Reklama

.

.

pondělí 23. května 2016

Bílý dům připravuje převrat v Kazachstánu

23. 5. 2016    zdroj
Dávno známá strategie USA obklíčit Rusko kruhem nepřátelských států je zpátky v akci, tentokrát v Kazachstánu. Mohlo by se zdát, že barevné revoluce v bývalém Sovětském svazu musí skončit po hanebné katastrofě na Ukrajině, která zcela negativně ovlivnila mezinárodní vztahy a zmrazila řadu partnerských projektů. Přehledy zpráv však tvrdí, že v Západokazašské oblasti byly zaznamenány snahy o provokace a převrat.


V poslední době byla justičními orgány Republiky Kazachstán zastavena činnost radikální společenské organizace Abyroj, která vyzývala obyvatele Západokazašské oblasti, aby navštívili 21.května údajně klidné, avšak neregistrované shromáždění, namířené proti pozemkové reformě.

Provokativní plán byl již připraven a byl neskutečně jednoduchý, protože jeho "záběh" se uskutečnil v téměř desítce zemí, které měly tu smůlu, že padly do zorného pole kurátorů Spojených států amerických. Na shromáždění, kam byly pod blahostnými hesly prostřednictvím sociálních sítí lákáni obyčejní lidé, mělo proběhnout hned několik provokací, naplánovaných "abyrojevci" za účelem vytvoření napětí ve společnosti a jeho rozvinutí do ozbrojeného odporu a následného převratu.

Podle záznamů bezpečnostních sil byly v úřadovně Abyroje připraveny všechny doprovodné nástroje: alkohol, drogy, zbraně a propagační materiály. Něco podobného již probíhalo na konci roku 2013, kdy se v každodenním životě ukrajinského obyvatelstva objevily "setniny sebeobrany", "majdanový čaj" a propaganda, dodávaná díky americkým kurátorům ve vysokém stylu.

Provokativní činnost však byla přerušena, předáci Abyroje byli zadrženi až do objasnění okolností, práce bezpečnostních orgánů byla posílena a sociální sítě v zemi byly dočasně blokovány, protože právě díky nim diverzanti koordinují své vzájemné působení.

Podle všeho si odborníci zahraniční politiky USA přejí zahájit nové kolo epopeje s názvem "barevné revoluce" a "obklíčení Ruska." Zkrátka a dobře, splétání geopolitických intrik a šíření buřičských zájmů USA v Kazachstánu není překvapující, protože Astana je přece jedním z nejspolehlivějších a nejdůslednějších partnerů Ruské federace.

Je zajímavé, že pouze na exSSSR to není omezeno: nedávné odstranění brazilské prorusky zaměřené prezidentky Dilmah Rousseff je toho jasným důkazem. BRICS a EEU jsou alternativní světová centra, která činí svět multipolárním a která narušují americkou hegemonii, takže na ně jsou zaměřeny všechny destabilizující síly.

Kazachstán má však jasnou, dobře propracovanou a legitimní státní organizaci, což snižuje šance na "majdanský scénář" na minimum. Naši kazašští partneři jsou schopni poučit se z chyb druhých a nepřipustí "druhou Ukrajinu," protože vláda i obyvatelstvo Kazachstánu jsou proti jakýmkoli otřesům.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. To víš že jo, Davídku. Jdi si už lehnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuby vám klepli naprázdno, že blbeček. V Kazachstane ste utreli hubu, prašule nebudú a ani pohladkanie od Shapira. To viete, keď šéfikom nevychádzajú plány, tak na podriadených sú ako pes.

   Vymazat
  2. Naprázdno klepe tvoje pizda, chudera. Možná nějaký samohonkou slitý mužik by se obětoval...

   Vymazat
  3. Tak jsem čekal v sobotu na autobus a se mnou tři hoši a jedna dívka.Bavili se a jelikož jsem stál blízko,zaregistroval jsem hovor.Nevnímal jsem obsah,až když ta dívka řekla nepojedeme do Turecka?Tam by to ještě šlo.A ten jeden z hochů řekl že to je blbej nápad,že by je poslali na hranice je to nebezpečné.To je lepší Itálie a asi se otevře nový program v Rumunsku.Jsem přesvědčen,že
   to byla mládež sluníčková,placená některou z neziskovek.A co ty Pepku,kým jsi placen ty?

   Vymazat
  4. 8:51
   To o tý pizdě píšeš o tý kurvě,co vyprdla tebe a podobný zhovadilce lejnolahvárnický Cloaky Maximy?!!!!

   Vymazat
  5. Ad Anonymní23. května 2016 0:30
   Specifikujte prosím, kde jste s I. Davidem spolu pásly husy?

   Vymazat
  6. 13:17 - Dobrý dotaz, sice drsný ale palec nahoru.

   Vymazat
 2. NR = hlásná trouba ruské propagandy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:27

   Nemusíš se tady pořád dokola představovat. Už jsme všichni pochopili kdo jsi.

   Vymazat
  2. 3:45 je hlásná trouba Bohnické kliniky.

   Vymazat
  3. Neopakuj se a tady a přijď 30.5. mezi své.Bude tam Sobotka a Jourová a ty ti vše vysvětlení k obrazu tvému.Pepku,jestli máš odvahu,přijď se nám představit zítra ke Třem soudkům.Pepi,jsi vítán!

   Vymazat
 3. Průběh ukrajinských událostí dokazuje, že vždycky může být hůř. Situace v Kyjevě dozrála do stavu, kdy vzájemná řevnivost mezi rusky mluvící částí obyvatel a zbytkem Ukrajiny bude přetrvávat dlouhá desetiletí a vyřeší ji jenom čas, nebo genocida. Pochybuji, že si to přála jedna, nebo druhá část Ukrajinců. Ale dnes to tak je a nikdo s tím už není schopen nic nadělat. Na obou stranách padlo již mnoho lidí a pocit křivdy se usadil hluboko v nich. Nikdo normální si tento stav nemohl přát. Jenom zločincům, nebo psychopatům vyhovuje. I v Čechách probíhá úspěšně rozdělení obyvatelstva. A to mluvíme všichni stejnou řečí. Všichni mají plnou hubu demokracie, ale jenom do chvíle, kdy nevyhraje ten "správný" kandidát na prezidenta, nebo ta "správná" politická strana. Kdysi někdo prohlásil: Rozděl a panuj. Vždycky se lépe ovládá rozhádaný dav, než sjednocený národ. Bohužel, si to uvědomují hlavně naši nepřátelé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně popsáno! A platí to už dávno, viz čas 00:02:15 ZDE - https://www.youtube.com/watch?v=M77Ke5fqmCQ

   Vymazat
 4. Souhlas, není co dodat, snad jen to, že lidé jsou nepoučitelní a dějiny ještě nelžou, takže si můžeme vysledovat co nás asi čeká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kazaši,ti normálni na rozdil např.Zemana maji rozum!Nechtěji se dožít toho,by se ráno říkalo misto "Dobrý den" Ni Hao!

   Vymazat
 5. Technológie farebnýcj revolúcii už Moskva zvládla. Kazachstan je už za vodou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jasné ,že zločinecký režim USA nedá nikomu pokoj a bude dělat vše pro rozbití Kazachstánu a dalších republik,kam by Amerikáni nejraději ihned nacpali tzv.obranné jaderné zbraně namířené na Rusko.

   Vymazat
 6. Prosím redakci o vysvětlení, proč přebírá téměř výhradně ruské články - které smrdí špinavou propagandou až to bolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo chce Americkou propagandu přímo z pera CIA ať si pustí ČT. Nikdo nikoho nenutí navštěvovat tenhle web.

   Vymazat
  2. Klidně se seber a táhni odtuď, nikdo ti to nenutí.

   Vymazat
  3. 8:57 - Tys mě rozesmál!!! najdi si www.http://blisty.cz/
   a nemusíš trpět tady na NR. Mimochodem, nevím, čemu říkáš špinavá propaganda. Nelíbilo se ti téma článku? Pravda je že v americkém tisku by takovýto článek - podle mě dobrý, navyšel. Ale nejlepší proruskou propagandu najdeš právě v americkém tisku. Neexistuje lepší protiamerická propaganda, či proruská, jak chceš, než autentická slova amerických generálů a vládních úředníků, prezidenta USA nevyjímaje. Z jejich vlastních vyjádření je nejlépe vidět, jak agresivní a špinavou politiku dělají. A to je i důvod, proč jsou USA tak zadluženy. Ono to něco stojí, být světovým četníkem, udržovat nejsilnější armádu a korumpovat vlády a média celého světa.
   Ale zisky jdou do kapes jen malé skupině lidí. USA se hroutí pod dluhem. A ten zaplatí ti nebohatí, protože bohatí jsou v ofšórech a daně neplatí.
   PB

   Vymazat
 7. O co uSSackym grazlum jde je vsem jasne a sami uSSaci se svymi ambicemi a spusoby ani nijak netaji. A vzhledem k nebyvale vysoke frekvenci "reakci" uSSackych trollu je jasne ze clanek trefil hrebik na to spravne misto.

  OdpovědětVymazat
 8. Jen dalši ukázka ruské propagandy.Oni ti Kazaši věděli moc dobře proč sebrat 20 novinářů RF/Interfax,RT,RIA Novosti atd./ a proč na Kiselevův tv"první kanál Euroasie"podat žalobu!Ona holt nestačí Rusům ta ostuda kanãlu"Rossia 24"jak také"pravdivě informovala" o demonstracich ve Fracii./canalplus.fr-Le Petit Journal/.Naja Česko neni Francie,u nás se vědomě pomáhá šíření ruské prolhané propagandě,vždyť Novorusko to samé jak Nová republika,že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tedy máte přehled, z jakého zdroje prosím vše čerpáte? že byste byl napojen přímo na centrálu na Malé Straně?
   Sims.

   Vymazat
  2. Pozor na to!! Novorusko je území svobodných kozáků, území které Kateřina II. Veliká v rámci Projektu vyrvala Osmanům! Je tam ta modrá část na mapě označená jako Oblast vojska donského! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A9_imp%C3%A9rium#/media/File:Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
  3. 9:11 to.Sims.Dobrá otázka.Budte v klidu,ani velkou ani malou strana za tim "nehledejte".Jak pani Grulichová,taky vybírám na internetu.

   Vymazat
  4. Milý anonyme 9:05 - jak jsi přišel na to, že ten článek je "ruská propaganda". Prosím, vysvětli, objasni, nenadávej. Jaroslav F.

   Vymazat
  5. Uběhlo mnoho hodin a blbeček s "ruskou propagandou" se neozval, nic neobjasnil, nic nevysvětlil. On sem dochází, aby zaprděl stránky svou hloupostí a zmizel.

   Vymazat
  6. 22:53 ten blbeček nezmizel.Pro vás chytráku,nebuďte línej a přečtėte si dnešni tj.24.5.např.Politikus.ru.tam píšį o těch novinářich a dokonce i přiznáni,rozumu Kazachů. A také,že nespokojenost občanů nemusí být vždy organizovãná ze zahraničí.��

   Vymazat
 9. Nic moc se od dob té Římské říše nezměnilo.
  Heslo "Divide et impera" = rozděl je, poštvi je proti sobě a panuj jim, je ve stálé oblibě i této Říše, která by tak ráda dosáhla globální hegemonii.
  Jen tupci se takto nechají ovládat. Je jich však - bohužel - stále dost a dost, viz např. Ukrajina.
  Je proto dobře, že v Kazachstánu (zatím) dokážou tomu podvracení čelit, když už to nedokázali Ukrajinci či Brazilci.
  Svornost a bratrství lidu obecného jsou pro Globálního minotaura příliš nebezpečnými atributy občasnského chování.
  A to až tak, že je falešně vydávají za nacionalismus a extremismus. Který se už tak snadno kriminalizuje, že? ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smiř se s tím že mnoho lidí v tvých vysněných polodiktaturách je s tamním stavem a režimem nespokojených a proto protestují. Přesně tak jako ty protestuješ proti stavu tady. Jseš schopný to pochopit?

   Vymazat
  2. Že ty nejsi schopen pochopit odpor třeba obyvatel Donbasu proti banderovské juntě dosazené Američany a EU štědře placené.

   Vymazat
 10. Kazachstán je z hlediska obrovského nerostného bohatství jenom takové o trochu menší Rusko. To by bylo žrádlo i pro balkánskou řeznici, protože Kazachstán je taková Bangladéš bez jaderných zbraní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má to jednu vadu. Zatím tam sedí Nazarbajev, podle mne nejchytřejší politik ze všech možných, o kterém se u nás skoro nic nedovíte - jen občas, že je to diktátor.
   Ale - jak dobrý politik musí někdo být, když dokázal Indii a Pakistán na prahu války dostat k jednacímu stolů a situaci uklidnit?
   Jak dobrý musí být, aby naše ČT při místních předposledních volbách dostala z lidí jen odpovědi typu - my ho máme rádi, nebo - jsme rádi, že ho máme, nebo - podívejte se na okolní státy? O těch posledních volbách už asi ani netočili, neb nám nic neukázali...
   A tak přeju Kazachstánu, aby mu Nazarbajev ještě dlouho vydržel, případně doufám, že si vychoval nástupce svého druhu.

   Vymazat
 11. Neposlušná země a nedělá co USA chtějí a potřebují? Nějak ji zakroutit ruce je tedy nezbytné.

  OdpovědětVymazat