Reklama

.

.

úterý 5. dubna 2016

Zmatek v USA: Rusko náhle izoluje samo sebe

Zolotoj
5. 4. 2016 Politikus

V reakci na odmítnutí Kremlu zúčastnit se (nedávného) summitu o jaderné bezpečnosti asistent amerického prezidenta Ben Rhodes uvedl: „Jsme přesvědčeni, že pro Rusko je toto odmítnutí ztracenou příležitostí k diskusi o důležitých věcech. To, co Rusové dělají, je odmítnutí zúčastnit se diskuse k daným tématům“.

No ano, jsme takoví. Vážně neděláme nic jiného, než že se sami izolujeme od světa. Jak také jinak?

Opolčenci na Donbase střílejí sami po sobě, v Sýrii náš Su-24 spadl bez cizího přičinění. Teroristé v Sýrii se asi také nejspíš pobili mezi sebou? No, a momentálně se asi Palmýra sama odminuje a obnoví… Co k tomu ještě říci? Jen jedno – život je prima. A hlavní je věřit (tomu, co se píše).

Všechno je tedy v nejlepším pořádku. Reakce našich západních „partnerů“ na to, že jsme odmítli jejich „jadernou seanci“, je zcela přirozená. Pro ně se všechna ta setkání či summity, na které Rusko jednou pozvou a podruhé z nich předem vyloučí, v poslední době stala spíš jakýmisi zkušebními balonky.

Jejich podstatou není soustředit se na řešení konkrétních problémů, kterých se ve světě nakupilo víc než dost, ale záměr vyvolené skupiny států (všichni víme kým) určovat pravidla chování a vnucovat svou vůli celému zbytku světa. Na jaderný summit by nás s velkou radostí také nepozvali, ale vzhledem k tomu, že Rusko je jadernou mocností, si naši západní partneři tuto radost nemohli dovolit.

Podle vyjádření ministerstva zahraničních věcí se koncepce (pravidelného) summitu o jaderné bezpečnosti letos radikálně změnila. Na předcházejících setkáních, kterých se zúčastnila i Ruská federace, se řešily skutečně důležité otázky mezinárodní jaderné bezpečnosti. Letos to mělo být jinak. Ministerstvo zahraničních věcí zjistilo, že na setkání 2016 neměla být přijímána žádná významná řešení naléhavých problémů doby. „Z pohledu upevnění federální jaderné bezpečnosti jsme dosáhli významného pokroku, politická agenda těchto setkání je v současné době nicméně vyčerpána,“ uvedlo MZV RF.

Namísto řešení skutečných problémů měly být na setkání vypracovávány „pokyny“ a pravidla (pro činnost) mezinárodních organizací – takových, jakými jsou OSN, Interpol, Globální partnerství (G8 – týkající se přístupu k šíření znalostí o zbraních hromadného ničení – pozn.překl.), Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) nebo Globální iniciativa boje proti jadernému terorismu. Vždyť přece lidé pracující v těchto organizacích věcem nerozumějí a potřebují pomoc. Motají se jak slepá koťata neschopná cokoli udělat bez cenných rad USA. A k tomu my si teď vymyslíme, že se budeme izolovat. No blázinec, čestné slovo!

Překlad: mbi (Eurasia24.cz)

56 komentářů :

 1. Zahraniční politika Ruska


  nebude tančit, jak světový četník píská...
  V USA stále nemohou pochopit, jak je možné, že je na celém světě ještě několik zemí,které s tou jejich odpornou,pokryteckou a zločinnou zahraniční politikou nechtějí mít
  nic společného...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bodejť. Imbecilní lidstvo. Nikdo si totiž neuvědomuje, že americké hyeny a evropští vlci obkličují ruského medvěda bez jakéhokoli rozumu. A ten se pochopitelně bude bránit, a třeba i jadrem či vodíkem Tak se těšte. A ono by stačilo dodržet ony smlouvy s Gorbačevem. Tak si to prosím přeberte.

   Vymazat
  2. Rusko se neizoluje. Rusko se jen hodlá Bránit proti rozpínavosti NATA a vrahů USA,kteří za každou cenu chtějí do Rusi,aby tam kradli a ničili po americku.Proto Karabach,Azerbajdžán.CHtějí Vraždit Armény,ti zmutovaní.Zrůdy z USA.Izraele a NATO.

   Vymazat
  3. Zahraniční politika Ruska..hezký napsano.Ale také se píše"Syrský konflikt ukázal,že Rusko se stalo loutkou Číny",protože RF potřebuje investice a Čína je má a taky,že odchod ze Syrie byl na vnější nàtlak Pekingu..

   Vymazat
  4. Pro Anonyma 6.dubna 2016 9:54
   Podle Tebe, Rusko vyvíjí nezměrné úsilí k obnově plné suverenity ve směru "západ", aby naivně padlo do téže léčky (jako na počátku 90. let min. století) na "východě"?
   Promiň, máš nás - spoludiskutující, nebo dokonce aktéry toho procesu "osvobozování se" za úplné idioty?

   Vymazat
  5. 21:30 -ne ne,ne podle mě,ale co se píše.Na čínských webech např.Fenghuan-Čina musí podporovat RF v konfrontaci s USA v asijské tichomořské prostoru,vnější tlak na Moskvu,odchod že Syrie/investice má Čína/.Peking potřebuje a očekává Rusko po boku v Tichém oceànu,Atd.Toto vše možno číst i na ruských webech.Proč hned,že mám spoludiskutující za idioty,když napíšu co se kde píše?Nic není černobílé,jednoznačné,jak přesvědčovala skupina Šándor,Koller a další na semináři"o dobrotě Ruska",to samé"Zemanovo -učení se v Číně".Kdo viděl čínské vitače v Praze a např. včerejší pochody v ruských městech v Den národní jednoty s transparenty Riga náš,Praha naše,tanky v Praze,Berlín je náš atd.sotva uvěří vyprávěnkàm,že vše jen propaganda.

   Vymazat
 2. Vždytˇ tam Putin nemusel být,ale mohl tam poslat nějakého zadáka ze svého teamu.Černobylská apokalypsa není strašák,ale skutečnost,která se může opakovat i v Rusku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No j, máš recht, kdyby tam někdo jel, tak se to stát nemůže, že jo?

   Vymazat
  2. na řadě (v havárii) je ukrajinská jaderná elektrárna v Záporoží, kde přes varování specialistů budou strkat do reaktoru palivové tyče od nepoučitelného Westinghouse

   Vymazat
  3. Cernobyl je také na Ukrajině, takže to stejně zavinili ožralý ukacka.

   Vymazat
  4. 17:46 Černobyl je na Ukrajině,ale v roce 1986 byl SSSR,takže jeho destrukci zavinil ožralej rusák.Máš to nějak popletený

   Vymazat
  5. 17:46: Popletené a totálně to máš ty. V dobách SSSR existovala jako druhá největší svazová republika práce Ukrajinská sovětská socialistická republika, která byla i samostatně členem OSN. Co s tím má tedy společného "Rusák". Když už tak snad "Sovět" ne? Ponimaješ, ty durak?

   Vymazat
  6. Opravuji: Nikoliv práce, ale právě!

   Vymazat
  7. Je roztomilé, jak imbecil 20:35 dává rovnítko mezi Rusáka a Sověta. Přitom například Šelest, Ukrjainec, byl největší stalinistický opruz v ÚV KSSS a štval proti ČSSR v roce 1998, vedle "Rusáka" Ulbrichta, "Rusáka" Gomulky a "Rusáka" Živkova. Idiotů je bohužel svět plný. Marek

   Vymazat
  8. 23:39 příkaz zněl ale jasně - a to z Kremlu, a ten je v Rusku.

   Vymazat
 3. Kauza „Panama Papers“ – v hlavní roli Putin, který na seznamu NENÍ! Antiruská propaganda právě předvedla svou zoufalost. Kreml týden předem varoval před antiruským informačním útokem a ten je zde a je k blití.

  http://aeronet.cz/news/kauza-panama-papers-v-hlavni-roli-putin-ktery-na-seznamu-neni-antiruska-propaganda-prave-predvedla-svou-zoufalost-kreml-tyden-predem-varoval-pred-antiruskym-informacnim-utokem-a-ten-je-zde-a/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.paratdnes.cz/2016/04/Co-rekl-Putin-18-12-2014-Prevedte-sve-majetky-z-offshorovych-zakladen-v-zahranici-na-do.html

   Vymazat
 4. 8:40 ale,ale, Kreml už před týdnem měl informace o kauze Panama Papers.Klobouk dolu a proto Putin do USA nejel.Ten Putin má uši všude

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. těmito materiály ho přijel vydírat osobně Kerry, ale v Kremlu se mu vysmáli

   Vymazat
 5. Pryč jsou zřejmě ty doby, kdy MY(!!!) budedeme Rusku určovat, kam ho pozveme(zejména někam na kobereček) a kam ne.Jestli si někdo nevšiml, tak z Ruska nám vyrostla seběvědomá, tvrdá kapitalistická supervelmoc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale jdi ty brebto. jakápak velmoc ? to je nějaká velmoc, kterou porazí nízká cena ropy ? kde je HDP na obyvatele nižší než v ČR ? pochop už konečně, že Rusko dělá všechno pro to, aby z toho průseru vylezlo pokud možno bez větších otřesů, klidně obětuje i životní úroveň vlastního obyvatelstva, jen aby ten jejich systém nějak přežil a dožil nějaký čas.

   Vymazat

  2. Pro 0:49 --- pane, píšete o přežití systému v Rusku. Jaký systém máte na mysli? Kapitalismus? Ten je dnes v Rusku. Nebo se snad mýlím? Co jste pod tou hloupou větou myslel? Květa

   Vymazat
  3. Soudruhu 0.49 ty těm Rusákům ten kapitalismus ale nepřeješ.No nevím, zda tam ještě někdo bude usilovat o navrácení komunismu. Čest!

   Vymazat
 6. Také si myslím,že to byla jen snaha USA,zase bušit do Putina,kdyby se tam dostavil.Má velice dobrou zkušenost,co probíhalo na zasedání G-20 v Austrálii.Stejně nic nevyřešili a ani nemůžou,když USA nechce jednat s nikým,jako rovní partneři,ale jen nátlakem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomínáte,nebo vám ušla jedna maličkost z loňska z EP.Tam se dohodli a vybrali 90 europoslanců,mezi nimi i Štětinu a někoho z ODS,KTEŘÍ BUDOU VÉST ZA PENÍZE TVRDOU KAMPAŇ PROTI PUTINOVI.Sice začali hned a přibrali natvrdo i prezidenta,ale teď,v předvolebním čase ,budou hajzlové přitvrzovat a vymývat mozky.Povede je Schapiró,Sobotka a spolek zmrdů,kteří se nezastaví před ničím.I kdyby měli rozpoutat 3.světovou.

   Vymazat
 7. USA jsou jako pes, který se honí za svým osacem a jednou se mu to povedu a ukousne si ho. Už aby to bylo.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 8. Je důležitý,že tam byl "náš Bohuš",to je potřeba,mlátit prázdnou slámu o atomovkách u USA a dělat ze sebe blbýho při řešení imigrantské krize....jsou to debilové k pohledání....

  OdpovědětVymazat
 9. Dnes začíná doba a Američani se s ní budou muset smířit, kdy řada států dnes hodlá stále více s Amíky o problémech diskutovat a ne si pouze nechat diktovat: Afrika, Asie, Jižní Amerika...POZOR! Netýká se států EU! Tam se stále ještě poslouchat musí!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Diskuzní příspěvky jsou ve směs k věci. Pokrytecké, zločinné USA by rády mistrovaly celý svět po mafiánsku a k tomu jim holt Rusko přizvukovat nemusí. A kroutit ruce si taky nenechá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MOJE řeč !

   A přesto, když se podíváš po světě, tak těm zločincům lezou do zadku a říkají tomu přátelství...

   A ČR v tom houfu nesmí chybět.

   Vymazat
 11. 8:40 to, že tam Putin není, přece redaktorům pemprsákům z našich prostředků masové dezinformace přece vůbec, ale vůbec nevadí, tito aktivní svazáci si s tím poradí použitím standardní metody - manipulací

  OdpovědětVymazat
 12. Na G-20 si Putin troufnul letět jenom proto, že to jednání se konalo u vody a že ho tam jistilo ruské vojenské loďstvo napěchované raketama. Asi si je moc dobře vědom, že někdo v USA má nesmírnou zálibu v letadlech. Dostal už několik varování, třeba když byl zlikvidován GŘ francouzské Total právě na Vnukovském letišti, kde má Putin vládní letku. Poslední dva Boeingy, co spadly na území Ruska za podezřelých okolností, také ještě nedošetřili a je docela možné, že je někdo "posadil" do země na dálku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak velký idiot musí někdo být aby vymýšlel takové nesmysly??? Čím se takový tvor asi živí?

   Vymazat
  2. Pro 12:52 Tvůj problém je, že všichni okolo jsou idioti a ty jsi genius. Musí to být hrozné, žít tak osamoceně.

   Vymazat
  3. 12:57

   Ale kdepak, je to přesně obráceně. Někdy zkus vstát od počítače a ty své paranoidně konspirační pohádky zkus povyprávět náhodnému vzorku lidí. To bude ale řachanda. Možná ti i hodí desetikačku do klobouku.

   Vymazat
  4. V tom případě by musel bejt Chujmer a jemu podobný miliardáři!!!!!!

   Vymazat
  5. sami (nebo že by jenom ten práskač Snowden ?) již pustili do světa konspirační pohádku (!?) o elektronickém systému, který by měl zabránit teroristům (ze kterých se třeba v r. 2001 zachovaly saudsko-arabské pasy) ve zneužití unesených civilních letadel k útoku

   Vymazat
 13. USA jsou schopné jakékoli myslitelné i nemyslitelné podlosti. Tak to prostě je.

  OdpovědětVymazat
 14. Kdybych byl radikální tak požádám redakci aby nepublikovala nic co se týká USA a EU .... Asi takovým způsobem jakým bychom se chovali v roce 1980 - kdybychom měli tento portál a pořád by tam někdo publikoval informace o SJEZDU komunistické strany SSSR - tenkrát člověk byl na něco podobného alergický, či snad ne.
  Dnes jsem alergický když slyším něco z USA,Londýna či Bruselu ....

  Vyvažuje to jenom fakt, že člověk by měl být seznámen s tím jak hluboko USA, UK a EU mohou klesnout ..

  Do prdele, ... Do Prahy, do Podolí, do lékárny ... do prdele ... Vůbec mi není smutno vidět jak padá americká hvězda dolů s Bruselem .... spíše naopak. Děkujeme pane bože ... a čekáme že Vatikán bude následovat USA ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já byl kdysi alergický na lidi, co nadávali na režim a pak v manifestačních volbách potvrzovali legitimitu režimu. Dnes jsem alergický na tu většinu z nich, co se přerodila v hrdinské komunisto-bijce, v okázalé nenávistníky komančů a někdejšího režimu, velice solidního v porovnání s tím dnešním hnusem.

   Vymazat
 15. Ako sa manipuluje verejna mienka.Na G20 zachytili novinari Putina pri ranajkach,fotka bola urobena tak,ze pri stole bolo vidiet len Putina a casnika,ktory mu serviroval jedlo.V nemeckych novinach/Spiegel/bola tato fotka uverejnena,s titulom,izolovany Putin,nikto nema zaujem o kontakt s nim.Aj to tak vyzeralo.Myslim na DWN bola potom fotka z tej situacie,,casnik oddchadzal,bolo vidiet,ze Putin tam nesedel sam,sedel s nejakym prezidentom.Tak nas oblbuju.M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. standardní manipulace ze strany prostředků masové dezinformace

   Vymazat
 16. Měli by jste pracovat v tajných službách, jak všechno víte. Bez USA by nebylo Československo a to je historický fakt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vás zcela určitě doučovala ta proslulá učitelka z Brna, podle které bylo Československo osvobozeno Američany

   Vymazat
  2. Anonymní 5. dubna 2016 15:35

   To bezesporu, ale také bez Masaryka, Štefánika, Beneše, legionářů, kteří prolévali svou krev... ovšem nebýt CCCP, tak ty ani já bychom si tady nedopisovali, protože bychom se ani nenarodili. Ale jak Tvá replika souvisí s meritem článku, fakt netuším.
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  3. Co je to československo?
   , Marně ho hledám na mapě!
   V.J.Horák

   Vymazat
  4. Jedině bez mocných přimluv Štefánika,zopakovat si dějiny by neuškodilo,Chujmere debiloviči!!!!!

   Vymazat
  5. Že se s pablbem vůbec vybavujete. Jen provokuje, tak zakomplexovaná kebule.

   Vymazat
 17. Že se Rusko nezúčastnilo, no tak jim do toho prostě něco vlezlo, jak se říká. Ale hlavně, z jejich strany žádné akutní nebezpečí nehrozí.

  OdpovědětVymazat
 18. 16:02 Boeingy to už asi mají odzkoušené v praxi (viz třeba malajsijský MH370 na Diego Garcia) a na Airbusech to bylo odzkoušené poprvé asi vloni na letu Germanwings

  OdpovědětVymazat
 19. Pst, jméno Snowden se už na západě nesmí ani nahlas vyslovit, natož publikovat něco z toho, co dotáhnul do Číny nebo Ruska! Je pod informační blokádou.

  OdpovědětVymazat
 20. Po přečtení tohoto článku o litosférické zbrani bych se také izoloval a setrval na své "litosférické desce" http://czechfreepress.cz/valky/litosfericka-zbran.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevím, co je v tomto článku pravda a co je jenom fikce a varování protistraně, ale jedno je fakt, že věci z trosek lodi z mořského dna vyzvedávaly v americkém filmu Titanic ruské batyskafy řízené z ruské lodi (nebyla to náhodou loď s názvem Akademik Keldyš ?)

   Vymazat
 21. Se světovým teroristou USA se nediskutuje. Stejně by to na nic nebylo. Psychopatičtí vůdci USA by naslibovali cokoli a byli by první, kdo by to porušil.

  OdpovědětVymazat
 22. doktor Putin,Putin zase Putin....Každý holt nemá takové štěstí, že má v čele státu mravní giganty typu Sobotky,Zaorálka....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko neizoluje samo sebe.Putin tedy i Rusko,nepotřebují dokazovat,že jsou dobří.Ať to dokazují jiní.

   Vymazat