Reklama

čtvrtek 5. května 2016

Americkou agresi a zabíjení za každou cenu si připomínáme i v souvislosti s "osvobozením" Československé republiky... Nela Lisková

Nela Lisková
5.5. 2016   Rukojmí
Slavíme 71. výročí osvobození Československé republiky, ale připomeňme si i tato fakta. Dne 14.2.1945 svrhly během pětiminutového bombardování americké bombardéry na Prahu 152 tun bomb a zahynulo 701 lidí a 1184 obyvatel bylo zraněno. Nálet zasáhl 2500 domů, z toho bylo 68 úplně zničeno. Nebyla to ovšem pouze Praha, kterou Američané na konci války záměrně bombardovali.
Byla bombardována také města Plzeň, České Budějovice, České Velenice, Cheb, Kralupy nad Vltavou, Záluží u Mostu, Ústí nad Labem, Neratovice, Zlín a další průmyslová města s jasným cílem poškození průmyslu naši země.

Původním cílem Američanů pro bombardování byly údajně německé Drážďany, město totálně zničené válkou na rozdíl od Prahy. Nikdo se za ta léta nepozastavil nad tím, jak si mohli piloti splést město, které je v troskách s městem, které není válkou postižené. Američané se následně vymlouvali na špatné počasí, poruchu radaru a pochybení velitele. V roce 2000 navštívila rekonstruovaný klášter v Emauzích skupina amerických veteránů z 398. bombardovací skupiny a letci se omluvili za svůj tragický omyl, ovšem omluvy od americké vlády jsme se nikdy nedočkali.

Bylo by minimálně slušné zejména po tolika letech, kdyby američtí agresoři našli v sobě kousek slušnosti a naši zemi se za tyto doslova teroristické útoky, které u nás na konci války vědomě páchali omluvili ! Jen málokterý pamětník, těchto událostí věří , že toto Američané činili neúmyslně a pod rouškou boje proti fašismu... . Stejně tak je o tomto přesvědčena i většina našeho národa.

Americká agrese v naši zemi pokračuje i v současnosti, kdy jsme aktuálně násilně donuceni žít v "protektorátu" pod nadvládou USA a "naše" vláda si nechává vědomě diktovat "noty", jak systematicky likvidovat ve prospěch Američanů náš stát. Česká proamerická vláda i přes tragickou historii podporuje fašismu na Ukrajině, za kterým stojí opět americká vláda, která tam válku stejně jako v mnoha jiných zemích rozpoutala za účelem ekonomického prospěchu. Kdy jindy, než teď bychom si tyto skutečnosti měli opět připomenout a především se zamyslet nad tím, jestli v tomto systému plného zvrácených západních "hodnot" chceme i nadále setrvat a vychovávat v něm naše děti... .

43 komentářů :

 1. Oni už tehdy věděli, že Československo spadne do sféry vlivu Sovětského Svazu, tak se snažili co nejvíc poškodit průmyslové podniky.


  A o tom to celé je.

  Nějaké výmluvy o počasí apod. jim nikdo nezbaští.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plzeňané jsou paka,jejich babičky a dědové si Plzeň osvobodili a oni za to oslavují Američany.Pomníky dětí a dospělých z masakrů amerického bombardování jsou v Plzni zarostlé křovím jako že nic,hlavně že se můžu po Plzni promenádovat převlečen za Amíka,to je ůchylka a totální neúcta ke svým vlastním prarodičům.Plzeňáci jsou hnus.

   Vymazat
 2. přesně zhodnoceno,

  OdpovědětVymazat
 3. Francouzi a Angličané se za Mnichovskou zradu 1938 také nikdy oficiálně neomluvili. Mezinárodní smlouvy nic nezaručují. Platilo a platí jen "právo" silnějšího.
  Američané se "pletou" při bombardování hojně i nyní i s pomocí veškeré satelitní techniky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Ruko se omluvilo za okupaci od srpna 1968?

   Vymazat
  2. Ano, Russko sa omluvilo. Niekoľkokrát. Prvý krát to bolo za Jeľcina a odtajnili sa zmluvy medzi "rusským" prezidentom Brežněvom, pôvodom z Ukrajiny a Dubčekovou vládou. Neomluvila sa vám ale Ukrajina. "Russký" okupant, otecko ukrajinských Eurovlastencov, bratov Kličkovcov, ktorý si užíval výhod "rusského" stabilizačného kontingentu rozmiestneného v ČSSR, pokiaľ viem sa do smrti neospravedlnil. A neučinili tak jeho synovia, ukrajinskýnEurovlastenci Kličkovci, ani doposiaľ žiaden z vrcholového Kyjevského manažmentu Ukrajiny.A neučinili tak žiadne štáty bývalého Sovietskeho Zväzu, Kazachstán, Uzbekistán, Kirgistán, Grúzia... ktorých občania boli zainteresovaní v stabilizačných jednotkách Červenej armády. Bolo by to aj tak rozpačité, nakoľko vieme že vtedy bola branná povinnosť a odmietnutie účasťi v okupačnej armáde bola prísne trestaná. Narozdieľ okupačných jednotiek, ktoré má Česská republika dajme tomu v juhoSrbskej provincii Kosovo. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  3. 23:28 nemáte pravdu, západní mocnosti se dávno omluvily a Mnichovskou smlouvu anulovali prakticky hned po začátku války. Dokonce na domě v Mnichově je instalovaná pamětní deska.

   Vymazat
  4. Anulována smlouva nikdy nebyla. Alibistické zneplatnění kroky Hitlera. Ta cedulka tam je pár týdnů a kolik let je od konce války?

   Vymazat
 4. 14.2.1945 byla ještě válka? Asi ano a nevím o čem tedy mluvíte. Německo kapitulovalo až 7.a 8.5.1945 a do té doby v Česku válčilo a vyrábělo zbraně. Například na Smíchově,kam spadlo mnoho pum,tam se prý vyráběly pušky,asi obecně. Udělal bych to samé,tedy,ale fakt lži až do dnešní doby by mi dělal problém. Omluvit se ne ale přiznat,asi. Slyšel jsem,že Stalin měl v úmyslu pokračovat v boji na Západ,pokud to byla pravda,.. neměl už k dispozici ty pušky ze Smíchova. Nechci to hodnotit ale zároveň odmítám být "hloupá nemyslící a lacině populistická žena". Věci jsou většinou složitější!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně si ujasněte, jste-li Trollí muž či žena. A ke složitým věcem se nevyjadřujte. Na ně opravdu ale opravdu nemáte.

   Vymazat
  2. Tak podle vás mělo ještě smysl třeba 5.5.1945 rozbýt Prahu na padrt´ americkými bombami jako pomoc Pražskému povstání, jen proto, že byla ještě válka? Musíte se podívat do mapy, kde byly hranice fronty tehdy. Němci už se valili jen přes Čechy k američanům do přátelského objetí v té době a kromě obrany obklíčeného Berlína je už nic jiného nezajímalo. Takže šlo jen o demonstraci síly proti nám ve snaze získat si nějaké ústupky při vyjednávání. Počty zbytečně zabitých civilistů americkými letadly na konci války přesáhly celkové ztráty američanů při tzv. osvobozování Československa.

   Vymazat
  3. I vy blbečové,zrovna tak jak přitroublà nanynka Liskova,by jste měli děkovat pánů Bohu a té Americe a než zase něco "chytrého"napíšete,když nic jiného prostudujte si Wikipedii!

   Vymazat
  4. 4:33 - skutečnost, kterou popisuje zapadá do toho, co jsem četla od jendnoho plzeňského pamětníka. V Plzni prý byli Němci pod přísnou ochranou Američanů a chránili je proti Čechům na českém území. Plzeňáci chtěli pomoci Prace, ale raději byli Američany odzbrojeni.

   Vymazat
  5. Co to sem přilezlo za jelito v 7:23. Nadává, a argumenty má z Wikipedie - to musí být ale zaostalý blbec,což?!

   Vymazat
  6. Vám nedělá problém jak vysvětlit dětem popřípadě vnukům ,že když na jsme byly členy Varšavské smlouvy a na našem území byla její armáda tak to byla okupace. Zatím co když jsme členy NATO je pobyt její armády na našem území naprosto v pořádku????? Mé děti mají učitelku za debila když jim to vysvětluje , já srabácky radši mlčím. CO vy?

   Vymazat
  7. Komoušský žvásty který na tomhle kreténským webu slintá hovado vlastizrádný rusácko-židácký - IVAN DAVID! a jeho přískoči neúspěšný ... ať kandiduje, buzerant škaredej! Nechytne se ani za ten svůj řídkej fous pod frňákem, hovado! Hlavně mazat to umí, jak chazarská defka, xindl zasranej ...

   Vymazat
  8. vlast tě (7:23 a 10:38) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 5. Myslím,že jste se ohodnotila sama,za to Vás chválím...asi jste přiletěla z Venuše...

  OdpovědětVymazat
 6. Tak prave jsem se dovedel, proc jsem chodil 8 roku do prvni tridy v pomocne skole.

  Ja byl v kolebce a nekdo mi hodil na makuvku bombu (na Smichove) ? Hmmm ? Asi jo !

  NEPRAVEM mi bylo vycitano soudruhem ucitelem , ze jsem "duta - prazdna nadoba" !

  Inkluze tenkrat neexistovalo a do pionyru me NEVZALI !

  Nebyt velebneho pana, ktery ze me udelal ministranta, tak bych rostl jako kul v plote.
  Ted se obratim s protestem na ministerstvo, pro prava ministrantu.
  HONOLULU - ministrant !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. máš štěstí že ještě neznali humanitární bombardování

   Vymazat
 7. (0:43) NEVERIM, ze pani Liskova je z Venuse !
  Pani Liskova je velmi krasna a pritazliva zena a takove se rodi pouze na souhvezdi PLEJAD..(Constelace Taurus.)
  Vim to z New Age, od americkych vedem.

  Vazena pani Liskova, hned jak se dostanu do Evropy, tak se sejdeme v Ostrave v Imperialu. Zvu vas na Cappuccino & Tiramisu a hlavne projednani strategie, jak zaujmout pozici pana Sobotky..

  Jako reprezentace Vasi zeme budete mit daleko vice pratel a vetsi uspech nez premier Sobotka, ktery se ted kamaradi nejvice s Merkerovou - ke zdeseni cele Evropy.
  HONOLULU - keen observer.

  OdpovědětVymazat
 8. Na svete jsou ruzne mocenske skupiny, (a to nejen v Americe), ktere prosazuji svoje zajmy o vetsi misto na slunci, na ukor tech druhych.

  Tim se srazi se zajmy tech druhych.

  Je chybne se dovolavat moralky, spravedlnosti a humanity.

  Nikdo nebude vniman s jeho argumenty a stiznostmi, kdyz nejsou ukotveny v zakladech moci.

  Kdyz je velka moc nedosazitelna, tak je nutne rozehrat velmoc proti velmoci a byt jazyckem sa stupnici vah a nebo se organizovat, jak to zde nektere skupiny delaji.

  V Californii je BOHEMIAN GROVE Club, (Club mocnych a vlivnych) - ktery touhu po zmene v politicke orientaci zeme vital vybuchy smichu. To bylo pred rokem.

  Ted se hodne vlivnych a mocnych clenu tohoto exkluzivniho clubu NESMEJE a boji ze zmen a dnu pristich - revoluce v ulicich - tak intenzivne, ze maji plan rozdavat finnacni dary kriklounum z ulice a utisit je ! (Zavrit jim huby.)

  Kdybych nahodou -omylem- (jsem andel), nekdy neco dostal ja, tak to okamzite, propiji, prozkotacim a projasam..
  HONOLULU - supporter of Donald Trump a jeho zmen.


  OdpovědětVymazat
 9. Panove v Cesku ! Vy mate daleko vetsi problem v budoucnosti, nez je bombardovani Prahy, ci Plzne v minulosti.

  Po invazi barbaru z necivilizovanych kraju do vasi republiky, zazijete obrovsky narust nejprimitivnejsi KRIMINALITY ! (Tak, jako Johannesburg a cela JAR vubec !)

  Mnozi z vas ztrati zivoty a vase manzelky a dcery se stanou koristi a obeti zminene kriminality, jeste drive nez vy. (Budou umirat take.)
  Bude se umirat ve velkem !

  Vase nasilim ukoncene zivoty NEbudou uvedeny ani ve statistikach, tak jako se stalo se zivoty belochu v Angole, Rhodesii, Mozambigue , JAR, Zaire atd.

  Nebot lidi je jako sracek a vy definitivne NEPATRITE mezi ty - o ktere se stale opakovane place.

  Vy jste to, cemu se v anglictine rika EXPENDABLES. T.j. bezcenni puvodem sveho narozeni. (To rikaji a vzdy rikali vasi nepratele.)

  Naucte se jinak myslet a jinak jednat. Moralizovani se v dnesnich dnech NENOSI.
  HONOLULU - vrchni ucitel realismu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tvrdé, ale pravdivé. Už ani nevěřím tomu, že tu imigranty nemáme, když co jdu do většího obchodu, tak je tam potkám, černí, snědí, nemluvící česky a velmi sebevědomí. A není to jen Hyper obchod, ale i Super.

   Vymazat
  2. Běž do prdele s tou amerikou.

   Vymazat
  3. Proc vadi, že napíše svuj názor a navíc má bohužel pravdu !
   /honolulu/

   Vymazat
 10. Paní Lisková.
  Jsem také pamětník a jsem si jist že nešlo o omyl. A plně se s Vašimi názory ztotožňuji.

  Sveta znalý 4:18.
  I když nemám odstup jako Vy, velice moc se obávám, že máte pravdu.

  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám informace pouze zprostředkované (přes rodiče). Celou válku bydleli vedle německých kasáren a báli se náletů. Ta ale nebyla na rozdíl od Semtína a Parama bombardována "spojenci" ani jedinkrát.
   Podle pamětníků i Rudolf Hoss velitel koncetračních táborů v Osvětimi a veřejně říkal ,že má se spojenci dohodu , že je nikdy nebudou bombardovat......a taky k tomu nikdy nedošlo

   Vymazat
 11. Historie se opakuje. Nejprve vyzbrojili Hitlera, napůjčovali mu peníze a poslali ho na Rusko. Když to nevyšlo, rozmlátili tady průmysl, abysme si museli půjčovat a zase dokola, vazaly poslat znovu na Rusko. To dělá ten stoletej Kagan.

  OdpovědětVymazat
 12. A vysvětlí mi někdo, proč den po osvobození Československa sovětská armáda bombardoval Mladou Boleslav??? "Nálet na Mladou Boleslav provedlo sovětské letectvo ve středu 9. května 1945 kolem 10. hodiny. Při náletu na Mladou Boleslav zahynulo přibližně 450 lidí."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vysvětlení je dávno známé (zásadní informace a mám od rodičů z první ruky - narodil jsem se tam koncem války): přes M.B. v tu dobu proudily tisíce Němců (vojáci i civilisté) utíkajících před RA. Podle podmínek kapitulace měli zůstat na místě, kde je kapitulace zastihla a vzdát se spojencům. Byli tudíž proudy uprchlíků legitimním válečným cílem - neplnily podmínky kapitulace. A Sověti pochopitelně neměli zájem, aby jim zdrhli k Američanům. Bohužel, byli přitom poněkud málo "ohleduplní", takže z těch mrtvých a zraněných bylo i hodně Čechů (a byla dost poničena i automobilka). Dnes se tomu říká "collateral demages".

   Vymazat
  2. K 6:57 to potvrzuje i to co jsem psala výše, že Američani na našem území chránili Němce.

   Vymazat
 13. K bombardování 14.2.45:
  Očitý svědek mi potvrdil, že z Košíř sledovali, jak USAF bombardéry přilétají ve velké výšce (bílé kondenzační stopy) jak posléze bombardují střed města - čili žádná "špatná viditelnost".
  K možnému omylu (selhání přístrojů) "master bombera" (letoun navádějící bombardovací svaz) - ve svazu byl jeden až dva "náhradníci" pro případ poruchy či sestřelení, dále - už od r.43 měli spojenci k dispozici technické vybavení vylučující za normálních podmínek navigační omyl takového rozměru.
  I z výšky přes 5000m musel být evidentní rozdíl mezi Prahou a Drážďany - Drážďany v té době už druhý den masivně hořely (což spojenci věděli) a klíčový markant z velké výšky při srovnání s mapou - tvar toku řeky (Labe x Vltava) je zásadně rozdílný.
  Jediný možný závěr - vedení svazu muselo vědět, že bombarduje Prahu.
  Takových příkladů o "úspěšném" a "neúspěšném" bombardování je více, viz např. plzeňská Škodovka (opakovaná "neúspěšná" bombardování v letech 42 až 44) a "úspěšné" - 14dní před koncem války (kdy už se vědělo, že bude Škodovka znárodněna).
  O největším "omylu" spojeneckého bombardování na konci války - potopení několika lodí (Cap Arcona, Thielbeck,...) s vězni koncentračních táborů v kielské zátoce (víc než dvanáct tisíc obětí (!!!) se informace tutlají už 70let (nikdy nebyl případ vyšetřen).

  OdpovědětVymazat
 14. Panove POZOR !
  Toto je velmi dulezite pro kazdeho z vas !

  Samozrejme pro Vas pani LESKOVA je to obzvaste dulezite ! Jednou budete patrit mezi autority v ceske vlade !

  Proto musite rozumet zmenam, snaham a cilum noveho presidenta Ameriky ! JEHO ZAHRANICNI POLITICE !
  (Vim, ze nemate problem s anglictinou, ale kdyby jsem mela potize porozumet cemukoliv, zadejte pomoc.
  To stoji za to, o tom vedet.)

  Tento projev je dulezity i pro pana presidenta Zemana.

  Tak se diva Donald Trump na to, co se lidem v Cesku nelibi. (Jemu vsak daleko vice nez vam !)

  DONALD TRUMP DELIVERS SPEECH ON FOREIGN POLICY PLANS.
  (YouTube)

  Jeho vety v jinych projevech tykajici se vnitrnich problemu Ameriky, prestoze nejsou dulezite pro Cesko, budou mit na Cesko vliv v delsi budoucnosti.
  HONOLULU
  P.S. Sledujte jak to shodnoti pan Jan Marenka z Protiproudu. (Je bystrozraky.)

  OdpovědětVymazat
 15. ...Němci do konce války a ještě i po kapitulaci
  doufali, že je US a západní spojenci podpoří, znovu vyzbrojí a spojí se s nimi, proti SSSR a budou společně bojovat proti tzv. komunistické
  hrozbě...a mezi US generalitou to mělo velkou podporu

  OdpovědětVymazat
 16. SSáci neustále páchají válečné zločiny a útočí odjakživa na civilní cíle. Každý si pamatuje jak v Srbsku bombardovali televizi, elektrárny, vodní zdroje, autobusy s lidmi. Vždy s cílem škodit ekonomice a civilistům.

  OdpovědětVymazat
 17. Jen ten zrzavej kripl,kterýho nenáviděla vlastní matka to popíral!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Rusové na konci války bombardovali také - viz např. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1523762-ceskoslovenske-tabu-na-konci-valky-zabijely-bomby-s-rudou-hvezdou

  Když se to nehodí, tak mlčíte.

  OdpovědětVymazat
 19. Což o to, já bych si to i připomněl, ale včera byla televize, všechna rádia a noviny plné pžipomínek povstání v Praze 5. května a tak jsem na to neměl čas ;-).

  OdpovědětVymazat
 20. Jsem z Plzně a stydím se za to, jak tady panstvo a pár trapných zmetků dělají z AMERIČANŮ polobohy. Když sem v 45 roce přijeli, tak dál nemohli, protože vychlastali celou likérku Božkov a pivovar jak by smet.

  OdpovědětVymazat
 21. Paní Lisková, máte pravdu v tom, že šlo ze strany Američanů o záměr. Ovšem bohužel se mýlíte v tom, že je o této věci přesvědčena většina našich občanů. Většině lidí s vymytými mozky a plnými nákupními koši ze supermarketů je tato věc naprosto lhostejná, a pak se samozřejmě najdou ti, kteří o tom sice vědí, ale tvrdili by pravý opak. Odhaduji poměr souhlasících s článkem a těch ostatních tak na 20:80. A to jsem ještě možná přehnaný optimista. Ale je dobře, že o tom píšete, snad se tento poměr obrátí. Už nemáme moc času. Zdravím Vás, Pavla

  OdpovědětVymazat
 22. Kolik Vam soudruzi z Mockby plati za tenhle hnus? Nebo to delate z vlastni iniciativy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Platí nám ohromné balíky a my si za to jezdíme k Mácháči na pláž, válíme se u vody a pijeme jen vybrané drinky. Spokojena, ty delikateso?

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.