto--bS6uLUa1iL9SQZRLb82g13s/Projev%20R.%20REAGANA%20v%20čevnu%201984!%20-%20od%20L.Ž.%20-%201.2.2015!.doc

   Vymazat
 5. Co nemůžu pochopit je to, že se pořádně nedomluví. Američané připravují akci jejíž cílem je "odstřelení" Putina. Akci spustí a prvním "odstřeleným" je islandský premiér. Druhá židle se začíná houpat pod největším evropským spojencem USA, premiérem Velké Británie. Sakra kluci, než něco proti Putinovi spustíte, tak sezvěte nějaký ten tajný summit, tam si proberte možné dopady plánované akce, odstraňte rizika hrozící vašim lidem a teprve pak to proti Putinovi spusťte. Vždyť je to tak jednoduché. Teď abyste hledali nové premiéry pro spřátelené země.

  OdpovědětVymazat
 6. Známá firma ,táhne se za ní 21 válek za demokracii.

  OdpovědětVymazat