Reklama

.

.

čtvrtek 5. května 2016

Bakala a spol. se činili, OKD dluží přes 17 miliard

- jip -
4.5.2016  Vaše věc

Když se před pár týdny dnes už bývalý uhlobaron Bakala, který vytahal z nyní předluženého podniku OKD v průběhu posledních jedenácti let desítky miliard korun, evakuoval z projektu NWR, vypadaly věci velmi špatně. To, že OKD dluží desítkám nešťastných dodavatelů 17 miliard korun, je ovšem skandální a překonává všechna negativní očekávání.


OKD je v insolvenci, což znamená, že ze ztrženého majetku mohou dodavatelé za své peníze dostat jen zlomek toho, co jim OKD dluží.

Bylo by zajímavé seznámit se teď s duševními pochody Z. Bakaly a jeho společníků. Zda cítí alespoň nějaké výčitky svědomí, že deset tisíc zaměstnanců OKD může přijít o práci, resp. dříve nebo později o ni přijde, že další desítky tisíc pracovních míst v navazujících firmách budou pádem OKD silně ohroženy atd. Zkrátka, že to zahýbe celým Moravskoslezským krajem, a svým způsobem i celou republikou.

Až do letošních podzimních krajských voleb, nejspíše však až do sněmovních voleb, které se budou konat na podzim 2017, budou mít občané v Moravskoslezském kraji před očima ty, kdo celou situaci spoluzavinili. Zodpovědnost premiéra Sobotky je v této věci naprosto nesporná. On byl při nepodařené privatizaci OKD, která, jak se ukázalo nyní, byla výhodná jen pro Bakalu. Vůbec však ne pro stát a jeho občany…

Stát za prodej minoritního podílu OKD v roce 2004 nepřímo od Bakaly získal 4,1 miliardy korun. Násobně větší částku jej však bude stát řešení nákladů souvisejících s pádem OKD.

Na Ostravsku a na Moravě obecně bude kauza OKD před volbami využívána A. Babišem jako ukázka neschopnosti politických stran řešit problémy a řešit problémy v zájmu lidí a v zájmu země. A nepůjde jen o ČSSD. Své schytají i představitelé pravice, protože jejich vlády mohly v letech 2006–2013 Z. Bakalu donutit ke splnění jeho veřejného příslibu, tedy že nabídne hornické byty OKD přednostně jejich nájemníkům ke koupi, a to za výhodnou cenu.

27 komentářů :

 1. Ptát se jestli chazar Bakala má nějaké výčitky svědomí je naprosto scestné. Nastrčená figurka, krejčík, kterému umožnili jeho souvěrci zázračně zbohatnout je vysmátej nad tím, jak s gojimama vydrbal. K tomu mu samozřejmě ještě pomohla Zubatá pleš v roli ministra financí, který mu přidal jako bonus hornické byty. Vše ale začalo havlovým sametovým podvodem a jeho "nebudeme jako oni". Ti, oni, bývalí velcí bolševici, soudruh Koláček, nomenklaturní kádr na OKD, soudruh generální ředitel VOKD Otava (už po smrti) a estébák Pros si nejdříve zprivatizovali OKD, pak vyštípali z vlastnictví stát a pak doly prodali. Teď se soudruzi smějí a chechtají nahlas, že je je slyšet až v jejich bankovních rájích. Jak se říkávalo na Ostravě, "Vyjebali haviřa, nedali mu haliřa". A pokud si někdo myslí, že těm horníkům pomůže Babiš, tak je normální cyp, protože ten jim "pomože akorat tak jebanim na pyščisku".

  OdpovědětVymazat
 2. Proč na něj nepošlou exekutora?! Zkuste udělat to samé? Proč ho Švýcaři nezatknou, vždyť jsou jinak hrozně aktivní!? Tomuhle se říká demokracie? To mají všechny soudy obsazené svými lidmi? Co to je za miliardáře, který nezaplatil dodavatelům? Proč na něj morální vševěd Kalousek nenadává? Jsou šmejdi domluvení?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vrána vráně oči nevyklove

   Vymazat
  2. Tomu se říká kapitalistická demokracie. Ale jinak je vše jak má být. Vyplývá to z podstaty tohoto systému. Vysát, odrbat, vyrabovat a potom odhodit jako nepotřebný balast tu dělnickou chátru. T

   Vymazat
 3. Není to náhodou ten Bakala, který platil svému kamarádíčkovi Vaškovi Veškrnů chlastačku k jeho narozeninám ?

  OdpovědětVymazat
 4. Znárodnit za korunu, každému horníkovi milion odchodného. Všechny exponenty od 1995 do vazby, zabavit jim majetek a dát půl roku na uhrazení škod. Pak je pozavírat na 25 let

  OdpovědětVymazat
 5. Vykašlete se na Bakalu,běžte za Sobotkou,máte to blíž...

  OdpovědětVymazat
 6. vlastnictví je vlastnictví a je zákonem chráněno!
  vlastník může věc držet, užívat jej- využívat jeho vlastnosti, disponovat s ním - prodat jej a taky třeba jej i zničit.
  Toho všeho činil a činí p. Bakala. Jedná zákonně.
  Že jedná nemorálně? Na to tato společnost nehledí ráda, ale nemůže ničeho změnit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Chvalme zvoniče s klíči na Václavském náměstí!

   Vymazat
  2. Vážený pane Anonyme 21:52 - taky třeba jej i zničit. To máte pravdu, ale nesmí přitom poškodit, zničit, ohrozit, jiné vlastníky majetků. A jestliže pan Bakala svým jednáním předlužil svou firmu o 17 tisíc milionů, tak firma není schopna uhradit za materiál a služby svým dodavatelům, čili se na něj plně vztahuje trestní zákoník - nejméně v rozsahu § 220 - Porušení povinnosti při správě cizího majetku (jeho firma nebyla jen jeho, ale akciovka, tedy majitelé akcií byli i jiní lidé - společnosti), § 222 Poškození věřitele, § 224 Způsobení úpadku, plus další paragrafy.
   Jen je nutné najít někoho, kdo se toho ujme. Otázkou je, zda se vůbec někdo takový najde.

   Vymazat
  3. ničí i majetek státu
   a to je uhlí v podzemí

   Vymazat
 7. Jinak řečeno, Bakala nic nekoupil, Bakala byl obdarován !

  OdpovědětVymazat
 8. OKD vyvlastnit bez náhrady a bakaly postavit mimo zákon a stejně to udělat s klauzovými amnestovanými kamarády modří komunisté česko těžce likvidují a lidi jen přihlíží místo toho aby vzali spravedlnost do svých a mají na to právo protože stát ve všem selhal a zradil !!!!

  OdpovědětVymazat
 9. DIVÍM SE ŽE SI TOHO ZMRDA BAKALY OSTRAVACI JEŠTĚ NEPODALI TAK JAK SE TO DĚLÁ V JÚESEJ A V ČÍNĚ -- KE ZDI HAJZLE !!!!

  OdpovědětVymazat
 10. A Kalousek, kníže a celá havlovská pakáž je v klidu a jenom kecá a mudruje o lidských právech. Svoje zlodějny přehlíží.

  OdpovědětVymazat
 11. Proč na něj a na stát (Sobotku) nepodají obyvatelé těch bytů hromadnou žalobu, třeba ke Štrasburskému soudu? Bylo to podvodné jednání.

  OdpovědětVymazat
 12. Anči, nechoďte tam, budeme do vás střílet!.....
  "My do vás také!!"

  A plakala Maryčka Magdonova.

  Jak se všechno v kruzích vrací.
  Jen z těch dolů, co kdysi šel plamen a dým jsou namnoze dnes už zasypané díry v zemi. Q.
  p.s. Třeba někdo ty Boží mlýny popožene.

  OdpovědětVymazat
 13. Jestli po příštích volbách bude Ostrava a okolí v TV zase oranžová, tak pošlu Bakalovi děkovný dopis.

  OdpovědětVymazat
 14. " Mezi štědře honorovanými byl i současný generální ředitel NWR Gareth Penny, který za roky 2012 až 2015 dostal mzdu 1,3 miliónu eur a k tomu ještě bonusy v celkové částce 1,052 miliónu eur, což je dohromady zhruba 63 miliónů korun. Přehled vyplácených odměn má Právo k dispozici." ....

  "Vysocí manažeři NWR dostávali bonusy přesto, že hospodaření firmy bylo od roku 2012 ztrátové. Kromě Pennyho si více než 700 miliónů korun za šest let rozdělili Marek Jelínek, Mike Salamon, Boudewijn Wentink, Ján Fabián a Klaus-Dieter Beck." ....

  "A na výplatní listině společnosti nechybí ani někdejší lobbista, diplomat a současný europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička. Tomu NWR vyplatila v letech 2010 až 2014 na mzdách 430 tisíc eur. „Na otázku ohledně finančních odměn v NWR nejsem jako bývalý člen správní rady společnosti oprávněn odpovědět,“ uvedl Telička s odkazem na NWR." ....

  "Stávající vlastník NWR, skupina Ad Hoc Group (AHG), nechtěla výši platů bývalých či současných manažerů NWR komentovat. „My se do minulosti nyní nevracíme, věnujeme se pouze záchraně OKD,“ sdělil mluvčí AHG Roman Pařík."

  Více na:
  http://www.novinky.cz/ekonomika/402138-bakalova-nwr-byla-ve-ztrate-ale-manazeri-brali-stamilionove-odmeny.html

  Nenašel jsem ale, kolik dostal Sobotka při privatizaci. Děda.

  OdpovědětVymazat
 15. A co na to knihovna Václava Havla? Z čeho to financuji?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějaká akce před Knihovnou VH v souvislosti s tím, jak se bude vyvíjet situace OKD a horníků, by stála za úvahu. Také by byl možný nějaký počin na některé z laviček VH. A kdyby doly OKD skončily, nebo některý z nich, tak by se mohla ulice k zavřeným vratům zkrachované firmy přejmenovat na Havlovu.
   KR

   Vymazat
 16. Dluhy ve výši 17 miliard korun, to je už škoda velkého rozsahu, šéfové OKD když je dělali, tak už museli vědět, že je nikdy nezaplatí, takže by měli být trestně odpovědní, bohužel, měli, ale nebudou.Podivný kapitalismus u nás máme. To je však jen začátek, horší ještě přijde, stát, který byl před rokem 89 bez dluhů má dnes dluhy v bilionech. Před rokem 89 u moci byli prý blbci, po 89 jen ti nejchytřejší z nechytřejších a kam to dotáhli. Nedivím se Babišovi že jim nemůže přijít na jméno.A lidé jako správní tupci stále věří a věří, že gauneři jim zajistí světlé zítřky.

  OdpovědětVymazat
 17. Když nás koupil Bakala, celá šachta plakala.

  OdpovědětVymazat
 18. Vězte někdo nás pěkně podrzil a okradl a okrádá.Zlo V.H. nyní ukazuje podobu.9669

  OdpovědětVymazat
 19. Pár chlapíků se napakovalo a ovládají svět.

  OdpovědětVymazat
 20. Co také čekat od žiďáckého krejčíka, že?

  OdpovědětVymazat