Reklama

.

.

pondělí 18. dubna 2016

Začal rozhodující boj o Aleppo

Václav Umlauf
18.4.2016  E-republika

Z našich daní přes NATO pilně platíme tzv. "umírněnou opozici", která v bojích o Aleppo bojuje přímo s teroristy pod jejich velením podle jimi ovládaných zón. Tak se zeptejte našich politiků, jak je při ofenzívě rozeznají od teroristů. V situaci, když o Sýrii již píší celkem denně i ostatní nezávislé weby, naše hlavní tříletá činnost daná skrze "Fakta o Sýrii" a "Fakta o Blízkém východě" v podstatě skončila. Ale shrňme začínající ofenzívu v Aleppu alespoň v bodech. Klíčová mapa úkolů a bojů je zde.
SAA, íránské gardy, Kurdové a Hizballáh musí dvojnásobným obklíčením uvěznit povstalce uvnitř bojových zón a donutit je, aby se vzdali. První indikátor o záměrech povstalců podporovaných Západem, Tureckem a wahábistickými Saúdy byl plynový útok na kurdskou enklávu v centrální strategické části Aleppa. Plynový útok údajně vypadal takto. Byl proveden ostřelováním granáty 7. dubna mezi 11.30 a 12.00 hod.

Ihned zahynuli 4 civilisté, během dalších dvou dnů zemřelo na otravu dalších 24 osob, celkem 86 lidí bylo otráveno v různém stupni, alespoň podle Kurdského Červeného kříže. Útok šel ze společného stanoviště Západem podporované FSA a teroristů Džaíš al-Islam. Tato parta demokratů s nervovým plynem se účastní jako tzv. "umírněná opozice" i mírových Ženevských rozhovorů, neb je tam chce mít Saúdská Arábie, která je vyzbrojuje a platí. Tím povstalci a teroristé dali najevo, jak se bude bojovat a kdo to zaplatí životem. Na adresu Kurdů v Aleppu vykřikovali už dva týdny před útokem, že ty "krysy" zplynují.

ISIL divnou náhodou prorazil minulý týden blokádu Syrské svobodné armády (SFA) na hranicích s Tureckem, a do Aleppa začaly proudit stovky žoldnéřů a zbraní ze země, která je oficiálním členem NATO a v bazarovém obchodu s EU dostala miliardy na uprchlíky. Boje vyhnaly tisíce lidí z syrských vesnic při hranicích s Tureckem a jsou z nich další uprchlíci. Jen pro pořádek dodejme, že podle komisariátu OSN pro uprchlíky je celý "obchod" EU s Tureckem ohledně uprchlíků nezákonný.

Stejnou náhodou USA nyní valí zbraně do Aleppa pro zde bojující tzv. "umírněné uřezávače hlav". Podle amerických zpráv zveřejněných v USA vypadaly průběžné dodávky nakoupených zbraní ve východní Evropě (hlavně Bulharsko, Rumunsko, Balkán) takto. Jenže pád Aleppa si nepřeje žádná ze stran podporující zdejší teroristy, včetně Západu. To by byl konec "demokratizace" Sýrie a uprchlíci by se začali vracet domů. Plynový útok dokázal, že v Aleppu se bojovat bude. Takže úklidová četa českých a západních humanistů bude mít zase napilno. A teď vážně: je třeba poděkovat spojencům a Rusům za dobytí Palmýry, kde se lidé už opět vracejí domů a kde pokračuje odminování silnic a města.


Co bude dál

Shrňme v bodech obtíže klíčové ofenzívy, která bude jistě dlouhá a spojenci ji nemusí vyhrát. Může skončit patem a zákopovými boji v nejstarším trvale osídleném městě světa. Velitelem všech ofenzivních sil (mimo Kurdy) byl jmenován velitel tzv. "Tiger Forces" (SAA) Suheil Al-Hassan. Rusové ho také chtěli, je to takticky velmi dobrý generál a musí velet velmi rozdílným sborům. Takže naprázdno vyšel jak legendární velitel Íránských Revolučních gard (IRGC) Qassem Suleimani, tak i generál Aymen Jaber velící tzv. "Desert Hawks". V jeho jednotce Liwaa Suqour Al-Sahra slouží většina Palestinců, kteří byli početně nejsilnější menšinou v Aleppu. Chtějí se vrátit domů a doufejme, že se jim to povede. Takže ty problémy:
 • Asadova armáda nyní bojuje na mnoha frontách a zatím nemá od teroristů vyčištěný Damašek, což stojí hodně sil.
 • ISIL je schopen prorazit dlouhé a nedostatečně bráněné frontové linie, viz boje u Aykadah, Kafr Shush, Hawar Killis (mapa zde).
 • Při dobývání strategických vrchů u Aleppa udělala SAA strategické chyby, které zastavily postup a stály zbytečné životy vojáků.
 • Rusové budou mít problémy s nasazením letadel a vrtulníků při podpoře pozemních vojsk. USA a Saúdové s Tureckem dodaly do města stovky MANPadů, které mají nějaký ten vrtulník sestřelit. Jinak by se ve světě prodávaly takovým tempem, že by je Rusové nestačili vyrábět. To teď platí pro vítězné SU-34.
 • ISIL se dohodl s ostatními teroristickými skupinami. Bojovníci za wahábitskou svobodu si nově rozdělili fronty a zásadně posílili celou skupinu v Aleppu o asi 8 tis. žoldnéřů. Celkem 1.5 tis. teroristů nově přišlo z Turecka bojovat do Aleppa. To je ta země, která zavírá opoziční noviny, ruší weby, masakruje Kurdy ve vlastních městech, je v NATO a chce do EU.
 • Byrokraticky šílená EU fungující v modu instrumentálního rozumu toto roztomilé Ergoganovo Turecko vesele uplácí, aby provozovalo koncentrační tábory pro uprchlíky a nechalo děti uprchlíků pracovat ve vlastních fabrikách, které pak zásobují EU.
 • Turci přitom kradou syrskou ropu, průmyslové zařízení a prodávají nakradené starožitnosti ze státních syrských muzeí, která rabuje jimi podporovaný ISIL a další skupiny.

Z našich daní přes NATO pilně platíme tzv. "umírněnou opozici", která v bojích o Aleppo bojuje přímo s teroristy pod jejich velením podle jimi ovládaných zón. Útoky v Bruselu přitom prováděli islamisté přímo napojení na tyto skupiny. Viz náš článek Neúplný seznam belgických teroristů bojujících v Sýrii. Tak se zeptejte našich politiků, jak při ofenzívě rozeznají ty demokraty. Abychom nedejbože neplatili ty teroristy. To bychom jako občané stáli na nesprávně straně boje proti terorismu, což naše vláda a EU jistě nechce, když stojí na té správné straně.


- - -


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce E-republiky. Děkujeme! 


Související články:

9 komentářů :

 1. Pověsit konečně zmetka Erdogána do průvanu by velmi pomohlo ! Zabezpečít Syrské hranice a prohlížet veškerou dopravu co pŕicházi z Turecka ! Když Isis používá plyn vzít na ně Buratino poženou až do Istanbulu !!!

  OdpovědětVymazat
 2. Bude to těžké !!

  OdpovědětVymazat
 3. Je vidět,že podpora Turecka,ale i USA,je hlavně logisticky.Mají také přehled o různých přesunech Syrské armády,snad až ne přímo informátora v hlavním stanu Syrské armády.

  OdpovědětVymazat
 4. Musí zasáhnout Putin!Přece to nevzá.Dokonce tam budou naši vojáci,ale nevím,jak rozeznají umírněné a ty zlé,když jsou krmení stejnými dodavateli zbraní.Západ a to zmrd.Turecko si nedají pokoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavní je teď zabránit, aby USA nezačali nukleární válku, blbý jsou na to dost. Putin efektivně manévruje. Jsou to komplexní problémy. Nikdo nečekal, že zločinci to vzdají a nebudou do poslední chvíle škodit. Trpělivost a nenechat se vyprovokovat je cesta k vítězství.

   V Alesii byl Caesar obklíčen a na lopatkách (poslední šance byla, že Galové zaútočí na dobře opevněné pozice). Náčelníci bohužel zaútočili na dobře opevněné pozice a vše bylo v tahu.

   Vymazat
 5. Rozlišit umírněnou od extrémní opozice je jednoduché. Umírněná opozice bojuje v parlamentu a je neozbrojená.

  OdpovědětVymazat
 6. Umiernena opozícia je vymysel USA i NATO, v podstate su to teroristicke bandy vytvorene USA ktore maju zvrhnut Assadov režim ničím sa nelišiace od Islam. štátu ,alebo su sučastou Islam. štátu. USA chcu legalizaciu svojej podvratnej činnosti leagalizovat tzv. umiernenymi zabijakmi a odrezavačmi hlav v Sýrii. USA sa spoja i s tými najprimitivnejšimi zabijakmi aby ostranili pre nich nepohodlné režimi na Blízkom vychode i inde vo svete. Keby takýto zabijaci pôsobili na uzemi USA tak ich v USA vybiju za 2 dni. Je smiešne považovat USA za podporovatelov demokracie vo svete. Vid ako zatočili asi 5 dní nazad so 400 demonštrantmi pred kongresom vo Fašingtone kde všetkych zatkli a novinarom sa vyhražali ak zverejnia správy o tejto demoštrácii. Všimnli ste si v mainstrím mediach neboli o tomto žiadne správy a havloidi a občianske neziskovky o tom ani neštekli ? Keby sa toto stalo v Rusku to by bola mainstrím bomba ! Finštejn,Romancev, Štetina a havloidní zmrdi by v ČT TV kviačali ako podrezané svine.

  OdpovědětVymazat
 7. Anonym 19:38 má pravdu. Umírněná opozice nemá zbraně. A pokud ano, bojuje proti Daeš a ostatním jím blízkým teroristům, tedy na straně vlády v Sýrii.

  OdpovědětVymazat
 8. Lidi, nikdo kdo je svepravni snad doopravdy necekal ze uSSacka zver dopusti COKOLIV co by "smrdelo" mirem, spolupraci, nebo dokonce nejakou formou civilizovaneho reseni celeho toho jejich kriminalniho cirkusu v Syrii.

  OdpovědětVymazat