Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Zdvihněte hlavy - letí Angara (s opravou a omluvou)

28. 4. 2016, Petr Ďoubalík - Raketa Angara odstartovala z kosmodromu Vostočnyj, video

Dopravní raketa "Sojuz-2.1a" (pojmenovaná podle jména řeky - "Angara"), která nese tři družice, dnes nad ránem na druhý pokus úspěšně odstartovala, poprvé v historii z nového kosmodromu "Vostočnyj" (Východní). 

Aktualizováno: Moc se všem omlouvám, byl jsem upozorněn na chybu. Raketa není Angara, ale Sojuz 2.1a. Popletl jsem to, protože jsem četl (v rychlosti) mnoho článků o nezdařeném prvním startu a problémy byly porovnávány s Angarou. Opravdu nejsem odborníkem na kosmos, chtěl jsem vás jen potěšit informací a videem. Ještě jednou se omlouvám. Ď.

Start byl proveden v plánovaném čase v 5:01 (moskevského času). Přítomen byl prezident RF Vladimír Putin, který na kosmodrom přijel již včera a po odloženém prvním startu se rozhodl zůstat až do startu druhého. Nebyl to jen další řadový start nákladní rakety, šlo o první let z nového kosmodromu, kosmodromu, který se rodil s problémy, na jehož nákladné stavbě se pokusilo napakovat několik méně charakterních jedinců. Dostavba a vypuštění první rakety se tedy stalo prestižní záležitostí, dnešní noc byla jistě napjatá, nervy jako strunky. O to větší radost a uvolnění tam panuje nyní. Jak jsem pozoroval moderátora ranních zpráv z moskevského studia, i on oznamoval úspěšný start nebývale vesele, radostí mu cukaly koutky úst a v jeho očích jsem zahlédl stopové množství jiskřiček, podobných těm, které měli komentátoři letu Gagarina.
...a tak jiskřily oči moderátorce zpráv ještě teď v 8 hodin
9:09 Putin pozdravil Roskosmos a stavitele kosmodromu s úspěšným startem
Kosmodrom Vostočnyj, Amurská oblast
Navázáno spojení se 3 sputniky, které byly vyslány z "Východního"


41 komentářů :

 1. KRVAVÁ CHAZARSKÁ BÁBA Korbelová-Albrajtová plivla na RF, že je to prý Bangladéž s jadernou bombou....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím samozřejmě urazila i Bangladéš...

   Smazat
 2. Ta kráva škaredá už odpočítává, ale čas do startu směr peklo. Už jenom to, že ta svině mluví česky mě totálně vytáčí.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to stará hnusná šlafenberkova ségra. Tak co se dá od ní očekávat. Je veselé, že už se brzy a navěky potkají v popisu těch méně úspěšných dějin.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak nevím. V MF Dnes je na první straně fotka Putina a titulek "Lajdáci - raketa neodletěla" A MF Dnes, to je přece kvalita, zdarma distribuovaná do škol mezi mládež. No né?

  OdpovědětSmazat
 5. Tak nevím, vy první třidiskutéři, jestli jste pochopili, o čem článek pojednává. Jinak Vám ovšem dávám za pravdu,o Madle koluje historka, jak se na nějakém jejich cizopasnickém summitu šla vymočit, a personál jí nechtěl vpustit zpět do jednací síně, v domnění, že je to uklízečka. Jinak mám radost, že se start na druhý pokus povedl, o tom ovšem nebude na veřejnoprávních sdělovadlech ani zmínka, ovšem bude se nstále přetřásat ten nevydařený start. Už podle toho by si i méně bystří občané mohli udělat úsudek. Zdravím Ďoubu a děkuji za dobrou zprávu.
  Stela

  OdpovědětSmazat
 6. Bojkotovat Rusko a neustále lhát jak v České TV a v některých časopisech se moc nedaří - lidé jsi vždy pravdu dozví z jiných zdrojů !!!

  OdpovědětSmazat
 7. Za ten novej kozomordor už byli zatčeni 4 lidé.Rozkrádačka kolosálních rozměrů,tak jak je v rusku zvykem(podobně jako u nás,stejná škola).Na novinkách nějakej úchyl citoval Armstronga.Josef Holes píše: Malý krok pro člověka,velký skok pro Rusko.Blahopřeji!

  OdpovědětSmazat
 8. S krvavou Madlou si ještě užijeme . Hitlery prohlásila , že pokud se stane prezidentkou tak ve vládě bude polovina žen . Tak se i pro Madlu nějaká funkce najde .

  OdpovědětSmazat
 9. Možná měli problémy s nevydařeným startem, možná bylo bezpečnější start odložit, protože někomu by se moc hodilo aby raketa třeba vybouchla. V každém případě si to Putin ošéfoval, a mnoho ksichtů je tím pádem velmi kyselým a radost až do rána se na jejich straně, pro ně bohužel nekoná. Jak říká V.V. Pjakin v pravidelných videích "Otázky a odpovědi", vše jde tím nejlepším způsobem, jak má jít. Já dodávám, že to je moc a moc dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak samozřejmě že
   "vše jde tím nejlepším způsobem, jak má jít. Já dodávám, že to je moc a moc dobře".
   Plně s vámi souhlasím. Proto taky odsud šli komouši od válu a užíváme si tu už 26 let svobody, demokracie, právního státu a blahobytu.

   Smazat
  2. to 10:03

   jen se pro jistotu zeptám ;-)
   to "užíváme si tu už 26 let svobody, demokracie, právního státu a blahobytu" jste myslel vážně a nebo ironicky?

   Já to tedy rozhodně chápu jako ironii:-)
   Radek

   Smazat
  3. 10:15

   Samozřejmě že je to myšleno vážně. S čím konkrétně nesouhlasíte?

   Smazat
  4. Souhlas na 1000% Vok Jan Michálkovice

   Smazat
  5. Já z 09:56 tomu z 10:03. Možná by bylo dobré se na toho Pjakina podívat. To o čem hovoříte u nás, je historie ne příliš povedená a ne všichni to vidí tak jako vy. Řeči o demokracii a svobodě už zblbly nejednoho naivku. To co je v Rusku je budoucnost a naděje. Někdo chytrý řekl, demokracie je když dva vlci a jehňátko hlasují co bude dnes k večeři. Svoboda je když po zuby ozbrojené jehňátko odmítne s vlky hlasovat o večeři. Víte já si myslím, že je celkem zbytečné se s někým hádat, čas nás rozsoudí kdo má pravdu a já vím, že spravedlivě.

   Smazat
  6. 11:07

   Pokud vidíte budoucnost a naději zrovna v Rusku, tak to musíte být už opravdu hodně zoufalý. Rusko, to je ropa, plyn a zbraně. Nic víc.

   Smazat
  7. pro 11:15 - jednoduchému vše jednoduché :-D) Jestli takhle hloupě uvažují i analytici v EU a USA, tak to mají Rusové v kabely a bez námahy.

   Smazat
  8. 11:29

   No zatím "mají bez námahy v kabely" 20 milonů (14%) Rusů přežívajících s přijmem v přepočtu nižším než 3000Kč. Gratuluju.
   Prostě "naděje a budoucnost"

   Smazat
  9. Opakuješ pořád ty stejný bláboly strejčka Zblblíka Blekoty,prvoku třetihorní!!!!!!

   Smazat
  10. 12:38

   Fakta, blbečku, prostá fakta. A ty s nimi nejsi schopný ani hnout. Nepříjemné, co?

   Smazat
  11. 10:03
   Jasně Pepku, což byl pro tvýho stbáckýho fotra šok, páč se bál, že ho vyhodí, ale naštěstí to byl převrat jen tak na oko a tví obřezaní soudruzi se o něj postarali a dokonce i tobě, retardovanými imbecilovi zajistili pěkné místečko na oboru "ovlivňování veřejného mínění", že? Takže to nakonec dobře dopadlo, i s tvou vrozenou imbecilitou. A teď vyskoč!

   Smazat
  12. Pro 13:19
   Jaký fakta????Co to meleš???Už nechlastejb už ten vyjetej volej,narodní poklade.....až tě potkám,zakopu tě!!!:-DDDDD

   Smazat
  13. Svoboboda, demokracie?Dlouho to trvat nebude,jen se ozvěte proti migrantům a hned jste xenofob.A dlouho to nebude trvat a každá obec bude schvalovat jestli můžete pořádat demonstraci nebo ne.

   Smazat
 10. No řeknu vám, ruskýký kosmický program nic moc teda. Žije jenom z minulosti, jeho budoucnost je temný úpadek

  http://zpravy.idnes.cz/medvedev-schvalil-omezeni-vydaju-na-rusky-kosmicky-program-pq7-/zahranicni.aspx?c=A160317_205716_zahranicni_kha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cha chá, to by museli dopadnout jako amíci. Tyhle proroky já miluju, nějak zapomněl na současnost a už ví co bude v budoucnosti. Říká se čím prázdnější hlava tím více duní a vo tom to je.

   Smazat
  2. Souhlas, svá zbožná přání a vlhké sny projektuje do "budoucnosti", aniž by vnímal realitu. Prostě blb. Pavel P.

   Smazat
  3. 11:13

   ??? A jak jako dopadli Amíci???
   Po Marsu se prohání vozítko Curiosity, americká sonda nafotila z blízka Pluto, na oběžné dráze funguje Herschelova observatoř, před nedávnem skončila mise Cassini-Huygens k Saturnu, příští rok má začít fungovat James Webb Telescope

   http://www.sciencemag.org/news/2016/02/building-james-webb-biggest-boldest-riskiest-space-telescope

   ,...., všechno projekty o kterých můžou Rusové jen snít.

   Takže čem to teda vlastně blábolíte? Vůbec nemáte tucha která bije.

   Smazat
  4. Anonymní28. dubna 2016 11:31
   Rusové také úplně nezahálí:
   https://www.youtube.com/watch?v=qz2i7uaV7JM

   Smazat
  5. 11:52

   Video 5 let staré a po slavném ruském teleskopu ani vidu ani slechu...

   Smazat
  6. 10:20
   Ano, jsi idot, Pepku, ale to tu ví všichni.

   Smazat
  7. Zapomněli jste dodat že ty úspěchy NASA nesou do vesmíru ruské motory RD 180

   Smazat
 11. Všem ruským blahopřeju, a přeju jim další a další úspěchy. Nebudou tak závislí na kazachstánském Bajkonuru ...
  A těm čtyřem vykutáleným (a obžalovaným), kteří se na stavbě chtěli napakovat?
  Tak těm se již asi také jiskří před očima.
  Leč jen jinovatka zpoza zamřížovaného okna, jak doufám.

  OdpovědětSmazat
 12. Faktem a to neoddiskutovatelným je, že v současné době k mezinárodní stanici ISS, je schopná spolehlivě lítat jenom ruská raketa. Kapitalistický neoliberalismus tvrdě v USA uplatňovaný v kosmickém programu NASA dokázal nemožné a to totální rozvrácení kosmického programu. Jinými slovy, již za socialismu u nás platilo heslo: "Aktívní blbec je nebezpečnější, než třídní nepřítel". A ještě jinými slovy: Američani si svůj slibně se rozvíjející kosmický program rozvrátili sami, když tvrdě prosazovali za vším jenom soukromé firmy, které byly napojené na státní veřejné zakázky, ale celkově byly až několikanásobně nákladnější, než samotná státní NASA a tím se stalo, že sice soukromé firmy celou kosmonautiku dokonale finančně vysáli, ale v současné době Američani neobletí svými raketami ani kolem Zeměkoule. Prostě, předali kosmický vývoj do rukou veksláků a výsledek se dostavil hned záhy, tak jako u nás po roce 1989, kdy my již sami nevyrobíme ani hřebík a všude jsou jenom montovny zahraničních firem. BRAVO!!!!!.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá snůška zcela mimózních blábolů. S tímto číslem můžeš vystupovat "Na stojáka". Úspěch zaručen.

   Smazat
  2. 12:51
   Pepku, jestli mluvíš o svém ubohém výblitku, pak máš naprostou pravdu. Jen s tím rozdílem, že se svojí vrozenou retardací bys mohl vystupovat jen na veřejných záchodcích.

   Smazat
  3. Chujmere,ty už NEMŮŽEŠ VYSTUPOVAT NA STOJÁKA ANI NÁHODOU.....MÁŠ TOTIŽ JEN PRŮTOKOVEJ VOHŘÍVAČ VODY!!!!!!

   Smazat
 13. Když včera pan Takáč informoval o, zatím neúspěšném, pokusu o start, tak jsem v jeho očích také zahlédl jiskřičky radosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a v rozkroku bylo možno zaregistrovat vlhký flíček :)

   Smazat
 14. Pro Rusko je úspěšné "oživení" nového civilního kosmodromu na vlastním území (nahradí perspektivně Bajkonur) mimořádně důležité. Postupné inovace raket mají za cíl rovněž naradit cizí (převážně ukrajinské) prvky. A jenom pro upřesnění: rakety typové řady Sojuz nejsou totožné s typovou řadou Angara, i když mají některé části stejné (např.některé motory).

  OdpovědětSmazat
 15. správně... Angara je "trochu větší macek"
  S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za upozornění na mou chybu, už jsem to v článku opravil a omluvil se, Ďouba

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.