Reklama

úterý 10. května 2016

Al-Káidě se zachtělo vytvořit v Sýrii vlastní chalifát


10. 5. 2016     zdroj
Teroristická organizace Al-Káida plánuje zřízení vlastního chalífátu na území Sýrie. Informuje o tom Die Welt. Vůdce skupiny Ajmán Zavahrí vyzval v 10-minutovém videu radikální islamisty, aby se sjednotili, a nazval Sýrii "nadějí pro všechny muslimy na světě." Poznamenal také, že pro vytvoření tohoto chalífátu je ochoten obětovat své vlastní pravomoci.


"Pokud vytvoří muslimskou vládu a zvolí imáma, pak jejich volba bude i naše volba," řekl al-Zavahrí.

Jak list konstatuje, vůdce Al-Káidy zejména oslovoval teroristy své dceřiné teroristické skupiny "Džhabhat al-Nusra". V současné době kontroluje velkou část syrské provincie Idlib. Podle informací Die Welt se toto území může stát centrem nového chalífátu.

Jednou z námitek Al-Káidy k chalífátu, který vyhlásila na kontrolovaných územích teroristická skupina DAEŠ, je skutečnost, že postup jmenování Abu Bakr al-Baghdadi na pozici chalífy nebyl transparentní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Ano, vzpomínám si na plán "B" CIA, mír není cíl. Na jedné straně Sýrie a Rusko, na druhé chtiví dravci. Je jich hodně a jako správné společenství dravců včetně hyen, šakalů a jiné( v lidské podobě havěti) snažící se, co je jim "lidské", pro U§A,zachovat petrodolar.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobně si to myslím také,plán třeba C,vytvořit nějakou část území,prohlásit to za svůj státeček a pozvat na pomoc USA.Jistě by rádi přispěchali.

   Smazat
 2. Kalifát je jen jeden! Arabský. Žid slíbil navrátit tento úřad do rukou potomků Proroka, pokud ho sami Arabové pomohou vyrvat Osmanům! A pak je podvedli, nechali jim jen tehdy ještě bezcenné (ropa objevena v SA až 1926) pouště a Levantu si rozdělili mezi sebe a rozdělili ji na několik kvazistátů! Tato lumpárna zvaná Sykes-Picotův pakt musí být zničena!

  OdpovědětSmazat
 3. Škoda že Ajmán Zavahrí nehodlá ve prospěch Sýrie a chalifátu obětovat mimo své pravomoce i svůj život.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 4. Je vidět, že parchanti opět zdvihají hlavičky a nějak jim otrnulo. Bude potřeba navrátit leteckou skupinu Ruska do Sírie a pořádně teroristy znovu vybombardovat až do pravěku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.