Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

Zdeněk Mahler: Tato země volá po rytířích naděje!

Zdeněk Mahler
11. 4. 2016 Outsidermedia a Česká konference

Vyslechněte vynikající, jedinečnou a nadčasovou přednášku pana Zdeňka Mahlera, která byla nahrána na prvním ročníku České konference v roce 2009 v Poděbradech a která nebyla dosud nikde zveřejněna.

38 komentářů :

 1. Ať rytíři naděje vytvoří vládu národní odvahy.

  OdpovědětVymazat
 2. Dr.Zdeněk Máhler velký bojovník-pečlivě poslouchejte.
  Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu nadčasové.Snad dvě vsuvky.Pan Mahler se v době normalizace plně rozvíjel umělecky i v Tv.Jeho nezaplmenutelný slovní doprovod k Praze.S Havlem to byl trapas,to ještě nevěděl o plošném bombardování Jugoslávie,ale už musel vědět o překročení Benešových dekretů právě s s K S.Jinak do hloubky zdokumentována povahu a charakter národa.Pohledem do budoucích let se nemýlil.Je to tím,že díky jeho moudrosti a vzdělanosti,citlivosti a lásce ke své vlasti,dokázal vše vnímat s předstihem,než většina z nás.Využijeme možnosti stále nabízené ale posledníN A D Ě J E ?Nebo i tu si necháme vzít?

   Vymazat
 3. Pana Mahlera si vážím, ale Havla zmiňovat nemusel a na můj vkus málo bojovný. Navíc - ať se to komu líbí nebo ne, kořeny našeho státu jsou slovanské, jsou na Velké Moravě, na východě. Pokud si to konečně neuvědomíme a nebudeme na to hrdí (a že JE na co), budeme se stále motat v kruhu.

  OdpovědětVymazat
 4. Vývoj posledních 25 let ukazuje, kam směřuje naše státnost a kultura. Vztah k zemi, k půdě dnes jistě zajímá cca 100 tisíc zemědělců a pak několik dalších lidí, kteří nechtějí opustit své chalupy a nádhernou krajinu. Dnes naší zem opouštějí jak doktoři a vědci, aby uživili rodiny snáze na západě za násobně větší platy, tak i pendleři. Zbytek se dává najímat do montoven nebo překupnických řetězců za mzdu na jídlo a ubytování v ubytovnách. Vojsko slouží zcela v cizím zájmu v okupovaných zemích a nebrání vlast před nikým, ani nelegály. Za pár let už nebude ani co českého v české kotlině chránit, protože vývoz zisku za hranice dosáhne maxima možného. Už dnes se pohybuje v desítkách až stovkách miliard ročně. Tímto se zcela vyprázdní pojem vlast a domov a vznikne nová rasa - euroobčané tak, jako už vzniklo europivo. PK2

  OdpovědětVymazat
 5. Projev pana Mahlera mne velmi zklamal. Měl jsem o něm zcela jiné mínění podle projevů o katedrále a Masarykovi. Teď se projevil jako blouznivý věřící, který má lidu nepřátelské kamarády. Nebudu jmenovat. Už asi nemá co lidem říci.

  OdpovědětVymazat
 6. Kráčíme směle do evropy pardon vlasně do prdele!

  OdpovědětVymazat
 7. Jsem také zklamán z jeho projevu.
  Když jsem slyšel jak mluvil o létech normalisačních, tak se mi chtělo zvracet. To byly ty nejkrásnější a nezstabilnější léta. Dokud nepřišel Gorbačov s jeho "perestrojkoj".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neprovokuj, šašku. Takhle blbí čtenáři Novou republiku nečtou, vrať se tedy tam, odkud ses vynořil, tj. do žumpy...

   Vymazat
  2. Vole 22:49, víš co je to být nezaměstnaným nebo pracovat na čtvrtletně obnovovanou pracovní smlouvu? Raději se ty hovado neozývej, působíš jako najatý provokatér. Ostatní promiňte!

   Vymazat
  3. Ne, 23:17, opravdu jsem nikdy neměl tak nevýhodné pracovní smlouvy, ale i kdybych měl, tak si normalizaci idealizovat nebudu.Tečka.

   Vymazat
  4. 23:58, idealizuj si co chceš, třeba nacisty. Buď rád, že jsi nemusel za komunistů pracovat v nejistotě. Za normalizace tě chránili, ty sis mohl válel koule a nadávat na režim. Tobě chytráku nedošlo, že jsi ochoten zabíjet lidi, které odradiš od návštěvy lékaře ze strachu, aby je i z takového sviňského zaměstnáni nevyhodili, když jim doma sedí nezaměstnatelná manželka. Kdyby jsi takto musel v kapitalistickém ráji žít, tak bys také zhebnul, jak se už stalo.

   Vymazat
  5. Co vůbec Mahler dělal za normalizace? Byl tehdy nezaměstnaných, že teď nadává. Pravda kultivovaně.

   Vymazat
  6. Pan Mahler je scenárista mnoha bezvadných filmů. Připomínám jednu z nejlepších českých komedií "Svatba jako řemen". V době normalizace nesměl dělat! Až v 80.tých letech byla podle jeho scénáře natočena "Ema Destinová", či jak se ten film jmenoval. Na rozdíl od mnoha tvůrců, kteří za normalizace nesměli dělat a v podstatě živořili, pan Mahler zůstal stejným bojovníkem a to i proti dnešnímu systému. Hluboce před ním smekám. Je to odvážný a moudrý muž! Marek

   Vymazat
 8. Ano byl to projev člověka inteligentního vážícího si svých předků a jejich houževnatosti. Kéž by takových lidí bylo více.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mahler se připravil o důstojnost sám vlastní hubou.

   Vymazat
  2. 23:18 - jsi ubožák, který nerozumí ani době, ani společnosti, ani lidem. Jen uráží, a to bez příčiny. Proč sem píšeš, šašku?

   Vymazat
  3. Mahler byl pro mne geniální vypravěč a člověk hoden úcty. Jestliže se však přihlásil k havloidům, je pro mne někdo, komu nevadí známé lži pronesené za plyšáku na Václaváku. Tehdy lidi oklamal a veřejně se to připomíná.
   Hysterka 9:35 nedovede nic jiného než urážet. Lhaní ji nevadí.

   Vymazat
 9. Právě někdy nepochopení a neposlouchání mezi řádky nás rozděluje .Více uvažujme než odpovíme
  Váš závozník fekálního vozu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně stačí co řekl o normalizaci a proto ho již nemusím nikdy poslouchat. U mne skončil.

   Vymazat
 10. Ale on to řekl celkem dobře. Ať se to komu líbí nebo ne, padesátá léta byla ostudná, to ani sociální jistoty nezachrání. O tom, že rok 68 byla naděje většiny národa, která se nenaplnila, snad taky není sporu. Já to nesoudím, byla to poválečná léta, drsná doba po drsné válce, ale i když dnes spokojená nejsem a je třeba změny, přestanu vidět chyby minulosti. To potom děláme to, co sami jinde vyčítáme, a sice přepisování dějin. Je nutné mít na paměti, že dějiny nikdy nejsou černobílé, v žádné své etapě. Mají mnoho barev, některé se nám líbí, jiné ne, to záleží, čemu dáváme přednost. Prosím, neupadejme do opačných extrémů a buďme soudní, alespoň tady na NR, kde se vyskytují převážně inteligentní a sečtělí diskutéři. S kritickým myšlením je třeba přistupovat nejen k současnosti, ale též k dobám minulým.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem řekl, že se mi nelíbí co řekl o normalisaci, tak jsem tím vyjádřil svůj názor a nepřepisuji dějiny, jak tady píšete. Dějiny dnes přepisují někde jinde a někdo jiný, ale o tom tady nepíšete... např. tak, že se často i v TV slyší, že nás osvobodili američané a okupoval SSSR. Tomuto já říkám přepisování dějin a tomuto jsme se vyhnuli v 68, jinak by tato lživá propaganda na nás působila již tehdy. A když tady mluvíte o ostudných padesátých létech, tak sy někde vyčtěte co se v tu dobu dělo v USA, jaké tam probíhaly politické procesy... Takže moralisovat může jedině ten kdo nikdy po nikom nehodil kamenem... kdo má čisté svědomí, a to USA nejsou... jenže právě oni nejčastěji moralizují ty ostatní okolo... co jsme špatně kdy udělali a jak bychom se z toho měli zotpovídat a dělat to, co nám oni řeknou... to že je to zprávné. Takže když se mi líbí normalisační léta, neznamená to, že se mi líbyly léta padesátá... třeba jak u nás tak v USA nebo SSSR... Pravda, dějiny nejsou černobílé, ale dnes nám je mnozí černobíle presentují... a jak se zdá mě, tak hlavně veřejnoprávní média, což je ostudné.... ale to vám asi nevadí, když zde kritizujete NR. Takže s tou oběktivito raději u sebe, než začnete poučovat jiné. Dnes je 12 dubna, a to je doba, kdy byla v 2. svět válce osvobozena první moravská města a vesnice vojsky SSSR. Tak jsem zvědav kolik oběktivních zpráv dnes o tomto v TV uslyším, jak si naši představitelé a veřejnoprácní média vzpomenou kdo nám zachránil život a kolik sovětskch vojáků při tom položilo své životy. Od vás jsem se toho nedočkal, jen kritiky na padesátá léta a čtenáře NR... což je váš názor, který o vás také něco vypovídá, třeba o té vaší inteligenci a morálce.

   Vymazat
  2. Někdo tady napsal, že Mahler nemohl za normalizace pracovat. Co to pro něho znamenalo? Ztratil absolutně zdroj příjmů, musel všechno prodat, okradli ho exekutoři a stal se bezdomovcem jako se to běžně stává teď lidem, kteří se současnému režimu vzepřou nebo mají smůlu, že na ně dolehne všechen svrab kapitalismu a oni se stanou proti své vůli nezaměstnanými jen tak z plezíru někoho, kdo chce hodně vydělat. Nic podobného se Mahlerovi za normalizace nemohlo stát. To by se z toho už nikdy nevyhrabal jako desítky tisíc nešťastníků dnes.
   Copak kritici normalizace nevědí, že plyšák byl převrat lidí, kteří nenáviděli každého odborně a organizačně zdatnějšího než byli oni? Kráglovalo se o sto šest. Komunisté z vedoucích pozic nebo i prostě jen když někomu překáželi, letěli a většinou mimo Prahu a Brno se uchycovali velmi těžko. Nic podobného za normalizace nebylo. Kdo selhal, vedoucího nedělal. Potichu z přinucení museli začít budovat kapitalismus. Šíří se neustále hrozba a politování, že s nimi nikdo hned po roce 89 nezatočil. Co to mělo znamenat, to dosud nevím. Snad mysleli demokraté na Pinocheta.

   Vymazat
  3. Já vám rozumím, ale argumentujete velmi ednostranně. Normalizaci jsem zažil a byl to pěkný hnus. Vyhazování lidí z práce za názory, zavírání lidí za stržení praporu. Neschopní a všehoschopní vyhazovali z práce schopné. Desetitisíce zničených životů a rodin. Zákaz studia pro děti z postižených rodin. Duševně zmasakrovaný národ bez přirozené politické zkušenosti pak nebyl schopen vygenerovat lepší politiky, než jací se v roce 89 vedrali do čela. S normalizací jděte fakt do pr... nedá se obhájit a byla předehrou k dnešní sociální a národní tragédii. To normalizační hejzlové v KSČ svojí neschopností a pronásledováním opozice ve vlastní straně udělali předehru, další dějství byla neschopnost reagovat na Gorbačovovu politiku a nakonec moc zahodili jako malí kluci. Bez Sovětského svazu byli v zádeli, nevěděli, co mají dělat. Marek

   Vymazat
  4. Nedurděte se Marku, vše je uloženo pečlivě v rodinné paměti, nic není zapomenuto. Jednou se o tom všem, co se stalo v roce 89 a 90 ve srovnání s normalizací, bude mluvit a psát zcela otevřeně. Vás to asi položí když už teď nedokážete vyslechnout pravdu. Po roce 89 jsem jen litoval, že vy normalizační mstitelé jste se nechovali ke svým obětem jako se chovali komunisté k vám. Na našem oddělení měli nejvyšší platy vyloučení a vyškrtnutí komunisté a šéfoval nám člověk vyškrtnutý ze strany. Úzkostlivě se dbalo, aby jim nikdo nezkřivil vlas. Naopak vaše vítězství bylo provázeno nechutnými štvanicemi. Naštěstí se Češi vzájemně nevraždí, jen podrážejí.
   Komunisté byli z práce vyhazováni mezi prvními. Lidé se vzděláním patřili k elitě, a proto si dokázali najít rychle jiné uplatnění, což vás štve, viďte.

   Vymazat
  5. Vůbec jste mne nepochopil. Vy vidíte v normalizaci asi něco báječného, ale většina lidí na konci 0normalizace ji umíráček odzvonila klíči. Vina vás, normalizačních komunistů, je v tom, že jste potlačili jakékoli politické projevy lidí, včetně vašich straníků. Přivedli jste zemi do společenské krize, kterou jste nebyli schopni řešit. Tak jste připravili cestu všehoschopným idiotům, kteří tenhle stát rozkradli a udělali z něj kolonii. Na začátku je vaše vina, nikoho jiného!!!! Marek

   Vymazat
  6. Marek:V jakéže republice jste to žil?Nebylo vše normální,vedoucí funkce museli řídit pouze kovaní a mnohdy nevzdělaní lidé.Pokud jste vyloženě veřejně neprovokoval,tak jste žil klidně.Ve státním bytě,s manželskými ,nezdaněnými půjčkami,pracovat jste musel a sociální dávky dostávali jenom ti,co je potřebovali a privilegium měli v dávkách cigáni jako dnes.Vše mělo svůj řád i v rozkrádání.Lidé si postavili z rozkradeného materiálu chaty,ba i domy.Dnes si z rozkradeného postaví nebo koupí jenom vyvolení.Svoboda slova byla sice hodně omezená,ale já jsem si říkal co chtěl a nikdy se mi nic nestalo.A co se děje dnes se svobodou slova?Svoboda vyjadřování se propadla do žumpy a nevím,jestli se ta SVOBODA z té žumpy vyhrabe.

   Vymazat
  7. Marku, jednou se vám rozsvítí. Komunistům můžete vyčítat, že tady nechali působit lidi, kteří minulý režim nenáviděli. Nový režim se poučil. Do rozhlasu a televize nepronikne z levice naprosto nikdo. Je tu tvrdá diskriminace opozičních názorů tam, kde můžete ovlivnit masy. Já jako komunista jsem ze sebe dělal blbce v aplikovaném výzkumu. Za komunistů se na rozhodující místa v hospodářství dostávali jen vysoce vzdělaní a zkušení lidé. Kdo byl dobrý jako řadový pracovník, toho lákali do strany, aby dostal odpovědnou funkci. Hlupáci a lenoši slintali nenávistí. Lidé si přestali vážit toho, co měli. Naletěli bandě disidentů, které vydatně podporovala naše konkurence z kapitalistických zemí. Jestli jste objektivní, musíte vědět, co se tady zkoumalo, vyvíjelo a vyrábělo. Už jsme přišli s těmi pseudovzdělanci z OF o všechno. Atomovou elektrárnu nenaprojektujeme, leteckou výrobu jsme ztratili, špičkové strojírenství nemáme, atd. atd., je toho hodně, co polistopadoví politici zdupali (dovolím si specifikovat Ostravsky) a za co by měli být hnaní před revoluční tribunál (jen u toho nesmí být nikdo ze současné justice). Pro mne bylo největším zklamáním chování ublížených komunistů z roku 1968. Až na malé výjimky přeběhli k tvrdé pravici a tím dokázali, co se tady chystali zavést po Pražském jaru. Už jsem se s tím vyrovnal, že to nebyli nejčestnější lidé, ale často bezohlední kariéristé ochotni darovat Škodovku za hubičku VW. Já jsem se z podnikové sféry vymanil a šel jsem tam, kde jsme měli skoro všichni stejný životopis. Dostal jsem to, co se dává, aby ti, co dávají, neměli vlastní ostudu. Teď vás pane Marku reprezentuji jako skoro jediný Čech v jednom významném oboru v cizině. Doma nejsem skoro nic, venku mám přístup k lidem s vysokou odbornou autoritou. A co zůstane za vámi na konci vašeho profesionálního života?.

   Vymazat
  8. Chápu vás a věřím vám. Ale moje zkušenost s normalizačními šéfy je opačná. Dělal jsme u filmu a v televizi. Po roce 1969 jsem nenarazil na vzdělaného, tvůrčího a charakterního šéfa. Jen nevzdělaní násilníci. A když někdo z nich náhodou filmu rozuměl, tak to zase byla lidsky svině. Po mně toho zůstane hodně, některé filmy a pořady se mi i povedly, i když v našem oboru díla rychle stárnou, např. technologicky. Marek

   Vymazat
  9. Marek: V televizi nikdy nepracoval žádný slušný člověk. Dříve aspoň neprovokovali, zatímco dnes produkují proud nenávistných sraček.

   Vymazat
  10. Částečná omluva televizi. Libí se mi rosničky, tj. ženské, které referují o předpovědi počasí. Některé přibraly a teď už vypadají jako zralé ženské. Jen jedna selhala za spacákové krize. Byla to stužkonoska modrá, ještě pořád hlásí.

   Vymazat
  11. Mýlíte se, protože vnitřek ČT neznáte. V televizi i v těch nejhorších dobách bylo dost slušných lidí. I dodnes jich je tam hodně. Dokonce i mezi redaktory. Nemluvím ale o Zpravodajství, ty osobně neznám. Podle jejich projevu a "práce" jsou ve Zpravodajství právě největší kolaborantské kurvy, na ty je třeba neustále ukazovat, ti musí letět, jinak se ČT z té vleklé choroby nevymotá. Marek

   Vymazat

 11. 2104
  Ano, moje kvalifikace byla vyšší, než u mého šéfa a vy pamatujete časy, kdy se pořádaly hony na lidi, kteří mohli kariéru normalizačního komunisty ohrozit. Žádní normalizační mstitelé nebyli. Rozdíl mezi komunistou (rozkrádali podniky, měli k tomu informace) a nekomunistou byl v tom, že nekomunista odešel dohodou, kdežto komunistu ,,vyhodili" , často jej ještě předtím povýšili, a dostával vysokou podporu v ,,nezaměstnanosti".
  Marek vystihuje správně, že perzekucí názorových frakcí znemožnili komunisté získat ostatním socialistům polititckou zkušenost a tak nám zbyli jen politici bez přívlastků a zábran. Normalizace přišla zákonitě, ale demoralizující být nemusela. To se hodilo jen křivákům, co zahodili průkazku hned po zrušení vedoucí úlohy. Kolik to bylo % ?
  Jedno? Deset? Nebo tam, proboha, mezi ateisty byli samí bezcharakterní prospěcháři?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tak domotané, že argumentovat ani nemá smysl. Komunisté mohli mít informace o usnesení minulého sjezdu. Kradlo se podle jiných informací.

   Vymazat
 12. Sedmdesáté a první polovina 80 let, do příchodu Gorbačova s jeho perestrojkou, to pro mne byla léta svobody, klidu, bezpečí. Prostě šťastná léta, kdy jsem neznal co je to nezaměstnanost, bezdomovce jsem znal jen ze západních filmů, a nenapadlo by mne, že již za několik málo let budou bombardovat Srbsko, jak říkali - s těch nejhumánnějších důvodů samozřejmě. Nenapadlo mne, že přijde doba kdy národní socialistický majetek bude rozkraden a do Evropy budou brzy přicházet miliony muslimů a ještě jich sem bodou Bruselu a Německa zvát. Muslimů, kteří změní Evropu, její staleté tradice za několik málo let ve svůj prospěch... Co ale bude s námi...
  Takže ať žijí 70 léta a tehdejší socialismus. Libor

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Libore, trochu brzdi. V té odbě byly u nás pronásledovány statisíce lidí, dostali arbeitverbot, čili zákaz práce v oboru a jejich děti nemohli studovat. většinou šlo o rovném, charakterní lidi, kteří odmítli před novým vedení KSČ a sovětskými okupanty ohnout hřbet. Normalizace je také další tragické pokračování stagnace společnosti, ničení životního prostředí s zvyšování vnitřního dluhu. Doba v které žijeme nyní je mizerná pro většinu lidí u nás, ale normalizace v podání našich a slovenských zamrzlých stalinistů byla také všivá! Květa

   Vymazat
  2. Již když si přečtu vaši první větu, že u nás byly v té době pronásledovány statisíce lidí a jejich děti nemohli studovat... tzn, statisíce dětí nemohlo podle vás studovat, tak si říkám, kdo by se tady měl brzdit... S takovými pohádkami na mne chodit nemusíte, já jsem v té době žil a nic takového není pravda. Měl jsem spolužáky, kteří chodili do kostela veřejně, nijak to netajili a pak vystudovali, nikdo jim nebránil ani nedělal žádné obstrukce. Já si naopak dobře pamatuji 89, kdy po tzv. sametovém převratu byli z podniků vyhazováni odborníci jen proto, že byli členy komunistické strany. Přitom nikdo z nich nikdy nikomu nic neudělali, naopak ostatním pomáhali a to i těm, kteří se potom dali do různých komisí a tyto své spolupracovníky komunisty pak vyhazovali na ulici. Jen proto, že se chtěli dostat na jejich místo, i když třeba na to neměli takové odborné znalosti a schopnosdti. Jejich schopnosti byly jiné.
   Libor

   Vymazat
  3. Tak se mi zdá, že se Květa za sametu pořádně ušpinila. Současní antikomunisté žijí ze lží. Jednou se jim vše vrátí.

   Vymazat